Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szövettani eredmény! fórum

Szövettani eredmény! (beszélgetős fórum)


21. giga455 (válaszként erre: 20. - Mercus13)
2010. szept. 11. 09:18

Tudom csúnya dolog, de annak a babócának így volt a jó :(

Ha a nyaki szelvénynél volt a rendellenesség, még az is lehet hogy a születését sem élte volna túl :( Akkor inkább most a korai szakaszban, mint egy idősebb terhességnél, vagy ne adj isten a születése után :((

Nem tudom hány hetes terhesség volt, nem lehet hogy az orvosok látták a rendellenességet sz UH-on, és inkább hagyták elmenni magától?

Kívánok neked egy egészséges kistestvért a közeljövőben!

2010. szept. 10. 14:11
Az igazság meg az,hogy a dokim sem foglalkozott velem igazán!:(Nagyon félvállról vett mindent.Szerintem neki tudni kellett volna,hogy a vérezgetés ami már 5 napja tartott és az erős alhasi görcsök nem vezetnek semmi jóra,mégis azt mondta nekem,hogy az a jó ha görcsölök,akkor van a gond,ha nem.Akkor levettem a véleményt róla.Neki vissza kéne még ülni az iskolapadba,mert én mint laikus tudom,hogy a napokig tartó vérzésnek nagy oka lehet.Az ügyeletes doki is azt mondta,hogy nem gond,ha már napok óta vérezgetek és még azt sem mondta,hogy be kéne feküdnöm.:(Majd a 8 napig tartó vérezgetés mellett,szinte szülési fájdalmak közepette elment a babócám!:(
19. mercus13 (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. szept. 10. 14:01

Mivel abszolút abortusz ellenes vagyok,így még akkor is megtartottam volna,hogyha betegen születik.

Tudom,hogy iszonyatosan erősnek kell lenni lekileg ahhoz,hogy felneveljünk egy ilyen pici beteg gyermeket,de akkor sem hagytam volna,hogy elvegyék tőlem.Remélem hamarosan túljutok ezeken a vizsgálatokon és minél hamarabb lesz másik babócánk!


Köszönöm a hozzászólásaidat.:)


Puszi!

18. d2999878ca (válaszként erre: 15. - Mercus13)
2010. szept. 10. 14:01
Bizony. De nem csak számodra. Jobb volt ez így, bármilyen szívtelennek tűnik...
17. d2999878ca (válaszként erre: 14. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:59

Huh, nem semmi trauma lehet.


Bízz abban, amit a többiek mondanak, csinálj végig egy komoly kúrát és csak akkor próbálkozzatok, ha már jók az értékeid!


Genetikai eredetű rendellenességek szűrésére létezik már ultrahanggal kombinált vérteszt. Nálatok is elérhető. A lelki nyugalmat érdekében javaslom, hogy menj majd el rá, ha időszerű lesz.


Itt is olvashatsz róla:

[link]


De most legelőször tedd rendbe a lelkedet, erősítsd meg a szervezeted és aztán jönni fog a kistesó is:)

16. Tamianyu (válaszként erre: 14. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:56
Nagyon sajnálom:(Ne parázz majd ezért a következő terhességnél,nem valószínű,hogy örökletes,de biztosan ki fogják vizsgálni.Gondolom menned kell genetikai tanácsadóba is.Az érzést ismerem,de szerencsére nálunk nem igazolódott be.Visszajött a középső gyerekemmel a genetikai vérvétel a 18 triszómiára.Ez a velőcső záródási rendellenesség gyanúja,De szerencsére nem volt baj.Hülyére idegeltem magam amíg ez kiderült,ugyanis én beteg gyerekek közt dolgoztam,tudom mit jelent egy ilyen gyerek.Ennek ellenére nem vetettem volna el(azt hiszem,legalábbis még agondolattól is elborzadtam).Szóval tudom,hogy most nagyon nehéz neked,de ha beteg lett volna akicsid akkor azt kell mondjam,örülj,hogy a természet megoldotta helyetted,mert ez egy nagyon nehéz döntés,hogy megszülöd,vagy elveteted.A következő egészséges lesz biztosan!Minden jót nekedmés mielőbbi gyógyulást(főleg lelkileg).
15. mercus13 (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. szept. 10. 13:52
Egyébként azt szokták mondani,hogy minden rosszban van valami jó,már sajnos,ha így történt,még jobb is,mintha fogyatékkal született volna.Az még nagyobb trauma lett volna számomra.
14. mercus13 (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. szept. 10. 13:50
Fáj is nagyon a szívem,főleg,hogy itthon történt a vetélés és úgy vittük be a kórházba.:(Legalább ne láttam volna:(
13. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:47
A pajzsmirigyműködést be tudják állítani gyógyszerekkel.Az idegcső záródási rendellenesség lehet nagyon súlyos is,az élettel össze egyezhetetlen akár.
12. mercus13 (válaszként erre: 10. - Zsezso23)
2010. szept. 10. 13:46

Köszi a bíztatást!:)

Minden jót neked!


Puszi.

11. mercus13 (válaszként erre: 10. - Zsezso23)
2010. szept. 10. 13:44
Én is debreceni vagyok ám és nem túl bíztató ez a félév!:(Nem igazán bírnék ki még egy fél évet!:(
2010. szept. 10. 13:41

Szia csak megnyugtatlak hogy nekem a védőnőm pont ebben a helyzetben van és elkülték a debreceni kórházba és azt mondták neki hogy félév kell míg helyreállítják és utánna már próbálkozhatnak a babával probléma mentesen!!

Úgy hogy ne csüggedj és nyugottan csináld végig ezt a vizsgálatokat!!Szorítok neked hogy minden rendbe legyen!!!

Puszi Szia!!Kitartás!!

2010. szept. 10. 13:40

Köszönöm az edigi válaszokat.

Aranyosak vagytok.

8. giga455 (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:38

Persze ha beállítják a pajzsmirigyed még lehet egészséges babád, és lehet most sem ez állt a háttérben :(

Sőt amit írsz: "Az idegcső a nyakszírt magasságában nyílt!" valószínü a picinek fejlődési rendellenessége volt :(

7. 6f773a273c (válaszként erre: 3. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:37

persze,hogy kapsz rá gyógyszert,és utána szülhetsz:)

ez olyan probléma,ami orvosolható,csak szedd a bogyót!ne izgulj,semmi komoly baj nincs!

és szerintem ez nem befolyásolhatja azt,hogy mi történt.de persze azt majd a doki elmondja!

6. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:36

Szerintem fejlődési rendellenességet jelent.

A kérdésedre a dokid ad majd választ.,

Sajnos nem tudni előre hogy egészséges lesz a baba,vagy sem...bármi megtörténhet sajna:(

Nekem a kisfiam -szerencsére-egészséges,

mégis a születendő babám a terhességem végén meghalt.Pedig minden vizsgálatra elmentem,és látszólag minden rendben volt.

De azt gondolom,hogy ezek után még lehet egészséges gyerekem egyszer...csak idő kell hozzá.

2010. szept. 10. 13:29

Szia!Nyugi,igen szülhetsz.Majd kapsz gyógyszert beállítják-mert a nélkül nagyobb baj lenne ha nem szednél semmit.Szervezettől függ hogy hogy reagál a gyógyszerre ez egyéni.

Igen ez fejlődési rendellenességet jelent ez az eredmény.

4. danama (válaszként erre: 3. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:28

nekem is volt vetélésem, nekem nem mutatott ki a szövettan semmit sem.

szerintem lehet egészséges gyereked a pajzsmirigyet be szokták tudni állítani

3. mercus13 (válaszként erre: 2. - Danama)
2010. szept. 10. 13:23
Köszi!Nem szakvéleményeket kérek egyenlőre,hanem csak egy kis segítséget!:)Azért ha valaki járt már hasonló helyzetben,írjon!
2. danama (válaszként erre: 1. - Mercus13)
2010. szept. 10. 13:20
ezt a nőgyógyászod tudná megmondani
2010. szept. 10. 13:19

Sziasztok!


Négy hete incomplett vetélésem volt-(második terhesség,már van egy 5 és fél éves kislányom)-amit műszeres kezeléssel fejeztek be.:(A szövettani eredményen van egy mondat ami megfogott.

Az idegcső a nyakszírt magasságában nyílt!

Azt gondolom hogy fejlődési rendellenességgel született volna,de(nyitott gerinc,fogyatékosság)vagy ez mit jelenthet ez a mondat?

Kivizsgálások sora vár rám,ma voltam laborba is vérvételen,,belgyógyászatilag minden rendben.

Eddig úgy néz ki,hogy hyperthyreosis(pajzsmirigy túltengés,túlműködés) lehetősége áll fenn,amely az abortusz hátterében is állhat.Még meg kell várni a többi labor eredményt,és csak aztán tudnak mondani valami érdemlegest.

Szerintetek,ha beigazolódik a túlműködés,szülhetek majd még egészséges gyermeket?Mennyi idő lehet,mire beállítják,hogy rendesen működjön?


Köszönöm a válaszaitokat!

Szép napot minenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook