Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segíteni akarok a rászorulóknak! De hogyan? fórum

Segíteni akarok a rászorulóknak! De hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. júl. 16. 10:06

Régi fórum,de megpróbálom.

Kislányom és kisfiam kinőtt ruháit,játékot,cipőt szeretnék arra rászoruló családnak ajándékozni.

Lány ruhak 134-140 méret,cipő 33-35.

Fiú pedig 74-92,cipő azt hiszem 24.


Kérem ha valaki tud kizárólag családot,gyermekotthont Sopronban,írjon privát üzenetet.

Nem szeretném a cuccaimat Vaterán vagy egyéb helyeken újra látni,segíteni szeretnék olyan családon akinek szüksége van rá.

Köszönöm

2014. dec. 23. 20:34
Szerintem is keresd meg a környezetedben a konkrét személyeket. Sajnos, egyedülálló anyaként én is szociális segélyen vagyok jelenleg. Elmondhatom, hogy segítséget legtöbbet barátoktól, sőt ismeretlen ismerősöktől kaptam és nem a hivataloktól, szervezetektől.(ebben kivétel a helyi polgárőrség, akiktől megható módon kaptunk adományt).
34. kleeri
2014. dec. 23. 14:37

Én is úgy gondolom, hogy nem alapítvány kell


ha tudsz segíts, nagyon sok ember van ki örül a segítségnek

keresd meg őket, és az ő kezükbe add a segítségedet,

biztosan nagyon hálásak lesznek érte


szerintem ez a leghatékonyabb segítség, így tudod hogy biztosan annak segítettél, akinek szüksége van rá

33. Megara1995 (válaszként erre: 32. - Gkreka)
2014. dec. 16. 18:31

Számomra nem lenne felesleges....

Lehet, hogy van sok alapítvány de sok semmit sem tesz, ezért is akarok sajátot.

Az egy dolog, hogy költséges, fiatal vagyok ha nem most idősebb koromra összejöhet.

32. gkreka (válaszként erre: 28. - 3ac7412569)
2014. dec. 16. 17:22

???


Nem értem a válaszod. Én annyit írtam, hogy ne akarjon egy új/saját alapítványt szervezni, mert felesleges és költséges "mulatság".

31. Megara1995 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 16. 14:34

Anno nekünk is nagyon sok ember segített ezért érzem úgy, hogy nekem is kell valamiben ha még az egy csekély dolog is. Igazad van hogy mindenkinek maga fele hajlik a keze, de nekem nem lenne szívem mástól elvenni semmit.

De értem mit akarsz mondani.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Gkreka)
2014. dec. 16. 13:26
Így gondolom én is. lIKE
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Megara1995)
2014. dec. 16. 13:25

Ha van támogatód megpróbálhatod, de annyi ilyen-olyan segélyszervezet van, volt rálátásom,hogy az emberi jóindulatot hogyan használják ki. igen, ha kapnak, minden szentnek maga felé hajlik a keze, először magának nem csippent, hanem markológéppel markol, aztán az ismerősöknek, majd a végén, akinek szánták az adományozók.

Bocsánat attól a kevés kivételtől aki tényleg tisztességes.

Annyit megtanultam, alapítványnak egy fillért sem adok, mint már írtam, ha mindannyian teszünk a környezetünkben élőkért, már jobb lesz a világ.

Most karácsonyra is vihetsz valakinek egy-egy tányér ételt, süteményt, de lehet mondjuk vidéken már az is ajándék egy idős embernek, ha felhasogatja valaki neki a fát, hogy betudjon fűteni. A segítséget nem mindig megában kell elképzelni.

Arra is ügyelni kell, hogy nem a 20 éve divatja múlt ruhát kell ajándékozni, mert csak foglalja a helyet. Sokan képzelik, ha szegény, annak minden car jó, és mit válogat, de gondolkodjon mindenki el azon, hogy olyanba öltöztetné a gyermekét, amit 1-3 éve kinőtt egy kisgyerek, vagy fazonban, színben megközelítően divatosat. Mert bizony, a divatja múlt cuccokban csúfolják a gyerekeket. Ugyanez a felnőttekre is vonatkozik.


Figyeld az ingyen elvihető oldalakat, és lépj kapcsolatba velük, hogy itt, és itt van egy család akinek éppen erre lenne szüksége.


Nézd el nekem, hogy pesszimista vagyok, de ha láttad volna személyesen, amit én, Te is az lennél. Hidd el nekem az adományok nagy része, mire odaér a célszemélyekhez, úgy elfolyik, mint a liszt a tenyérből, amit tenyérből tenyérbe öntenek.

Nagyon sokan jöttek már erre rá, és adnak inkább személyesen, pl egy mama-baba szobát a kórháznak, egy lélegeztetőt. Családnak TV-t, kályhát, vagy csak kifestenek egy idős embernek.


Próbálkozz inkább a környezetedben található tehetősebb emberekkel, iparosokkal kalákában segíteni. Sok sikert hozzá!

28. 3ac7412569 (válaszként erre: 27. - Gkreka)
2014. dec. 16. 12:49

Ha vki tud egy jó alapítványt,miért ne?

Segíthetek?

27. gkreka (válaszként erre: 24. - Megara1995)
2014. dec. 16. 12:34

Saját szervezetet? Minek? Ami felesleges, de másnak hasznos dolgod van, oszd meg a rászorulókkal! Vagy menj el "krumplit hámozni" egy ingyen konyhára! Vagy hívj át magadhoz pár rászoruló gyereket, kínáld meg őket meleg teával és szendvicsekkel és utána játsszatok társasjátékot, kártyajátékot stb. együtt. És még véletlenül se érezzék, hogy te éppen segíteni akarsz, csak lássák, hogy élvezed a velük töltött időt. Ugyanez pepitában, ha egy idős, magányos emberrel beszélgetsz egy órát. Egy fillérbe sem kerül, de neki bearanyozod a napját!


Ne saját szervezetről kergess álmokat (ami gyakorlatilag megvalósíthatatlan), hanem tegyél meg annyit a körülötted élőkért, amennyit saját erődből bírsz!

26. 3ac7412569 (válaszként erre: 24. - Megara1995)
2014. dec. 16. 10:46
Nálunk becsületesek,azért is ez a gyakorlatom.
25. anya4005 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 16. 10:43
Az igazság az,hogy annó (kb.1820-ban :-)) a transzplantáltak világversenyén dolgoztam az egyik hotelben kihelyezett segítőként,és minden nap volt olyan versenyző,aki rá sem nézett a csomagjára. Ők már korán reggel buszokkal mentek a pályákra,én meg rögtön telefonáltam,hogy maradt szendvics,vihetik. Elmondtam,honnan,kitől,és nem értettem,mi a baj vele... Igaz,nem gondoltam át a dolgot ÁNTSZ-es aggyal,csak örültem,hogy van mit adni! :-)
24. Megara1995 (válaszként erre: 23. - 3ac7412569)
2014. dec. 16. 08:55

Párszor én is vittem a gyámhoz de nagyot csalódtam bennük, nem kiosztották hanem hazavitték... Kis mikulás csomagokat vittünk be édesanyámmal, mert azt mondták mikulás "bulit" csinálnak a gyerekeknek de ez nem tőrtént meg. A hivatali dolgozók és a gyámosok egymásnak szétosztották.

Ezért szeretnék egyszer majd saját szervezetet, hogy tényleg oda jusson a felajánlott dolog ahova kell.

2014. dec. 16. 08:44
Én a helyi gyámhoz szoktam bevinni a gyerkőc ruháit,játékait,amit már nem használ,de jó állapotú. Oda ment a hordozkája,kiskádja is.Van akinek épp arra volt szüksége.
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. dec. 16. 07:58

Azért, akárhogy is nézzük élelmiszerről van szó, és emberekről,akik elfogyasztják. A szendvics romlandó,nagy felelősség ismeretlentől, ismeretleneknek közvetíteni. Van ahol fel vannak készülve, hogy akár több ember is betérhet étkezni, van ahol fix számú embert étkeztetnek csak, és azt a saját konyhájuk alapanyagából készítik.


De szerencsére Nálad megoldódott a probléma, az a lényeg.

21. anya4005 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 16. 02:02
Nem a kaja származásával,az esetleges fertőzéssel volt bajuk,hanem,hogy nekik nem kellett! Ezt így megmondta a hölgy,akivel beszéltem,ennyi!
2014. dec. 16. 00:32
Én mindig a Vöröskeresztnek adom amire nincs szükségünk.Felnőtt és gyermek ruhák.Csak remélni tudom,hogy jó helyre kerülnek.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2014. dec. 15. 23:16

Szép gondolat, hogy nem nem muszáj megvárni. :)


Nem bizony, elég egy kártya, hogy használják egészséggel.


Aki szívből ad, az általában nem veri nagydobra, mert nem elismerésért, hanem önzetlenül teszi, amit tesz.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2014. dec. 15. 23:10

Az a baj, hogy amennyiben valami fertőzés lenne ebből, akkor a szervezetet terhelné a felelősség.


Pl. azért nem fogadnak többször műszaki cikket sem, mert azt is be kell vizsgáltatni, hogy nem életveszélyes-e? Nem biztos, hogy megéri arányaiban.

2014. dec. 15. 22:22
én is. rengeteg ruhám van, amit már nem hordok.
16. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Megara1995)
2014. dec. 15. 21:37

Nálunk ma mondta a rádió, hogy lehet vinni adományt és felsorolták, hogy milyen helyre, vöröskereszt és társai.


De ha nagyobb városban laksz, nézz körül a környezetedben, hátha van valaki, aki örülne bármilyen segítségnek.

Kisebb helyen is sokan tudják, kiknek van rá szükségük, el lehet vinni oda, akár még házhoz is, de nem muszáj megvárni a lakókat, csak ott hagyni.

15. anya4005 (válaszként erre: 7. - Megara1995)
2014. dec. 15. 21:09
Szerintem a mai világban sosem elég a segítség...
14. anya4005 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 15. 21:09

Sajnos a felsoroltak közül az egyik szervezettel negatív tapasztalatom van: 150 adag hidegélelmet kínáltam (szendvics,üdítő,gyümölcs / adag),és azt mondták,nem kérik! :-(

Viszont a másik szervezet azonnal küldött kocsit,és vitték szétosztani! :-)

2014. dec. 15. 20:44

nemes gondolat.

és nagyon jó látni, hogy vannak még jószándékú emberek.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Megara1995)
2014. dec. 15. 20:33
Persze, hogy apró dolgokkal szebb lehet tenni, ebbe belefér egy tálca sütemény, egy adag étel.
11. Megara1995 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 15. 20:29
Azért nem adom fel, keresni fogok szervezeteket akik adományoznának és én valahogy eljuttatom majd ezeknek az embereknek mint eddig :) Megváltani nem lehet a világot, de hiszem apró dolgokkal jobbá lehet tenni :)
2014. dec. 15. 20:24
Úgy gondolom, hogy sajnos legtöbbünk környezetében található rászoruló ember, lehet mindenkinek adottsága szerint azokat segíteni. Nem lehet megváltani a világot, bármennyire is szeretnénk. Szép gondolat volt egyébként Tőled.
9. Megara1995 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 15. 20:20
Én nem mondtam, hogy személyesen nekem kell adni. Ha kellene esetleg az adományozó személyesen oda adhatná, vagy elküldhetné annak akinek szüksége van rá. Annyira szeretnék segíteni az itteni embereknek, bármiben amiben csak tudok. :)
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Megara1995)
2014. dec. 15. 20:15

Erre van Vörös Kereszt, a Máltai Szeretetszolgálat és a többi.

Őszintén megmondom, én inkább odaadnám, mert tapasztaltam már, hogy az önkéntesen gyűjtögető, saját célra használta fel az adományokat.

7. Megara1995 (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2014. dec. 15. 20:15
Volna kinek adni sok a környezetemben a rászoruló, csak az a baj nem sok mindenem van amit adhatnék. Gondoltam csinálok egy csoportot facen ahol adhatnak egymásnak az emberek, de abbol meg annyi van vagy nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook