Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire rossz ez a szemészeti eredmény? fórum

Mennyire rossz ez a szemészeti eredmény? (tudásbázis kérdés)


14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Muraja)
2021. febr. 9. 09:59
Köszönöm szépen sikerülnie kell!!! :) nekem ők a legfontosabb. Addig küzdök még tökéletes vagy közeli állapotban lesz a szemük 🙂
13. Muraja (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 00:51

Köszi valaszt , nagyon drukolok a mutetre . Fiamnak nagyon erös szemtengely deformalasa volt szuletesetöl.

Ertem nem könnyu egy kicsi gyereken elvegezni a vizsgalatot de ami az egeszben csodalatos hogy pici koranak dacara felfedezi hogy jobban lat szemuvegel.

Minden jol fog menni , ma mar igazan van rengeteg segitseg .Unokam volt haromszor operalva a vele szuletet ptosz miat.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Muraja)
2021. febr. 8. 15:39
Köszönöm szépen. Ez a ragasztás téma ismerős nagyobbik lányom 5,5 éves 3 hónapos kora óta szemüvege van és ragasztjuk a szemét. Áprilisba lesz a műtétje... Kancsalság ellenes műtét. Szemüveggel közel 100%-os a látása. Végre sok sok "szenvedés" ami nem is igazán volt most érett be. Mivel nagytesó is öröklött kancsal ezért kicsit is elvittük. Rajta semmi se látszik.Annyit kérdezett doktornő családban van vagy volt akinek szürkehályog. De semmi mást nem mondott... Csak ezek a számok. Már annyi mindent olvastam,hogy magas cylinder dioptria az szürkehályog egyik jele. Nagyon sírt kicsi vizsgálat során fáradt volt összeszoritotta kis szemeit ezért nem tudott pontosan mérni se doktornő,de ezek az adatok az ambuláns lapon voltak ezért is kérdeztem hát ha tud valaki segíteni.
11. Muraja
2021. febr. 8. 12:04

Ma nem kell tartanod semi rossztol igazan hidd el minden oki lesz !

Anno mult szazadban rengeteg evel elött a fiam szemtengely ferdulesel szuletet es az en hazamban azt mondtak hogy 9 evesen mar teljes vak lesz ...

NEM , maig alazatos halat erzek Dr Korchmaros iranyt aki a fiamot 2x megmutötte . Fiam mar regen felnöt es egy komoly munkat vegez csalad apa . Kontakt lencseket hasznal semi nem problema , autot vezet etc. En anno cseppet sem votam elkeseredve - tudtam hogy jo lesz minden .

Emlekszem fiamnak is okluzolja volt ( szemtakaras es szemuveg ) az elsö szava magyarul " uveget " mivel 10 hosan kapta az elsö kis szemuvaget . 6 evesen mar atesett mind ket muteten .

Dr Korchmaros a Budapesti Maria utcai szemklinikan dolgoztt anno.


Tehat sok szerencset es föleg ne agodjal !

2021. febr. 8. 10:57
Annyit mondott, hogy fél év múlva kontroll mivel nem tudta igazán megvizsgálni pontosan hiszen nem beszél még és mivel lett tagitva a pupillaja is nah azzal az összes együttműködést lányom befejezte. Ragasztani kell egyik szemét minden nap pár órát. De erről az adatokról semmit. Én olvastam már minden félét szürkehályog stb...
2021. febr. 8. 10:43

Furcsa!!

Olyan nincs hogy semmit sem mondott a doki, tessék megkérdezni!!!!!!

2021. febr. 8. 10:39
Kérdőjel nélkül írtam 🙂
2021. febr. 8. 10:38
A papírra ez van írva? Lehetetlen szerinted? Fél év múlva kell újra kontrollra menni.
2021. febr. 8. 10:19
Biztos, hogy ezek a számok?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Sz123)
2021. febr. 8. 09:13
Köszönöm szépen 🙂 ezt én is láttam de nem egyértelmű, hogy mennyire súlyos a magasabb cylinder
2021. febr. 8. 06:17
2021. febr. 8. 05:07
Köszönöm szépen 🙂
2021. febr. 8. 04:13
Megpróbálom megkérdezni!
2021. febr. 8. 03:50

Sziasztok! 2 éves kislányom szemészeti papírjára ez van írva jobb szem -2D - 7,25Dcyl 156° bal szem +0,5- 0,75Dcyl 40° Mennyire rossz ez az eredmény?


Doktornő semmit se mondott...


Ez a Dcyl aggaszt... 😔 Még 1x visszakell menni akkor mégjobban beméri.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook