Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziasztok aki gyerektartás ügybe jártas segitene? fórum

Sziasztok aki gyerektartás ügybe jártas segitene? (tudásbázis kérdés)

27. keringő (válaszként erre: 24. - Vanianyu)
2009. szept. 6. 19:07

Ügyvédet fogadsz és az mindent intéz jó pénzért.

Vagy a helyileg illetéke bíróságra írsz egy beadványt amiben leírod amit szeretnélPl:1 gyermekelhelyezés (ezt ajánlatos mert sosem lehet tudni! ha ez nincs meg és a másik fél elviszi a gyereket és nem viszi vissza akkor még a rendőrség sem tesz semmit mert nincs bírósági ítélet)

2 kéred a gyermektartás megítélését jó ha időpontot írsz h medtől, mert csak a beadástó számított 6 hóra visszamenőleg lehet kérni.


Nem kell túlbonyolítani a beadványt de az adatok legyenek benne tied-gyereké minden ami szükséges lehet.


Vagy: általában a bíróságokon van panasznap amikor személyesen be lehet menni és ott fogalmazó és "talán" bíró segítséget ad elmondhatod és elmondják mi a teendő.


Vagy: van a bíróságokon ügyfélfogadás (nálunk ez minden nap van) ott is segítenek.


általában ez az ügyfajta gyorsan elintéződik 1-3 hó, a gyerekelhelyezés és gyerektartás mindíg elsőbséget élvez. remélem segítettem üdv

26. szimba (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2009. szept. 6. 18:50

szerintem itt nincsenek oldalak, szerencsére nem lett a témából vita :)

ilyen alapon én is a te "oldaladon" vagyok... engem csak az bosszant, hogy például a havi 50ezer forintból, amit a férjem fizet, az anyuka fél évig nem vitte be az iskolába az 500-1000 forintos tisztasági csomagot. és a gyerek égett miatta, míg a nagyszülők (férjem szülei) be nem vitték... sajnos nem lehet ellenőrizni, hogy mire költi a pénzt, pedig, mint a példa is mutatja, nem a gyerekre... ez a legnagyobb igazságtalanság.

2009. szept. 6. 18:31

én a másik oldalon vagyok, bocs lányok..


a párom összes jövedelméből vonják a 40%-ot 2 gyerek után..még a jutalomból, ruhapénzből is..

szerintem ez igazságtalanság

2009. szept. 6. 18:08
Meg tudja irni valaki pontosan hogy müködik ez az egész? Mi kérdeznek? meddig tart? hova kell menni stb?
23. keringő (válaszként erre: 21. - Tavaszilány)
2009. szept. 5. 14:16
igen jól csináltad de nem mindenkinek jön be, az én exem felmondott és csak azért nem ment el m.nélkülire mert abból is levonnák a gy.tartást. ezt a bíróságon is elmondta a bírónőnek majd leesett az álla akkorát nézett.
22. szimba (válaszként erre: 20. - Keringő)
2009. szept. 5. 11:54
A férjem 50 ezer forintot ad egy gyerekre (közös megegyezés), és egyéb kiadásokba még pluszban beszáll (tábor, iskolakezdés, ruha, játék...), de az exe ezt is kevesli. :) A gyerekre többet sem sajnálnék, de sajnos nem rá megy el az egész összeg. De hát ez van.
2009. szept. 5. 11:45
Én annak idején (ügyvéd tanácsára) úgy kértem a gy.tartást, hogy a fizetése 20%-a, de min. 15ezer forint, és kértem, hogy fizetéséből vonják le. Azóta sincs gondom ezzel.
2009. szept. 5. 11:35

Így van a gyermek szükségleteit figyelembe veszik, de ha az apa jól keres akkor szerencséd van sokra számíthatsz (ill viszonylag sokra mert nekem 9-9 e. gyerekenként na ez nem sokra elég.)

az anyától is kérnek jövedelemigazolásokat és vagyoni helyzetét is felmérik. (apeh igazolás, helyi önkormányzat adóhathatóságától is)

De van kolléganőm aki huszonezret kap 1 gyerekre és kevesli, hát ilyenkor nem tudom mit is mondjak neki.

De amennyiben megoldható mindenki maradjon jóban az apával, az a gyereknek is jó, és talán anyagilag is megéri, mert a gyereknek plusszt is tud adni pl.:kirándulás szakkörök, különórák stb.

A másik rossz példa ha mindkét szülő meg tudja adni a gyereknek amit kér, mert tromfolnak egymásra, ki tud többet adni,

19. szimba (válaszként erre: 18. - Csíkos zokni)
2009. szept. 5. 11:15
Elvileg 30%-ig mehet, de 75ezret tutira nem kapnál, mert figyelembe veszik azt is, hogy mennyibe kerül a gyerek eltartása, és azért az nincs ennyi (pontosabban kétszer ennyi, hiszen az elvált férjnek nem a gyerek tartásának egészét kell állnia, hanem az anya is tesz hozzá).
2009. szept. 5. 10:43

Sziasztok!


Nekem is hasonló a problémám, és én is szeretném keringő tapasztalatait igénybe venni ha lehetséges. :)

Ha jól értelmeztem akkor van arra mód, hogy gyerektartásként az apa össz. bevételének X százalékát állapítják meg. De ez mitől függ?

Mi 2 éve vagyunk házasok és van egy 1 éves kisfiunk. Ha vállásra kerül a sor mennyi gyerektartást kéne fizetnie a férjemnek, ha az ő bevételei olyan 250 ezer forint körül van?

Köszönöm a segítséget!

2009. szept. 3. 16:25
jo kereslek remélem nem huzodik honapokig.
2009. szept. 3. 14:53
nálunk is így volt meg ígéretek, meg összeveszések és kibékülések sok-sok minden, ha valahol valamikor elakadnál akkor keress bátran
2009. szept. 3. 14:50
Majd meglátjuk és ez meddig fog tartani és hogy zajlik le?
2009. szept. 3. 14:49
Hu köszi az nem semmi mi még el se kezdtük de már hazudozik variál.
2009. szept. 3. 14:28
de kérdezz bátran én gy tartás ügyben már megjártam tolnát-baranyát bíróság-végrehajtó- gyámhatóság(megelőlegzés)büntetőper
2009. szept. 3. 14:27
Ja és még annyi mindeféle levonást megelőz a gyerektartás, és úgy vonasd le a fizijéből mert előfordulhat hogy ő nem annyit fog adni a munkáltatót meg bármikor el lehet számoltatni
2009. szept. 3. 14:25
nemhiszem mert ha nem fizet gy tartást márpedig a lányára nem fizet akkor nincs mit osztani
2009. szept. 3. 14:19
Jo köszi a tippet ö azt mondogatja röhögve hogy ugyse kapok még tizet se mert 3 fele osztják.
2009. szept. 3. 14:16
Nem5-ban hanem %-ban
2009. szept. 3. 14:16
annyit biztos de ha ki akarsz vele tolni akkor 5-ban kérd és minden jövedelméből, mert szeretik a pluszjövedelmeket eltitkolni
2009. szept. 3. 14:12
Nem fizet gyerektartást mert ugy egyeztek meg hogy a lány a volt feleségnél marad a fiu meg nála. Akkor kb 10 ezret kapok?
2009. szept. 3. 14:11

Az én apám az öcsémre 12 ezer ft ot küld. Mert ennyit állapított meg a bíróság kb 5 éve...

Ő szoc . segélyen van .

2009. szept. 3. 14:09

ha így van szerintem a fizuja 15-20%-a mivel van neki is eltartott kiskorúja

minimál összeget nem tudom

2009. szept. 3. 14:08
azt kellene tudni h a volt párod és z ő volt párja között milyen módon zajlik a gyemektartásdíj fizetése mivel mindkettőjüknél van közös gyerek lehet hogy nem fizet egyikük se a másiknak?
2009. szept. 3. 14:01
A páromnak van 2 gyereke elsö házasságábol a lány 12 de ö az anyjával él a fiu 17 ö a volt párommal. Nekünk van egy közös lányunk de szétmentünk az lenne a kérdésem hogy kb mennyi gyerektartást kapnák,a fizetése minimálbér körüli.
2009. szept. 3. 14:00
mi lenne a kérdés? miben segíthetek?
2009. szept. 3. 13:59
Sziasztok aki gyerektartás ügybe jártas segitene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook