Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktál adakozni a rászorulóknak? fórum

Szoktál adakozni a rászorulóknak? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 10. 20:38
Mindig!
39. ina87
2017. febr. 10. 20:35
ép tegnap történt szegény kislány kért lett adva viszont egy másik járó kellő jo le teremtette
38. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2017. febr. 10. 17:19

Igen. De megválogatom, hogy kinek és milyen formában. Fontos, hogy valóban jó helyre kerüljön az adomány.

Sajnos valóban nagyon sok a visszaélés, ez saját tapasztalat.


Viszont annyira jó érzés, amikor tudom, hogy célba ért a segítség! Mert az elesetteken segíteni jó.

2017. febr. 10. 16:45
általában igen,de mióta a fiatal ember a fejemhez vágta,hogy én leszek a felelős,ha elmegy betörni,azóta nemigen.elhiszem,hogy nehéz,de hogy egy húszéves férfi ne találjon munkát Fehérvárom,azt nem hiszem el.kényelmesebb a teszkó előtt ülni,és kéregetni.a húgom négy órakor kel,hogy a félötös busszal menjen munkába.63 éves.
36. Weila
2017. febr. 10. 16:38
*javítok: "-b", vagyis "ha csak egy-egy százast is, de mindenképpen adok.." így akartam, bocsi.
35. Weila
2017. febr. 10. 16:34

igen, feltétlenül; persze, mindig az aktuális lehetőségeinkhez mérten, például a gyerekeink által kinőtt, de még jó állapotú ruhák, játékok, ritkán, vagy soha nem használt háztartási eszközök, elektronikai cikkek formájában; mikor, mi válik feleslegessé, mi nem tároljuk, nem kerülgetjük azt, ami már nem kell, de "hátha jó lesz még valamire", és lomtalanításkor se tesszük ki a ház előtti kupacba, mert azokat azonnal lestoppolja az olyankor kirendelt kisebbségi hiénacsapat "területi képviselője", és ki tudja, mi lesz a sorsa a kitett dolgoknak, inkább olyanoknak adjuk, akikről tudjuk, hogy valóban szükséget szenvednek...


és adok a piros lámpáknál kéregetőknek is, mert belegondolni is félelmetes, hogy milyen így élni, milyen lehet naphosszat ott kerülgetni az autókat a hidegben, fagyban, rekkenő kánikulában a tűző napon, stb, stb, annak tudatában, hogy nincs egy hely, ahová hazamehetsz a nap végén, amit otthonodnak mondhatsz, ahol lezuhanyozhatod magadról a nap mocskát, a kipufogók kormát, a felvert port, és a rengeteg szitkot, amit kapsz... ha csakbegy-egy százast is, de adok, amikor tudok, erkölcsi- embertársi kötelességem. ennyi.

34. supin
2016. nov. 22. 05:57
nem
2016. nov. 22. 05:11
igen
2016. nov. 21. 17:52
igen
2016. nov. 21. 17:24
Mostanában rendszeresen igen.
30. gigi>
2016. nov. 21. 14:13
Igen.
2016. nov. 20. 11:39
Igen. Amire épp' módom van, úgy. Van, hogy anyagi segítségben, máskor jó állapotban lévő, de számomra megunt/nem használt tárgyakkal, ruhákkal, vagy hajléktalannak enni/inni is adtam már. Nem vagyok tele pénzzel, sőt... de ha megtehetem, adok, amit tudok.
2016. márc. 8. 10:18

Ha tudok segítek hajléktalan bácsikon.


Most van egy ilyen..mint ez az ice-cube challange vagy mifene no. :D

Hogy segítesz egy hajléktalanon és készítesz az eseményről egy közös fotót.


Az alapötlet jó, mert kommonizálja a dolgot hogy többen alap dolognak tekintsék, megnyíljanak és segítsenek.

Ugyanakkor megalázó lehet ez egy hajléktalannak, bár nyilván ha oda kerül az ember úgy érzi már nincs lejjebb.

2015. okt. 5. 06:55
Igen, mert tudom milyen az, amikor nincs.
2015. okt. 4. 08:29
Már egyre ritkábban.Bizalmatlanabb lettem.
25. Ilián
2015. okt. 4. 01:40
Én csakis "személyesen" szoktam adni, mivel, nem írom le melyik szervezetnél, ahol egyik ismerősöm dolgozott kiválogatták és hazavitték az adományokat.Persze csak ami új volt és drágább dolog.Egyszer láttam egy szerencsétlen családot egy tv műsorban.Arró szólt, hogy nincs mit enni a gyerekeknek és szó szerint összevesztek az ételen.Felvettem a kapcsolatot a szerkesztőséggel és megkaptam a címüket.Azóta minden hónapban küldök nekik 10000 Ft utalványt, amin ételt tudnak venni.Tényleg rászorulnak.Egy idős néni, aki a környékünkön él, szegénynek nincs családja, többször látom a boltban, hogy dilemmázik, hogy mi fér bele a keretbe.Neki szoktam reggelit, apróságokat venni és becsempészni az ajtaja elé.Még eddig nem buktam le, de nem is szeretném, hogy megtudja, mert nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát.Jobb ez így mindenkinek.Sajnos mindenkit nem tudok megmenteni.:(
24. kleeri (válaszként erre: 22. - D41005143d)
2015. jan. 11. 21:40

szerencsés emberek vannak akkor ott,


itt nagyon sok szegény ember van az utcákon is,

mikor dolgozni jártam, sokszor segítettem, de mostmár ritkábban, mertnem járok annyi felé


de amikor tehetem segítek,

ennek ellenére borzasztó dolog, hogy egyik "szegény" segít a másik szegényen, ez nagyon-nagy társadalmi probléma

23. Megara1995 (válaszként erre: 1. - Idegen666)
2015. jan. 11. 21:36
Én már csak azért is segítek másoknak, mert régebben amikor nehéz helyzetben voltunk nekünk is segített nagyon sok jó ember :)
2015. jan. 10. 02:08
itt nincs ilyen./kulfoldon elek/
2015. jan. 9. 23:33
*felháborodtak
2015. jan. 9. 23:32

Nekem sok felesleges gyerekruhám van, de azt olyan családnak adnám, aki tényleg megérdemli, mert most nagyot csalódtam. Ma az is kiderült, hogy ez a család csak a riport kedvéért költözött át a "kis putriba". Sokan elháborodtak a faluban, hogy "mekkora színész ez a nő..."

Azt hiszem, inkább elviszem a gyermekkórházba a babaruhákat. Ott tényleg szükség lenne rá.

2015. jan. 9. 16:45
Igen már többször is adakoztam. Ruhát, játékot, élelmiszert, könyveket.
2015. jan. 9. 11:17
Igen,ha van rá lehetőségem,de pénzt nem,inkább ruhát,játékokat,élelmiszert,esetleg néha egy-egy hajléktalannak egy kis aprót.Nem merek beteg gyerekeknek sem utalni,mert olvastam itt egy anyuka naplóját aki írta,hogy egy alapítvány nekik név szerint gyűjtött (illetve a beteg gyerekének) és nem látott abból a pénzből semmit.És nem először hallottam ilyet.Ha konkrét ismerősről lenne szó akkor adnék,de az ő kezébe max.
17. mamma2
2015. jan. 9. 10:04
Igen,egy családnak.Özvegy anyuka neveli 3 gyermekét,és a beteg nagymama is velük él. Évek óta havonta egyszer bevásárolunk nekik alapvető dolgokat/liszt, cukor, olaj, tésztafélék,krumpli,hagyma, kis felvágott, vaj/ a mamát havonta elviszi a fiam az orvoshoz, és ami nem fér bele a közgyógyába recepteket is kiváltjuk neki.Rendkívüli dolgok esetén is szívesen segítünk ! Alapítványoknak, egyéb szervezeteknek nem adok soha semmit -eleget lopnak másoktól- csak annak adok, aki valóban rászorul.
2015. jan. 9. 09:33
igen
15. Hmv.
2015. jan. 9. 08:35
igen
2015. jan. 9. 08:34
Élelmiszert és ruhát,de csak személyesen adom,és nem alapítványon keresztül.Pént soha.Sajnos eljátszották a bizalmamat,pl.vörösiszap....
2015. jan. 9. 08:10
hintaszék
2015. jan. 9. 08:08
ha tudok igen,van itt pl egy öcsukható hintaszél,már eligértem...Erdélybe viszik ha jól tudom
2015. jan. 9. 08:05
Szoktam, de kézzel fogható dolgokat. Pénzt csak beteg gyerekeknek és akit "ismerek", tehát tudom, hogy valóban szükség van rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook