Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Holnap lesz 2 hetes a babám, még nem voltunk kinn, ha boltba, gyógyszertárba mennem kell, vihetem magammal? fórum

Holnap lesz 2 hetes a babám, még nem voltunk kinn, ha boltba, gyógyszertárba mennem kell, vihetem magammal? (tudásbázis kérdés)


20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 20:04
Nekem téli a lányom, és 5 naposan mentem vásárolni vele.
19. rabankari (válaszként erre: 16. - NomNom)
2021. máj. 9. 18:25

Mindenkinek kell vinni védōnōhöz és tanácsadásra is.

De ott elkülōnített idōpont van, hogy ne találkozhassanak betegekkel, illetve beteg kisbaba nem mehet tanácsadásra, oltásra. Legalább is felénk.

18. rabankari (válaszként erre: 16. - NomNom)
2021. máj. 9. 18:17
Egy kéthetes gyerekkel ne menjen gyógyszertárba. Amúgy mindegy hogy,ruhát válogat vagy élelmiszert. Tömegbe viszi ez a lényeg.
17. NomNom (válaszként erre: 15. - Rabankari)
2021. máj. 9. 18:01
Annyi h munkából hazajövet az apukája elment élelmiszer boltba.
16. NomNom (válaszként erre: 15. - Rabankari)
2021. máj. 9. 17:54

Gondolom nem ruhákat fog vele válogatni. Egy két hetes gyerekkel nehogy már ne mehessen el gyógyszertárba pl.

Ugyan úgy el kellett mennem vele védőnőhöz és a kórházba is oltásra két hetes korában. Mindkét helyen voltak elég sokan. Nekem sem volt senki aki segített volna.

15. rabankari (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 17:32

Nekem sem volt segítségem. De biztosan van egy anyuka, vagy baratnō, volt kolléganō bárki akit meg lehet kérni. Ez annyira nem bonyolult,még idegen is megtenné ha a patika elōtt babkocsival állsz.

Egy pici baba immunrendszer nélkül könnyen elkap bármit a boltban.

Számomra döbbenetes az a látvány, amikor pár napos, hetes babával, apuka és anyuka a tescoban nézelōdik. Sosem értettem egyik miért nem kint vár? És ez számomra nem a burokban nevelés, hanem a felelōsségteljes viselkedés.

14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 15:04
Vidd nyugodtan! Szép napot.
2021. máj. 9. 14:39
Ahogy írtam nincs kire hagynom! Nincs segítségem! Nyilván van annyi eszem hogy hogyha lenne valaki akkor nem vinném be a boltba sem de mivel nincs így muszáj vagyok... Nem búra alatt akarom nevelni ahogy az egyik válaszoló írta de mivel első baba így úgy gondoltam inkább kérdezek először tapasztaltabb anyukák tol... Na mindegy köszönöm a válaszokat szép napot
2021. máj. 9. 13:41
Április 10-i gyereket kereken 1 hetesen már kivittem sétálni, a szabad levegőre. Boltba, pláne patikába azért nem vinném, főleg most covid alatt ...
2021. máj. 9. 11:05
Ha nem lehetne levegőre vinni akkor a kórházból sem engednének ki addig. Főorvos mondta anno mikor az első született. Nyilván nem órákra,de első alkalommal 20 perc-fél óra nem akadály,csak ne vidd pl.boltba hütő mellé ha kint meleg van.
2021. máj. 9. 11:04

Patikàba???

Oda általàban beteg emberek járnak. Ne vidd be.

Én boltba sem vinném, anno az enyémet sem vittem. Úgy oldottam meg, hogy sétálni indultunk egy másik anyukával, egyikünk kint volt a babákkal, másik vásárolt😀

2021. máj. 9. 09:33
Fiam február 2.án - 20 fokban született. Éppen két hetes volt II.l6 , amikor kerültem vele egy kört a városban babakocsival.Már nem volt olyan óriási hó, ragyogott a nap. Sose volt beteg, kivéve 2 hete, amikor a első astrát megkapta ...
2021. máj. 9. 09:27
A nyugati országokban már kifejezetten ajánlják, h kividd a babát az első héten. Nyilván nem -10 fokban, csak ha az időjárás engedi. Az én babám télen született és másfél hetesen el kellett vinnem a gyerekorvoshoz. Autónk akkor még nem volt. Odafelé taxival mentünk, de vissza már gyalog, mert nem volt szabad taxi. A gyereknek nem lett semmi baja.
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 09:25
Neveld búra alatt,biztos ami biztos...
2021. máj. 9. 09:24
Az utcán sétáltatnám, de patikába semmiképpen, boltba is meggondolva vinném csak be.
2021. máj. 9. 08:39
A sapit nem írtam, de gondolom az természetes és értelemszerű.
4. delbuk (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 9. 08:36

20+ fok lesz ma, megfazni nem fog.

Nekunk 2 hetes kortol mar javasolta a doki a levegozest (marciusi baba), igaz elso korben az erkelyig vittuk csak ki, de joval huvosebb volt.

2021. máj. 9. 08:34

Semmi baja nem lesz a hűvös levegőtől, ha rendesen felöltözteted, legyen több réteg, de ne is öltöztesd túl.

Otthoni öltözék, vékonyabb kabátka vagy overáll, egy vastag pléddel betakarva.

Ha szél van, akkor ne vidd ki, az árthat neki.

2021. máj. 9. 08:27

Régen egy textilpelenkával elfüggönyöztük a babakocsit, de egy vékony pléd sem rossz. Ne kapja közvetlenül ezt a hűvös levegőt.

Nem lesz baja a babádnak.

2021. máj. 9. 08:21
De nincs kire hagyjam a gyereket és az sincs aki el menjen a boltba. Kérdésem az lenne ki vihetem a levegőre így is?? Nem lenne baja??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook