Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbetegség,elhízás, tapasztalatok? fórum

Szívbetegség,elhízás, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jún. 10. 09:22
Tapasztalatom nincs, de az elhízás sok betegséghez vezethet.
50. Lávli
2019. jún. 10. 07:58
A zsírmáj szóba se került, mint lehetséges szövődménye az elhízásnak. Elég alattomos dolog, már csak akkor jelez, mikor vész van.
49. Lávli (válaszként erre: 48. - Pittopotti)
2019. máj. 5. 18:52

Jó!

Megkérdezhetem, hogy miket ettél és mennyit?

A férjedet beavattad? Támogat?

48. pittopotti (válaszként erre: 47. - Lávli)
2019. máj. 5. 18:44
Szia igen, naplót írok, és sikerült vennem egy szobabiciklit is.Töltöttem le egy kalória számlálot 1700kaloriát vittem ma be
47. Lávli (válaszként erre: 46. - Pittopotti)
2019. máj. 5. 13:53

Szia,

sikerült kellően rád ijesztenem?

Szőttél terveket magadban éjszaka?

Ma már máshogy étkeztél?

46. pittopotti (válaszként erre: 42. - Lávli)
2019. máj. 5. 13:47
köszönöm!!
45. f0b99b27d1 (válaszként erre: 44. - Perla del Mar)
2019. máj. 5. 06:22

Inkább endokrinologushoz menjen, mint sima belgyógyászhoz.

Olvastam valahol, hogy annak nem csinálnia gyomor szűkítő/gyomorgyűrűs műtétet, akinek PM betegsége van. Persze lehet ez nem igaz.

44. Perla del Mar (válaszként erre: 41. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 22:13

Elsőkörben szerintem csináltass terheléses EKG-t meg ultrahangot, ha nem csináltak . Ha olyan orvosokhoz kerültel ,mint én,akkor sporolj ki egy magándokit.Zárd ki a szívbetegseg lehetőségét. Tényleg lehet, hogy nem attól van, de ezt jobb kizárni!

Aztán nézess TSH-t és imzulin rezisztenciát. Ez utóbbit állítólag belgyógyásznézethet. Próbálj kérni beutalót a háziorvostól.

Állítólag Tóth Verának is durva inzulin rezisztenciája van/ volt attól volt olyan alakja! Ezt valaki mondta nekem, hogy ez tényleg igaz-e nem merem 100%ra állítani.

Az IR magánba 10.000 körül van , ez tuti , mert ez is tervbe van véve nálam is. Az én házi orvosom ,mint orvos.... 4, 57 -s TSH- val nem küldött tovább, de azt ő maga kimondta, hogy alul mükődő vagyok.Szóval tudom, hogy mi a helyzet ha orvoshoz kell menni 😱 Viszont az a saját érdeked, hogy ezek kiderüljenek, hogy fenn állnak-e vagy nem. Ha nem megy most tegyél félre apránként pénzt rá.

43. szőkelédi (válaszként erre: 38. - Lávli)
2019. máj. 4. 20:53
Reméljük 😊😉
42. Lávli (válaszként erre: 41. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 20:45

Oké, csak azért mondom, miattad, érted, hogy ne aludj bele most ebbe kényelmességből, hogy éppen nem találtak bajt (szerencsére!!) az orvosok.

Vedd inkább intő jelnek, hogy ideje lépned!

Én kitartást és sikert kívánok hozzá!

41. pittopotti (válaszként erre: 40. - Lávli)
2019. máj. 4. 20:40
Tudom :( !
40. Lávli
2019. máj. 4. 20:11

Potti! Javaslom, olvass bele a gyomor bypass-os fórumba, inkább a régebbi bejegyzések közé.

Ott leírják, hogy nem is a kinézetük az elsődleges szempont, hanem hogy ne haljanak meg idő előtt a rettenetes túlsúly miatt.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a 60 kiló plusz az már rettenetes.

39. unom (válaszként erre: 37. - Epervirág)
2019. máj. 4. 20:04
Senki nem mondta, hogy csak túlsúlyos kaphat embóliát.
38. Lávli (válaszként erre: 36. - Szőkelédi)
2019. máj. 4. 20:00
Van rá esély, hogy egy jóindulatú, türelmes, agilis orvos, aki mégiscsak doktor, tehát kell hallgatni rá :)) (az idősekben még jobban meg van a tisztelet a fehér köpenyesek iránt) szót tud majd érteni anyósoddal. Remélem úgy lesz!
37. epervirág (válaszként erre: 33. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 19:57
Azèrt mondom az embolianak semmi köze a súlyhoz.a szivinfarktus már közrejatszhat benne.De nálunk a családba nem egy embernek volt szívinfarktusa ès egyik sem volt túlsulyos
36. szőkelédi (válaszként erre: 34. - Lávli)
2019. máj. 4. 19:54
Na mostmár tényleg az utolsó írás! Szóval ,2 fölött iszik azzal nincs gond . Orvos váltás lesz jövő héten,mert ide költözött hozzánk. Sejtettem ,hogy nem jó a labor ,de így dobták ki a kórházól . Köszi a válaszokat.
35. Lávli (válaszként erre: 33. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 19:54

Bárkivel bármi megtörténhet sajnos. Senki sincs felmentve semmi alól. De vannak rizikófaktorok, amik sokszorosára növelik az esélyt. Ilyen a túlsúly is. Meg még sokminden más.


Tényleg próbáld meg valahogy elképzelni azt a 2 bőröndöt.

34. Lávli (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2019. máj. 4. 19:50

Anyósom se volt hajlandó semmi gyógyszert bevenni. Egyedül csak a székletét rendezte, mindig az volt a központi téma. Tudom, hogy milyen nehéz helyzetben vagytok így, hogy jót akartok, de nem sikerül. Mi arra jutottunk az állandó önmarcangolás után, hogy ha valami baj lesz, akkor ott leszünk és megteszünk minden tőlünk telhetőt, de addig nincs mit tenni, lehetetlen egy makacs idős emberrel.

De, kb. a normál érték fele, jó lenne vasat szednie, de lehet, hogy már a 1,5-2 liter folyadék megemelné az értéket.

33. pittopotti (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2019. máj. 4. 19:46
Ismerősöm 50kg volt és 3 éve tüdőemboliája volt (40+ volt )
32. epervirág (válaszként erre: 18. - Unom)
2019. máj. 4. 19:35
Lehet,de a trombozist előbb felfedezik mire eljut a vèrrőg a tűdöbe.Az a rossz ha egyből a tüdőbe van a rög.Nekem tüdő emboliám volt 9 ève tetötöl- talpig röngennel megnèztek honnan szakadhatot le a rög semmit nem láttak.mondták valoszinű a tüdőmbe alakult ki.Ja ès nem vagyok túl súlyos.Söt
31. szőkelédi (válaszként erre: 30. - Lávli)
2019. máj. 4. 19:30

Fel van polcolva a lába általában ,ha ül vagy fekszik ,de nincs kedve kimenni sétálni . Vízhajtót nem veszi be ,mert idő előtt elteszi a fia/férjem láb alól. Fél algopirint hajlandó bevenni semmi mást nem szed .

Na de ez nem az én panasz oldalam.

Jah még valami kedves Lávli ,100 as hgb nem kevés ? 75 éves. Fórumon érdeklődöm ,mert a háziorvos sz..ik bele . Erre még válaszolj légyszi . Köszi 😊

30. Lávli (válaszként erre: 29. - Szőkelédi)
2019. máj. 4. 19:21

Fiatalnak se helyes! Óránként, kétóránként fel kellene a fiatalnak is állni, kicsit megmozgatni magát.

Idős emberrel sajnos ezt nehezebb megértetni, és tovább tetézi a bajt, hogy alig isznak folyadékot.

Jó megoldás lehet a lábzsámoly legalább.

29. szőkelédi (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. máj. 4. 19:15

Légyszi ,ha válaszolsz .

Idős embernek helyes ,hogy egész nap ül? Annyi ,hogy kimegy wc re ,nem kap trombózist? Bocs ,hogy ide pofátlankodtam,de ez is hasonló nem ? Továbbá szívbeteg,vizesedik. ☹️ Már a férjemmel kész vagyunk ,lassan minden csődöt mond.

28. Lávli (válaszként erre: 24. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 19:11

Akkor valami szoros ambuláns felügyelet kellene. Akár a háziorvos, ha partner lenne benne, de miért ne lenne?

De mégis inkább egy obesitas szakrendelés befekvés nélkül.

27. pittopotti (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 4. 19:11
Köszönöm szépen.. !
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 19:09

A kicsiért, magadért fogyj le, egyél 5x naponta. Előzőnap készítsd el, hogy ne legyél éhes, ne legyen evési rohamod.

A neten találsz cukorbetegeknek diétát, így táplálkozz, attól fogyni fogsz, találsz tornát is, duciknak is van. Mozogj sokat.

Sok sikert az életmódváltáshoz!

25. Lávli
2019. máj. 4. 19:09
Amúgy a D-dimer vizsgálat (vérből) pont arra irányul, hogy van-e alvadék lebontás a szervezetben, de ilyen szakmai vitába nem is szeretnék bonyolódni, hátha kiderülne, hogy nem is értek hozzá.
24. pittopotti (válaszként erre: 22. - Lávli)
2019. máj. 4. 19:02
Nem, 340km laknak..
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Epervirág)
2019. máj. 4. 19:00
És??? ...most akkor mi van?
22. Lávli (válaszként erre: 19. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 18:50

Hát épp a 2 évesed miatt is!!!

2-3 hét megadhatná az alapokat. Nagyszülők nem tudnának segíteni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook