Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sok a magányos, létminimumon élő nyugdíjas. Időt, pénzt, gondoskodást osztanék meg velük. Ismertek ilyen rászorulót? 2 gyerekes családanya fórum

Sok a magányos, létminimumon élő nyugdíjas. Időt, pénzt, gondoskodást osztanék meg velük. Ismertek ilyen rászorulót? 2 gyerekes családanya (beszélgetős fórum)

2011. jan. 11. 18:43

Országos szinten egyre elterjedtebb hogy Önkormányzatok, különböző Szociális hálózatok

nap 1 órában az idősek ellátásában segédkeznek.

/Bevásárlás, gyógyszer íratás, kiváltás, takarítás

és tisztálkodás/. Sőt az idősek napközije is ugyan

ezt a célt szolgálja. Nappal társaságban vannak,

csak éjszakára mennek haza a lakásukba. Sok idős embernek ez bőven elég,

így nem kell idegenekre támaszkodniuk.

Háziorvossal nem próbálkoztál? Hátha van problémás

idős betege.!!

2011. jan. 11. 18:41

Leírnám röviden a tapasztalatomat:

27 éves voltam,2éves kislánnyal,albérletben. Egyszer jött egy ismerősünk,egy hölgy,hogy ismer egy nagyon aranyos bácsit,eltartásit kéne nekünk kötni vele,2ott aranyat fogtok" ,mondta a nő!

Mivel kilátástalan volt a helyzetünk,odamentünk,oltárii mocsokság volt amilyet életemben nem láttam,mi kifestettünk,takaritottunk minden nap éjfélig,rendbe tattük a házat, az udvart, a bácsit. Főztem minden nap,mostam egy hónapig minden nap,mire elfogyott a szennyes és textilia a házban. Mire kész lettünk és kicsit levegőt vehettünk,a bácsinak hiortelen minden baja lett velünk,nem mehettünk sehová,nem ehettünk külön,mindenért baja volt. Elviselhetetlen volt. otthagytuk. Veszitettünk,időt,rengeteg energiát,pénzt,mert ugye a rezsit is csak mi fizettük. stb...nem bántam csak nyugalom legyen ujra. Amit sajnálok mai napig,az az elveszitett idő amit nem az én drága kislányommal foglalkoztam és kitettem a szörnyü körülménynek....soha többé nem akartam ilyenről hallani!!

ez az én tapasztalatom:((((senkinek nem kívánom de azt is tudom,hogy van jól elsűlt eltartási is...

19. erikpipi (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2011. jan. 11. 17:55
Ő nem szociális gondozónak észül, csupán szeretne egy eltartási szerződést....
18. bánkizita5 (válaszként erre: 16. - Anyuci91)
2011. jan. 11. 17:54

Abszolút igazad van! Lutri.Igen, egy mosoly a fáradozásért mindig jól jön.

AZ önkormányzat (lejebb irtam) még akkor sem ad ki címet, se a te elérhetőségedet a rászorultnak, hogy majd ő döntse el mit akar, ha maga semmit sem tud segíteni

2011. jan. 11. 17:41
Most mutatták a tévében úgy hívják ezeket az embereket tanyagondnokok és úgyanilyen feladatokat látnak el olyanoknak, akik igénylik az ilyen segítséget. Üdv.Ágnes
2011. jan. 11. 17:39
Igen a fórumcím is jól mutatja, hogy sok kis nyugdíjas létminimum alatt él nem is egy van ilyen az országban. Ajánlhatok esetleg az Önkormányzatnál ahol ilyeneket is nyílvántartanak. Próbálja meg a két gyerekes családanya. Ez sem könnyű, mert idősek és idősek között is van különbség jó lenne olyat találni, aki mindenért hálás és tudja értékelni, ha bevásárolsz neki, gondoskodsz róla, gyógyszerét kiváltod, ha kell takarítasz meg egyéb. Ilyeneknek nehéz elnyerni a bizalmát, mert nyílván ők is félnek és fogalmuk sincs arról kiben bizhatnak meg igazán. Szívélyes üdv.Ágnes
15. erikpipi (válaszként erre: 13. - Homokóra)
2011. jan. 11. 17:36
Nem olyan egyszerű,mint amilyennek látszik. Egy 90 éves embert ki kell szolgálni bizonyos értelemben, még akkor is, ha egyébként egészséges. Alkalmazkodni kell, mert ő már nem tud. és ki tudja, lehet ,hogy elél még egészségben vagy 11 évet.
14. bánkizita5 (válaszként erre: 10. - Fáradt*)
2011. jan. 11. 17:18
AZ ismerős lánya lakik az ingatlanban. A néni egyedülálló volt.
13. homokóra (válaszként erre: 11. - Globus)
2011. jan. 11. 17:16
Basszus..mondom kötnék egy 90 éves néni-bácsival:DDD
12. globus (válaszként erre: 10. - Fáradt*)
2011. jan. 11. 17:09
Valószínűleg az ismerős lánya lehet, nem pedig a nénié.
11. globus (válaszként erre: 8. - Homokóra)
2011. jan. 11. 17:08
Hogy érted ezt, csak neeeem? :)
10. Fáradt* (válaszként erre: 3. - Bánkizita5)
2011. jan. 11. 17:03
Az ingatlanban a lánya lakik?Akkor hogy lehetett elörökölni?Ez nagyon nehéz feladat!
2011. jan. 11. 17:00
A Nők lapjában szoktak lenni hasonló "hirdetések"...
8. homokóra (válaszként erre: 3. - Bánkizita5)
2011. jan. 11. 16:45
Ilyet én is kötnék:):):)
2011. jan. 11. 16:43
Egyébként melyik újságra gondolsz, hátha nem jót választottam.
6. bánkizita5 (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2011. jan. 11. 16:42
Elsőkörben én is ezzel próbálkoztam ,de rájöttem sajna nem működik! Mivel ez bizalmi kérdés, és annyi nyugdíjást átvágtak, kisemmiztek, ha egyáltalán telik lapra, és olvassák, nem mernek jelentkezni! Másról sem olvasunk, mint a lakásmaffiáról! És a jószándékban, tisztességes ajánlatban már senki nem mer hinni. Önkormányzat szoc. segély osztályánál is próbálkoztam már, de nem adnak ki adatot.
5. bánkizita5 (válaszként erre: 2. - Bözsemama)
2011. jan. 11. 16:38

Igen, boccs nem irtam, nekem Budapest és környéke jöhet szóba. közvetlen kapcsolat tartás Baranya megyében elég messze van.


Egyébként, ha konkrétan mondod a kérdést, szívesen válaszolok

4. erikpipi (válaszként erre: 3. - Bánkizita5)
2011. jan. 11. 16:34
Hirdess újságban. A többség így csinálja...
2011. jan. 11. 16:31

Ismerősöm örökösödési szerződést kötött, egyedülálló szerény jövedelmű nyugdijas szomszédjával.

MIndenki jól járt: néni még 20 évig háborítatlanul lakott saját tulajdonú ingatlanában, egyszeri nagyobb összeget,havi pénzösszeget kapott, látogatták, bevásároltak neki, orvoshoz vitték, nem volt egyedül az ünnepeken sem. Mikor meghalt csak akkor került ismrősünk tényleges birtokába a lakás, amiben most a lánya lakik.

Hát ilyen megoldást keresnék én is. De elakadtam. Ez csak bizalmi alapon működik, közvetlen ismerős ajánlásával,vagy ismeretség alapján. Teljesen érthető, hogy bizalmatlanok, olyan sok rosszat lehet hallani.Akkor itt kifullad a jó szándék? De ha nem ismerek ilyen idős embert (pedig biztos nagyon sokan vannak elárvulva, kilátástalan anyagiakkal akit támogathatnánk, hol és hogyan találom meg? HIszen mindketten csak kapnánk (kölcsönös szimpátia esetén) egy ilyen kapcsolatban. VÁROM ötleteiteket, esetleg ajánlásotokat!

2011. jan. 11. 16:30

Szia.

Bocs hogy írok, de kissé bővebben érdekelne ez a dolog. Én idősek szociális házi gondozását végzem.

Dél baranyai faluban, mély szegénységben élnek nagyon sokan. Nem egy idős van aki kb 28 ezer forintos havi jövedelemből él. Kifizetik a rezsit,

élelmiszerre már alig marad, ha egyáltalán marad.

Ruháról meg már jobb ha nem is beszélünk.

Várom válaszodat.

2011. jan. 11. 16:17
Sok a magányos, létminimumon élő nyugdíjas. Időt, pénzt, gondoskodást gosztanék meg velük, ismertek ilyen rászorulót?: 2 gyerekes családanya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook