Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kivihetem magammal külföldre a kislányomat ebben az esetben? fórum

Kivihetem magammal külföldre a kislányomat ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)

10. Dina68 (válaszként erre: 5. - Zsaga)
2012. máj. 2. 20:48
Nem döntenének a javadra,útlevélhez meg még sok mindenhez is édesapa beleegyezése kell.
2012. ápr. 27. 15:22

ÚJ SZABÁLY

Ha 1 gyerek 1 felnőttel utazik! Új nemzetközi repülési szabályzat lépett életbe charter járatokon gyermekkel utazók esetében. Ha a gyermek csak egyik szülővel, vagy nagyszülokkel utazik, akkor a budapesti check in pultnál szükséges a másik szülo vagy utóbbi esetében mindkét szülő aláírt írásos nyilatkozata, melyben beleegyezésüket adják a gyermek külföldre történő utazásához. Nyilatkozat hiányában a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolata is megfelelő. Oké ez repülő, de Roza78-nak igaza van.

8. Roza78 (válaszként erre: 7. - E57e061615)
2012. ápr. 27. 15:15
Az igaz , hogy szabadon mozoghat csak apuka feljelentheti, hogy elrabolta a gyereket.
7. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Zsaga)
2012. ápr. 27. 15:10
Útlevél igényléshez kell mind a két szülő, viszont személyihez szerintem nem kell mind a kettőé (mint ahogy nem kell iskolai beíratáshoz, adó, TB kártyához sem). Most már kicsiknek is csinálnak személyit, nem csak 14 év feletiieknek. Személyivel az EU-n belül szabadon lehet mozogni.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Zsaga)
2012. ápr. 27. 13:03

Mivel a nagyszülő tartja a kapcsolatot, nem biztos.


Nem tudnál a nagyival beszélni, hogy anyagilag jobb lenne, ha elengednék veled a picurotokat. Mond el neki,hogy biztosítod a gyermeknek a szállást óvodát, és nem nélkülöztök. Jelezd neki, hogy láthatják, nem tudom milyen távolságra mész, de időben előre lefoglalt repülőjeggyel akár 20 ezer forintért Angliáig utazhat,Európán belül pedig a nemzetközi buszjáratok olcsóbbak, mintha Budapestről leutaznék Nyíregyházára.

Van minden önkormányzatnál ingyenes jogi tanácsadás, vagy a családsegítőknél, én a helyedben ott érdeklődnék.

2012. ápr. 27. 12:56

Köszi!


Nem tudom menne-e békésen a dolog megbeszélése.Apuka havi 12000frt gyermektartást fizet az 1300 euros fizetéséből!!! A gyermeket több havonta látja, a kapcsolatot a nagymama ápolja heti egy alkalommal. Esetleg ha nem tudnám megbeszélni velük és legrosszabb esetben bírósághoz fordulnék javamra döntenének?

2012. ápr. 27. 12:17
Mindenhez kell az apa beleegyezése.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Zsaga)
2012. ápr. 27. 12:17

Ha fizeti a gyermektartást, van beleszólási joga.


békésen megbeszélném vele, hogy a közös

gyermeketek érdekében jobb lenne, ha hozzájárulna a külföldi munkavállalásodhoz.

2. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Zsaga)
2012. ápr. 27. 12:15
Sajnos,igen.Kell az ő beleegyezése is ,hogy külföldre vihesd!!
2012. ápr. 27. 12:07

Sziasztok!


Valószínűnek tartóm, hogy ebben a kilátástalan országban a gyesem letelte után nem fogok megfelelő munkát találni, ezért a külföldi munka vállalás mellett döntöttem.

Kérdésem: Két éves kislányom szülői felügyeleti jogát én gyakorolom a kicsi három hónapos kora óta, Apuka megakadályozhatja-e, hogy magammal vigyem a kislányom???

UI: Ő több hónapja már külföldön dolgozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook