Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szív(ás)ügy... fórum

Szív(ás)ügy... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
60. Banános Zselé (válaszként erre: 59. - Varbóc)
2019. máj. 26. 10:31
dédszülők leszarmazatai
2019. máj. 26. 10:26
ki a harmad unokatestvér?
2019. máj. 26. 10:25
első fokú unokatestvérrel se mindegyikkel vagyunk olyan szoros kapcsolatban
2019. máj. 26. 10:23
de ez így másodfokú unokatestvér
56. Channa* (válaszként erre: 47. - Timycat)
2019. máj. 26. 10:22

"szüleink unokatestvérek"


Tehát a nagyszülők testvérek...

55. Channa* (válaszként erre: 45. - Banános Zselé)
2019. máj. 26. 10:21

Nem közeli rokon két unokatestvér gyereke?

Szerintem ez igen érdekes meglátás.


Véleményed szerint akkor az én unokám és a bátyám unokája simán összeházasodhatna?

De a véremet sugározni kell, ha vért akarok adni nekik?


Ha a család nem utálja egymást, akkor ez igen is elég közeli rokoni kapcsolat. Az unokatesóimmal együtt játszottam, majd a gyerekeink is együtt játszottak, akik már felnőttek és ismerjük egymás unokáit is. Nem hinném, hogy csak nálunk tart össze ilyen szinten a család:...

54. Banános Zselé (válaszként erre: 53. - AppIe)
2019. máj. 26. 09:52
igen ez igaz, én se ismerem mindegyiket, csak én arra gondoltam hogy ha a szülők fönt vannak
53. AppIe (válaszként erre: 52. - Banános Zselé)
2019. máj. 26. 09:50
Oke, Bazsika, de nagyon valtozo, ki mennyire tartja a kapcsolatot. Engedtessek meg nekem, hogy lehetsegesnek tartsam, masod unokatestverek nem ismerik egymast.
52. Banános Zselé (válaszként erre: 51. - AppIe)
2019. máj. 26. 09:46
de hogy ott több rokon van, nem csak ők ketten
51. AppIe (válaszként erre: 46. - 04424e865e)
2019. máj. 26. 09:45

Nagyanyamek hatan nottek fel, ami baromi sok unokatestvert jelent. En csak azokat a masodunokatestvereim ismerem, akikkel gyerekkoromban egyutt jatszottunk. Valahol van 10+ evvel fiatalabb testver, akinek a letezeserol tudtam, de mikor 16 evesen meglattam, nem ismertem volna meg miutan kisovodasan lattam utoljara. Es amugy 3 utcaval arrebb laktak, de nem jartunk ossze mar ebben az idoben, nem kereszteztuk egymas utjat.

Nem kotelezo egy kozossegi portalon sem logni, bejelolni es kovetni mindent es mindenkit.

50. Banános Zselé (válaszként erre: 49. - Timycat)
2019. máj. 26. 09:43
akkor így szerintem is lehet házasság
49. timycat (válaszként erre: 48. - Banános Zselé)
2019. máj. 26. 09:41

Hát szerintem másodunokatestvéreknél, ha ők az első közös pont az ágon akkor bőven történt "vérfrissítés" szerintem nincs ebben nagyobb veszély, mint egy "idegennel". Ott is lehetnek közös hajlamosító tényezők. Az kész szerencse ha két egymástól független ember minden génhibáját "javítja" a másik adott génjének tökéletessége.


A baj ott kezdődik ha családon belül halmozottan fordul elő egymás közötti közös gyerek. Szerintem. De nem vagyok genetikus.

48. Banános Zselé (válaszként erre: 47. - Timycat)
2019. máj. 26. 09:36
én azt nem tudom ha lennének gyerekük, az mennyire lenne egészséges
47. timycat (válaszként erre: 1. - Benizeerq)
2019. máj. 26. 09:35

Jól értem, hogy a dédszülők a közös pont?

Azokat a rokonaimat én sem ismerem, még névről sem. Pláne hogy volt egy magyarosítás a családban, amit nem a teljes család követett, illetve van egy ág aki teljesen nevet váltott, meg ugye bekavarnak a házassági nevek is.


Biztos bennem van a hiba, de engem ilyen fokú távoli rokonság nem zavarna.

46. 04424e865e (válaszként erre: 40. - AppIe)
2019. máj. 26. 09:30
Ha ez a szitu 20 évvel ezelőtt játszódik azt mondom elképzelhet. De most, hogy a csapból legalább háromféle közösségi oldal folyik, számomra továbbra is hihetetlen. Nem hiszem, hogy a főhősünk ismeretségi körében, vagy fogalmazzunk úgy a családjában nem ismerte senki ezt a lányt, pláne, ha a szülők valaha össze is jártak.
45. Banános Zselé (válaszként erre: 43. - Channa*)
2019. máj. 26. 09:25
egyáltalán nem közeli rokon a másodfokú unokatestvér, én se tudom mindegyiknek a nevét, de ha szerelmes azt nem tudja elfelejteni minden gondolata azon van
44. MenoPause (válaszként erre: 38. - Benizeerq)
2019. máj. 26. 08:34
Akkor még picit érni kell... majd felnőlsz és megérted hogy az őszinteség a legjobb út . Sok sikert hozzá. Nem érdemes senki érzéseivel játszani .
2019. máj. 26. 08:18

Hát nem tudom....

Nekem is fura, hogy egy ilyen közeli rokont nem ismer valakit. Én ha nem is látom sűrűn az unokatesóm gyerekének a gyerekért (ezt a rokoni fokot már végképp nem ismerem, nem tudom, hogy nevezik), de tudok róla, hogy létezek, stb.

Én a gyerekemnek elmondtam, hogy rokonnal nem, legyen az bármilyen fokú is! Mert lehetnek problémák.

Még a véradásnál is kezelik a rokonok vérét, hogy ne legyen baja annak aki kapja a genetikai azonosság miatt!


Nem is értem, hogy engedélyezhetik törvényileg rokonok házasságát.

Csak gondoljunk a szép hercegekre, akik nem véletlenül lettek ilyenek, hanem pont azért, mert rokonok leszármazottai:

[link]


Vagy el lehet olvasni a száz év magányt is, ami nagyon de nagyon jó könyv, és pont a rokoni szerelmeket taglalja és azok végeredményét....


24 éves vagy, a szülőknek nem nevetgélniük kellene, hanem konkrétan elmondani, hogy miért nem jó ötlet ez. Neked/nektek meg meg kell értenetek.

Én tudom, hogy sokan szeretnek szenvedni egy szerelemnek vélt érzés miatt, mert az olyan menő manapság, na de ha tudunk szerelmesek lenni, akkor legyünk annyira felnőttek, hogy az agyunkat is használjuk.


Mit akarsz erről beszélgetni? Elmondtad. Leírtuk a véleményünket. Erről nincs mit beszélni a továbbiakban.


Vagy arra számítasz, hogy majd vigasztalunk, sajnálgatunk?

Fiatal srác vagy! Kapd össze magad és ne ezzel foglalkozz, hanem szórakozz és keress egy másik lányt. Ennyi...

42. Guruljka (válaszként erre: 38. - Benizeerq)
2019. máj. 25. 23:42
Igyekezz kinőni ezt a tulajdonságot. Ha mindig bunkóra váltasz, valahányszor megijedsz, jó nagy bajba kerülhetsz esetleg.
41. AppIe (válaszként erre: 39. - Banános Zselé)
2019. máj. 25. 23:16
Bazsi, Bazsi, mi lenne velunk nelkuled...
40. AppIe (válaszként erre: 32. - 04424e865e)
2019. máj. 25. 23:14

Nekem is volt olyan rokonom, aki mikor jott a ballagasra, azt sem tudtam, kicsoda (egy elhunyt nagybacsi ozvegye). De megnottem... Fogalmam sincs, mikor lathattam. A gyereke, tehat az anyam unokatestvere meg akk.or volt olyan 13-14 eves forma. Elvileg talalkoztunk, mikor o par eves volt, en meg 4-5 evvel tobb. Es ez az azonos kisvarosban levo rokonsag. Amugy Amerikatol Ausztraliaig szet van szorva a rokonsag, es a Magyarorszagon elok is szana-szet.

Nekem nem olyan elkepzelhetetlen egy ilyen szitu.

Csak dedos a parasztkodas.

39. Banános Zselé (válaszként erre: 31. - AppIe)
2019. máj. 25. 23:13
szerelmes lett, és kiderült rokoni kapcsolat, és most hogyan tovább
38. benizeerq (válaszként erre: 37. - AppIe)
2019. máj. 25. 23:11
Na most ezt a bunkózást nem olyan durván kell elképzelni. Csak elsőnek mikor megijedtem így jött ki
37. AppIe (válaszként erre: 33. - Benizeerq)
2019. máj. 25. 23:09
Nem ertem. Sok fele szituaioban derult mar eletem soran, hogy szar van a palacsintaban, de akkor nem kezdek bunkoskodni ahelyett, hogy megmondanam, mi kerult napvilagra.
36. benizeerq (válaszként erre: 35. - Globus)
2019. máj. 25. 23:07
Na ez jó!! :D Ilyesmi amúgy ezt jól megfogtad :D
35. globus (válaszként erre: 30. - Benizeerq)
2019. máj. 25. 23:02
Lehet, hogy mégis ismerősnek tűnt, csak nem tudtad hova tenni... aztán már tudtad volna, de rájöttél, hogy nem lehet :D
34. benizeerq (válaszként erre: 32. - 04424e865e)
2019. máj. 25. 22:58
Mi valszeg nem voltunk ott....:)
33. benizeerq (válaszként erre: 31. - AppIe)
2019. máj. 25. 22:57
Sajnálom ha nem értesz:)
32. 04424e865e (válaszként erre: 29. - Benizeerq)
2019. máj. 25. 22:56
Benneteket pedig egymásnak háttal ültettek, hogy véletlenül se ismerjétek meg egymást. :))
31. AppIe (válaszként erre: 28. - Benizeerq)
2019. máj. 25. 22:54
Milyenben? Hogy ertelmes emberkent viselkedj?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook