Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mikor játszódik a Váratlan utazás című sorozat? fórum

Szerintetek mikor játszódik a Váratlan utazás című sorozat? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 1. 18:05
Imádtuk a sorozatot, a lányommal mindig együtt néztük. Jó lenne, ha valahol megismételnék.
16. katácskák (válaszként erre: 14. - Álommanó)
2009. ápr. 1. 17:34
Szerettük mi is, szerintem is e-körül játszódhatott:)
15. Mel82
2008. júl. 30. 22:13

A Road To Avonlea (Váratlan utazás) Sullivan Entertainment gondozásában megjelent kanadai TV-sorozat. Történetének alapjait Lucy Maud Montgomery kanadai írónő regényei adták: az Avonlea Krónikák, a További Avonlea Krónikák, Az arany út, A mesélő lány és az Anne otthonra talál (Anne of Green Gables). Ezeket felhasználva és továbbírva készült el a sorozat Kevin Sullivan (rendező, producer) vezetésével.

A filmek színhelye a Prince Edward sziget. A történetek az 1900-as évek elején játszódnak. A sorozatból 7 teljes évad és 91 rész készült el.

Eddig közel 40 országban játszották a TV-k, világszerte ismert sorozattá vált.

2008. júl. 30. 22:03
én is szeretem ezt a sorozatot...stem az 1800-as évek végén 1900-as évek elején játszódik
2008. ápr. 11. 15:46
Nem tudja valaki, meg lehet szerezni ezt a sorozatot DVD-n? Annak idején összcsaládilag néztük, csak persze voltak kimaradt részek. De nagyon szívesen megnézném végig, kihagyás nélkül az egészet.
12. Hoxa
2007. dec. 11. 19:29
A múlt héten láttam egy rész, amiben arról kellett a gyerekeknek fogalmazást írni, mit fognak csinálni 10 év múlva. Ők merengtek, hogy vajon mi lesz 1918-ban. Tehát ez a rész speciel 1908-ban játszódott.
2007. dec. 11. 18:20

www.avonlea.hu

Ezen az oldalon nagyon sok infó van a soriról. Az oldal készítőja, Zsolt pedig biztosan tud pontos évszámot is adni, de az hiszem valamikor 1900 környékén.

2007. dec. 7. 18:55
Ma Hetti azt mondta, hogy a xx. szazad kuszoben vannak. En is nagyon szeretem!
2007. dec. 7. 12:35
Csak azért gondolom mert az árvaházat amit Felicity hozott rendbe arra 1904 volt ráírva!dE TÉNYLEG NAGYON JÓ A SOROZAT,ÉS BÁRMIKOR SZIVESEN VÉGIG NÉZNÉM,ÚJRA ÉS ÚJRA:))))))))
2007. dec. 6. 22:46
én is imádom ezt a sorozatot és akárhányszor leadták mindig megnéztem!
2007. dec. 6. 22:43
Imádom ezt a sorozatot! Végignéztem már régen, amikor ment és újra végignézném, ha lenne rá időm. :)
2007. dec. 6. 22:14

"Állt valamikor, a 20. század elején egy Zöld Orom nevű ház Avonlea városkában, a Prince Edward-szigeten, mely házikó minden romantikus lelkületű embert rabul ejtett, aki valaha is találkozott vele, akár egy kanadai írónő könyveiben, akár a tévéképernyőn keresztül. A házat Lucy Maud Montgomery regényeiből ismerhetjük - akinek nemrég újra kiadták könyveit -, akárcsak a barátságos kisvárost, Avonlea-t, melynek szeretetreméltó lakói egy letűnt világot elevenítenek meg a mai emberek előtt.


Bár Avonlea csak fikció, valójában nem létezett ilyen nevű város, a Zöld Orom nem csupán a fantázia szüleménye. A házikó a kanadai Cavendishben áll ma is - az ide zarándokló rajongók nagy örömére -, ahol Lucy Maud Montgomery évekig élt a rokonainál, s ahonnan az ihlet származik, amely a későbbi nagysikerű Anne-regényekhez és filmekhez, valamint a Váratlan utazás című, 7 évadot, 91 epizódot megélt sikersorozat megszületéséhez vezetett.


A sorozatot a világ 140 országában mutatták be, és mindenhol nagy népszerűségnek örvendett, de talán Japánban aratta a legnagyobb sikert, ahol rengeteg rajongói weboldal is készült. Nálunk is született rajongói oldal, ahol nagyon sok információt, érdekességet találhatnak az érdeklődők, sőt még Váratlan utazás-találkozókat is szerveznek a lelkes Montgomery- és Sullivan-híveknek. Merthogy a népszerűség legalább fele részben a producer, Kevin Sullivan érdeme, aki ugyan sokat változtatott az eredeti történeteken, de meghagyta azok báját és a varázslatos miliőt, nagyszerű családi szórakoztató műsort teremtve a kanadai írónő regényeiből.


A történet Sarah Stanley érkezésével kezdődik, akinek anyja még kiskorában meghal, jómódú apja pedig csődbe megy, ezért a kislány anyai ági rokonaihoz, a Kingekhez kerül egy vidéki kisvárosba, a Prince Edward-szigeten fekvő Avonlea-be. A vénlány Hetty King Avonlea szigorú, de megbecsült tanítónője, aki húgával, Oliviával éli mindennapjait a Zöld Orom nevű ódon házban. Hettynek van egy öccse is, Alec, akinek egyre népesedő famíliája a közelben lakik, és szintén fontos szerepet töltenek be a cselekményfolyamban. Sarah korábban gazdag apjától bármit megkapott, igaz, barátai nem voltak. Most azonban egy másfajta közegbe csöppen, ahol elsősorban emberileg kell helytállnia, mivel kezdetben senki sem örül túlzottan az érkezésének..."

2007. dec. 6. 22:11
Szerintem a 18 században.
2007. dec. 6. 22:11
Nemtudom, de nagyon imádom!:) A korszak is nagyon tetszik! Meg a helyszín! A mai részben tél volt, és olyan gyönyörű volt!:)
2007. dec. 6. 22:10
aha, én is valami 1880-1920 közötti időszakra tenném, és imádom a mai napig azt a sorozatot, pedig talán kamasz voltam még mikor először adta a tv- :)
2007. dec. 6. 22:09
Az 1900-as években!Jó sorozat!
2007. dec. 6. 22:07
Szerintetek mikor játszódik a Váratlan utazás című sorozat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook