Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túlsúlyos gyerekek fórum

Túlsúlyos gyerekek (beszélgetős fórum)


13. Anyucikóni (válaszként erre: 11. - Lili1979)
2018. júl. 21. 14:46

És közte? Suliba pl visz a gyerek plusz szendvicset, lemegy a büfébe 2 étkezés között?


Milyen típusú ételekhez szoktak? Szénhidratgazdag vagy inkább vegyes?

2018. júl. 21. 14:33

Itt egy átlag-táblázat:


[link]

11. lili1979 (válaszként erre: 10. - Anyucikóni)
2018. júl. 21. 14:29
Hát a barátaim gyerekeire gondoltam.reggeli ebéd vacsiból biztos nem esznek többet mint ők. 29-30 kg a 6 éves 122 cm
10. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - Lili1979)
2018. júl. 21. 13:30
Más gyerek...honnan tudod mi az átlag? Nálunk a 6 éves kistányérból eszik, nem teszek elé felnőtt méretű tányért. Így az adagok is mértékkel vannak. Igaz az en fiam nagyon vékony 19 kg. Neked hány kilós a 6 évesed?
2018. júl. 21. 12:16

Szia. Nekem a kicsi 11 éves. Átlagosan eszik, igazából mindegy mi az, csak kaja legyen 🙃 nem kövér, rengeteget mozog, 4 éves kora óta sportol, most már pár éve versenyszerűen, heti 4-5 edzéssel megspékelve. Nem tudom, talán ez a titok, a sok mozgás. Eszik csokit, chips-et, fagyit, sütit, rengeteg gyümölcsöt eszik, némelyikben elég sok a cukor stb. nem tiltok tőle semmit, persze ezeket mind mértékkel fogyasztja. Inni viszont szinte csak vizet iszik, max. nyáron szörpöt, de csak azt amit én készítek. Az édes, szénsavas lötyiket nem szereti. Mivel sportol, edzéseken, tornákon nem is ihat mást mint vizet.

A barátaink kisfia egyidős az enyémmel, ő egy kicsit duci. Ugyanúgy sportol mint az enyém, nem eszik össze vissza, ész nélkül, ő kétszer is meggondolja megegye e a chips-et, mégis van 7-8 kiló súlyfeleslege 😔 egészen biztos, hogy ez genetika is.

Biztos hogy egy alapos orvosi kivizsgálás nem árt nálatok, főleg a pajzsmirigy miatt. Drukkolok hogy ne legyen semmi baj, ha mégis, akkor pedig biztos hogy lehet orvosolni 😊

8. lili1979 (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2018. júl. 21. 11:58
Köszi .Hát jó lenne ha kinőnék. Valami sportot is beiktatunk azért ősztől .Addig úgyis sokat vannak kint biciklizni,rollereznek strandolnak. Köszi a válaszokat
7. jucika33 (válaszként erre: 6. - Lili1979)
2018. júl. 21. 07:17

Nekem is két gyerekem van. A kicsi alig eszik, és mindenki azt mondja, milyen jó húsban van (nem kövér). A nagy sem túsúlyos, pedig már nem tudom hová dugni előle a csokit. Napi egy táblát biztosan elfogyaszt és még mellé, amit talál mamánál, vagy eldugva a kamrában. (Most majd megkapom, minek veszek csokit. Én is tudom, hogy egészségtelen, de én is imádom, meg a férjem is :-()

De pl. én gyereknek kövér voltam és nem az édességtől, mert abból keveset kaptam. Én pl. nem éreztem, hogy valamiből elég, már nem kívánom. Viszont szerintem igenis létezik genetikus felszívódási zavar, ami mégcsak nem is pajzsmirigy eredetű. Egyszerűen a brokkolit is nagyon szépen eltárolja zsírnak a szervezet. Tudom, hogy gyereket kín fogyókúráztatni, talán nem is kéne, max egyszerűen betartani a "maroknyi adagok" módszert és többet mozogni, amennyiben nem rohangálós fajták. Egyébként ismerek olyan gyereket, aki nem eszik sokat (csak egészségtelenül), rengeteget rohangál egész nap, mégis olyan, mint egy gombóc. Rengeteg energiája van, jól érzi magát. Lehet, hogy a te gyerekeid is simán kinövik majd, megnyúlnak út közben és nem lesz semmi bajuk.

2018. júl. 21. 06:48
Igazából reggeli ebéd vacsora ez tök átlagos .virsli szendvics s leves második .ezekből annyit esznek mint bármelyik más gyerek de mindennap kapnak egy rudit vagy fagyi. Esetleg mindkettőt .egyiket de másikat du.és arra lettem volna kíváncsi h ez az édesség lehet az oka a hízásnak? Más gyerek csak hétvégente eszik ennyi édességet? Üdítőt nem isznak ,csokit nem esznek ,müzli nutella már rég tabu.más barátai ezeken élnek és vékonyak,pedig azok se mozognak többet .
5. kisj (válaszként erre: 1. - Lili1979)
2018. júl. 20. 19:17
Egyszerűbb lenne, ha Te írnád le részletesen az ö napjaikat.
2018. júl. 20. 10:21

Én úgy gondolom legtöbbször a mértékletességen van a hangsúly.

Sokszor láttam hogy kövérebb gyerekeknek dupla -ha nem tripla- adag ételt is ad a szülő. Én adok édességet akár naponta is. De nem egy egész zacskó kekszet nyomok a gyerek kezébe, hanem csak 1 vagy 2 darabot.

3. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Lili1979)
2018. júl. 20. 01:11

Szerintem a vizsgálat vagy vizsgálatok után kezdj el gondolkozni az étrendjükön.

Vannak gyerekek, akik szinte chipsen meg kólán élnek és mégse túlsúlyosak. Persze ez függ attól is, hogy mennyit mozognak, de pajzsmirigy betegeknél ez is más tészta.

Ráadásul a pajzsmirigy problémákhoz elég gyakran társul cukorbetegség is, az megint variál az étrenden. Mert az édesség az csak egy dolog, de általánosságban a szénhidrát fogyasztásra és még általánosabban a kalória fogyasztásra kell figyelni túlsúly esetén.

Vizsgáltasd ki őket és utána könnyebb lesz az étrendet is kiválasztani vagy egyenek ők is úgy, ahogy te.

2018. júl. 19. 20:51

Alkalmanként kínálom meg csak apró édességekkel. Egy héten max egyszer, de van, hogy néhány hétig nem kapnak. De nem is annyira kérik.


Reggeli fél szelet kenyér max 1 szelet, valami rávalóval, tea v gyümölcslé, vagy egy kis villásreggeli, ebéd: igyekszem levest is tálalni, változatosan érdemes sok zöldséggel kitalálni, uzsonna:gyümölcs, vacsora változó, néha főtt étel, neha hideg. DE nem tartozik az édesség a napi étrendhez. Mondjuk hétvégén egy kis süti ebéd után jól jön. Hétközben a suliban is van egyszer sütemény.

2018. júl. 19. 20:43
Sziasztok.2 fiam van akik túlsúlyosak. Én pajzsmirigy alulműködő vagyok ezért ők is kivizsgálás alatt vannak de kíváncsi lennék másnál hogyan alakul egy napi étkezés ?mennyi édesség megengedett egy héten ?leirnatok részletesen egy egy napjukat? 6 és 11 evesek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook