Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan tudják a segélyszervezetek, és az alapítványok, hogy hol, ki a rászoruló? fórum

Honnan tudják a segélyszervezetek, és az alapítványok, hogy hol, ki a rászoruló? (tudásbázis kérdés)

19. syria (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2017. jan. 5. 22:24

Azért, mert hülyék a jogszabályok.

Ha a civilek nem állnak a sarkukra, sok-sok nagyon szegény semmit nem kapna.

18. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 16:05

Ez jó!

Emlékszem, valamikor a rendszerváltás körüli időkben valaki felvetette, hogy a vámosok által lefoglalt hamisított márkajelzésű ruhákat, cipőket, rengeteg melegítőt, stb. stb. a vámosok elégetik, holott szétoszthatnák vöröskereszt, stb. stb. között... válasz... ha nincs kivágva belőle a hamis márkajelzés, úgy nem szabad tovább-adni, de ki az, aki azt ingyen eltávolítja???

Mondjuk pl. a vöröskereszt, és a többi, akik megkapják, de ez a kezdeményezés is elhalt.

17. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 15. - Pista55)
2017. jan. 4. 15:49
Pontosan. Erről van szó.
16. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 13. - Pista55)
2017. jan. 4. 15:48

Jól látod a dolgot. Engem még mindig zavar a "rászoruló" szó. Szerintem egy csomóan rászorulnának az elvégzett munkájuk után járó normális fizetésre, míg mások szerintem nem igazán szorulnak rá 1-2 gombnyomogatás miatt milliós fizetésre amiből jellemzően elfelejtenek adakozni. Azét is van nekik olyan sok...


Nem akarom széttrollkodni a topicot, nekem fura, hogy a "rászoruló" szóval csak úgy dobálódznak, lejáratják. Kicsit konkrétabban kellene megnevezni kihez jut el az ami, s akkor én is szívesebben adnék (már ha egyáltalán lenne miből...)

2017. jan. 4. 15:43
Pár éve nálunk is volt élelmiszer csomag osztás, mostanában már nem tudom van-e. Volt aki el sem vitte a krumplit, voltak akik audival jöttek a csomagért. Volt, hogy rá nem szoruló dolgozók kaptak csomagot, csak egy nyugdíjas nevét kellett aláírni. Így olyanok is kaptak akik akár 300 ezer forintot kerestek havonta. Lehet, hogy ők több csomagot is hazavittek mint a rászorulók. Ha már megszervezik az adományok összegyűjtését, legalább azzal is foglalkozni kéne, hogy kihez jutnak az adományok.
14. Bekacomb (válaszként erre: 13. - Pista55)
2017. jan. 4. 15:40
Ebben igazad van. Vagy különféle háztartási eszközök, készülékek. Ruházat, stb. Aki nagyon szegény, és a mindennapi élethez való alapszükségletek előteremtése is komoly gondot jelent, annál fel sem merül, hogy képes pótolni mondjuk egy elromlott hűtőszekrényt. Hacsak nem segít valami ismerős egy használt hűtővel.
13. pista55 (válaszként erre: 12. - Bekacomb)
2017. jan. 4. 15:36
Nem feltétlenül csak élelmiszerben kellene gondolkodni. Sokszor legalább annyira fontos a tüzelő is. Én is inkább az idősek közt keresném a rászorulókat mert ők nem szólnak senkinek, inkább szép csendben megfagynak.
2017. jan. 4. 15:22
Mikor gyerek voltam, tagjai voltunk a Nagycsaládosok Országos Egyesületének. Nevetséges összeget kellett időközönként fizetni, de házhoz szállítottak sok-sok finom Danone terméket, amik maximum egy-két napja jártak le, de olyan is volt, aminem volt még hátra a szavatossági idejéből. Úgy örültünk neki, mint majom a farkának. De azt nem tudom, hogy a cég kereste meg az egyesületet vagy fordítva. Általában az Alapítványoknak kell keresni a cégeket. A rászorulók többsége azért remélhetőleg jelzi valahol, hogy bajban van. Én valahogy inkább az idősekről feltételezném, hogy nem szólnak. Ha rájuk nem figyel a környezetük, az baj.
11. syria (válaszként erre: 9. - Pista55)
2017. jan. 4. 15:12
Onnan, hogy számtalan helyen állnak sorban pl. karácsonykor hajnali 3-tól a 11-kor kezdődő osztásig. Egy tányér meleg ételért egész családok. S nem mindegyikük hajléktalan. :(
10. bjudit55 (válaszként erre: 9. - Pista55)
2017. jan. 4. 15:03
Ez eléggé jellemző.
2017. jan. 4. 14:52
Nekem az a véleményem, hogy épp a leginkább rászorulók nem kapnak semmit. Ők nem tudnak semmiféle segélyezésről és nem is fordulnak semelyik szervezethez és nem is keresi őket senki.
2017. jan. 4. 14:46
Vagy szociális irodát keress.
2017. jan. 4. 14:22
A segélyezési osztály, csoport, ahol először érdeklődhetsz. Majd ott tudják, hogy havonkénti pár ezer ft támogatást kaphatsz-e tőlük, vagy éppen lakhatási gondjaid vannak, vagy esetleg napi kaja szükséges, stb. stb.
6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. jan. 4. 14:18

Ha Te vagy a rászoruló, akkor az önkormányzatnál jelezheted, hogy valami gondod, problémád van.

(nem tudom melyik osztályon, de ott nyilván megmondják, ha odamész)

2017. jan. 4. 14:09

Pl. óvodák-iskolák kapásból tudják, hogy azok a gyerekek, akik hozzájuk járnak... rászorulók, nagycsaládosok. Másrészt a hajléktalan szállókon, a anyamenhelyeken élők, de pl. az önkormányzat családsegítő osztálya is, a házhoz kijáró csecsemő-gondozók.

De akár a segélyszervezetnél dolgozók is tudnak, tudhatnak a közvetlen környezetükben élőket, ill. akár lakossági bejelentés alapján.

Akik az öregek napközi otthonában nem ellátottak ugyan, de ott kapnak ingyen ebédet.

2017. jan. 4. 13:30
Kezdjük inkább ott, hogy ki mit ért a "rászoruló" alatt... azért ez egy elég szubjektív fogalom.
2017. jan. 4. 13:18
Gondolom, folyamatos kapcsolatot tartanak fent egymással az alapítványok és különböző segély szervezetek a hivatalos szervekkel, pl. családsegítő szolgálat, önkormányzatok. Utóbbiak nyilván vezetik, kik fordultak hozzájuk segélyért. Ha valaki nem kér segítséget, nyilván nehezebb őt "megtalálni".
2017. jan. 4. 13:15
Számtalan forrásból tudhatják. Vagy a rászoruló saját maga jelentkezik segìtségért, vagy lakossági bejelentés érkezik. De jelezhet hivatal, családsegítő, rokon stb.
2017. jan. 4. 13:08
Honnan tudják a segélyszervezetek, és az alapítványok, hogy hol ki a rászoruló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook