Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sziámi harcos (betta) halam van, segítséget kérnék! fórum

Sziámi harcos (betta) halam van, segítséget kérnék! (beszélgetős fórum)


1 2
60. b99048cdfc (válaszként erre: 59. - Giga455)
2011. jan. 7. 09:54
Jaja. Szépen elvan. Szeretjük őket.
59. giga455 (válaszként erre: 58. - B99048cdfc)
2011. jan. 7. 09:23

Majd később csinál újat :)

addig se unatkozik ;)

58. b99048cdfc (válaszként erre: 57. - Giga455)
2011. jan. 6. 19:54
Na köszike. Erre voltam kiváncsi. Eltünt szépen:O)
57. giga455 (válaszként erre: 56. - B99048cdfc)
2011. jan. 6. 15:38

Nem egy idő után az szétoszlik.

Amikor ivadékok/ikrák vannak, akkor folyamatosan építi, különben az ikrák kipotyognak belőle.

2011. jan. 6. 08:22
Köszönöm. Közben rájöttem hogy aza ahabfészek. Csak közen rossz lett a gépem,nem tudtam megnézni mit írtatok. És közben fel is oszlott magátol a habfészek. Ez miért van? Rájött hogy nincs akivel párosodjon?
55. bimbike071 (válaszként erre: 53. - B99048cdfc)
2011. jan. 5. 21:04
Minden sziámi harcoshal épít habfészket. Ez azt is jelenti, hogy biztonságban érzi magát, és megfelelőnek érzi a körülményeket az utódoknak, hiszen ennél a fajnál a hím kelti ki a kicsiket. A másik dolog, hogy néha lehet neki tükröt tenni, az ébren tartja a harci ösztönét...:)
54. giga455 (válaszként erre: 53. - B99048cdfc)
2011. jan. 2. 16:31
A Sziámi harcoshal, a hím betta másik neve. Labirint kopoltyús, ami azt jelenti, hogy a szobai levegőből is képes oxigént felvenni, nem csak a vízből. A másik labirint halakra jellemző, hogy habfészket épít az ikráinak. Ívás után ebbe köpködik bele az ikrákat. Szóval az a nyálkás buborék, az ő habfészke. Leszedegetheted, de úgyis újra rakja, és csak ijesztgeted vele :)
2011. jan. 1. 14:31

Sziasztok:O)


Segítséget kérnék tőletek.vettünk Karácsonyra a kisfiamnak egy Sziámi harcost. Külön kis akváriumba. Kb 10 literes kocka akvárium. Úgy csináltattuk. Van egy vegyes akváriumunk is az 54 literes. Sajnos mindig hullanak a halacskák,lehet valamit nem jól csinálunk,pedig nagyon szeretjük őket. A nagy akváriumba is volt már bettánk több is. Sajnos kipusztult. Most külön lett a kisfiam szobájában. Van bent neki fűtőszál,mert félünk nélküle megfázna. Szűrője egyenlőre nincs.Azt mondták nem fontos mivel hogy amúgy is labirintkopoltyús. NA az bajom a következő. A fűtő körül a víz tetején ilyen habos buborékszerűségek gyülekeznek. Eléggé idegesít. Megpróbáltam a múltkor leszedegetni,és olyan sűrű nyálszerűséghez tudnám hasonlítani. Elég gusztustalan.:O)) Mitől lehet? Esetleg a fűtő miatt van? Bár a hőmérö egyenletes 24 fokon van. Nem hiszem,hogy túlfűtene,és a hal is láthatóan jól van. Esetleg a hal termeli? Ne nevessetek ki. Valaki ha tapasztalt ilyet megoszthatná a véleményét. Köszönöm szépen:O)

52. bimbike071 (válaszként erre: 50. - Giga455)
2010. jún. 17. 14:11
Igen, ez is olyan dolog, hogy ahogy pl. a kutyák, vagy a macskák sem egyformák, mert mindegyik külön személyiséggel rendelkezik, ugyanez a halaknál is megvan...:)
51. bimbike071 (válaszként erre: 49. - 0a6ce1d48d)
2010. jún. 17. 14:06
Ezzel egyet értek,az enyém is egyedül volt...:)
50. giga455 (válaszként erre: 48. - Bimbike071)
2010. jún. 15. 14:06
Én minden gond nélkül tartottam együtt hímet és nőstényt. Még ikráztak is :)
2010. jún. 15. 14:01
Nos, tapasztalatból írom, hogy a hím nem érzi magát rosszul egyedül sem. Bár ilyenkor ha lehet ne lássa a nőstényt.
2010. jún. 15. 13:57
Igen, ez így van, ezért is nem tettem bele én sem tartósan, hanem csak kb. heti 1-2 alkalommal egy keveset...az még nem árt neki. A nőstényeket külön kell tartani a hímtől, mert nem fogadják el egymást....és a nőstények elég agresszívek tudnak lenni a hímek közelében. Csak akkor lehet összeengedni őket, ha a nőstény becsíkozódik, a hím, pedig habfészket épít, mert akkor párosodni akarnak, de akkor sem egyből fogják egymást elfogadni,egy ideig kergetik meg csipkedik egymást....(bár én még nem próbáltam, nekem állatorvos mondta)
47. giga455 (válaszként erre: 46. - Bimbike071)
2010. jún. 15. 12:23

igen biztosan ez lehetett a gond. Elég érzékenyek ilyenre :s

Én azért nem szerettem tükröt betenni, mert a sziámi, az más hímekkel harcol, és az erősebb megöli a gyengébbet. Ha tükörben látja magát, azt hiszi vetélytársa van, így neki áll először csak mutogatni magát, milyen "tökös" legény, aztán neki is megy az ellenfelének. Akár a haláláig is csinálhatja. Ráadásul állandó stressz éri, hisz fenyegetik a területét... Én inkább kislányt szereznék mellé :)

2010. jún. 14. 19:59
Az én Bettám egyébként a vízmelegítőt utálta nagyon...annak ment neki folyton, így kénytelen voltam kiszedni az akváriumból. Így viszont olyan 19 fokos volt a vize, és mikor jött a hirtelen meleg, a vize, és felmelegedett, és sztem nem tett jót neki a hirtelen hőmérsékelt változás sem...
45. bimbike071 (válaszként erre: 43. - Giga455)
2010. jún. 14. 19:56
:D Biztos nem volt elégedett magával....nah jó, csak vicc! Tudom, az enyém is hasonlót csinált, csak nem ment neki az üvegnek, hanem össze vissza úszkált. De azt mondták az állatkereskedésben, hogy néha ajánlatos neki a tükör, főleg, ha egyedül van, hogy előtörjenek belőleük a terület védési ösztönök. Meg úgy tudom akkor is kell a tükör, ha más ahalakkal van együtt, mert amíg el van foglalva magával, nem bántja a nála gyengébbeket.
44. giga455 (válaszként erre: 41. - Bimbike071)
2010. jún. 14. 19:32
Ne okold magad. Ha kijön rajtuk a betegség, már nemigen lehet rajtuk segíteni. Pláne nem a hasvízkóron :S
43. giga455 (válaszként erre: 39. - Liz25)
2010. jún. 14. 19:31
Nem tudom, az enyém annó tárt kopoltyúkkal nekiment az üvegnek.
42. bimbike071 (válaszként erre: 39. - Liz25)
2010. jún. 14. 16:53
Sztem nem lesz gond. Az enyém is órákig elvolt magával a tükörben... Bár én csak ritkán tettem neki tükröt...
41. bimbike071 (válaszként erre: 40. - Giga455)
2010. jún. 14. 16:48
Lehet, csak az a rossz, hogy pont akkor értem haza,és a szüleim etették addig. Így viszont nem láttam konkrétan mi volt a gond, csak már a végét. Nagyon bánt, még mindig nagyon hiányzik...:(
40. giga455 (válaszként erre: 38. - Bimbike071)
2010. jún. 6. 11:28
talán úszóhólyag gyulladása volt :S
39. liz25
2010. jún. 6. 11:27
Sziasztok!Ha tükrös akváriumban tartom a sziámi halaimat az baj?
2010. máj. 13. 13:26

Sziasztok!

Nem akarom szomorú dolgokkal rontani ahangulatot, de szeretnék egy kérdést feltenni. Miszerint pont egy hete pusztult el a bettám, aki Brian névre hallgatott. Az előző napokban nem vettem észre rajta semmit, de aznap csütörtökön már az oldalán feküdt, és mikor megkocogtattam az akváriumot, megpróbált úszni, de nem tudott, csak oldalazva, aztán már egyáltalán. Fel volt puffadva a hasa, és a szemei is kidülledtek...az állatkereskedésben azt mondták hasvízkór, de nem volt felborzolódva a pikkelye. adtak hozzá gyógyszert, de nem lett jobban tőle, és pár óra múlva elhagyott engem... Tudtok nekem segíteni, hogy mi lehetett a gond? Vagy mi baja volt valójában? Előre is köszönöm!

37. egypt (válaszként erre: 36. - Marcsykaa)
2010. ápr. 16. 19:21
Én szobahőmérsékletű vízben tartottam melegítő nélkül, a betta bírja, azért is vettem ilyet.
2010. ápr. 16. 17:35
Még várok vele, h a fiú építsen egy normális habfészket. Idő közbe megállt vele, mert lehűlt a vízük, most betettem a melegítőt megint épít. A lányt figyelgetem becsíkozódik -e, mert ha nem akkor majd kiengedem, és megfigyelem hogyan viselkednek egymással. Akkor nem lesz pároztatás. Eddig nem láttam jelét a nőstényen h csíkozódna:)
2010. ápr. 16. 16:08
Ez tök jó,mikor ereszted össze őket?Írd ám meg :)
2010. ápr. 16. 16:04
Jajj a fiú elkezdett habfészket rakni, de a lány még nem csíkozódott be. Mostmár nem támadják egymást, hál'istennek!
2010. ápr. 16. 13:27
Sziasztok! Próbálkozom az összeeresztéssel, de előbb úgy oldottam meg, h egy nagy befőttes üvegbe beletettem a hímet, a nőstényt egy kisebbe, és azt bele a hím üvegébe. A hímnek nem nagyon tetszik a dolog, állandóan kimereszti a fején az úszókat, és megy neki a lány üvegének. A lány meg nem győz hátrálni! Remélem csak megbékélnek.
2010. ápr. 16. 08:23

Próba nélkül soha nem tudod meg.

Győzzön az erősebb:)

Na jó,csak vicceltem.

31. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Ani58)
2010. ápr. 15. 23:30

:DDDDDDDDDDDDDD


Nem vagyok egy akvárium-párti, de ha hal, akkor a betta tetszik. Ezzel együtt nem kéne, semmilyen. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook