Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziámi harcos (betta) halam van, segítséget kérnék! fórum

Sziámi harcos (betta) halam van, segítséget kérnék! (beszélgetős fórum)


1 2
30. Ani58 (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2010. ápr. 15. 23:24

Sok érdekes hozzászólás van!:) Olvasd el ezt is!

Sajnálatos módon a mai világban a kereskedők össze-vissza beszélnek,hazudoznak,csak hogy eladhassák a portékáikat,árujukat.Téged is illett volna felvilágosítania a kereskedőnek!Vagy előtte utánanézhettél volna a neten!

Ha csak egy szép akváriumot szeretnél egy bettával gazdagítva,akkor elég egy hím.

Ha szaporítani szeretnéd,akkor vehetsz nőstényt is.Vagy ha mindenképpen párban szeretnéd.Ezek feltételei egy nagyon nagy akvárium tele jó búvóhellyel.Egy hímhez 2-3 nőstényt "illik" venni.A hím elég agresszív párzás idején,ezért kell több nőstény,hogy felváltva piszkálja őket.Ha csak egy van és mindig azt kergeti,végkimerülésig nem hagyja békén.Ezért kell a búvóhely is,ahol a nőstény megpihenhet.A párban tartás másik veszélye,hogy a nőstényt védve/féltve kikezdheti a többi halat is.


Én azt tanácsolom neked,ha nincsenek meg a kellő feltételeid,vidd vissza a nőstényt a kereskedésbe.


Valaki azt írta,hogy unalmas hal.Eleve a haltartás nem is sétáltatásról,kozmetikáról,stb. szól.A betta a maga nemében egy gyönyörű,tekintélyt parancsoló hal.Szerintem!

29. Marcsykaa (válaszként erre: 28. - Egypt)
2010. ápr. 15. 23:14
Rendben! Köszönöm szépen mindenkitől a tanácsot! Holnap megírom mi lett a végeredmény:)
28. egypt (válaszként erre: 27. - Marcsykaa)
2010. ápr. 15. 23:11

Az tök mindegy!:)

Állj készenlétben a kis hálóval, és ha nekimegy, vedd ki. De szerintem nem fog, legalábbis mint mondtam nálunk sosem volt ebből gond.

27. Marcsykaa (válaszként erre: 26. - Egypt)
2010. ápr. 15. 23:09
Akkor ma este már nem próbálkozom, majd holnap összeeresztem őket, meglátjuk mi lesz. Remélem nem tépi meg a másikat! Az am nem baj, h a hím kék, a nőstény piros?
26. egypt (válaszként erre: 24. - Marcsykaa)
2010. ápr. 15. 23:06
Szerintem azt észre fogod venni!:)
2010. ápr. 15. 23:05
Forrás: [link]
24. Marcsykaa (válaszként erre: 18. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 15. 23:04
Hát így lesz! És hogyan tudom megállapítani, h támadnak? megcibálja a másik úszóját, vagy csak felborzolja magát?
2010. ápr. 15. 23:04

•A boltban apró kis üvegekben voltak a betták,tarthatom-e én is abban őket? Tarthatod,de ne tedd !Te sem éreznéd magadat jól,ha a ruhás szekrénybe lennél bezárva életed végéig! Arról nem is beszélve,hogy a napi vízcsere mint stressz komoly betegségforrás a díszhalak esetében.

•Tartható-e társas akváriumban a betta más fajok mellett?! Ez a kérdés a kedvencem....A nőstények minden további nélkül.A hímekkel már kicsit más a helyzet.Ez bizony eléggé egyedfüggő náluk.A legtöbb betta hím,csak saját fajtársaikra jelent potenciális veszélyt,ám többször tapasztaltam már,hogy velük "egy súlycsoportban lévő",élénk színezetű halakkal szemben agresszíven viselkedhetnek,úszóikat kicsipkedhetik.

•Milyen fajok mellé nem javasolt a betta társas akváriumba?! Elsősorban élénk csipkelődő természetű fajokra gondolok itt,pl a szumátrai díszmárna,és más hasonló habitusú halak,illetve minden kisebb-nagyobb agresszív(ebb) halfaj (sügerek).

•Csökkenthető-e a hímek más fajokkal szembeni agresszivitása tükör behelyezésével?! Amennyiben mindenféleképpen társas akváriumba,más fajokkal együtt kívánjátok tartani kedvenc betta hímeteket,érdemes az akvárium egyik oldala mellé (kívülről)odatenni egy kisebb tükröt.Ha szerencsétek van a hím a tükör előtt pózolva kiéli harci kedvét,és kevésbé piszkálja a medence többi lakóját. (Egy misét megér)

2010. ápr. 15. 23:04
Nem szakkönyvből van, a vikin volt. :)
2010. ápr. 15. 23:03
Magyarul??? Csak pározáskor lehet összeengedni??? áááháá
20. egypt (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2010. ápr. 15. 23:03
Tehát párzáskor kell őket elkülöníteni. Valami rémlett is, csak idáig nem jutottunk el, előbb kipusztultak.
19. 409f3dc117 (válaszként erre: 13. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 15. 23:01
nálunk is így vannak külön picike üveggel elválasztva.... az összes... egy betta sincs együtt...
2010. ápr. 15. 23:01
Próbáld meg akkor összerakni őket szerintem ha támadnak akkor 10 perc után is támadnak nem kell órákat felette ülni, akkor meg vedd ki az egyiket és meg is oldottad..
2010. ápr. 15. 23:00

Ezt találtam:

Akváriumban tartása

Nagyobb akváriumban (20-40 literes), mutatós csak igazán a Betta család, melynek vize közepesen kemény (7 pH körüli) és 24-27 °C-os legyen. Heti egyszeri vízcserét igénylik. Általában békés természetű, kivéve a szaporítási időszakot, amikor el kell különíteni.

Nagyon könnyen szaporítható, ha íváskor aránylag sekély (20 cm mély), enyhén savas vízben tartjuk. Szaporítását kisebb akváriumban (10-20l) is megoldhatjuk. Ne helyezzük be egyszerre a medencébe a szaporítandó párt. Először a hímet rakjuk az ívató medencébe, hogy megszokja új környezetét, majd egy ivadéknevelő hálóban vagy befőttes üvegben lógassuk be a nőstényt is.


Szaporodásuk

A betták nem hosszú életű halak, legfeljebb 2 évig élnek, szaporodásra 6 és 12 hónapos koruk körül a legalkalmasabbak.

A nőstény úgy jelzi hajlandóságát a párzásra, hogy teste megduzzad, és függőleges csíkozottságot mutat. Ha érdeklődik a hím iránt, engedjük be hozzá.

A hím belekezd a habfészek építésébe, és legfeljebb 2-5 napon belül sor kerül az ívásra. Amikor a nőstény közeledik, kifeszített úszókkal hevesen ráveti magát. Ha a nőstény kész a párzásra, a fejét lefele tartva közeledik a fészekhez. A hím ekkor körülöleli, a nőstény kiengedi magából az ikrákat, s a hím azonnal megtermékenyíti azokat. A nőstény teljesen kábult, mialatt a hím összeszedi az ikrákat.

A labirintkopoltyús halak közül egyedül a betták ikrái nehezebbek a víznél, ezért azonnal lesüllyednek. A hím serényen felszedegeti és visszaköpi őket a habfészekbe. A párzás után halásszuk ki az anyát, mert a hím halálosan megverheti. A kicsik 20-30 óra múlva kelnek ki. A hímet 3-4 napig hagyjuk az ikrákkal, kikelteti őket, vigyáz rájuk, aztán őt is távolítsuk el. Az ivadékok nagyon aprók, lassan fejlődnek, érzékenyek a megfázásra. Első eleségként főtt tojássárgája vagy infuzória adható nekik, később sóféreglárvákkal kell etetni. 30 hetes koruk körül kezdenek el színesedni. Amint megállapítjuk az ivarokat, különítsük el a fiatal hímeket.

2010. ápr. 15. 23:00
15. 3ce435daf3 (válaszként erre: 11. - Marcsykaa)
2010. ápr. 15. 23:00
Normális..de ezt nem tudom mit jelent.
2010. ápr. 15. 22:59
huhuuu! Na igen! Ezért nemtudom eldönteni h mi legyen! Mindenki mást mond!:D
13. 3ce435daf3 (válaszként erre: 10. - Egypt)
2010. ápr. 15. 22:59

Hát mondjuk ahány kereskedésbe jártam mostanság mindenhol azt láttam,hogy egy kis kocka "akváriumba" voltak 10X10-esbe..

Nem azt mondtam,hogy nem szabad őket összeengedni,csak nem lehet őket folyamatosan együtt tartani...de mindegy.Nincs energiám vitatkozni.

12. 409f3dc117 (válaszként erre: 7. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 15. 22:57
na ezek szerint nem vagyok egyedül a tükrös módszerrel :DDD
11. Marcsykaa (válaszként erre: 7. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 15. 22:57
És ha nem támad magára, akkor esetleg megpróbálhatom összeereszteni őket? Vagy még ugy próbálkozom, h az aksikat közel rakom egymáshoz, h szokják egymást. Először mikor megpróbáltam, a fiú felborzolta magát a lányra, ez normális??
10. egypt (válaszként erre: 7. - 3ce435daf3)
2010. ápr. 15. 22:57

Ezt meg honnan vetted? A boltban is egy akváriumban vannak, csak a hímek vannak külön.

Nekünk többször is volt bettánk, fiú, lány egyaránt, és soha nem bántották egymást.

Mégis akkor hogy szaporodnának, ha kinyírná egyik a másikat?

2010. ápr. 15. 22:56

Nekem nagyon harcias volt, nem tűrte meg csak a neon halat maga melett.... vettem neki párt és kiszedte a szemét szó szerint.....

aztán szédszedtem őket... és azzal szórakoztattam, hogy tükröt tartottam az akvárium elé.... arra iszonyat felfújta magát.

Én imádtam azt a halamat, Jeanne Dark volt a neve :))

8. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - 6f731e9185)
2010. ápr. 15. 22:55

Hmm... Akkor hogy a rákban párosodnak???

Vagy minden évben van X időszak? Azt azért nem hinném, hogy tüzelnek, meg ilyenek...

Lehet, hogy ott a hím volt a hülye. :)

2010. ápr. 15. 22:54

Ne engedd össze őket, megöli a hímet a nőstény. Nem érzi egyedül magát, csak legyenek külön üvegbe, de egymás mellett. Ahol vetted szerintem ott is úgy voltak picike üvegbe egymás mellett. De van egy érdekesség is...

Rakj be a lányhoz egy kis tükröt és nézd meg mit csinál,ha nekitámad akkor ne nagyon akard összerakni őket. Támadásnak számít,ha felborzolja magát...De ne hagyd bent a tükröt max 5 percig, mert bebolondul utána, mert ellenséget lát benne.

Voltak nekem is..

6. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - Egypt)
2010. ápr. 15. 22:54
Kis piszkok. :D
2010. ápr. 15. 22:54

fordítva van... a hím marcangolja addig a nőstényt amíg bele nem döglik...

én tudom, egy idióta ismerősöm több nőstényt is vett a hímhet és mindegyiket kinyírta...

4. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Egypt)
2010. ápr. 15. 22:54

Én is így tudom!

két hím egymásnak esik, az egyiknek mennie kell, de a nősténnyel nem bántják egymást.

2010. ápr. 15. 22:53
Viszont szoktuk úgy szivatni a hímet, hogy odateszünk az üveghez egy tükröt, akkor azt hiszi, egy másik hím, és totál felfújja magát meg elkezd kakaskodni.:)
2. egypt (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2010. ápr. 15. 22:53
Ez hülyeség! Két hím veszik csak össze, hím meg nőstény nem. Nekünk volt, egyszerre volt mindkettő egy akváriumban, sose bántották egymást. Egyébként nagyon unalmas halak, csak fekszenek a földön egész nap.
2010. ápr. 15. 22:51
Szeretnék segítéget kérni abban h ma vettem a hím bettámhoz egy nőstényt, a boltba a csaj azt mondta, h nyugodtan egy akváriumba tehetem őket, de én azt olvastam mindenhol, hogy nem lehet, mert a nőstény megveri a hímet. Most a hím egydül van, különtettem egy nagyobb dunsztosüvegbe, de félek nagyon egyedül érzi magát. Ki mit tanácsol? Összeereszthetem a kettőt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook