Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziklakert fórum

Sziklakert (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sziklakert

13. Tundibundy (válaszként erre: 10. - Timbaa)
2009. jún. 24. 09:59
Igaz ezt magamnak építettem,de ezenkívül másnak is csináltam.Én nem foglalkozom túl sűrűn vele,mert olyan növények kerültek bele ültetésre,amelyek jól türik a gondozatlanságot.Szakember nem kell az csak a pénzt viszi és nem is biztos,hogy jó amit csinál.A köveket pedig úgy lehet olcsón beszerezni,hogy valaki olyat keres az ember aki építkezett és lábazat anyagnak használt terméskövet.Általában marad és nem tud mit kezdeni vele így meg akar szabadulni és máris lehet alkudozni rá.Ja és nem mosodik ki, ha jól van összerakva.Szabadság esetén is ott lehet hagyni simán.Persze vannak olyanok is akik abba a csoportba tartoznak akiket ön említ,tudom nem jó más hibáját helyrehozni, de mégis örülnie kéne, hogy akad munkája ilyen inséges időben.
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Timbaa)
2009. jún. 23. 14:34
Na ezt hallottam én is, hogy kell hozzá szaktudás, és sok idő ráfordítást igényel. Ezért nem merem bevállalni.
11. Timbaa (válaszként erre: 4. - Murva)
2009. jún. 23. 09:07
Kedves murva! Homokba nem lehet növényt ültetni,mert a homok egy olyan közeg ami a lehető legrosszabb tulajdonságokkal rendelkezik az agyag után: 1.nagyon gyorsan elvezeti a vizet,ami nem jó a növényeknek,hamar kiszáradnak,még a szárazságtűrők is! 2.rossz a tápanyagmegtartó képessége: igy a beültetett növények nem lesznek élénk zöldek,élettel telik,elveszítik valódi díszértéküket!Csak kidibott pénz lesz pár hónap múlva... Ajánlanám inkább a homokozó kialakítását a megmaradó homokból!=))
10. Timbaa
2009. jún. 23. 09:02
Kedves Tundibundy!Mint hivatásos kertépítő olvastam irását és lenne pár hozzászólásom az Ön cikkéhez,mert pár dologban nem értek egyet Önnel.Nem szeretném ha sokan követnék a rossz példát...Az elején leszögezném,hogy semmi bajom az Ön sziklakertjével olyan szinten,h "házi" alias saját magának csinálta!Ami elsődleges és legfontosabb: a sziklakert az első olyan kerti létesítmény ami a legtöbb fenntarási munkát igényli egész évben!Közvetlenül a fűvelületek után,szinte egy szinten!Nem csak az építést/beszerzéseket értem ezalatt,de az utómunkálatok is ide tartoznak,ami valljuk be két okból is hátrányos: nem gépesíthető,ezáltal egyértelműen sok időráfordítással jár,és erre sok embernek nincsen ideje...elutazik nyáron,pár hétig(elég 2hét is) és ez éppen megfelelő arra,h elgyomosodjon,ráadásul ha laikus az illető még olyan növényanyagot használ,ami nem bírja a klímát(nem szárazságtűrő,napfénykedvelő,meszes-sekély gyökerű...)Megfelelő növényanyag választása elengedhetetlen! A másik a kövek.Kőválasztáshoz a legolcsóbban ilyen hasonló és drága helyeken mint az New Garden,Oázis,Obi...is hozzájuthatunk+szállítási ktg.Körbe kell nézni környékünkön: mint növényanag,mint környezet terén: nem rakhatok be pl: alföldre mészkövet=>sik talajon sziklakert tájidegen! Kőválasztás is ilyen,bányákből m3 áron sokkal kevesebbért áll rendelkezésünkre,és talán ha jobban körbenézünk nem is kell messzire menni ezekért!De ez még így is nagy anyagi ktg,pedig még el sem kezdtük építeni:S Ott van a föld,ami ha nem áll ott nekünk a hátsó kertben pár m3 tök véletlenül,vagy nem ástunk tavaly medencét,akkor nincs rendelkezésünkre álló föld,tehát hozatni kell aminek a mosani ára 3000/3500ft/m3 és ezek még az olcsóbbak közé tartozik,hisz kerülettől,településtől változik az ár! Sziklakert típus pedig: 1.Sziklakibúvásos-tájképi szk, 2.Görgeteg köves szk. Ezeknek semmi köze a teraszokhoz,CSAK olyan szinten,h ajánlott ha vki rendelkezik kerti lépcsővel,illetve teraszzal alkalmasabb,(természetesebb hatás érhető el) ha ilyen kerti építmények mellett létesül sziklakert.És a legvégső: igen is kell szaktudás! Ha megfelelő eredményt akarunk elérni,utána kell nézni,ill segítséget kérni az egész témában,lehetőleg szakembertől.Ezt bármelyik kertész,parképítő megteszi.Ingyen.Én jószándékúan szóltam hozzá a témához,mivel nem először csináltam már sziklakertet,és tudom mivel jár.Akad olyan megbízóm aki más hibáját kívánja kijavítani,mert "annyira értett hozzá",vagy csak ő már megunta a minden hetes fenntartását a kertnek,se idő,se türelem...nézzen utána mindenki mit készül tenni,és hova kertjében,és főleg ez mivel járhat=))
9. Tundibundy (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2009. jún. 22. 16:28
Kérdezz bátran itt vagyok
2009. jún. 22. 15:45
És hol a cikkíró???Lenne hozzá pár kérdésem..:-)
2009. jún. 21. 22:26

Na most lett igazan kedvem egy kerteshazhoz... :-)

Almodozom... :-(((

6. murva (válaszként erre: 5. - 867f9adc74)
2009. jún. 21. 21:06
Sárgás szinű virága van és nagy bokorrá fejlődik,most virágzik ?
5. 867f9adc74 (válaszként erre: 4. - Murva)
2009. jún. 21. 15:25
A sásliliom nagyon igénytelen, a homokban is szépen fejlődik,ugyanakkor szerintem szép virág.
2009. jún. 21. 15:19
Az udvaromon maradt egy fél autó homok ami kupacban van,van e olyan virág,növény amivel beültethetném és szép lenne,ha van ötletetek kérlek osszátok meg velem
2009. jún. 21. 15:00
Nem is nehéz én két hónapja csináltam.Már szinte burjánzik.Majd teszek képet fel róla.
2009. jún. 21. 11:33
Hú..nagyon tetszik a tiéd. De sosem mertem hozzáfogni, annyira nehéznek tűnik.
2009. jún. 21. 10:03
A sziklakert egyre elterjedtebb az egész ország területén. Íme néhány megfontolandó tanács megépítéséhez. Bárki megépítheti ízlésesen ha egy kicsit odafigyel és követi a természet adta lehetőségeket, csak egy kis kreativitás kell.

Ugrás a teljes írásra: Sziklakert

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook