Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vihetem magammal a repülőn a babakocsit baba nélkül? fórum

Hogyan vihetem magammal a repülőn a babakocsit baba nélkül? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 30. 16:55
Hát ez azért nem egészen így van. Espiro Magic 3, illetve 4, kézipoggyászként engedélyezett babakocsi, mivel a mérete megfelelő. A súlya pedig csak 5kg. Én már megvettem, mert elég korlátozott számban kapható.
21. simple (válaszként erre: 3. - Pritta)
2010. febr. 4. 23:55
Csak csomagként tudod feladni, és igen, persze plusz csomagnak számít. a gépre felvinni nem tudod, mivel minden utas egy, azaz egy darab kézipoggyászt vihet fel a gépre, de semmiképpen sem akkorát, mint egy babakocsi.
20. agis
2010. febr. 4. 16:20

Minden feladott poggyász után díjat kell fizetni, mely díjat poggyászonként, utasonként és járatonként számítunk fel. A díj megtekintéséhez Kattintson ide.

A feladni kívánt csomagok számát a foglalás során kell megadnia és az így keletkező díjat megfizetnie (a wizzair.com-on vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül). További csomagokat később ugyanezen díjért a wizzair.com oldalon, vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül adhat hozzá.

Ha a további csomagokért a repülőtéren fizet, magasabb poggyász díjat számolunk fel.

Amennyiben az utas kevesebb poggyászt visz magával mint amennyiért fizetett, a poggyász díjat nem térítjük vissza.

Az utasonkénti poggyászok megengedett összúlya továbbra is 15 kg.

Amennyiben a feladandó poggyászok összsúlya meghaladja a 15 kg-ot, többletsúly díjat kell fizetnie, melyet kilogrammonként számítunk fel.

Túlsúly hozzáadására és kifizetésére a foglalás során is lehetősége van (interneten vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül), illetve a foglalást követően a wizzair.com oldalon vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül (ugyanazért a díjért).

Akár 93%-ot is megtakaríthat, ha online, vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül fizet az indulást megelőzően. Ha a túlsúly kilogrammokért a reptéren fizet, magasabb poggyászdíjat számítunk fel.

Súlykategória Ár a repülőtéren Internetes ár Engedmény

0-5 kg 20.625 HUF 1.375 HUF 93%

5-10 kg 41.250 HUF 8.250 HUF 80%

10-20 kg 82.500 HUF 22.000 HUF 73%

20-35 kg 144.375 HUF 38.500 HUF 73%

35-55 kg 226.875 HUF 55.000 HUF 76%

19. agis
2010. febr. 4. 16:19

A weblapról másolom ide:

poggyászdíj

wizzair.com-on és a telefonos

ügyfélszolgálaton keresztül járatonként és poggyászonként 2750 HUF

poggyászdíj

reptéren járatonként és poggyászonként 5500 HUF

túlsúlyos poggyász interneten

wizzair.com-on és a telefonos

ügyfélszolgálaton keresztül járatonként és utasonként 0 - 5 kgs / 1375 HUF

6 - 10 kgs / 8250 HUF

11 - 20 kgs/ 22000 HUF

21 - 35 kgs / 38500 HUF

36 - 55 kgs / 55000 HUF


túlsúlyos poggyász

reptéren további kilogrammonként 4125 HUF

sport felszerelés díj

wizzair.com-on és a telefonos

ügyfélszolgálaton keresztül járatonként és utasonként 8250 HUF

sport felszerelés díj

reptéren járatonként és utasonként 11000 HUF

csecsemő díj járatonként és csecsemőnként < 6875 HUF

18. agis (válaszként erre: 13. - Khatif)
2010. febr. 4. 16:17
Viccessel utazik, ott nem csak 20 kiló felett kell fizetnie, hanem az összes csomagért. De ez rajta van a viccesék weblapján: www.wizzair.hu
17. benvik
2010. febr. 4. 15:41
Check-in-es voltam. Csak feladni tudod, de mindenképpen csomagoltasd be, mert amit művelnek vele a "színfalak" mögött. Túlsúly meg inkább a check-in-es jóindulatán múlik. Én ilyenkor rosszúl számoltam véletlenül össze a súlyt:-))) Egy a lényeg, ha kedvesen mosolyog, és közli, hogy itt a beszállókártyád, vissza ne kérdezzél:-)
2010. febr. 4. 14:01
Szerintem legjobb, ha felhivod a rep.tarsasagot.
15. Kolibri (válaszként erre: 13. - Khatif)
2010. febr. 4. 14:00

na ja, nalunk baba is van a kocsiban.

Az ajtoig dolgot csak arra irtam, hogy azert nem csomagoltatjuk, mert kuszobig es kuszobtol hasznaljuk.

14. 1929f865b9 (válaszként erre: 3. - Pritta)
2010. febr. 4. 14:00
Szia! Szerintem az a legbiztosabb ha felhívod a repteret és megkérdezed. Becsomagolva szerintem feladhatod nyugodtan a csomagtérbe. Kézipoggyászként nem csak a súly számít, hanem hogy hány centi összecsukva.
13. Khatif
2010. febr. 4. 13:53

Csak sima, csoamgkent adhtod fel. Igen lefogjak merni es rakell fizetned, ha az osszes csoamgod tobb mint 20 kilo.


A repulogepre nem viheted fel, sot meg az ajtoig sem viheted el, ahogyan Kolibri mondja.

Mivel a babakocsi szallitas benne van a babajegy araban.

Ha nincs babajegy akkor sima csomag.

12. Kolibri (válaszként erre: 11. - Pritta)
2010. febr. 4. 13:51

Ha nem leped tul az osszsulyt, akkor csak nem problemaznak, nem?

Hatha kicsit elnezobbek lesznek egy kismamaval!

Bar en ilyet nem tapasztaltam meg...

11. pritta
2010. febr. 4. 13:49
Akkor ezek szerint megmérik külön mint egy csomagot? plusz a másik csomagot is megmérik és összeadják, h ne legyen több 35 kgnál. 2 csomag díja + a plusz súly díj
10. Kolibri (válaszként erre: 8. - Genlips)
2010. febr. 4. 13:47

Ja, majdnem utasonkent megtartanak egy ollot maguknak:).

Jo otlet a csomagolas, de mi akkor szoktuk atadni, amikor beszallunk a repulobe, egeszen az ajtoig vihetjuk. Aztan atszallasra meg ott var a kijaratnal es a kovetkezo repuloig benne tanyazik a baboka. Igazabol "csak" ki kell mosni, mert a bélést, hogy mindig tisztaban legyen a baba, azt kivesszuk, mielott lekuldjuk a gepbe.

2010. febr. 4. 13:46
Hogyan?Összecsukva..
8. genlips (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2010. febr. 4. 13:44
folpackkal csomagoljátok be, mielőtt feladjátok. utána meg kérhettek az érkezés után egy ollót, egy reptérnek több ezer darab van ebből :)
7. Kolibri (válaszként erre: 3. - Pritta)
2010. febr. 4. 13:43

Be is csomagoltathatod a repteren azzal a folias dologgal, akkor az azert vedi. Nekunk ossze nem tortek soka, csak hat a kosz...

Mi azert nem csomagoltatjuk, mert az atszallasnal kell kinyitva.

6. gabb (válaszként erre: 3. - Pritta)
2010. febr. 4. 13:43
melyik babakocsiról van szó? mi a pontos márkája?
5. weberkitti (válaszként erre: 3. - Pritta)
2010. febr. 4. 13:42
csomaként tudod. ÉS semmi garancia, hogy nem lesz baja. Ismerősömék repültek így a 300.000,-os babakocsijukkal. Mire leszálltak kereshettek bababoltot mert ripityomra tört! ÉS pici babával mentek, így muszáj volt a b.kocsi!
2010. febr. 4. 13:41

Ha nem sokadik kezipoggyasz, akkor akar fel a gepre, de feladosnak is elkuldheted, ha a sulyhataron belul maradsz.

Mi babaval egyutt szoktuk szallitani, csak annyi a hatranya, ha feladod, hogy teljesen osszekoszoljak.

Legalabbis a mienk mindig nagggyon koszos lesz.

2010. febr. 4. 13:40

Az a helyzet, hogy kb. 1 hónap múlva külföldre utazok Wizz Airrel és vinnék magammal egy új babakocsit, amit itt vettem meg, mert itt találtam sokkal szebbet és olcsóbbat. De baba még nem lesz hozzá, az majd kint érkezik :D. Hogyan tudnám vinni magammal? HA föladom csomagként, nem törik össze? Mennyi kg egy babakocsi? Az plusz poggyász?

Ha valaki tud segítsen. Köszi

2010. febr. 4. 13:39

Szia

Attól függ mekkora.Felviheted kézipoggyászként is;)

2010. febr. 4. 13:38
Hogyan vihetem magammal a repülőn a babakocsit baba nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook