Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A pofátlanság határa... fórum

A pofátlanság határa... (beszélgetős fórum)

2009. nov. 16. 09:42
Na visszaléptek a pertől :D Ugyan miért? :D
2009. jan. 8. 09:04
Hát akkor megint megpróbálom...
25. a1baa7edcc (válaszként erre: 23. - E642ac5487)
2009. jan. 7. 18:44
Ez okirathamisitas, beszelj egy ugyveddel.
2009. jan. 7. 18:38
*papíron
2009. jan. 7. 18:37

Igen ezt mondom. Csak az a baj, hogy azt a papírt amin a 30nap állt, én szeptember 10.-én írtam alá.


Ők miután elhoztunk a kocsit 19-én, 28munkanapra rá kiküldték a papírt, hogy 600.000 Ft-ot be kell fizetni.


De a 10est ezen a lapon szemmel láthatólag meghamsították, átírták a 0-t 19re és így 30napon belül lettünk. Ha 10marad a papírom akkor semmis a doldog...

22. a1baa7edcc (válaszként erre: 21. - E642ac5487)
2009. jan. 7. 18:32
De te alairtal valamit, ami alapjan idaig ugy fest jogosan huznak le.
21. e642ac5487 (válaszként erre: 19. - A1baa7edcc)
2009. jan. 7. 18:28

Én is erre gondolok...


Kamu az egész. Az a levél is amit kiküldtek, olyan volt mintha én írtam volna worddel.


Gondolták hogy "válság van" címszó alatt kilehet még csikarni a jónépből pár tízmilliót. Gondolom nem én vagyok az egyetlen hülye.

2009. jan. 7. 18:26

Hát ezt én sem értem. Miért nekem küldik a felszólítást, miért nem annak kell ezt fizetni aki megvette ergó a kereskedőnek???


Meg hogy lehet hogy a semmiből hireten 600.000 Ft lesz??? Azzal magyarázták, hogy a svájci frank változott. Értem én hogy változott, de ha semmit nem kelle fizetnem akkor hogy lehet a frank változásától 600.000? Mert ha mittudomén 200.000 van valahonnan amit még nekem kell fizetnem és gyengébb lesz a forint akkor értem hogy honna ez az új összeg, de így?????!!!!!

19. a1baa7edcc (válaszként erre: 18. - Csjuli)
2009. jan. 7. 18:21
Kamu, elkepzelhetloen a kereskedes vesztett ennyit a jarmu aran es ugy gondoltak, megfizettetik az elozo tulajdonossal. De az is lehet, hogy csak egyszeruen atvertek.
18. csjuli (válaszként erre: 15. - A1baa7edcc)
2009. jan. 7. 18:16
A 600. 000 Ft tartozás az A6 után. Én úgy értettem, hogy a válság miatt lett. Hogy keletkezik egy ilyen tartozás? Nem nagyon értem. Olyan mint valami bírság lenne.Persze az új tulajdonosnak kell kifizetni, de akkor is.
17. a1baa7edcc (válaszként erre: 16. - E642ac5487)
2009. jan. 7. 18:11
Fordulj ugyvedhez, egy jo ugyvedhez es legkozelebb nezd meg alaposan, mit irsz ala.
2009. jan. 7. 18:05

Szerintem ha én eladok valamit valakinek, akkor onnantól kezdve semmi közöm a dologhoz. Onnantól azé a felelősség aki megvette! Szerintem ez így működik. Nem úgy hogy eladok, aztán még nekem kell fizetnem az eladott értékem után, ráadásul 1hónap múlva...


Én is gondoltam a keményebb megoldásra, de attól félek a végén megint én járom meg...

15. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - Csjuli)
2009. jan. 7. 18:03
Ki fizet utolag? :)
14. csjuli (válaszként erre: 13. - A1baa7edcc)
2009. jan. 7. 18:02
De mért utólag fizet?
13. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - Csjuli)
2009. jan. 7. 17:56
Valsagban ertekcsokkenes varhato, az arak esnek, aki elad, az rafizet. Az jar jol, aki vesz. Mi ebben az ujdonsag?
2009. jan. 7. 17:56
Értem én az ügyvédhez fordulást, teljen törvényes,szabályos stb. Csak olyan lassú az ügymenet. A hivatalokhoz hiába mész, ott még lassabb, meg lehetőleg lepasszolnak. Nincs valami belevaló, tökös ismerősöd? Aki kirázza a nadrágjából? (Abszolút nem vagyok agresszív típus, de tapasztalatom alapján, a normálisan eljáró embert lekakilják magasról)
11. csjuli
2009. jan. 7. 17:54
Én azt nem értem hogy a ki..szott világválság miatt az emberekkel fizettetnek ki ilyen-olyan pluszpénzeket.
2009. jan. 7. 17:49
Szerintem is fenyegesd meg őket,hogy valamelyik médiához fordulsz.Általában nem szeretnek sem a TV ügyvédjében sem a Fókuszban benne lenni.A Juszt műsorában sok hasonló eset volt már.
9. e642ac5487 (válaszként erre: 7. - Jekaterina)
2009. jan. 7. 17:41

Komolyan mondom gusztustalan! Mit művelnek az emberekkel!


Hidd el elég határozott voltam, rajtam kívül még 2en voltunk ott akik akkor is mikor átvettük a kocsit, mondtam hogy ügyvédhez fogok fordulni. Felakadt kicsit a szemük, de nem hatotta meg őket egyáltalán. Utána kellene néznem a jogszabályoknak...

2009. jan. 7. 17:39

Voltunk a fogyaztóvédelemnél is, azt mondták nem az ő területük...akkor mi mást tehetnénk még??


Teljesen ki vagyok...


Ráadásul utána elmentünk mégegyhelyre a kereskedelmi kamarához, ahol nem csak nekem, a hölgynek is feltűnt h az a 19-es valahogy nem stimmel. Ezután néztem meg jobban hogy jó hogy nem stimmel, mivel 10esből lett átalakítva.


Okirathamisítás, de ezt hogy bizonyítsam be???


Vagy akár a többi papíron a valótlan dátumokat??

2009. jan. 7. 17:36
Én az autókereskedőhöz mennék, és jól megfenyegetném egy szép kis rendőrségi feljelentéssel, egy kis polgári perrel. Mindezt olyan határozott fellépéssel előadva, hogy szóhoz se jusson. Tudom, nem vigasztal, de tesómat is megszívatták autókereskedésben. Átvették az autót, csak adásvételit nem voltak hajlandóak írni, majd ha elkell az autó. A birka tulajdonos vár, csak vár.... Egészen addig volt meg tesómnál is a birkatürelem, amíg kijött a büntetés, hogy az autópályán lefényképezték az autót, mert matrica nélkül hajtott. Ekkor telt be a pohár. Kiderült az autókereskedő az ott alkalmilag dolgozó kőműves brigád egyik tagjának kölcsön adta az autót. Jó mi? Szépen bement tesóm a barátjával és jól kiverték a balhét. Hirtelen lett visszamenőleges dátummal adásvételi szerződés és természetesen a büntetést is kifizette a kereskedő. Ne hagyd magad. Különben az MTV1-en szokott lenni a Juszt László műsora, ahol hasonló átverésekkel foglalkoznak. Fenyegesd meg a kereskedőt, hogy benne lesz a tv-ben és lesz olyan negatív reklámja, hogy nézheti mikor tud valakit legközelebb becsapni. Remélem írtam hasznosat is.
2009. jan. 7. 17:35
Voltunk, azt mondta nem tud semmit tenni mert aláírtam a papírt...Hát persze hogy alá, mikor elémdugtak 1000+1et, anélkül hogy pontosan elmondták volna a tartalmát. Azon kívül ajándékokkal halmoztak el...már itt kellett volna gondolnom hogy valami nagyon nem stimmel...
5. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2009. jan. 7. 17:33

Ügyvéd!!!!


Mi nem jártunk ilyen rosszul "csak" szimplán átvágtak a légzsákkal. Azzal rendeltük, 1 db sem volt benne!

Termékvisszahívásos levelet kaptunk, melyben közölték, hogy hibát találtak, ha ráfizetünk még lesz légzsák. Nem kértük, csak a kocsi cseréjét. Ekkor jöttek azzal, hogy adnak 100.000 ft-ot, de az nem fedezte volna a beszerelési összeget sem...

Ügyvédhez fordultunk, és maradt a kocsicsere. :)

2009. jan. 7. 17:33

Az meg még a pofátlanság teteje hogy bemegyek megtudni hogy hogy jött a semmiből az a 600.000Ft, mikor semmi elmaradásunk nem volt, még ők vannak fellátva, hogy mit képzelek magamról...Undorító!


És még úgy hirdetik magukat hogy használt autóját a legjobb árom felvásároljuk...

3. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2009. jan. 7. 17:33
Ügyvédhez. De gyorsan.
2009. jan. 7. 17:31

én biztos beperelném őket. majd megvizsgáltatnám a számlát készítő szoftverüket. elvileg nyomának kell, hogy legyen a helyes dátumnak. illetve az én számlám előtt és után kibocsátott számlákat is. ehhez viszont már tényleg jogi út kell.

sztem kérd ki egy ügyvéd véleményét.

2009. jan. 7. 17:26

Szeretném elmesélni a történetemet nektek.


Volt egy 5éves A6-os Audink, amit szeptemberben lecseréltünk egy vadonatúj Mazda 6-osra. Az A6os 1évig sem volt meg, 3.800.000 Ft-ért vettük 2007. októberében. 1.800.000et fizettünk bele előlegként, majd egy évig fizettük a havi 65.000 Ftos törlesztőrészletet. Sorozatosan romlott el az autó, ezért csere mellett döntöttünk. Az A6ot 380.000!!!! Ft-ért vették be az egyik francia autós cégnél. Az új kocsiba előlegként befizettünk 100.000, majd 800.000+100.000átíratást, meg ugye a régi autót. Elhoztuk az új kocsit 2008.09.19.-én, a régit otthagytunk mert azt a kereskedés megvásárolta tőlünk.


Október közepén kapzunk egy levelet, amiben az állt, hogy a gazdasági világválság miatt lett 600.000 Ft tartozásunk az A6 után. Ekkor mérhetetlen düh árasztott el, nem értettem és máig sem értem hogy miközünk van nekünk a régi autóhoz.


Oké, mindez megtörtént, bementünk a kereskedelembe, hogy magyarázzák meg hogy mi ez a több mint fél millós összeg. Ott értelmes választ nem kaptunk, csak flegmáskodást.


A fejünkhöz vágták, hogy miért nem vettük akkor máshol a kocsit és hogy miért hitelell terhelve számíttattuk be :| :| :|


Jó, oké. Ja igen. Aláírattak velem egy olyan papírt is, amin én kijelentettem hogy ha 30 napon belül kötelesek nekem adásvételit adni és az addig felmerülő költségeket én vállalom.


Hozzáteszem erre a lapra nem is emlékeztem. Ma viszont eszembe jutott hogy mikor íratták ezt velem alá. 9nappal a kocsi átvétele előtt, mikor egyéb dolgot intéztünk a céggel. A papíron a dátum: 2008.09.10. A bökkenő annyi, hogy a 10est szépen átírták 9-esre. Ez tisztán látszik is, de mivel mindenből csak másolt példányom van, bizonyítani nem tudom.


Nyilván mennyi eszük van. Kiszámolták hogy mi esik pont bele a 30napos határidőbe hogy tőlünk tudják kicsikarni azt a fél millió forintot, hogy ez ne őket terhelje.


A másik dolog, hogy azóta sem kaptam meg az adásvételit az eladott Audiról, holott azt ígérte az üzletkötő hogy az átvételtől számított 2héten belül megkapom.


A nálam lévő adásvételin pedig a dátunok össze vissza szerepelnek. Az egyiken 2008.09.19. a valós dátum, a másikon egy nappal korábbi 18.-ai.


Az előleg befizetéséről szóló számlán pedig 09.22.-es dátum...ezek szerint miután elhoztuk az új autót, azután fizettünk csak előleget?????


Ennek a valós dátuma pedig 09.11. volt. Csak akkor ki figyelte hogy valós-e a dátum, nem gondoltam hogy így átvágnak!


A tanácsotokat szeretném kérni, kihez forulhatok ezzel az üggyel???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook