Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hányinger evés közben, étvágytalanság .. lehet, hogy a szorongás része? fórum

Hányinger evés közben, étvágytalanság .. lehet, hogy a szorongás része? (beszélgetős fórum)


10. Ciluu
2023. szept. 8. 08:51
Van itt valaki? :)
2015. jún. 17. 02:48
igen lehetseges.
8. Melinda27 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2015. márc. 26. 20:00
Szia!Sajnos nem vagy egyedül hasonló tüneteim vannak!És már lassan egy éve nem akarnak elmúlni!Ha szeretnél beszélhetünk róla!Nekem is segítene talán!
2014. okt. 11. 15:51

Sajnos itt elég telített mind.

Amúgy járok pszichiáternhez, igaz sztk-s szóval 3 havonata, és szedek antidepit is. Eddig is voltak gondjaim, de most valahogy megint felerősödtek, vagy én már nem tudom mi ez.

Az a legrosszabb az egészben, hogy tudom, hogy néha túlzok a testi dolgaimat illetően, és már nem tudom, hogy mi az emit elhihetek magamnak, és mi az a mi csak szorongásos eredetű.

2014. okt. 11. 00:34

Ha a háziorvosod nem foglalkozik ezekkel a tünetekkel, akkor keress másikat.

Kéne talán egy vérképet nézetned, mert lehet hormonális probléma, és el is mehetnél pszichiátriára is.

2014. okt. 10. 22:28

Szerintem ez abszolút lelki eredetű. Ha már tudatában vagy a pániknak/félelemnek, nem is értem, hogy jut eszedbe a gyomorsav...

Akár ugyanarra az érzésre is teljesen ellentétes reakciókat adhat a test. Pl. egy darabig valaki kajával nyomja el az érzést, később meg megtagadja magától az ételt. Ez azért van, mert az alapprobléma nem oldódott meg és más megoldást próbál keresni a test.

2014. okt. 10. 21:48

Igen,lehetséges hogy attól vagy hogy szorongsz.

Nekem szorongásos betegségem volt és volt h étvágytalan voltam(ennek is voltak fokozatai),volt h evés után hosszú hetekig rosszul voltam,görcsölt a gyomrom stb....Csak ezért ettem,mert enni kellett.


Ma már nem vagyok beteg,de mai napig pl nem bírok lassan enni.Letudom gyorsan aztán csók.


Menj el elsőnek a háziorvoshoz , aztán mondd el neki h mi a problémád,vizsgáljanak ki.

Ha nem találnak semmit,akkor pedig pszichológus.

2014. okt. 10. 20:55
Milyen szakorvos? Sajna a kivizsgálás nehézkes, mert a háziorvosom sok mindennel nem foglalkozik :/.
2014. okt. 10. 20:49
Szakorvos,alapos kivizsgálás.Jobbulást!
2014. okt. 10. 20:45

Régen jó evő voltam, azonban mostanság nem megy, illetve nem mindigm egy az evés. Sokszor pár falat után felfordul a gyomrom, meg múgy is gyakran émelyeg. Az elmúlt időszakban pánikoltam is eléggé, meg erre rátesz a hipochondriám is, ami ellen nem könnyű küzdenem, hogy most mi a szorongásos, és pánikolós tünet és mi nem. De nem jó így, eddig az evés volt az egyetlen boldogságom :D. Lehet, hogy esetleg gyomorsav okozza? Vagy ez is szorongás, depresszió része lehet?

Amúgy ilyen tüneteim vannak még, ha rámtör a pánik(vagyis annak vélem), hogy izzadás, de közben hidegrázás, ilyenkor hát mintha rámtörne a szapora, felfordul a gyomrom, remegek, ver a szivem, menekülnék. Néha jobban körül határolható, néha kevésbé. Emellé jön a fáradékonyság, nem tudom kialudni magam, és hülyeségeket is álmodok az éjszakák nagy részében.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook