Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás közben hányinger!? fórum

Szoptatás közben hányinger!? (beszélgetős fórum)


1 2
58. babszibobó (válaszként erre: 57. - Hóemberke)
2010. jún. 25. 19:25
:-)
57. Hóemberke (válaszként erre: 56. - Babszibobó)
2010. jún. 25. 15:40
Hát, igen, nagyon szerencsések vagyunk. :) Ki tudja miért, a fiamat csak 2,5 hónapig tudtam szoptatni, onnantól tápszert kapott, és csak kevés anyatejet. Ő már 15 éves. :)
56. babszibobó (válaszként erre: 55. - Hóemberke)
2010. jún. 24. 13:21

Szia!

Szerencsére már nem küzdök ezzel a problémával, de sajnos azért mert már csak egyszer tudok szoptatni egy nap, és az nem is igazi szoptatás, csak arra elég, hogy amíg a tápi kihűl, Ő nem sír.De néha, a teltség érzet előjön!

Örülök, hogy ilyen jól bírod, igazán kitartó vagy (bárcsak nekem is lenne tejcsim, én sem hagynám abba, csak azért mert rosszul vagyok tőle, de, ha igazán őszinte vagyok, nem hiányzik).

Nagyon Jó Egészséget Kívánok Nektek!


Köszönöm, hogy Írtál!

55. Hóemberke (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. jún. 24. 11:55
Szia Babszibobó! Nekem is nagyon sokszor van hányingerem, főként közvetlenül szoptatás után jelentkezik. Szopi előtt éhes vagyok, de mire végzünk, olyan hányingerem támad, hogy utána órákig nem tudok enni. Biztos a hormonok miatt lehet... Fanni 13-án volt 10 hónapos, de még mindig napi 5-6-szor szopizik. :)
54. Mindzsi (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. máj. 1. 06:21
Ez érdekes! Azt hittem csak nekem van ez :( Én is hányingeres érzést érzek amikor elkezdek szoptatni, de 5 percen belül elmúlik. Csak az elején van. Én sem tudom sajnos mitől lehet ez... :((
53. Basset
2010. ápr. 30. 21:57
Arra is gondoltam, hogy nálunk nagyon jól bevált az, hogy a gyereket, amikor nyűgös volt, beletekertem egy pelenkaanyagú nagy fürdőlepedőbe. (Két karja mellé, a sarka a háta alá és aztán csak forgatni, mint a palacsintát. Úgy is neveztem el, hogy babapalacsinta.) Nem volt melege, mégis tartotta a karját, nem kalimpált és lenyugodott, elaludt. Mármint Andri az majdnem egyből elaludt így, Korni meg addig fetrengett, míg ki nem David Merlinizte magát... De utána aludt, mint a bunda...
52. babszibobó (válaszként erre: 50. - Vikianya)
2010. ápr. 30. 21:53
Biztos ami biztos!:-)
51. babszibobó (válaszként erre: 48. - Basset)
2010. ápr. 30. 21:53
5 hónapos!Még kb. hét hónap izgalom és kiderül a kinövös fajta Alvási Apnoenk van, vagy a nem kinövös.Hű, ezt sajátosan írtam az is tuti!!
50. Vikianya (válaszként erre: 47. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 21:23
Tudod mi is légzésfigyelővel alszunk. Bár nálunk nincs légzéskimaradás, csak fulladás, azért jobb használni
49. Vikianya (válaszként erre: 46. - Basset)
2010. ápr. 30. 21:21
próbáltuk, nem jobb a helyzet. Sőt, ha megpróbálom visszarakni az ágyába, felkel
48. Basset (válaszként erre: 47. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 20:59

Hát, a helyedben én is az lennék... És nekünk is volt légzésfigyelő a kiságyban, mert Andri koraszülött volt. Hála Istennek soha nem kellett használnunk... (úgymond... mármint használtuk, csak nem riasztott.. :) )

Mennyi idős most a kicsi? Szerintem korfüggő is, nem? Szóval pl. 1, másfél évig nem, aztán igen... Meg persze sok mindentől is függ... Csak a sírásra gondoltam, esetleg megoldás lehet...

47. babszibobó (válaszként erre: 46. - Basset)
2010. ápr. 30. 20:47

Tudom az üzi nem nekem szólt és nem akarok pofátlan lenni. A légzésleállásunk óta kiságy párti vagyok (addig közöttünk aludt, még most is reszket a lábam, ha belegondolok, hogy akkor is lehetett légzéskimaradása, csak így nem észleltük). A kiságyban meg ott a légzésfigyelő.Amíg ez nem történt én is úgy voltam vele, legyen közöttünk, idővel úgy is kinövi, de én már nem kockáztatok, de ez én vagyok!

és az egészben az a legrosszabb, hogy teljesen egészséges babáknál is előfordulhat bármikor!

de ezt tényleg nem okoskodásnak szánom, csak aggódós vagyok!

46. Basset (válaszként erre: 44. - Vikianya)
2010. ápr. 30. 20:38
Kiságyban alszik vagy veletek? A mi fiunk kiságyban aludt elég sokáig, aztán elkezdődtek a nehéz éjszakák, amikor nyűgös volt, sírós, magunk mellé vettük. Nem ragadt ott, elaludt, ha volt erőnk, visszavittük és nem ébredt fel, ha nem volt, elfért. Lehet, ezt ti is kipróbálhatnátok... Hidd el, nem ragad ott 20 éves koráig... :D
45. babszibobó (válaszként erre: 44. - Vikianya)
2010. ápr. 30. 20:24

Ez kegyetlen, mármint a sok kelés!

bár tudom ez nem segít,de én is tudom milyen nehéz!

A nagyfiam 1,5éves volt mikor átaludta az első éjszakáját!

A kicsit meg már tudod, mármint az első 3 hónap cici-cici-cici-cici!Aztán kórház, de azt nem kívánom senkinek, de én bármilyen morbid is, de hálás lehetek (azért persze inkább kelnék éjszaka többször, csak ne lenne ez a problémánk)

44. Vikianya (válaszként erre: 43. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 15:03

Van amikor könnyen kibírja a 2,5-3 órát, még nekem kell szólni, hogy ideje lenne enni :)

De van olyan is, hogy 2-3 órán keresztül fél-egy óránként sír, és csak a cici nyugtatja meg. Este pl. eszik 5 körül, fél hétkor, félnyolckor és nyolc-félkilenc fele, utána bealszik. Éjszaka meg nagyon rosszul alszik, 2 óránál többet egyhuzamban csak az első körben (hajnal egy előtt) alszik, amúgy sokat kell. Ma pl kb 10x :(

43. babszibobó (válaszként erre: 42. - Vikianya)
2010. ápr. 30. 14:35
hogy haladtok? (Drukkolok!)
42. Vikianya (válaszként erre: 41. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 14:33
mot én is próbálom szokatni folyamatosan a babót
41. babszibobó (válaszként erre: 40. - Vikianya)
2010. ápr. 30. 14:30

Igen, még a kórházban kezdte, az átalussza az éjszakát témát, amint beállt a három órára, majd még közbe jött egy éhgyomros vérvétel (éjféltől-kilencig nem szopizhatott, így folyamatosan altattam, szerencsém volt, kibírta)!

Azóta itthon is alszik éjszaka, napközben max. egy órát azt is több részletben, de valamit valamiért!


(lehet leírom a naplóba a történetünket, de ahhoz több idő kell)

40. Vikianya (válaszként erre: 39. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 14:06
azóta alszik ilyen jól, amióta beálltatok a 3 óránkénti evésre?
39. babszibobó (válaszként erre: 37. - Basset)
2010. ápr. 30. 14:02

A légzésfigyelő azóta sem sípolt be,szerencsére!

Júniusba megyünk kontrollra!

Amúgy nagyon jó alvó 20-tól, reggel 6-ig nyomja!

38. Vikianya (válaszként erre: 36. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 09:20
Ez szuper, örülök nagyon
37. Basset
2010. ápr. 30. 09:04

Szuper! Tök jó, hogy így alakult... :) Ugye, csak idő kellett... :)


És a baba hogy van? MI a helyzet az alvással?

36. babszibobó (válaszként erre: 34. - Basset)
2010. ápr. 30. 08:58
Ja,nem voltam orvosnál, de valószínű az oxitocin lesz a bűnös!Utána olvastam és bár nem vagyok orvos én kielégítőnek találtam az ott olvasottakat és az itteni válaszokat, lehet felelőtlen dolog, de a lényeg, már elmúlt!
35. babszibobó (válaszként erre: 34. - Basset)
2010. ápr. 30. 08:56

Szia!

Nem adtam ám fel, bár már nem is a szopi körül forog a világ Bobó számára, de minden reggel 6-kor cicizik, van hogy 9-kor is tejpép helyett és egyéb etetések után, ha van tej a cicimben és még enne, oda adom neki, Ő meg repes az örömtől!

Ennyi pont elég is, mert már annyira rossz volt néha, hogy örültem, hogy ezt megtudtam tartani!

34. Basset (válaszként erre: 33. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 08:53

hurrá! ez szuper! a szopizás még megy? mégsem hagyta abba a kicsi? beállt már a rendszer?

megtudtad végül, mitől volt?

2010. ápr. 30. 08:47
Haladás, Már nincs Hányingerem!5 hónap kellett, hogy elmúljon!
32. Vikianya (válaszként erre: 31. - Babszibobó)
2010. ápr. 17. 21:15

Köszönöm a válaszodat :)


Én most valahogy a kettő átmenetét szeretném elérni. Ha valami baja van megszoptatnám, de törekednék a 2,5 - 3 óránkénti etetésre.

Attól félek, hogy elmenne a tejem, ha teljesen betartanám

31. babszibobó (válaszként erre: 30. - Vikianya)
2010. ápr. 17. 18:37

Szia!Igazából nem volt nehéz, a kényszer nagy úr, az első három etetés kihúzása volt kicsit húzós, de utána minden simán ment, de lehet, hogy az is sokat segített, hogy a kórházban az első éjszakán anyaszállásra kerültem (de csak az elsőre, utána VIP szoba, azaz közös szobánk lett), és csak 3 óránként jutottam fel Manóhoz, a következő éjszakán csak egyszer kelt fel, a harmadik éjszakán is kelt volna, de nem ehetett, mert éhgyomros vérvételre mentünk, és onnantól este 9-től, reggel hatig aludt (mai napig)!

Szóval a lényeg, hogy nem tudom mi a jó módszer, nekünk a kórházi kényszer hozta meg a jót, akár milyen furcsán is hangzik, ott változott (lett könnyebb) az életünk, ha nem lett volna gond szerintem még most is cicifüggő babám lenne!


Az elején rendesen össze kellett szorítanom a fogam, sétálgattam vele, bohóckodtam, elaltattam, na meg a szigorú nővérkék nézése, nehogy dugiban előkapjam a cicim!Sokat segítettek!


HA elég erős benned az akarat és rászánod magad akkor ne add fel, kitartás!Sikerülni fog!

Sajnálom, hogy nem tudok jobban segíteni!

2010. ápr. 16. 18:37
És hogy csinálták a 3 óránkénti szopi beállítást?
29. Vikianya (válaszként erre: 28. - Babszibobó)
2010. ápr. 16. 18:36

borzasztó amiket írsz :(

Mi is voltunk alvásvizsgálaton, de szerencsére semmi kirívót nem találtak nálunk.

Mi is igény szerint szopizunk, de elgondolkodtató amit írtál...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook