Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális támogatások rászorulóknak fórum

Szociális támogatások rászorulóknak (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 5. 10:39
Sziasztok.Én kb.tavasszal hallottam a gyermekeim óvodájában,a mellettem ülő "kisebbség"-től,hogy ők évente 2-szer kapnak "egyszeri" segélyt az ovis gyerekük után az önkormányzattól.Mi leget ez?Nem GYVT.Tud valaki vmit ilyenről?
2011. júl. 26. 11:04
ez egy igen hasznos fórum lenne ha néha meg osztanátok amit tudtok .... mostanában is !!a bajba jutott emberek hátha így másznak ki a ..... mert mindig vannak újabb és újabb támogatások amit persze nem szeret közölni az önkormányzat de él és létezik :/
2011. márc. 1. 18:58
sziasztok. nem tudom, hogy él-e még a fórum, de akit érdekel az beírhatja a keresőbe a Szociális törvény címet és akkor kiadja az 1993. évi III. törvényt, amiben a szociális támogatások megtalálhatók.
48. Zsuccy
2010. jún. 5. 21:42
Köszi szépen a segítséget:)
47. 37fda6506d (válaszként erre: 46. - Zsuccy)
2010. ápr. 22. 13:10
Szerintem próbáld meg a családsegítőt, vagy az önkormányzatnál.
46. Zsuccy
2010. ápr. 22. 09:55

Sziasztok!

Valaki nem tud valamit a vízműs tartozásról?30000fttal tartoztunk amiből 15000ftot befizettünk és a többire részletfizetést kértünk(már rendesen fizetjük a számlát)de nem adták meg és azt mondták h 2héten belül ki kell fizetni különben szerződésbontanak.Mi viszont csak rá 3napra tudnánk befizetni mert akk kapunk pénzt.Ilyen esetben nem tudja vki mit lehetne csinálni?

45. 37fda6506d (válaszként erre: 37. - Szitaszivárvány)
2010. ápr. 6. 12:15

A krízissegélynél is vannak feltételek:

*ha 2008 szep. után vesztette el a munkáját

*ha 20%-os jöv csökkenés következett be

*ha közüzemi tartotása van

*ha lakáshitel törlesztője megemelkedett (%-is van de nem emlékszem)

*egyébb (én ide tartoztam és kaptam)hozzátszem nem vagyok büszke rá.

44. Zsuccy (válaszként erre: 42. - Noemi1207)
2010. márc. 30. 17:39
Esetleg a lányoddal nem tudsz erről beszélni?Mert gondolom így neki sem jó és lehet az lenne a legjobb ha eljönne tőle...Persze én nem tudhatom nehogy félreérts nem szeretnék beleszólni.
2010. márc. 30. 11:28
Ajjaj, és a lányod képes így leélni egy életet?
2010. márc. 30. 10:25
Sajnos én önhibámon kívül kerültem kapcsolatba a "kisebbséggel".A lányom élettársa révén.23 éves,életében nem dolgozott,az anyja óvja is a munkától,ill.vasazásból élnek.Persze segélyt mindketten kapnak,ami megy a játékgépbe...Az unokám 11 hónapos lesz most,a lányom amit kap utána is egyből betáblázzák,úgy kell kiharcolnia,hogy a gyereknek vegyenek meg belőle mindent(már amennyire),a hónapban.Utána meg jön a lányom,el sem lehet küldeni,mert nincs mit enniük...Csak az a baj,hogy én is egyedül nevelek még 2 gyereket,nem tudom még őket is eltartani!Ezek azt hiszik,hogy nekem kötelességem adni!!!!Elegem van!
2010. márc. 29. 18:33
*jogszabályok
2010. márc. 29. 18:31
Zsuccy, én csapkodom az asztalt már egy ideje... Még a lakásfenntartási tám-ról sem kaptam határozatot! Na mindegy, csúnya dolgok vannak itt. Az a baj, hogy ez az egész szoc.rendszer azokra van berendezkedve, akik ebből élnek. Mármint ilyen-olyan segélyekből. Ha egyszer bajba kerülsz, és akkor lenne szükséged pénzre, akkor közlik vigyorogva, hogy neked nem jár. Rosszak a jodszabályok, rákérdeztem én a minisztériumban is, hogy ilyenkor mi van, hát, semmi.
2010. márc. 29. 15:09
:-(
38. Zsuccy
2010. márc. 29. 15:05
Az áramra részletfizetést kapunk igaz azt is 10000ftra határozták meg...ami elég sok ja és plussz még a havi rendes...
2010. márc. 29. 15:02
Nincs mit.A kírzis segélyt most néztem, módosították, elvileg csak az áramra jár. De ott is csak feltételekkel.
36. Zsuccy
2010. márc. 29. 14:58
Köszi.Szerintem ezt ki is nyomtatom ugyanis ezt a szolgáltatást már kérdeztük és nekünk azt mondták hogy már eltörölték...
2010. márc. 29. 14:54

Ezt most találtam a neten


Az adósságkezelési szolgáltatás

A települési önkormányzat adósságkezelési szolgáltatásban részesítheti azt a családot vagy személyt, akinek

- az adóssága meghaladja az ötvenezer forintot, és akinek az alább felsorolt adósságok valamelyikénél fennálló tartozása legalább hat havi, vagy

- a közüzemi díjtartozás miatt a szolgáltatást kikapcsolták, továbbá

- a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelme nem haladja meg az önkormányzat rendeletében meghatározott összeghatárt, valamint

- aki a településen elismert minimális lakásnagyságot és minőséget meg nem haladó lakásban lakik, feltéve, hogy vállalja az adósság és a települési önkormányzat által megállapított adósságcsökkentési támogatás különbözetének megfizetését, továbbá az adósságkezelési tanácsadáson való részvételt.

Mi minősül adósságnak?

- közüzemi díjtartozás (vezetékes gáz-, áram-, távhő-szolgáltatási, víz- és csatorna-használati, szemétszállítási, több lakást tartalmazó lakóépületeknél, háztömböknél központi fűtési díjtartozás)

- közösköltség-hátralék

- lakbér-hátralék

- a hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsönszerződésből, illetve abból átváltott szabad felhasználású kölcsönszerződésből fennálló hátralék.

Hogyan szabályozhatja az önkormányzat az egy főre jutó jövedelemhatárt?

Az önkormányzat rendelete a jogosultság feltételeként az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-ánál (2010.január 1-től 42.750 Ft), egyedül élő esetén annak 200%-ánál (2010.január 1-től 57.000 Ft), alacsonyabb jövedelmet jogosultsági feltételként nem írhat elő.

Milyen időtartamig tart az adósságkezelés?

Az adósságkezelés időtartama legfeljebb 18 hónap, amely indokolt esetben egy alkalommal hat hónapig meghosszabbítható.

Mi történik abban az esetben, ha a hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsön-szerződésből fennálló hátralék a fenti időtartam alatt nem kezelhető?

Ha a hitelintézettel kötött kölcsönszerződésből fennálló adósság a fenti időtartam alatt nem kezelhető, az adósságkezelési szolgáltatás időtartama legalább huszonnégy, de legfeljebb hatvan hónap, amennyiben

- az adósság összege meghaladja a kettőszázezer forintot

- a tartozás meghaladja a hitellel terhelt ingatlan forgalmi értékének 50%-át és

- az adós hozzájárul az adósságkezelés időtartamára a támogatás összegét biztosító jelzálogjognak, valamint elidegenítési és terhelési tilalomnak ingatlanára történő bejegyzéséhez, illetőleg feljegyzéséhez.

A jelzálog bejegyzésének és az elidegenítési és terhelési tilalom ténye feljegyzésének kezdeményezésétről az adósságkezelési szolgáltatásra való jogosultságot megállapító határozat rendelkezik. A határozat egy példányát megküldik az ingatlan fekvése szerint illetékes földhivatalhoz. A földhivatal a jelzálogot és az elidegenítési és terhelési tilalmat az önkormányzat javára az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzi, illetőleg feljegyzi.

Mekkora lehet az adósságcsökkentési támogatás mértéke?

Az adósságcsökkentési támogatás mértéke nem haladhatja meg az adósságkezelés körébe bevont adósság 75%-át, és összege legfeljebb háromszázezer forint, a hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsönszerződésből eredő adósság esetében legfeljebb hatszázezer forint lehet. A támogatás - a hitelintézettel kötött lakáscélú kölcsönszerződésből eredő adósság kivételével - egy összegben vagy havi részletekben nyújtható az adós vállalásától függően.

34. Zsuccy
2010. márc. 29. 14:54
Az előző üzenetem tekintsd tárgytalannak rosszul olvastam a hozzászólásodat:)
33. Zsuccy
2010. márc. 29. 14:52
A Tigáznál szociálisan rászoruló státuszban vagyunk az ugyanaz mint a védendő fogyasztói státusz?
2010. márc. 29. 14:46

védendő fogyasztói státusz kapható:

I. Szociálisan rászoruló fogyasztónak azt a természetes személyt kell tekinteni, aki, vagy akinek a háztartásában élő személy:

a.időskorúak járadékában részesül,

b.aktív korúak ellátására jogosult,

c.lakásfenntartási támogatásban részesül,

d.ápolási díjban részesül,

e.rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

f.otthonteremtési támogatásban részesült (a támogatás megállapításától számított 3 éven keresztül), vagy

g.nevelőszülő, hivatásos nevelőszülő, aki saját háztartásában neveli a gondozásába helyezett átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermeket.


A neten nyomtatvány is van hozzá. A lényege, hogy ősztől tavaszig nem lehet kikapcsolni a fogyasztást a védendő fogyasztóknál, mert különleges elbánásban részesülnek és részletfiztési kedvezményt is kapnak.

a megyét azért kérdeztem, mert borsodban lakunk és a párom ott szokta hagyni a telefonszámát is ha kell,azt szokta mondani a családsegítőből hívják, ha nem akarnak nekik segíteni, majd ő elmagyarázza az ott dolgozónak a dolgokat.

31. Zsuccy
2010. márc. 29. 14:44
Am az is érdekes még h a kisebbség minden segélyről tud még mondjuk nekem senki nem mond sem ,ezért is indítottam ezt a fórumot,anyukám világ életében dolgozott és adózott 2éve elvesztette a munkáját és azóta nem talál és amit kapunk pénzt az semmit nem ér...és egyszerűen nem hisszük el h nem lehet segítséget kapni...uh mostmár mi is az asztalra csapunk!:)
30. Zsuccy (válaszként erre: 28. - Csodapók)
2010. márc. 29. 14:40

Szia!

Én Nógrád megyében lakom és eddig hiába mentünk nem adtak semmit,ápolási díjat kapunk mamám miatt meg családi pótlékot de azt is már csak áprilisban,gyermekvédelmis vagyok...hiába mentünk a szoc.központba azt mondták semmit nem adnak

29. szitaszivárvány (válaszként erre: 28. - Csodapók)
2010. márc. 29. 13:17
Persze, nem kell, hogy népcsoporthoz tartozzon. Csak ha napi szinten jársz ki ilyen emberekhez először megdöbbensz azon hogy állnak hozzájuk, majd hozzá szoksz és max annyit tudsz tenni, hogy otthagyod a számod, ha bármiben tudsz segíteni, akkor hívjon.
28. csodapók (válaszként erre: 25. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 29. 13:08
Sziasztok! Butaságot beszéltek! Egyes településeken létezik adósság rendező szolgáltatás, ami azt jelenti, hogy közüzemi díjhátralék ill. egyes esetekben hitel hátralék esetén az Önkormányzat támogatást nyújt! Ez elsősorban visszatérítendő támogatás és bizonyos önrész megfizetése mellett adják. Lehetősége van az Önk. bejegyeztetni a tul.lapra is. Mint minden szoc. támogatás, ez is jövedelem határokon belül adható! Fizethetik egy összegben ill. ha az adós részletfizetést köt, részletekben is. Bp.-en működik a Hálózat alapítvány, itt Ők is bekapcsolódnak! Lehet kérni lakás fenntartási támogatást és krízis esetben rendkívüli gyermekvédelmi támogatást is! És ez mindenkinek alanyi jogon jár, nem kell hogy bármilyen népcsoporthoz tartozzon a kérelmező!!!
27. 62cc0f78ae (válaszként erre: 25. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 29. 13:02
Rá fogok kérdezni!!
2010. márc. 29. 13:00
Melyik megyében laksz?
2010. márc. 29. 12:58
Sajnos törvényt nem tudok, igaz, nem is kerestem. De a férjem a TIGÁZ behajtója és ez bevett szokás. Mi a romáktól tudjuk és minden magyarnak elmondjuk.
24. 62cc0f78ae (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 29. 12:56
Ez biztos? Tudsz erre vmi törvény belinkelni? mert engem még akkor is elhajtottak, amikor a kezemben volt a netről kinyomtatott jogszabály. De egy próbát megér!:)
2010. márc. 29. 12:44
Nekem évekkel ezelőtt volt egy elég szép eü problémám, ahhoz kellett volna szoctám. Jobban mondva a papírmunkához egy egyszeri gyors segély. A hivatalban a nő megkérdezte miért nincs félretett pénzem. Ekkor voltam gyed-en. De ez ugye nem segély, így elhajtottak a pi...ba. Hetekig olyan szarul éreztem magam. Nem elég, hogy baj van még bele is rugnak az emberbe. Akkor még nem volt ennyi bőr a pofámon, ma már nem hagynám magam. Bár ma is csak azért vagyok ilyen, mert már átlátom, hogy az én adómból mennyi ingyenélő él magasabb szinten mint mi. ugyanis nekünk még nem sikerült plazma tv-t venni és térkő sincs a házunk előtt.
22. 37fda6506d (válaszként erre: 21. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 29. 11:57
Hú, az igen , és van a bőr a képükön, hogy ezt kell írnom. Én meg lesütött fejjel megyek a hivatalbe ha kell valami, mert szégyellem, hogy kérnem kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook