Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbetegség,elhízás, tapasztalatok? fórum

Szívbetegség,elhízás, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Lávli (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2019. máj. 4. 18:46
Virágom. A leszakadt trombus fog megakadni a tüdőben. Nem mesélem el most neked a részleteket, de a diplomámat nem adom vissza a kedvedért. 😰😂 Olvass többet.
20. lapbarna (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2019. máj. 4. 18:43
Néha, de tényleg csak néha legalább utánaolvashatnál, mielőtt ilyen okosakat írsz, meg főleg, hogy kinek írod.
2019. máj. 4. 18:33
Mindenkép életmódot váltok.. A korházba beutálás az nem ugy megy..ottvan van a 2 éves kisgyerekem.. apja dolgozik egésznap őt nem akarom hurcolni..
18. unom (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2019. máj. 4. 18:30
És az embóliának szerinted nem lehet köze a trombózishoz?
17. epervirág (válaszként erre: 16. - Lávli)
2019. máj. 4. 18:27
Tudod mi az az tüdőembolia? Fogalmad nincs akkor meg ne irj hülyesèget.A túlsúlynak semmi köze az emboliahoz.Trombozis az már valoszinübb túlsúlynál ès a szívinfarktus is.
16. Lávli (válaszként erre: 15. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 18:18

Egy 25 éves is csoda, hogy él 60 kiló túlsúllyal! Ezzel ne mentsd magad, és előre tekints. Jó, most nincs szerencsére embóliád. De mi lesz 2 hónap múlva? Fél év múlva? Akkor is majd izgulsz, hogy hátha megúszod?.....

Szerintem sürgősen utaltasd be magad egy kórházba, ahol szakemberek segítenek fogyni és megtanítanak az életmódváltás alapjaira.

Tényleg nehogy baj legyen .. :/

2019. máj. 4. 18:10
Szülés után jött fel 40kg felesleg.. Laborom volt :( hozzáteszem 25 éves vagyok :/
14. birebora (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 18:04
Tessék életmódot változtatni és lefogyni.
13. epervirág (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 4. 18:03
Ezt mar irtam,hogy laborral nem keget a tüdő emboliát kimutatni!!!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 17:54

Szia!

EKG nem mutatja ki egyiket sem, csak az éppen zajló infarktust.

Viszont, lehet gerinctől is. Idegszál becsípődés, vagy csak a gerinc enyhe elcsúszása is okozhatja.

Labor és képalkotó készülékkel lehet kizárni a tüdőembóliát.

11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 16:17

Hát, éppen ideje, hogy életmódot válts és elhagyd a korábbit, ami ehhez a súlyfelesleghez vezetett. Rengeteg megbetegedésnek a kiváltója az elhízás. A magas vérnyomásnak is, amire már gyógyszert szedsz.

De ne fogj hozzá egyedül! Kérd ki a háziorvosod tanácsát, aki még szakembert is tud majd ajánlani.


A félelmeidet pedig okozhatja szorongás. Hiszen félsz ezektől, így saját magad is generálhatod ezeket.

2019. máj. 4. 16:10
Bocsanat rosszul írtam you tube.
2019. máj. 4. 16:09
Láttátok már a 250 kg felett műsort a TLC csatornán?? Na az igazán sokkoló.Lehet you toobon is rajta van
8. Lávli (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2019. máj. 4. 16:00
Sokkoló, az biztos. Ha eddig nem szólt se orvos, se családtag, se senki, az elég baj. Valami kórházi felügyeletet is igénybe lehetne venni.
7. epervirág (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 15:55
Ez lehet pánik betegsèg is,de lehet pajzsmirigy problèma.A többieknek meg üzenem,hogy 120 kg tényleg sok,de nem a világ vège.
6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. máj. 4. 15:46

Inkább, mint két 30 kilós bőröndöt. 165 cm-hez kb. 60 kiló az ideális.

Csodálkozom, hogy ekkora súlyfelesleggel csak most volt problémája.

5. Lávli (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. máj. 4. 15:45

Uhh, rosszul számoltam

Nem is 40 kiló a súlyfelesleged, hanem 60 😰

Az két 30 kilós bőrönd 😰

4. Lávli (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 15:43

Úgy képzeld el magad, mint aki folyamatosan 2 db egyenként 20 kilós bőröndöt cipelne magával, reggeltől estig. Nagyon nagyon megterheli az a szívet, tüdőt, mozgásszerveket, mindent.

Tényleg fogynod kellene, amíg nincs nagy baj.

3. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 15:37

Az EKG semmit nem ér! Az csak az éppen aktuális állapotot mutatja ki! A terheléses EKG , ami ér valamit.

Nekem hasonló problémám van én kánikulában illetve lépcsőzéskor fulladok. Nekem csak ultrahangot csináltak, meg persze EKG-t , de ugye akkor tünetmentes voltam. Mivel szorongásom ráfogta a doki , hogy attól van , nem csinált terhelésest. Azon gondolkodom magánba megkéne csináltatni 😱

Ez elvileg lehet pl. pajzs mirigytől is nem feltétlenül szív probléma.

2. epervirág (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. máj. 4. 14:54
Szia! A tüdőemboliát nem mutatja ki az Ekg.Nekem 9 ève volt 1 hónapig voltam ugy nagyon rosszul voltam mar.1 hónap után èn utaltattam be magam a korházba.Mondták vesznek vèrt az kimutatja,ha emboliám van hát nem muttata ki csak a ct!
2019. máj. 4. 14:48
Helyzet az hogy 120 kg /165 cm vagyok. Múlt héten voltam egy vizsgálaton mivel fulladtam és fájt bal oldalt a hátam. Vért vettek,EKG. Haza engedtek egyből nem láttak koros eltérést se infarktus,tüdőembolia ! Viszont azóta is érzem hogy valami nem oké, vérnyomás gyogyszert szedek 6 hónapja már. De ma is egy 20 másotpercig kb nagyon gyorsan kezdett el verni a szivem , megijedtem. Érzem hogy fáj enyhén..( nem folyamatosan) Mit gondoltok?! Ekg mutatott volna ha lenne valami gond? Vagy csak az aktuálisat jelezte?! Ilyenkor halálfélelmem , érzetem van :( ! Szeretnék fogyni, életmodot változtatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook