Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorongásos zavar vagy szeparációs fórum

Szorongásos zavar vagy szeparációs (beszélgetős fórum)


10. papája (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. febr. 8. 19:23
...diagnózist adnak, ha közel laktok fejlesztést is. A fejlesztés ez után az óvodában vagy iskolában esetleg szakszolgálatoknál már ingyenes a lakóhelyeteken.
9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 19:19

Nem tudom hol laktok, de országosan fogad beutaltakat a Vadaskert Gyermekpszihiátriai Kórház Budapesten. Nézd meg a honlapjukat, ott lehet egy sokoldalas kérdőív kitöltésével időpontot kérni. Időpont után a gyermekorvostól beutalót.

Ők a legjobbak a témában, valamennyi gyermek pszihiátriai és neurológai témában jól felkészültek.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9e8b75449a)
2020. febr. 8. 16:38
Köszönöm az információt. Mindenképpen felveszem velük a kapcsolatot.
7. 9e8b75449a (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2020. febr. 8. 16:35

Pedagógiai szakszolgálat -korai fejlesztés:


Ha az alábbi problémák közül bármelyik igaz gyermekére, forduljon a Fővárosi Pedagógia Szakszolgálat kerületi tagintézményhez:


értelmi fejlődési elmaradás

mozgás-, hallás- vagy látásprobléma

megkésett beszédfejlődés

viselkedészavar, szociális készségek eltérései, kapcsolati problémák

étkezéssel, alvással és szobatisztasággal kapcsolatos gondok

A fejlesztés célja

A korai fejlesztéssel csökkenteni lehet a lemaradást, a nap mint nap felmerülő nehézségek megoldhatóbbá válnak. A gyerekek segítséget kapnak ahhoz is, hogy könnyebben be tudjanak illeszkedni a családba, a közösségekbe. A fejlesztés során a cél, hogy azok a képességek fejlődjenek, amelyeknél az elmaradás jelentkezik. Ebben a fejlesztési formában 5 éves koráig vehet részt a gyermek.

2020. febr. 8. 16:12
Nyilván:-))
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9e8b75449a)
2020. febr. 8. 16:05
Köszönöm. Kaptunk orvosi beutalót gyerekpszichológushoz, ahol 3 hónapos volt a várólista, majd az időpont reggelén lemondták betegségre hivatkozva, és + 1 hónappal elcsúsztatták az időpontunkat. Tehét nem egyszerű. A védőnő, és az előző gyerekorvos sem küldött sehova, pedig nem egyszer jeleztem a problémát. A válasz, dackorszak, betegség ( volt egy hosszúra nyúlt betegségünk, kórházzal megspékelve). Tehát én mint feleleős anya, azért nem a babérjaimon ültem és vártam, bár külső szemlélőnek nyilván úgy tűnik.
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - 9e8b75449a)
2020. febr. 8. 15:55
Pedagógiai szakszolgálat nem vizsgál 5 év alatt, csak kivételesen nagyon ritka esetben, de szülői kérésre NEM.
3. 9e8b75449a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 8. 15:53

Szia! Kérjetek időpontot a pedagógiai szakszolgálatnál, ott (remélhetőleg) hozzáértő pszichológusok és gyógypedagógusok fogják felmérni a kisfiadat, utána megmondják, milyen segítséget kaphattok.

A legjobbakat kívánom!

2020. febr. 8. 15:23

Nekem csak egy kérdésem volna.

Mit csináltál az elmúlt 3,5 évben?

6 hetes kora óta van, akkor azt a védőnő is a nem egy státuszvizsgálaton észre vette volna és ha olyan komoly a probléma, akkor biztosan küldte volna. Ha nem tette, mert....akkor miért nem tetted te felelős anyaként?

2020. febr. 8. 14:56

Sziasztok!


A problémám a 4 éves Kisfiunkkal van, aki egészes kicsi (6 hetes) kora óta produkál különböző szorongásos tüneteket:


- hangoktól való félele

- zilálás

- éjszakai szorongásos rohamok ( kiabálás, görcsös kapaszkodás)

- izzadás

- néha hőemelkedés

- hasmenés

-dühkitörés

-bepisilés


A tünetek, életkoronként változtak. Mindig valamilyen streszesebb helyzet váltotta ki ( hirtelen, nagyon hangos zaj, betegség), és néha hónapokig megmaradt. Most jelenleg az óvodában jelentkezett a probléma. Ennek okán végre beutaltak minket pszichológushoz, majd mivel oda nagyon hosszú volt a várolista kerestünk privát. Többet is.

Azt el kell, hogy mondjam, hogy most lettünk túl egy gyerekorvos váltáson, aki szerencsére, midig a helyén kezeli a dolgokat, így ő jól felismerte, hogy bizony segítség kell. Eddig hiába mondtam, hogy ez szerintem nincs rendjén.

Na most a problémám a következő. 2 pszichológuson vagyunk túl, nem kételkedem a tudásukban, de van egy probléma. Abban a pillanatban, ahogy kiejtem a számon, hogy most jelenleg az óvodában jött elő a probléma, rámsütik, hogy szeparációs szorongás, majd elmúlik. Toljam csak be az oviba, majd elmúlik a dolog.

Na ez már kérdéses számomra, mivel pont az óvodából jelezték, hogy nem igazán boldogulnak vele.

És ha az lenne, akkor az óvoda kezdéssel egyidőben kezdődött volna a probléma, de sajnos ez már évekre nyúlik vissza.

És most elkezdtem nagyon aggódni,amiatt, hogy ha ezt ilyen félválról vesszük, mi lesz iskolás korában, kamaszkorában stb.


Ha esetleg lenne észrevétele, vagy néhány tanácsa, hogy a testi-lelki egsézségünk helyre álljon azért nagyon hálás lennék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook