Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés alatti fájdalomcsillapítás fórum

Szülés alatti fájdalomcsillapítás (beszélgetős fórum)


18. Szédült Lizy (válaszként erre: 17. - B486c9cf7d)
2012. febr. 8. 14:05

Hát ez nem túl jó így akkor.

Nekem nem szimpatikus eddig ez a gáz.

Van valakinek pozitív tapasztalata a gázzal kapcsolatban?

17. b486c9cf7d (válaszként erre: 11. - Szédült Lizy)
2012. febr. 8. 10:58
nem, inkabb nem beszelsz, de a fajdalmat ugyanugy erzed, csak nem latszik rajtad annyira- ez a tapasztalatom.
2012. febr. 8. 10:55

Az én párom nem zárkózik el a bejöveteltől, de még ő sem tudja - ahogy én sem -, hogy bent legyen-e.

Valószínű úgy leszünk, ahogy unokatesómék. Ők úgy beszélték meg, hogy a vajúdás alatt bent lesz az apuka is, és majd aztán eldöntik közösen, hogy a szülés alatt is bennmarad-e. Maradt, és azt mondta, nagyon jól tette, nagy élmény volt neki.

Az én párom is attól fél, hogy majd szenvedni lát, és nem tud segíteni.

Az epidurálissal kapcsolatban megkérdezem az orvosomat is, lehet, hogy ő nem is támogatja.

Köszönöm a tapasztalataitokat, egészen megbarátkoztam ezzel a fájdalomcsillapítási formával.

Ha esetleg még vannak tapasztalataitok, kérdéseitek ezzel a témával (vagy akár más szüléssel kapcsolatos témával), írjatok bátran! :-)

Segítsünk egymásnak picit a félelem legyőzésében.

2012. febr. 8. 10:51

Az én párom benn volt, hihetetlen erő tud adni, epdig komolyan mondom, fekve vesznek tőle vért, mert azonnal elájul... És mikor szültem, hiába látott bizonyos dolgokat itt is-ott is, nagyon jól viselte :)))

Büszke vagyok Rá!

Én is áldom az EDA feltalálójának a nevét, bár én nem bánom, hogy császár lett a vége, mert Babó semmiképp sem fért volna ki... És hál' Istennek az orvos sem hagyott szenvedni, hanem mikor látta, mi a szitu, azonnal intézkedett!


Konkrétan fel sem fogtam, hogy szülök, még a tolófájásnál sem :D

14. katuss (válaszként erre: 11. - Szédült Lizy)
2012. febr. 8. 09:40

ha a parod nem zarkozik el akkor mindenkeppen ajanlom, hogy menjen be. Nalunk a ferjemnek nagyon nagy elmeny volt, a masodiknal komoly feladata is volt, o adagolta a homeopatias golyokat :) amugy szerintem teljesen mas a kotodes a gyerekhez ha nem egy feloltoztetett babat mutatnak meg neki, hanem ott van vegig es latja rogton ahogy megszuletik. Nekik is nagy elmeny, az enyem is buszken meselte a szuloszoban az erdeklodoknek a telefonban, hogy "most szulunk" :)

Az EDA arra is jo, hogy nem a szenvedest latja az apuka, mert az kesziti ki oket inkabb szerintem.

A tuszurasoktol meg butasag felni, a 7 eves kisfiam evek ota egy zokszo nelkul tartja oda a kezet a korhazban ha pl vervetel van vagy branult kell betenni..:)

13. misz (válaszként erre: 11. - Szédült Lizy)
2012. febr. 8. 06:05

Rám cseppet sem volt bódító hatással a gáz, sőt semmilyen hatással nem volt.


A Párom benn volt velem a szülésen, és nekünk így volt jó. Ő a szülés előtt félt, hogy hogyan fogja majd viselni, de utána azt mondta, hogy a világ minden kincséért ki nam hagyta volna. Nekem kimndhatatlanul nagy biztonságérzetet jelentett a jelenléte. És valahogy annyira "rám hangolódott", hogy minden pillanatban azt csinálta, amire épp szükségem volt. Akkor beszélt, akkor hallgatott, akkor törölte az arcomat, akkor simogatott meg, amikor éppen szükségem volt rá.

Azt mondta, rossz volt, hogy szenvedni látott, de a kisfiúnk születése élete legfelemelőbb és legboldogabb pillanata. És hogy eddig is tisztelt, de a szülés óta egy sokkal mélyebb és tisztelet él benne irántam.

2012. febr. 7. 18:44

Szia! Én is nagyon féltem a szüléstől. Ezen kívül a tűtől, vérvételtől, még egy infúziót se kaptam korábban, sem branült. Ezek ellenére kértem EDA-t, bár nagyon féltem hogy beleszúrnak a gerincembe, ez szinte egyáltalán nem is fájt. A branül az jobban, na az kemény volt. De hidd el, túl lehet élni, és ha már ott leszel nem is fog érdekelni! :)

Nem tudom hogy ez a félelem, vagy más, de a vége császár lett :((( Én azt gondolom bevonzottam. Szóval ne félj, ne sokkold magad előre, nem olyan vészes, EDA-val meg simán ki lehet bírni.

2012. febr. 7. 17:56

A gáztól egyébként nem bódul be annyira az ember, hogy össze-vissza beszél mindenfélét? :-)


Párotok egyébként bent volt a szülésnél? Ha igen, hogy viseltétek, és hogy viselte ő a történteket? :-)

10. misz (válaszként erre: 1. - Szédült Lizy)
2012. febr. 7. 15:04

Nekem a kislányom császárral született, spinális érzéstelenítéssel.

A kisfiamat viszont természetes úton szültem. Először gázt kaptam, de nekem semmit nem használt. Annyi haszna volt, hogy a fájások alatt jól lehetett a maszkba kapaszkodni. :D

A fogadott dokim nem tudott bejönni, a helyettese meg a "nem fáj a szülés" elvet vallja, és nem akart EDA-t adni. Aztán amikor elájultam, csak úgy döntött, hogy megkaphatom. Hát az maga volt a megváltás!

Fájás közben adták be, oldalra kellett fordulni és összegömbölyödni. Annyira fájt maga a fájás, hogy tűszúrásra nem emlékszem. 8 perc múlva már nem fájt semmi. Minden méhösszehúzódást érzékeltem a derekamnál jobb oldalt, de semmi nem fájt. A doki olyan későn döntött az EDA-ról, hogy még hatott a kitoláskor. Itt is éreztem, mikor jön a fájás, éreztem meddig tart, mikor nyomjak. A 4. tolófájásra meg is született a kisfiam. Éreztem, ahogy feszíti a buksija a gátamat, éreztem, ahogy kicsusszant a kiscsi teste. És az volt a legfantasztikusabb, hogy mindezt éreztem, de fájdalmat egy szemetet sem. Maximálisan tudam a Kicsikém születésére figyelni, és segíteni Neki. Csodálatos volt! :)

Az előző császár miatt kellett méhűri betapintás, de mivel még hatott az EDA, nem kellett elaltatni. És a varrásból sem éreztem semmit a világon.

Bárki is találta ki az EDA-t, életem végéig imába foglalom a nevét. :)

2012. febr. 7. 11:47

Szia!

Én lassan 6 hete szültem, és persze nekem is elveim közé tartozott, hogy mindenképp természetes úton, EDA nélkül...

Végül én kaptam EDA-t 9óra vajúdás után, amiért a mai napig hálás vagyok, még pihenni is tudtam...Az egy másik történet, hogy végül császár lett a vége.

Mindenesetre hidd el, nem mindegy ,milyen élményeid lesznek a szülésről, az EDA alapvetően nem rossz dolog :)

2012. febr. 7. 10:32

sziasztok! én kaptam EDA-t (gerincérzéstelenítő) kb 13 órás vajúdás után. Előtte én is úgy gondoltam, h történhet bármi, én nem fogok kérni (terhesség előtt még a vérvételtől is rosszul voltam)! Amikor ott voltam 13 óra után, folyamatos oxitocin adagolás mellett... hidd el nem fog érdekelni! Sem az elved, sem a tű!!

Én legalábbis könyörögtem egy aneszteziológusért. Az már csak mellékes volt, h 20,5 óra után megcsászároztak, és akkor kaptam még egy gerincszurit : (

7. katuss (válaszként erre: 5. - Szédült Lizy)
2012. febr. 7. 10:22
Nem kell félni a tűszúrástól!!!!! Elötte kap az ember helyi fájdalomcsillapítot és utána vezetik csak be a tűt. Tényleg semmi fájdalommal sem jár!!! Annyi csak a kellemetlen, hogy nem szabad közben mozogni. Abban a kórházban ahol én szültem támogatják a dokik és a szülésznők a fájdalomcsillapítást, úgyhogy a dokimmal és a szülésznőmmel is beszéltem erről előre. Én nagyon ajánlom, mert nekem úgye van összehasonlíási alapom. Minek szenvedni ha nem muszáj...Férjem is csak nézett, hogy ég és föld volt a különbség akét szülés között...utána mondta is mindenkinek a telefonba, hogy nagyon könnyű szülés volt :)
6. Timicicaanyuka (válaszként erre: 4. - Szédült Lizy)
2012. febr. 7. 10:08
Vénásan kaptam egy fájdalomcsillapítót.
5. Szédült Lizy (válaszként erre: 3. - Katuss)
2012. febr. 7. 09:49

Szia Katus!


Én is nagyon félek a tűszúrástól.

Lehet, hogy nagyon táposnak tűnök, és ha túl leszek a szülésen, majd azt mondom, nem kellett volna ennyire paráznom, de most nagyon be vagyok tojva.

Nálunk sajnos nem lehet szülésznőt fogadni, pedig az orvos mellett szerettem volna egy fogadott szülésznőt is, de így ez egy lutri lesz.


Te az orvosoddal beszéltél a terhesgondozás alatt a fájdalomcsillapítás lehetőségeiről, és hogy ő ajánlja-e valamelyiket?

4. Szédült Lizy (válaszként erre: 2. - Timicicaanyuka)
2012. febr. 7. 09:45

Szia Timi!


Milyen fájdalomcsillapítást kaptál?


Én nagyon gondolkodom az epidurális érzéstelenítésen, mert nehezen viselem a fájdalmat.

A gáz annyira nem szimpatikus, és azt olvastam, átjut a babába is.

2012. febr. 7. 09:44

szia!

Én az elsőnél nem kértem, mert jobban féltem attól, hogy egy tűt beleszúrjanak a gerincembe, mint magától a szüléstől :)Utolag belátom, hiba volt. Aztán a másodiknál kértem. Ott a szülésznő normálisan elmagyarázta előtte, hogy a normál szüléshez nem azt a fajtát adják amitől lebénul az ember deréktól lefele és ugyanúgy tudom mozgatni mindenemet, nem kell utána fél napig mozdulatlanul feküdni stb...nekem nagyon bejött ez a fájdalomcsillapitás és így a második szülésem tényleg fájdalommentes volt, élveztem minden percét!!! Nem szivta le a fájdalom az energiámat. Annyira nagy élmény volt, hogy akár minden héten újracsinálnám. Hála a fogadott szülésznőmnek pont időben adatta be a dokival a szurit és ez nem ide tartozik, de még gátmetszés sem kellett :)

Amuyg az elso szülésnél kaptam vmi gázt, de az sz@rt sem ért...

2012. febr. 7. 09:36
Én kaptam a 3. gyerekem születésekor miután 3 ujjnyira ki voltam tágulva. A fájdalmat ugyanúgy éreztem, de elkábított és nem foglalkoztam vele.
2012. febr. 7. 09:32

Sziasztok!

Szeretném azoknak az anyukáknak a tapasztalatait kérni, akik szülés alatt éltek valamilyen fájdalomcsillapító módszerrel.

Talán van más kismama is, akit érdekel a téma, és van véleménye.

Gyertek, beszélgessünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook