Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dauert szeretnék, szerintetek divat még manapság a spiráldauer? fórum

Dauert szeretnék, szerintetek divat még manapság a spiráldauer? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 17. 00:32
ha neked tetszik csinaltasd meg igy a hajadat!
febr. 16. 22:51

Féltem a dauerolástól,de nekem bevállt:)

Szeretem mikor csavarók vannak a hajamban,és szép az eredmény

2013. okt. 25. 16:15

Tegnap voltam a fodrásznál,bár spirál dauert nem csinált,helyette azt mondta hogy kis hullámokat rak a hajamba. Ami azt illeti szerintem jobban is jártam,legalábbis nekem nagyon tetszik. :) :D


Anda39 köszi a hozzászólást! :)

35. Anda39 (válaszként erre: 34. - Bridgetta)
2013. okt. 25. 09:49
Aki csinálja, az biztosan meg tudja oldani. Egyébként simán lehet hajtődauert csinálni, ez nem akadály. A "normális" dauernál speciális papírt kell alkalmazni ott, ahova nem akarunk vegyszert juttatni, a spirálnál meg nem tudom, de aki csinál ilyet, biztosan megoldja.
34. bridgetta (válaszként erre: 33. - Anda39)
2013. okt. 23. 18:13

Éjjel-nappal az internetet bújom,hogy mindent megtudjak róla.Köszi! :)


De nagyon szívesen várok minden jó tanácsot,főként avval kapcsolatban,hogy mit lehet vele kezdeni ha elkezd lenőni.

33. Anda39
2013. okt. 23. 10:12

Én is azt mondom, olyanhoz menj, aki sokat dauerol, és a mai fiatalabb fodrászok nagy részére ez nem jellemző. (az én oktatóm pl. erősen lebeszélt erről, ő sem dauerol egyáltalán)

A zsíros hajra tényleg jó megoldás, mert szárítja a hajat. De ugyanilyen segítség a világosabbra festés vagy akár melírozás is.

Érdemes utánaolvasnod, hogyan ápold a dauerolt hajat, mert sok ember akkor szembesül vele, hogy egész más ápolást igényel, mint korábban, amikor már túlesett a procedúrán, viszont ha előre tudta volna, be sem vállalja.

32. bridgetta (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2013. okt. 22. 22:16
Köszi! Ha bajban leszek legalább már tudni fogom mit kezdjek vele. :)
31. bridgetta (válaszként erre: 29. - Robema)
2013. okt. 22. 22:11

Szia! Tudom,hogy sok gondom lehet még vele,de az is biztos,hogy a fodrász addig nem nyúl a hajamhoz még ki nem faggattam mindenről. :) Majd csütörtökön elválik.

Köszi! :)

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Robema)
2013. okt. 22. 06:02

De ha lenő, akkor is lehet vele mit kezdeni, mert kiegyenesíti a még göndör részt és szép a frizura.


Nekem sokszor volt régen dauerolt hajam és hosszú, mármint magamhoz képest (nekem csak hátközépig nő meg) és sosem volt gond, ha lenőtt, mert akkor egyenesre szárítottam vagy olyan Charlisra és nagyon jól nézett ki úgy is. Most ismét nagy divat az annak idején Charlisnak nevezett frizura.

29. robema (válaszként erre: 26. - Bridgetta)
2013. okt. 22. 05:47
Szia! 2 éve én is meg voltam őrülve a spirál dauer-ért. Több jó fodrásznál is érdeklődtem, meg is csinálták volna mert jó hosszú volt a hajam. DE! Tájékoztattak, hogy ha lenől, nem vállalják másodszorra a dauerezést! Erről mindenképpen érdeklődj, mielőtt beülsz a fodrászszékbe! Gondolj bele, milyen csúnya, ha van 2-3 hónap alatt egy 3-4 centis lenövésed... Sajna ez nem olyan művelet, mint a festés, hogy lehet csak a tövét is...főleg a spirálosnál. Én nem vállaltam be, egy jó vágással + minden mosás után beszárítással most így elvagyok, nem olyan lapos + néha becsavarom. Neked sok sikert, ha mégis bevállalod!
28. syria (válaszként erre: 26. - Bridgetta)
2013. okt. 21. 16:11

Sok sikert!


Készülj fel: az első mosásnál alig fogsz bírni a loboncoddal. Az majd talán elveszi a kedvedet a naponkénti hajmosástól. :) És talán nem is lesz rá szükséged.

27. grizus (válaszként erre: 23. - D41005143d)
2013. okt. 21. 02:54
A túl dús hajból viszont hülyén néz ki. Kb. 13 évesen rövid, de már növésben lévő volt a hajam és bedaueroltattam. Állati hülyén néztem ki! De hosszú hajból szerintem klassz.
26. bridgetta (válaszként erre: 25. - Syria)
2013. okt. 20. 10:38

Hallottam róla,de inkább megmosom mint,hogy zsíros hajjal mászkáljak.A száraz sampont pedig próbáltam már,de nem nagyon segített.


Köszönöm a segítségedet csütörtökön már megyek is egy fodrászhoz és bedaueroltatom! :)

25. syria (válaszként erre: 22. - Bridgetta)
2013. okt. 20. 09:16

Arról még nem hallottál, hogy minél többször mosod, annál inkább serkented a faggyúmirigyeket a munkára; ezáltal még jobban fog zsírosodni a haj?


Ha zavar, használj inkább száraz-sampont, de 5-6 napnál sűrűbben semmiképp nem jó hajat mosni. (S mennyi időd marad másra!)

Vagy nézz körül a vitaminok háza táján; azok is segíthetnek a zsírosodás ellen.


A "barkácsolás" alatt azt értettem, nehogy magad fogj bele dauerolásba.


Csak biztatni tudlak: keress egy jó fodrászt (szerintem több van belőlük, mint rossz), s a jól alkalmazott dauertől szárazabb és dúsabb hatású lesz a hajad.

2013. okt. 20. 07:39
Elvileg minden frizura csak dús hajból szép.
2013. okt. 20. 07:36
divat meg,decsak dus hajbol szep.
22. bridgetta (válaszként erre: 21. - Syria)
2013. okt. 20. 00:15
Hidd el ha nem lenne muszáj akkor nem mosnám ilyen sűrűn,de sajnos nagyon zsírosodik és nem találtam ellene még semmi jót.Tény,hogy a kis falu nem kifogás de a jó fodrászokat meg is kell találni. Az pedig hogy magamnak csináljak frizurát rég kieset dolog,mert a felgumizott hajon kívül mást nem csinálok magamnak. Köszi! :)
21. syria (válaszként erre: 7. - Bridgetta)
2013. okt. 19. 22:08

Naponta hajat mosni? MINEK??? Ez hatalmas baromság.


A dauer dúsítja, egyben szárítja is a hajat. Nincs az a világvégi kis falu, ahonnan ne lehetne eljutni profi fodrászhoz egy évben kétszer. Ugyanis ebből a vegyszerezésből ennyi bőven elég. S nem ajánlom, hogy barkácsolj, mert csúnyán ráfázhatsz.

2013. okt. 19. 21:49

Régen is akartam,de valamilyen oknál fogva nem jutottam el odáig.

Pedig elméletileg jól áll a göndör haj,meg amúgy is valamit kezdenem kellene a hajammal mert állandóan felfogva hordom,kis pálmafába,anyum-barátom mindenki utálja csak én nem.:D Elvagyok vele,csak már jó lenne változtatni,mert nem is látszik h milyen hosszú.Nekem lapockáig érő vékony szálú fekete hajam van am.:)

2013. okt. 19. 21:46
én vágatni mesterfodrászhoz járok, de daueroltatni kizárólag ahhoz, aki a nyanyáknak csinálja :-)
18. bridgetta (válaszként erre: 16. - Csenemi)
2013. okt. 19. 21:17
Köszi! Jó tudni előre ezeket a dolgokat! :)
17. bridgetta (válaszként erre: 15. - Judit87)
2013. okt. 19. 21:14
Ebben igazad van és remélem,hogy jól fog állni. :)
16. csenemi (válaszként erre: 13. - Bridgetta)
2013. okt. 19. 21:13

nekem is eredeti volt a hajam, de nekem mondták, hogy ezt kalkuláljam bele. Lehet, hogy szőke hajnál nem lesz olyan látványos :)

Hát én nem fésültem sokat, vizezés helyett vettem azt a baleás cuccot és úgy tök jó volt :) De egyébként szerintem nincs is nagyon szükség sok fésülésre :D

2013. okt. 19. 21:11
Nem az a lényeg, hogy divat e, hanem hogy jól áll e!
14. bridgetta (válaszként erre: 12. - Csenemi)
2013. okt. 19. 21:09
Sajnos én egy kis faluban lakom és kicsi az esélye hogy profi fodrászt találok.Csak reménykedni tudok,hogy jó lesz :)
13. bridgetta (válaszként erre: 8. - Csenemi)
2013. okt. 19. 21:05
Nekem eredeti szőke hajam van.Úgy hallottam ha nem festett akkor kevésbé roncsolja a hajat. Már unom hogy naponta kell mosnom és lapos is. Tényleg nem szabad fésülni és ha fellazulnának a hullámok akkor egy kis vizezéssel helyre lehet hozni? Köszönöm a segítséged! :)
12. csenemi (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2013. okt. 19. 20:59
profinál csináltattam... :) lehet, hogy nem törvényszerű amiket én tapasztaltam, csak jó ha az ember számít ilyenekre, pláne, hogy nem egy helyről hallottam hasonlót. De reméljük van olyan, akinek másképp alakul :)
2013. okt. 19. 20:57
Nekem régen volt dauerolva a hajam és csak akkor tört, ha béna volt a fodrász. Ha a fodrász ügyes volt, akkor szép volt a hajam, nem szívta ki a színét, stb.
2013. okt. 19. 20:56
Ami kimaradt: minden nap meg kellett csinálni a frizurát, ami nálam abból állt, hogy beszereztem egy hullám kiemelő spray-t (szimpla baleás volt), minden reggel fejjel lefelé a hajamra fújtam és megnyomkodtam a hajam (ezt a műveletet nem tudom jobban megmagyarázni, de így nagyon szép hullámos volt :)) )
2013. okt. 19. 20:56
Jajj de imádom szerintem divat még biztosan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook