Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magyarországon hol a legolcsóbb az öregek otthona, szociális otthon? fórum

Magyarországon hol a legolcsóbb az öregek otthona, szociális otthon? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. 55Judit (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2021. aug. 21. 21:28
Megnéztem az olajág otthonkat. Biztos jó drága lehet ha tényleg olyan színvonalas ahogy mutatják.
23. Guruljka (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 20:43

Itt a Hoxán is van, (vagy volt?) aki "bevonult" és remekül érzi magát, sok rendezvény is van az otthonban, kirándulások is, pezseg a társasági élet.

Méár régen olvastam hozzászólását, ezt a cikket ő írta.

[link]

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2021. aug. 21. 20:37

Egyházi otthonból, a három ágyas szobából, ami annak ellenére is aprónak bizonyult, hogy a harmadik ágy üres volt. Pedig a szobában nem volt ruhás szekrény.

Néha volt, aki megetette, de addigra már kihűlt az étel, mert a kiosztás volt az első.

21. Guruljka (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2021. aug. 21. 20:35
Anyíámat, amikor már fekvőbeteg volt, vagy háromszor szállították kórházba kiszáradással.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2021. aug. 21. 20:01
Vagy csak helybeliek mehetnek oda?
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 20:00
Na akkor majd megírod hol van ez a remek hely, beadom a házamat én is.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2021. aug. 21. 18:56
Lehet, hogy van ilyen is. Itt kizárt, személyesen ismerem a vezetőt, vannak ismerőseim az ottani dolgozók köréből is. Van olyan ismerős is, aki miután egyedül maradt, nem akart már azzal vesződni (ahogy fogalmazott), hogy önmagát ellássa. Beköltözött, de mivel nincs olyan egészségi problémája, ami miatt feküdnie kellene, naponta kap/kapnak kimenőt. Sétálhatnak, ismerősöket meglátogathatnak, stb. Egy ilyen alkalommal jött vissza a mi házunkba is, meglátogatni az itt hagyott szomszédokat... azt mondta, élete egyik legjobb döntése volt.
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 18:10
Külső szemléként elhiszem hogy pöpecnek tűnt minden. Viszont nem láttad hogy megetetik-e azt aki nem tud magától enni. nem-e leteszik mellé, fél óra múlva meg elviszik. Azt sem látni a folyosóról hogy tisztába teszik-e időben a tehetetlent, vagy meddig könyörög a pelenkacseréért. Adnak-e eleget inni? Vagy elfelejtik egész nap? Tudom hogy ilyen is van. Nem mondom hogy abban az intézményben, de van ahol bizony éhen-szomjan halnak a tehetetlen öregek. Szörnyű dolgokat meséltek bentlakók elhunytak hozzátartozóinak. Ismerős is van ilyen, ezért rettegek az otthontól. Én úgy vagyok vele ha már nem tudom ellátni magam, inkább a vonat üssön el mint emberi méltóságot elveszítve, kiszolgáltatottan vegetáljak valahol. Persze én könnyen vagyok, eleve meg sem tudnám fizetni az otthont. :)
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. aug. 21. 17:20
Nem külön portás-fülke, hanem a kapun be, ott 6-8 lépcsőn fel, és a kétfelé derékszögben forduló széles folyosó közepén ül szemben a kapuval a portás. Tehát láttam, hogy a folyosók köve (járólap) ragyogott, mint a Salamoné, visszatükrözött rajta az ablakon besütő napsugár. Az egyéb személyzet ott jött-ment egyik szobából ki, a másikba be. Csendben, visszafogott hangon beszéltek... totál kulturált, jól karbantartott helynek nézett ki.
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 17:03
Pont az egyházi üzemeltetési otthonok tudják azt megtenni, hogy megkerülik az állami előírásokat. Így pl. felvesznek szakképzetlen gondozókat is.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 17:02
Nem tudhatod, milyenek a szobák és milyen az ellátás, a törődés a portán belül.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2021. aug. 21. 16:43
Valamikor abban az épületben volt a parókia, és bevágódtam a kapun, kiderült, hogy azt a részt is hozzákapcsolták a napközi otthonhoz: tiszta, rendes, a személyzet, de még a portás is fehér köpenyben. Nem hiszem, hogy ezen a téren gondok lennének.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. aug. 21. 16:35
Nem szégyenlősek. de rendben is van, ha az ellátás becsülettel folyik.
2021. aug. 21. 15:57
Az államin kívül nálunk van az egyik egyház által üzemeltetett. Amikor nyitották, kb. 15 évvel ezelőtt, havi 400 ezret akartak kapni. Senki nem jelentkezett. Akkor levitték (állítólag) a havi nyugdíj összege és pluszban "elfogadják", ha a saját tulajdonú ingatlant átruházzák az egyházra. Így már azért csak-csak vannak bentlakók.
10. Bless the child (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2021. aug. 21. 13:57
Ha lenne egy rahedli pénzem, szocotthont nyitnék.
9. globus (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2021. aug. 21. 13:53
Nem valószínű, hogy valaki elvállal 120-ért 24 órás munkát :/
2021. aug. 21. 13:51

Sajnois nincs olyan hogy azonnali hely. Minimum 3-4 évesek a várólisták. Államiba nem kell beugró, a havi alapköltség 80-120.000 ft. nem rég olvastam, hogy az igénylők 6%-a jut idősek otthonába. Részben a helyhiány, részben a várakozás alatti elhalálozás az oka.

Az nem megoldható, hogy az idős embert saját otthonában azért a 120 ezerért valaki gondozza? Prsze lehet hogy hülye kérdés, mert ennyiért nem hiszem hogy vállal bárki is lyen nagy feladot. Én ha lerobbanok, valószínű eltartási szerződés kötök majd.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Gigi>)
2021. aug. 21. 09:31
Mindegy lenne már!
6. gigi> (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 21. 09:30
Megyére lebontva merre? Vagy mindegy országon belül?
2021. aug. 21. 09:08

Írtam pár helyre, semmi válasz!


Illetve egy vissszaírt, ott 5 millió a beugró!

4. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 11:14
Sajnos inkább az a kérdés, hogy hol találsz egyáltalán üres helyet ma Mao-on valamelyik öregek otthonában! Nagyon kevés a hely az igényekhez viszonyítva, hosszúak a várólisták. És a kormány nem támogatja az új idősotthonok építését, mert az otthongondozást favorizálnák, csakhogy ez sok családban nem kivitelezhető.
2021. jan. 26. 16:28
Lehet, hogy rossz helyre írok akkor elnézést kérek! Idős nénivel eltartási szerződést kötnék Gyulán a várfürdő közelében saját otthonomban.Tudok neki biztosítani egy külön bejáratú kis garzon lakást,takarítanék, mosnék rá, orvoshoz vinném stb... Kicsi gyerek nincs, a fiam külön él.Kölcsönös szimpátia esetén szerződét kötnénk, ingatlan ellenében.A többit telefonon.
2021. jan. 23. 12:25
Kb mindenhol 90ezer körül van az állami otthon. Ha nem fedezi a nyugdíj bizonyos százaléka, a hozzátartozónak kell kiegészíteni
2021. jan. 23. 08:23

Magyarországon, hol a legolcsób az öregek otthona?


Szociális intézmény stb,mimden érdekel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook