Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perioralis dermatitisre szteroid abbahagyása? fórum

Perioralis dermatitisre szteroid abbahagyása? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 5. 10:45

Én az okot keresném meg, hogy mitől alakult ki.

Valószínű, hogy valamire érzékeny vagy.

Ha erre rájössz és elkerülöd, akkor rendben leszel.


Egy csomó minden okozhatja, pl. kozmetikumok, tisztítószerek, higiéniás cuccok, stb.


Én, ha valami kijön rajtam, akkor mindig végig gondolom, hogy miket használok, mi az új, stb.

Sokszor nekem az mosószer vagy az öblítő okozott kiütéseket, illetve sampon, hajbalzsam, stb. Én ezeket kerülöm, azaz mindenből találtam olyat, ami nem vált ki nálam allergiát.


Tudom, hogy nehéz rájönni, de megéri.


Én pl. csak WU2 sampont tudok használni, illetve jelenleg csak a persil (kék virágos) mosószert és a silán (szintén kék virágos) öblítőt. Múlt hónapban nem kaptam a szokott a helyen öblítőt, így vettem szintén silánt, csak más színűt. Kiütéses lettem.


Nagyon száraz a hajam, így 2x tettem rá balzsamot, de a második után újra kellett mosnom a hajam, mert bedagadtak a szemeim.


Az arcon lévő ilyen problémának jót tesz a nap, hacsak nem attól jön elő;)


Szerintem a hámlás és piros rész, akkor fog meggyógyulni, ha nincs az ami kiváltja. Ezért írtam, hogy rá kellene jönni, hogy mi okozza.


De legyen szerencséd!

2023. ápr. 5. 08:47
Sziasztok! Perioralis dermatitisben szenvedek,imáron fél éve,sajnos closanasol krémmel kentem ami egy ideig jó volt. Letettem a krémet egyik napról a másikra igen nagyon csúnya lett,de elmondhatom hogy már 2 hete semmit nem teszek rá,tehát a nullterápia bevalt. Kérdésem hogy mennyi ideig marad meg a piros rész,ami hámlik tehet a gyógyulás folyamat? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook