Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrbenövés utáni barna foltok maradtak a hasamon. Napoztam is, mert nem tudtam hogy az káros a foltokra nézve. Elmúlnak valamikor? fórum

Szőrbenövés utáni barna foltok maradtak a hasamon. Napoztam is, mert nem tudtam hogy az káros a foltokra nézve. Elmúlnak valamikor? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 10. 16:55

Nem nyúltam hozzá miután a szőrt eltávolítottam. Nem hiszek benne és nem vagyok elég szorgalmas állandóan kenegetni. Neked attól még beválhat, nem tom.


De ez valahogy úgy működik, hogy a szőr visszapöndörödik még kibújás előtt. Alig veszed észre, ha nem gyullad be.

A szőr melletti mirigy viszont váladékot ad, ami szintén nem tud kijutni. A kettő együtt, ha szerencsés vagy, nem gyullad be és addig addig nő a szőr és a kicsi váladék vagy mi, hogy egyszer csak kibukkan.

Ha időközben ez begyullad, akkor olyan kinyomhatatlan pattanásféle lesz. Bármennyiszer megpróbálod legyilkolni, általában sehogyse megy (ha nem vagy tapasztalt).

Ki tudod nyomni a gennyet egy idő után. Ha szerencsés vagy, a szőr is kijön ezzel, de van, hogy nem. Az elég szívás, mert akkor újra felgyülemlik benne gyulladás okozta genny. Kinyomod az is újra, míg ki nem jön a szőr.

Minél többször sikertelenül próbálkozol, annál rosszabb lesz nyilván az eredmény, annál tovább tart, míg elfakul.

Nos, én próbálkoztam néha tűvel, de azt nem ajánlom, néha megszúrhatod magad, stb. Ha nem vagy mazoista típus, felejtsd el.

Viszont, egyszer egy kozmetikus nekem professzionálisan (szintén tűvel) hip-hop alatt kiszedte (én is próbálkoztam anno ezzel, ugyanarról a gyulladásról beszélek, de nekem az istennek se akart kijönni). Kb. 10 másodpercig tartott. És nem fájt. Sőt nem éreztem semmit. De tényleg zéró %.

Ami tuti, míg a szőr ki nem jön, addig nem tud elkezdeni gyógyulni. Nyomogathatod, de csak rosszabb lesz, ha a szőr bent marad :/

Egy ebben tapasztalt kozmetikus talán tud technikát mutatni, hogyan lehet a legkíméletesebben otthon ezektől megszabadulni, mik a tippek, hogy ne kelljen mindig kozmetikushoz szaladgálni ezzel. Puszi!

2014. jún. 10. 16:10
genlips, te kened valamivel, hagyod magától elmúlni?
11. emagdi
2014. jún. 10. 14:00
egyszer minden elmúlik :)
2014. jún. 10. 13:59
Hát talán nekem nem olyan durva, inkább kicsik de több egymás mellett ( kb 5-6 ). Viszont már 1-2 hete ott virítanak. Ilyen sokáig még sosem maradt meg a helyük.
2014. jún. 10. 13:46

Attól függ, mennyire durva volt a szőrbenövés és az alatta keletkezett űr mekkora, amit a szőr okozott esetleg gyulladással kísérve.

Nekem bikinivonalnál a nagyon durva benövés 3-5 hónapig tart, mire elhalványul és bő fél év, mire 99%-osan eltűnik.

2014. jún. 10. 12:57
Most megnyugodtam akkor, engem nem érdekel, ha sok idő, csak múljon el! :))
2014. jún. 10. 12:48
pár naptól ne is várj változást. Egyébként ember függő hogy teljesen eltünik-e, a legtöbb embernek igen, de van akinek valamennyi marad. De idövel mindneképp halvánbyodik, de ez minimum hetek de inkább hónapok amig teljesen eltünik, a börödtöl függ.
6. 82d45dcd14 (válaszként erre: 5. - Martikaa)
2014. jún. 10. 12:48

Kenegesd,ezek jó hámosítóak,de pár nap után még ne várj csodát!

A bőröd egy élő szövet,idő kell neki a regenerálódásra.

2014. jún. 10. 12:37
Azt olvastam, hogy körömvirág krém vagy neogranormon jó lehet rá, kenem pár napja, de nem látok semmi változást.
2014. jún. 10. 12:33
Hát magától nemigen, és a napozás csak ront rajta. Próbáld meg aha-savas krémmel hámlasztani. De arra figyelj, hogy nap ne érje.
2014. jún. 10. 12:28
Nem biztos.
2014. jún. 10. 12:25
talán
2014. jún. 10. 12:24
Szőrbenövés utáni barna foltok maradtak a hasamon. Napoztam is, mert nem tudtam hogy az káros a foltokra nézve. Elmúlnak valamikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook