Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek pofátlanság pénzt kölcsönadni rokonnak kamatra? fórum

Szerintetek pofátlanság pénzt kölcsönadni rokonnak kamatra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. klorid
2012. jún. 14. 23:47
a néni tudott róla, nem ez a gond, az üzlet lezajlott, a lakás meg van véve, a kamat picivel volt több, mint a banki, de a családi életnek lőttek, azóta nem tartjuk a kapcsolatot, nekem nem volt semmi beleszólásom az ügybe.
12. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Klorid)
2012. jún. 14. 23:43

Igaza van a volt férjednek,semmi kétség!

Adnék neki olyan gazdálkodást hogy attól koldulna!

2012. jún. 14. 23:29
Hja, igen ezt lehagytam, hogy viszont a beteg nagynéni pénzét kölcsön adni ultra gáz és erkölcstelen, hacsak a nagynéni nem tud róla...
2012. jún. 14. 23:28
Szerintem sem pofátlanság, feltéve ha nem kér többet mint ha bankban lenne a pénze, hiszen attól ő elesik...
2012. jún. 14. 23:26
Rokonnak nem gáz kamatra pénzt kölcsön adni, de más pénzéből kölcsön adni már igen.
2012. jún. 14. 23:24
Nem, így ebben a szituban, ha kb azonos kamatra adja, mintha a bankban lenne (évi 7-9%), akkor nem. Szép dolog a párodtól, h ad. Testvértől, szülőtől pofátlanság a kamat, más esetben nem, ha korrekt. Mivel ez nem a te pénzed, szerintem ez abszolút rendben van így.
2012. jún. 14. 23:24
Kozeli rokonnal igen, tavolinal nem... a ti esetetekben szerintem nem kene kamatot kerni...
2012. jún. 14. 23:13

Nem ő kérte, csak elfogadta a felajánlott kamatot.

Viszont kamat nélkül nem adott volna kölcsön szerintem, akkor azt mondta volna, hogy nem tud adni.

2012. jún. 14. 23:12
Én ha adnék nem kérnék kamatot, de nagyon meggondolnám adjak-e. Úgyhogy jobban járt, hogy legalább kapott még akkor is ha kamatra. Nem tartom ezt pofátlanságnak egyébként mert ha bankban van a pénze ott is kamatozna és így ha nem kérne, ő járna anyagilag rosszul.
2012. jún. 14. 23:08
Miután kamattal kérte, nem pofátlanság. Bár szerintem ilyen közeli rokonnál nem szokás a kamat kérése. Ugyanakkor nagyobb összegnél érthető a kamat kérése.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Klorid)
2012. jún. 14. 23:05
Ne bántson! Nincs ebben semmi, főleg ha nem "pofátlan" a kamat.
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Klorid)
2012. jún. 14. 23:05
Igen. És nem is törvényes.
2012. jún. 14. 23:01
A szitu: a párommal 1 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok, csak együtt élünk. A tesóm lakást akar venni, de nem kap az induló tőkéhez sehonnan pénzt, hozzám fordul, kérdezzem meg a páromat, tud-e neki kölcsönadni fél évre, ennyi és ennyi kamatra egy bizonyos összeget. A párom belemegy a dologba, idős, beteg nagynénje pénzéből amivel ő gazdálkodik kölcsönöz. Később a rokonoktól, sőt a volt férjemtől is azt hallom vissza, hogy micsoda pofátlan alakkal élek együtt. Azóta is nagyon bánt az ügy.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook