Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatásról leszokás fórum

Szoptatásról leszokás (beszélgetős fórum)


2009. máj. 15. 21:55

Sziasztok. Anno a fiam 4 hónapos volt, mikor elapadozott a tejem(mint utóbb kiderült, a sok idegeskedés és a kevés tejmirigy miatt), úgyhogy amikor a lányom megszületett, nem vártam nagy csodákat.

Gondoltam, majd ahogy MI akarjuk, úgy lesz. Úgy is volt, 28 hónapos koráig szopizott. Először rendszeres majd' 3 óránként, aztán egyre kevesebbszer, de egészen addig hagytam, amíg mindkettőnknek JÓ volt. Mikor már egyedül "eszegetett", mellé mindig kapott "rendes ételt is", így soha semmi gond nem volt. :-)

Én csak javasolni tudom, hogy amíg mindkettőtöknek jó és neked sem kényelmetlen a cicizés, addig hagyd, a gyerekek tudják, hogy nekik mire van szükségük. A tejed elapadni nem fog, esetleg kevesebb lesz, de annyi mindig után termelődik, amit a baba kiszív.:-)

2009. máj. 13. 21:12

Sziasztok! Az én kisfiam 13 hónapot betöltötte, és még mindig javában szopizik. Nincs ebben semmi rossz. Bármit megeszik amit elé rakok, csak ugy nézzen ki, mint amit mi is eszünk. Kunyerál a mienkből. Pépeset már nem hajlandó enni jó ideje. És ettől függetlenül van, hogy napi 6 szopi is megvan még.Máskor meg napi 3. Nem feltétlenül az éhség miatt, szomjoltó is. Felhúzza a pólómat, és vigyorogva mondja, hogy tejcsi. A tej mennyisége attól függ, hogy mennyit szopizik a gyerek. Minél többször rakod mellre, annál több tej termelődik.

Lassan kezdenek rám furcsán nézni, hogy miért adok neki még mindig. Mire a válaszom: anyatej helyett adjak neki tápszert? Tényleg, az mennyivel jobb....

Szerintem nyugodtan adj neki délben főzeléket, és utána még megkínálhatod tejjel is. Attól sztem nincs jobb neki.

10. cb4c323adf (válaszként erre: 2. - 707655fba1)
2009. máj. 13. 20:56
És mégis mitől?
2009. máj. 13. 20:55
Szia az én fiam 9 és fél hónapos és eddig napi 4 szer szopott most álltunk át a napi 2-re,mert minél több darabost kapott annál kevesebb lett a tejcsi, és 4 szer nem volt elég, de igy is tud napi 2 szer szopizni meg 3-4 darabosat enni..
2009. máj. 13. 20:51
szia. azt tanultuk az elválasztásról, hogy ált. 6hós korban kell elkezdeni, mert ÁLT. akkor már nemigen fedezi csak az anyatej a kicsi tápanyagszükségletét ( pl kevesebbet alszik, lassan a súlynövekedése ), és nagyjából 1-3hét,mire le lehet cserélni 1 szoptatást. szerintem is ki lehet váltani az ebédet, szép fokozatosan.
2009. máj. 13. 20:50
Szia! Én a lányomat 8 hónapos koráig, (addig volt tejem) szoptattam, de a fiam ő 1 éves koráig napi 3 x szopizott, akkor is azért mert már dolgoztam.
2009. máj. 13. 20:48
Az én lányom 9 hónapos, és napi 5ször szopizik, sajnos ebből 2 éjjel/hajnalban van. De ebéd után pl már nem szokott kérni, 1-2 hónap alatt kiváltotta magának. Persze, hogy egy picit csökken a tej mennyisége, de ez így természetes.
2009. máj. 13. 20:40

Most mi a gond? Kérdezett valamit, nem kell letámadni azonnal.

Örülj neki, hogy tudsz szoptatni :) De ha kiváltod esetleg az ebédet, attól még nem fog elapadni a tejcsid, csak esetleg kevesebb lesz, de attól még fogod tudni szoptatni éjjel is :)

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Pöttyi)
2009. máj. 13. 20:40
Szerintem csak hagyd magától, majd ő kiváltja amikor itt az ideje. Biztos, hogy nem árt neki ha 4-szer szopizik még, sőt..A kisfiammal 2 és fél a lányommal 2 évesen hagytuk abba. szerintem jó volt így.
2009. máj. 13. 20:36

Szia! Szerintem addig szoptasd, amíg lehet, csak jót teszel vele a babának. A menyem majdnem egy éves koráig szoptatta az ikreket, és közben alig kaptak más ételt. Most a pici 6 hónapos, és csak egyszer-egyszer kap almát.

Jó egészséget kívánok nektek.

2009. máj. 13. 20:36

Már megbocsáss, de még illeszd ide a "fürcsit" is és teljes a paletta!

A hátamon futkos a hideg!

2009. máj. 13. 20:29
A kisfiam 7 hónapos és még négyszer szopizik egy nap(az egyik éjszaka van). Minden szopi közt van egy rendes kajcsi. Szeretném már az ebédet is kiváltani csak attól félek hogy akkor elapad a tejcsim az éjszakai szopira, ezt pedig nem szeretném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook