Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt jelentkező pecsételő vérzés, volt másnak is ilyen? fórum

Szoptatás alatt jelentkező pecsételő vérzés, volt másnak is ilyen? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 8. 18:33

Ezeket találtam máshol, lehet, hogy nem egyedi dolog:


Kislányom 6 hónapos. Az utóbbi három napban rettenetesen kevés tejem lett hirtelen (pedig semmi családi probléma, semmi lelki kín nem gyötör), főleg a bal mellemben. Ezt ő is érzékelhette, mert többször szopizott az átlagosnál. Az jutott eszembe, hogy az "apadást" megelőző napokban görcsösen fájt a hasam, mintha meg akarna jönni, de mégsem lett belőle semmi. Olvastam, hogy menstruációtól is lehet kevesebb a tej. Ha nincs vérzés, akkor is előfordulhat ez?


Válasz:


Igen, menstruáció nélkül is lehet ciklikus hormonális működése a női szervezetnek szoptatás alatt, ez megmutatkozhat a tejtermelés rendszeres, havonkénti ingadozásában is. Az is normális, ha egyszer megjön, aztán megint hónapokig elmarad a vérzés - annak ellenére, hogy nem vagy terhes. A szoptatási időszak egy elég hosszú, és elég egyénien változó átmeneti állapot a hormonszinteket illetően.

Sződy Judit



4 hónapos a kislányom, és szoptatok. Ennek ellenére kb 3-4 hetente pecsételő vérzésem van, ami 1 napig tart. Lehet ez valami menstruáció-féle? Nem fáj és egyáltalán nem sok.


Válasz:


Nincs jelentősége, legfeljebb annyi, hogy végképp ne bízzon meg a szoptatás fogamzás ellen védő hatásában. Önnek egyszerűen ilyen a hormonrendszere. A vérzés persze nem igazi menstruáció, de a közti időszakban a peteérés sem kizárható, tehát védekezni felettébb célszerű...

Dr. Nagy László

9. fd8e423e9e (válaszként erre: 7. - Danica16)
2011. ápr. 8. 18:28
Nekem csinált a doki szülés után küretet, nem hinném, hogy valami visszamaradt. Meg minimális egy-egy foltocska egy-egy nap. Viszont a babám (három hónapos lesz) azokban a napokban nyűgösebb, rosszabbul szopizik:(
8. fd8e423e9e (válaszként erre: 6. - Macskossz)
2011. ápr. 8. 18:27
Nem, nem szedek
2011. ápr. 8. 18:24
Nekem is volt, utána megjött, majd megint pecsételgettem, aztán megint megjött, így ment sokáig, majd kiderült, hogy valamit bekavart a szervezetem és küretre volt szükség, utána beállt rendesen minden. De azt hiszem ez egyedi eset volt...
2011. ápr. 8. 18:24
Szedsz fogamzásgátlót? Mert amiatt is lehet. Pl. Azalia-tól.
2011. ápr. 8. 18:22
mennyi idős a baba? az enyéim sem szoptak jól olyankor
2011. ápr. 8. 18:20
Nah igen, de a babám meg megérzi, és pár napig olyan kelletlenül szopizik, nyűgösebb, nem is hízik ezekben a napokban:(
2011. ápr. 8. 18:18
A hormonjaid kavarognak. Sztem ez normális
2011. ápr. 8. 18:16
Nem négyhetente, hanem kéthetente. Egy-egy nap. Mi lehet ez?
2011. ápr. 8. 18:15
Szoptatás alatt jelentkező pecsételő vérzés, volt másnak is ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook