Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miért van az, hogy minden témánál van egy ember aki kötekedik valakivel? fórum

Szerintetek miért van az, hogy minden témánál van egy ember aki kötekedik valakivel? (beszélgetős fórum)


1 2
20. cel (válaszként erre: 1. - Wickucy)
2008. júl. 22. 11:24

Az én meglátásom az, hogy nem aluklt még ki a vita kúltúra. Egyes emberek egója az egekben van, és ha az ő véleményét nem osztják mások, azt személyes sértésnek veszik.

Fontos: Lehet a másik ember véleményével egyet nem érteni, de illik tiszteletben tartani.

Ezen kívül pedig van aki kihasználja ismeretlenségét és itt osztja az észt, miközben a való életben egy nyuszi.

Hosszú évekig egy csevegős, beszélgetős oldal vezető moderátora voltam. Ott pl. azt tapasztaltam, hogy bizonyos felhasználók kimondottan a hecc kedvért a kötekedés élményéért jelentkeztek be. A virtuális világ szabad teret ad ezeknek az embereknek. Együtt kell velük élni.

19. d0860dee94 (válaszként erre: 18. - D0860dee94)
2008. júl. 22. 11:23

:) :) :)

résen volt

2008. júl. 22. 11:23

szép napot neked is!


"IGAZ, van aki elmegy a személyesség irányába. . .

Egyszer egy tyúk megsértődött, amiért nem mondtam meg mennyi idős vagyok. . . mert szerinte nevetséges, ahogyan lekommunikálom a dolgot. . .

Én meg leszarom, hogy Őnagysád mit gondol. . . különösen akkor, mikor azt a bizonyos élethelyzetet én élem meg és nem ő. . ."


ezt gondolom rám értetted, mivel én tettem fel neked a kérdést - nem áll szándékomban magyarázkodni, de annyit azért tudnod kell, hogy nem vagyok egy sértődős fajta, így nem érdekel az sem, hogy valójában hány éves vagy, írtam is tartsd meg magadnak, ha ennyire titkos, viszont nem tűröm, hogy ilyen hangnemet használj, ha rólam van szó, amikor én nem tettem neked semmi rosszat, csak mert épp a hiúságodat sérti, hogy valaki személyes kérdést tett fel számodra - látod ezért a megnyilvánulásodért akár meg is sértődhetnék, de túl kevés, vagy ahhoz, hogy túlzottan emésszem magam miattad, viszont egy válaszra méltattalak, így nem kell, hogy ismét kitaláld, hogy sértve érzem magam, egyszerűen, csak ne kekeckedj velem, mert azt utálom, főként, ha minden ok nélkülinek tartom, én sem sértegetlek feleslegesen - a választ direkt élesben írtam, hogy mindenki láthassa és senkinek ne tudd lekommentálni valami másként, mint ahogyan egy privát üzenetnél tehetnéd - részemről ennyi, nem kívánok többet hozzáfűzni a dologhoz, nem ér annyit

2008. júl. 22. 11:13

Szerintem azért, mert ezek az emberek így tudnak maximálisan kielégülni.

Egészségükre váljék!

16. j357
2008. júl. 22. 11:13
és milyen kár hogy nincs kerítés:)))
2008. júl. 22. 11:11
Nagy az Isten állatkertje :) :) :)
14. j357 (válaszként erre: 12. - A74de3d08a)
2008. júl. 22. 11:10
a maximalista alatt azt értem hogy az illető magával szemben is magas elvárásokat támaszt...
2008. júl. 22. 11:09
máris jobb.. :)
12. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - J357)
2008. júl. 22. 11:08

maximalisták... :-D

ez jó... :-)

11. j357
2008. júl. 22. 11:05
szerintem azoknak az emberekenek magukkal van problémájuk (esetleg nincsenek megelégedve saját magukkal) és ezért keresik másban csak a hibát, de az is lehet hogy maximalisták...
2008. júl. 22. 11:04

Azért, mert vannak kötekedős emberek, akik egyszerűen nem képesek normális kommunikációra, csak gúnyosan és bírálóan tudnak beszélni, azt gondolják maguról, hogy tévedhetetlenek és csakis az ő véleményük az ami, abszolút helyes, és senki ne is merje ezt megkérdőjelezni, vagy ne próbáljon meg másként gondolni bármit is....

:-)

Szerintem.

9. d0860dee94 (válaszként erre: 5. - Genlips)
2008. júl. 22. 11:01

Sziasztok!


IGAZ, van aki elmegy a személyesség irányába...

Egyszer egy tyúk megsértődött, amiért nem mondtam meg mennyi idős vagyok... mert szerinte nevetséges, ahogyan lekommunikálom a dolgot...

Én meg leszarom, hogy Őnagysád mit gondol...különösen akkor, mikor azt a bizonyos élethelyzetet én élem meg és nem ő...

8. Klimpírozi (válaszként erre: 6. - Wickucy)
2008. júl. 22. 10:53

Minthogy a jelzéseket nekem szánod, s megkapom, értem...való igaz, mostanában sikerült az élő fába is..ha jobb úgy, megkövetlek.Az éles bírálatért, esetleges maró stílusért kérem, ne haragudj.Adott pillanatban ez sikerült.A helyesírás egy fórum kiírójánál - aki jelentős embertömeg figyelmét vonja magára - azért alap..

Részemről ennyi!

7. 5a7f699553 (válaszként erre: 6. - Wickucy)
2008. júl. 22. 10:46

Szia,


Gyakran én is félreírok, elgépelek. És igen... nem tudhatunk minden szót.


Az interneten lévő kommunikációk csatornájának az egyik nagy pontja az, hogy itt bárki, bármit és bárhogyan írhat. Ez nem helyesírási verseny... :)


Ha valaki ilyen miatt kötözködik, annak vagy nem lógatták be, vagy alapból hülye.


Na meek a dógomra, mert épp meloban vok.


{az utolsó mondatot irónikusan írtam}

2008. júl. 22. 10:42
konkrét példa? nem akartam, de ám legyen. szerintem én egy ritka helyesen író ember vagyok, igazán kevés azon szavak száma amit nem tudok helyesen leírni (kivéve most, mert új a billentyűzetem és csomó betűt nem akar érzékelni, micsoda szerencse, hogy új). na ezek közé tartozik az allergia, én ugyanis, nem tudatlanságból, egyszerűen nem figyeltem, nem foglalkoztam vele és úgy véltem 1 L- el írják. na ezt le is írtam így vagy 3x és rögtön megkaptam, hogy én mekkora suta vagyok, hogy minek használok olyan szavakat amiket nem ismerek.. tovább nem is sorolnám meg lehet nézni. na ezt most miért kell? nem ez volt a téma lényege, hogy ki, hogy ír, amúgyis necces téma volt, kaptam érte alapból, hogy milyen ember vagyok én, aki allergiás a macskára, ezért nem szereti. no mind1, ezt vártam is, biztos nagy szemét vagyok, én ezt nem így érzem, de, hogy abba a kevés helyesírási hibába amit vétek miért kell így belekötni azt nem tudom. szerintem millióan vannak akik tényleg nagyon nem írnak helyesen, de azok mellett elmegyek. komolyan bele kéne kötnöm mindbe, hogy hééé figyejjééé máááán, nem tudsz írni? áhhhh.. szóval itt 1 konkrét példa. :)
5. genlips (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2008. júl. 21. 14:51

tényleg ez a két típus van: valaki csak a véleményét mondja el valaki máséra, de valaki már elmegy a személyesség irányába is.


Az elsőt lehet akár kötekedésnek is nevezni, de szerintem több elnevezése is lehet, kinek mi tetszik és ki minek tartja az ellenvéleményeket: vita, eszmecsere, kákán is csomót :)


De persze, hogy mindig van egy ember minimum ez tényleg törvényszerű, mert mindenki másképp értelmezi azt, amit leírunk és aztán lehet, hogy személyes érdekeket sért. Az már személyiségtől függ, hogy vitatkozik (pl. itt van a vita szó. én ezt csakis pozitív értelemben használom és értem, mert ami ennél durvább, az már nekem veszekedés - a vita szerintem arra jó, hogy az álláspontok találkozzanak és ezalatt az álláspontok közeledjenek, de legalább is megértésre találjanak - idetartozik a félreértés, amit az emberi kapcsolatokban * utálok, rengetegszer magyarázkodnom kellett, mert félreértettük egymást és vérig sértődés lett volna, ha rá nem jövök, hogy ez csak félreértés - na lehet, hogy én ezért élvezem a vitákat  mert utálom a félreértéseket és a vitákat a félreé. tisztázásának eszközeként tartom számon)

bocsi, hosszú

4. spinneli (válaszként erre: 3. - Fbd0ceb525)
2008. júl. 21. 14:27
őket a legtöbb esetben igen könnyű visszagúnyolni.
3. fbd0ceb525 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2008. júl. 21. 14:23
Igazad van, sokszor csak a vélemények ütköznek. Viszont én is olvasgatok a fórumokban és vissza-visszatérő neveket látok akik csak sértegetési szándékkal írnak be. Ezzel el is veszik a többiek kedvét attól, hogy írjanak bármit is. A többség beszélgetni jön ide és nem gyalázkodni.
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Wickucy)
2008. júl. 21. 14:05

ez konkrét példát is igényelne, gyakran amit mások kötekedésnek vesznek szintén csak egy vélemény, csak nem azonos állásponton, vagy éppen valóban illogikátlan a felvetés.

De persze előfordul az is, hogy valaki csak fikázni akar.

2008. júl. 21. 11:12
Szóval értitek, beleköt a témába, vagy egy ember véleményébe. Mindenkinek van saját véleménye, problémája, hibája.. és ezeket egyes emberek nem tudják szó nélkül hagyni, bele kell, hogy kössenek a másikba. Nem értem..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook