Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SZTK-s szemészet vagy Optikusnál szemorvos? fórum

SZTK-s szemészet vagy Optikusnál szemorvos? (tudásbázis kérdés)


12. Guruljka (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 21:18

A közeli kisvárosban nincs ofotért, sem Vision üzlet. Egyetlen maszeknak van három üzlete.

Ki szoktak jönni a faluba látszerész cégek, a legutóbbinak honlapja sem volt, csak épp hogy szerepelt a cégjegyzékben. Elég messziről jöttek ide, hát gondolom, drágábbak, mint mások. Én most már végképp nem látok rendesen a régi szemüvegemmel, kellene másik. Azért érdeklődöm, mert több,mint 10 éve írattam fel utoljára, akkor még TB-re.

11. forgatos (válaszként erre: 1. - Familyfun)
2012. máj. 30. 21:16

A vizsgálat díja az SZTK-ban ingyenes, másutt meg 1500 Ft-tól kezdődik. Maga a szemüvegkeretre és az üvegre már nincs kedvezmény (tudtommal).

SZTK-ban hosszú a várakozási idő, az is lehet, hogy a vizsgálatra egy hónap múlva kapsz csak időpontot.

Első szemüveget kizárólag orvossal iratnék fel, ők több típusú vizsgálatot végeznek el a szemen, mint az optikusok.

2012. máj. 30. 21:14
Köszi mindenkinek a válaszokat,sokat segítettetek! :)
9. B.SZ.Icu (válaszként erre: 6. - Kisj)
2012. máj. 30. 21:08
Ahol én voltam ott két szemész főorvos vizsgál és ez egy optikában történik.2000.-Ft-ot fizettem,és még kontaktlencséhez is vizsgáltak plusszban,és próba lencsét is kaptam.
8. kisj (válaszként erre: 6. - Kisj)
2012. máj. 30. 21:03
mármint a végzettségének a titulusára
7. B.SZ.Icu (válaszként erre: 1. - Familyfun)
2012. máj. 30. 21:03

Szia!

Szegeden jártam több optikában is,de a Szezsi optika a legjobb,és nem is drága.

Véleményem szerint.

Az SZTK-ról nem mondanék véleményt!

6. kisj (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 21:02
a sógornőm húga szintén az ofotértban "rendel", de messze nem szemorvos, optometrista, vagy ha mégsem, akkor most hülyeséget mondtam
2012. máj. 30. 21:00

Az árakra én is kíváncsi lennék, a tapasztalatok alapján.

Hallottam, hogy a lencsékre is megszűnt a TB, ez igaz? Mert ha így van, akkor tényleg mindegy, kihez megy az ember.

2012. máj. 30. 20:59

Ofotértben ingyen csinálnak szemvizsgálatot, és szemész szakorvosok rendelnek. De nyilván a szemüveg ott drágább.

Érdemes lenne megnézned az ofotért meg a vision expressz honlapját, általában mindig van valami akció...

3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Familyfun)
2012. máj. 30. 20:58
én most csináltattam új szemüveget, 1 hete hordom, optikus mérte be a szemem. előtte mindig sztk-ba jártam szemorvoshoz. elmondom neked, h most az optikus jobban mérte be a szemem, mint anno az összes szemorvos. Sztem nyugodtan mehetsz látszerészhez, hiszen ők ebből diplomáznak. :)
2012. máj. 30. 20:55
Tavaly sürgősséggel szemészetre kerültünk. Kiderült, hogy szerda délelőtt egyetlen szemészorvos nincs, de menjünk el x optikába, ahol a doktornő megvizsgálta, gyógyszert írt ki, stb. Ezért természetesen fizetni kellett, mint a magánrendelésen. Ezután többször vissza kellett menni az SZTK-rendelésre ugyanazon szakorvoshoz.
2012. máj. 30. 20:52

Sziasztok!

Látásvizsgálat (első szemüveg lesz)ügyében merre induljak?

Van különbség (pl.a szemüveg árában) az SZTK-s szemüvegfelírás és a Optikusnál történő szemorvosi felírás között?

Esetleg Szegeden tudtok ajánlani Optikát?

Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook