Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szoptatás és a diéta/mozgás miért nem fér össze? fórum

Szoptatás és a diéta/mozgás miért nem fér össze? (tudásbázis kérdés)


9. geridina (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2009. jún. 12. 11:12

Néhány adat tőlem:


A kislányom 6 hónapos volt, mikor elkezdtem a Norbi update-t. 5 hónap alatt fogytam 25 kilót, és a kislányom folyamatosan szopizott.

3 éves korában hagyta abba, de még mindig volt tejem, rengeteg. Ha érdekelnek a fogyásos képeim, nézd meg az adatlapomon:) Ha pedig megtetszett a módszert, gyere át hozzánk a fórumra, ott is sok jót hallasz

Sok sikert

2009. jún. 12. 10:20
a kisfiam 14 hónapos, és még minig tudom szoptatni, más kérdés, hogy ő már most kezdi elutasitani. Azt veszem észre, hogy ha izomlázam van, akkor ő nem eszik, mert nem izlik neki a tejcsi. Ha diétázol, akkor általában kevesebb a bevitt vitamin és ásványianyag is, viszont a babának ezekre szüksége van, hiszen 6 hós koráig csak az anyatejből kapja meg ezeket. Én azt mondom, hogy tornázni lehet megerőltetés és izomláz nélkül. Persze az ugrálós tornáktól, mint pl az aerobik elmehet a tej. A diétát viszont semmiképpen nem ajánlom!
7. ében11 (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2009. jún. 12. 10:01

Amúgy a túl gyors fogyástól szabadul fel a sok méreganyag, ami addig a zsírokban volt,és a tejcivel valóban megihatja a baba.Ezért nem szabad türelmetlenkedni és az első hóban visszafogyni.

És nem is kell diétát tartani, úgy kell gondolni rá hogy amit megeszel a baba is megkapja a tejciben.

Én sajnáltam hogy elkezdtem fogyni, mert vashiányom lett és vitamint is kellett szednem.

2009. jún. 12. 09:56

Szia!


Én is járok tornázni, odafigyelek mit eszek és 15 hónapja szoptatok, a kisfiam 9 hós koráig csak szopizott. Szerintem összefér, de ez is biztos egyéni.

2009. jún. 12. 09:49
Én szoptatás alatt kezdtem el tornázni otthon, és így lement az a pár felesleges kiló, viszont diétázni nem diétáztam, muszáj enni hogy legyen tejcsi. Szerencsére semmi baja nem lett a tejemnek, az 5 hós kisfiam még mindig csak szopizik:.
2009. jún. 12. 09:45

fogyózni túl sokat mozogni nem szabad, mert lecsökkenhet a tejci mennyisége és az íze is változhat amit a pici nem biztos hogy elfogad.

az én kisfiam is anyatejet kapott, de nem diétáztam mert valóban fogyaszt a szoptatás-én lefogytam azt a + kilókat ami szülés után ottmaradt, de szépen fokozatosan.Illetve ha túl sokat fogysz mert diétázol és még szopik a baba könnyen lehet vitaminhiányod vashiányod mert kiürül a szervezeted, egy része a tejcivel.Ezért inkább sokat kell pihenni, vitamindúsan enni legalább az első 6 hónapban, amikor a babának csak a tejci kell, és akkor még egyre többet eszik belőle, tehát jó ha az első időben minnél több a tejci.Később lehet többet mozogni, és ha a babával közösen étkezel(gyümölcs főzelék sovány húsi és semmi édesség,nasi)akkor még fogyni is tudsz!Mozgásnak meg jó a sok-sok séta később meg már futhatsz a baba után :D

2009. jún. 12. 09:36

Igazából azért nem értem, mert azt mondják, hogy ne fogyjunk szoptatás alatt, mert a méreganyagok távoznak az anyatejjel. Ez eddig ok.

DE! akkor miért mondják, hogy a szoptatás az egyik legjobb zsírégető, és fogyasztó "módszer"..

Akkor is fogyunk.. akkor, hol vannak a méreganyagok?????

2009. jún. 12. 09:36

Szia!

Összefér, hidd el, tapasztalatból mondom

2009. jún. 12. 09:35
Szoptatás és a diéta/mozgás miért nem fér össze?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook