Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek miért divat manapság "anorexiásnak lenni"? fórum

Szerintetek miért divat manapság "anorexiásnak lenni"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
37. Binky (válaszként erre: 34. - Lilura)
2009. ápr. 10. 15:20

inkább: akkor minek várja, hogy én törődjek magammal?:)

szerencséd van, én egy rétegnek 'jövök be', akik épp az alacsony mackók, akik a lehető legtávolabb esnek tőlem:) kényelmetlenül érzem magamat mellettük

2009. ápr. 10. 15:18
Ja, van, aki tökéletes géneket örökölt. Pl. a párom unokatesói. A pasi nééééhanapján eljár a haverokkal focizni. Ennyi az össz testmozgás, amit csinál. És? Szép széles vállai vannak, és KOCKÁS a hasa! A húga meg? 15 évesen olyan bombanő, mint amilyen sokan soha nem lesznek! Semmit nem csinál a csaj, nem sportol, eszik, mint egy disznó, hol hamburgert, hol pizzát, zsiros burekot, és mi van? Semmi az ég adta világon! Bomba alakja van, annyira tökéletes, hogy olyat szinte csak plasztikai sebész készithet, kerek popsival, vékony derékkel, kerek cickókkal, gyönyörű a bőre, sehol egy pötty, az egészségtelen kajákról sincs se pattanása, se semmi! 1 deka feleslegje nincs neki (és nem csont és bőr a csaj)! És mi a poén? Tök egészségtelenük kajál, nem sportol blablabla, és a vérképe is tökéletes. Koleszterin? Magas cukorszint? Nem is hallott róla! Ez igazi szerencse. Soha az életben nem lesz gondja az alakjával. Én meg szenvedhetek...
35. Binky (válaszként erre: 30. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:18

vedd rá a párodat, hogy főzzön:)

érdekesmódon tudom miről beszélsz, mert a barátnőm is nagyon kicsi és vékony, és elege

van emiatt a kedves hangú de csipkelődő megjegyzésekből (szegénykémre elég durvát szólt a barátja)

34. lilura (válaszként erre: 32. - Binky)
2009. ápr. 10. 15:17

Az Én Párocskám elég sokat foglakozik magával, úgyhogy gyorsan le is kopogom...:)

Nem kéne soha kövér, pocakos pali...ha már önmagával nem képes törödni, miért várhatnám, hgy Velem törödjön, nem:D?!

33. 769918d4ef (válaszként erre: 30. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:17
En se tudok enni mikor fozok,de terhesseg ota egyaltalan nincs is etvagyam.Csak edessegre:)
32. Binky
2009. ápr. 10. 15:14
No igen, de én alapjában is egy nagy, erős csontozatú leányzó vagyok. De a mai férfiak szerint ciki sportolni, és az csak a kockaagyúaknak való, és a kockahasat elkönyvelték az ostoba férfiak privilégiumának...ők meg piszkafák, csak mellette növesztik a hasat... nincs is férfi, aki hozzám passzolna, ezért mára csak az igazán nagy méretű férfiakat szemelem ki... és néha azoknak is a kicsi, vékony lányok kellenek.
31. 769918d4ef (válaszként erre: 26. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:14
Nem biztos.Van olyan aki nagyon meghizik terhesseg alatt annak ellenere hogy nagyon sovany ,pl a sogornom is nagyon vekony volt mikor terhes lett,de latnad most:)Sztem te avval kezzd hogy normalisan egyel ,ne csinalj ugy mint en hogy elfelejtem:)
30. 89b99f816e (válaszként erre: 27. - Binky)
2009. ápr. 10. 15:13
Az a baj, h sokszir lusta vagyok főzni és enni is. Már nem anyum főztjén élek, hanem a párommal, így én vagyok a szakácsnő. Nem az a baj, nagyon jól főzök, de valahogy kényelmesebb volt anno, meg az embernek jobb étvágya van ahhoz sztem, amit más főz. Én már eltelítődöm az illatokkal főzés közben, utána meg már nem kell :(
29. lilura (válaszként erre: 25. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:13

Az a lényeg, hogy olyan turmixot vegyél, amelyikben minél nagyobb arányban van szénhidrát...sztem attól lehet hízni. Más pont azért issza ezeket,hogy lefogyjon, mert egyébként meg a fehérjaturmixok kevsebb kalóriát tartalmaznak, mint egy normál étkezés.

De szerintem inkább élvezd az izeket, esetleg tanulj meg főzni:).

28. 89b99f816e (válaszként erre: 26. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:12
És még anyukámtól örököltem is a gebeséget :)))
27. Binky (válaszként erre: 25. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:12

ha hízni akarsz, akkor kezdj el minél többet főzni és sütni:))

garantált a hatás!

26. 89b99f816e (válaszként erre: 24. - 769918d4ef)
2009. ápr. 10. 15:11
Szerintem terhesség alatt is csak a gyerek súlyával egyenlő kg fog rámjönni :) Amikor 5 kg-val nehezebb voltam anno 3 éve, tiszta husinak néztem ki, főleg az arcom :) Mennyit számít az a pár kg plusz! Meg a mínusz is, sajnos.
2009. ápr. 10. 15:10
Egyébként szerintetek az ilyen turmixoktól (tömegnövelő stb) lehet hízni edzés nélkül? Gondolom kalória van benne rendesen. Nekem infúzión kéne adagolni a napi kaját :) Nálam az evés nem fontos dolog, csak ha megkívánok valamit.
24. 769918d4ef (válaszként erre: 23. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:10
Kozbe neztem a keped,sztem ne ahitozz +5 kg utan ,mert az idovel ugyis meglesz pl ha gyereked lesz.Sztem jol vagy (legalabbis a kepen nem latszol tulsagosan sovanynak,hanem normalisan csini vagy:)
23. 89b99f816e (válaszként erre: 22. - 769918d4ef)
2009. ápr. 10. 15:07
Ne is fogyj. Inkább, ha van időd, próbálj edzeni, hogy formásabb legyél ott, ahol nem tetszik.
22. 769918d4ef (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:06
Hat persze ,van aki startbol vekonyabb testalkatu...de az anorexiasok azok akik meg ugy is kovernek nezik magukat annak ellenere hogy igy is mar sovanynak szamitanak.En pl mikor 47 kg voltam terhesseg elott mondhatni "tokeletes"testem volt de az arcom nem tetszett ugy.Miutan szultem most 53 kg vagyok es igy szuperul erzem magam...igaz testbol van egy-ket kg plussz meg de nem fogyozok tobbet mert igy az arcom szep formas,nincs ugy beesve mint annak idejen...mindenki azt mondja jobban nezek ki emiatt mint regebb.Amugy testbol szeretnek egy keveset fogyni de inkabb nem.Ugyhogy azt is figyelembe kell venni hogy mikor vki fogyozik nem tudja ugy "beallitani"hogy arcbol s mellbol pl ne fogyjon es akkor lehet sokkal rosszabat csinal aval hogy fogyozik(de pl a torna az nem art ilyenkor).
21. 1e8f358d6a (válaszként erre: 13. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 15:03
szerintem ők nem is úgy tekintenek a nőiességre mint a normális emberek. Pl. a lapos mell számukra egyáltalán nem csúnya, sőőőt.
2009. ápr. 10. 14:58
kihagytam: *mint egy csontváz
19. 89b99f816e (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 10. 14:56
Összekeverik sokszor, vagy féltékenységből mondják. A soványság és az anorexia között van azért sok különbség. Anorexiásnál már sztem pl combok nincsenek is, csak combcsontok, kint vannak a bordák, jól írták, mint egy. Nekem pl még régen, amikor 4-5 kg-val kevesebb voltam sajna (ami már nálam soknak számít), akkor a doki mondta, h nem kóros, a magasságomhoz pont jó. A testtömegindex szerint is.
18. lilura (válaszként erre: 11. - 1e8f358d6a)
2009. ápr. 10. 14:55
Erre probáltam Én is utalni, nem kevesen anorexiásnak nevezik magukat, mintha ez egy kiváltság lenne, vagy olyan dolog, amire büszke lehet az ember...közben meg egy normál testlakatuk van, max kicsit soványak. Pl 17-es BMI alatt "kellene" lenni...
17. 1e8f358d6a (válaszként erre: 15. - Ibolyanti)
2009. ápr. 10. 14:54
ezt tudjuk. De nem mindenki szenved ténylegesen ebben a betegségen, sokaknál inkább feltűnési viszketegségről beszélhetnénk. Sokan csak arra vágynak, hogy megkapják a kellő odafigyelést.
2009. ápr. 10. 14:54
Nem divat csak soknak nincs se stilusa se "szeme "arra hogy mi all jol neki, es ezert azt hiszi hogy a testevel van baj es ezert akar minel sovanyabb lenni.Pedig a ferfiak is a normalis sulyu es ninezetu lanyokat szeretik altalaban nem a fogpiszkalo alkatuakat:)
2009. ápr. 10. 14:53
Ez egy betegség
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - 89b99f816e)
2009. ápr. 10. 14:52
Detto. Én is hízni szeretnék, minimum 10 kg hiányzik rólam. És utálom amikor anorexiásnak néznek! Én lennék a legboldogabb ha hízni tudnék..De nem megy..
2009. ápr. 10. 14:51
Mert az idióta modelleket majmolják. Én vékony vagyok, de nem szeretek az lenni, most is áhítozok 5 kg után. Bár nem csontvékony, azt hozzáteszem. És én pl. vastagabban jobban érezném magam, csak nekem az étvágyam nem olyan jó, és ha stressze vagyok, egy deka sem jön rám, és fogyok..Még az a szerencse, hogy ehhez a testalkathoz normális méretű mellem van. Nem értem, legalább az zavarná őket, hogy eltűnik a mellük...Jó, betegség, de van, aki csak túlzásba viszi a diétát. Nem kell, mindenki úgy szép, ahogy van.
2009. ápr. 10. 14:51

Hát, hogy miért "divat", nem tudom, de egyre bosszantóbb. Ha nem is szó szerint kell venni az ANOREXIÁT, mint BETEGSÉGET, akkor is egyre több nő akar minél soványabb lenni. És az a baj, hogy a pasik körében is sajnos egyre népszerűbbek a sovány nők. Kezd eltűnni az ösztönös, NŐ utáni keresés, az olyan NŐ keresése, aki kerekded idomokkal rendelkezik, széles csipővel, egészséges, alkalmas az egészséges utódok szülésére.


És nem is csak ez a gond, hanem a ruházkodással is problémák vannak, ugyanis a legdögösebb cuccokat persze hogy az S és M méretű nőciknek készitik. XXL-es (és még nagyobb) DÖGÖS cuccot nem is készitenek. Pedig biztos vagyok benne, ha nagy méretű ruhákból is készitenének vaditó darabokat, nem lenne a ducikban és molettekben az, hogy csak a sovány lányok lehetnek dögösek.


Bár nem vagyok duci, de korábban én is azt szerettem volna, ha GEBE lehetnék, mert azok mindenhol találnak jó cuccokat. Nem vagyok duci, csak pár kiló fölösleg van rajtam, mégis, ha bemegyek egy olyan butikba, ahol látok valami szépet, garant lenézően néznek rám az eladók, és még mielőtt megszólalnék, hogy "Jó napot!", már mondják is, hogy itt nem árulnak olyan cuccot, ami jó rám. És akkor ne érezzem magam szarul a bőrömben...

11. 1e8f358d6a (válaszként erre: 8. - Viwien86)
2009. ápr. 10. 14:50

az a baj, hogy azok,akik tényleg anorexiásak nem villognak mindenhol a betegségükkel, hanem próbálják titokban tartani azt. Pl. annó én is feltévedtem néhány anás oldalra, ahol olyan "tanácsok" voltak olvashatók, hogy pl. viselj nagyméretű, laza cuccokat, és akkor nem fogják mások észrevenni, hogy fogysz.


De manapság nagyon sok fiatal csitri villog az anorexiával és még sajnálatot is várnak...

2009. ápr. 10. 14:49
Nem divat.....
2009. ápr. 10. 14:48

miért lenne divat?? főleg, amikor maguk az anorexiások "reklámozzák" a saját kínjukat a tv-ben, vagyis, hogy szeretnének egy normális életet és látáspontot, nem pedig a betegséget - már a modelleknek is meghatározott súlyt kell elérniük a magasságukhoz, egyébként, ha túl soványak még munkát sem kapnak .....

egyébként pedig egy egészséges étrendet követő, rendszeres testmozgást végző ember, aki mindezt a saját alakja és közérzete érdekében teszi, nem nevezhető anorexiásnak, csak mert éppen nem 80 kg fölött van, hanen 50-60 között - mégha másoknak túl soványnak tűnik is

8. Viwien86 (válaszként erre: 4. - Lilura)
2009. ápr. 10. 14:48
Ebben igazad van, bár nem hinném, hogy ez divat lenne. Sokan azt hiszik, hogyha anorexiássá válnak, akkor szép soványak lesznek,vagyis azt gondolják, hogy az anorexia = a szép, sovány női alakkal..Azok, akik tényleg benne élnek a borzalomban, ami a FöLDI POKOL (szerintem) "soha nem lesznek soványak", bármit is mutat a mérleg, és bármit mondanak a barátok, a család, az orvos.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook