Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek lehet okosan takarítani? fórum

Szerintetek lehet okosan takarítani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. McKenzi (válaszként erre: 57. - Caravell)
2008. máj. 7. 19:49
nálunk ált. egy nap egyszer rend van, de estére mindig úgy néz ki mintha bomba robbant volna
2008. máj. 7. 19:47
Biztos lehet bután is, de csak okosan érdemes...:)
69. McKenzi (válaszként erre: 61. - 353b38245a)
2008. máj. 7. 19:47
meg használom még a dm konyhai törlőkendőt is, pussz a klót is ezzel törlöm át sűrűn pik-pakk megvan
68. McKenzi (válaszként erre: 61. - 353b38245a)
2008. máj. 7. 19:45
ilyet én is használok, nagyon praktikus
2008. máj. 7. 19:43
persze ogy lehet,sőt cskaígy lehet,ha biztosra akarzs menni:DÉn takaritási tervet csinálok,hogy sikerüljön:D
66. beaeva
2008. máj. 7. 19:36

Nekem három gyermekem van: 5, 3 és 1 évesek. Nagyon sziszifuszi munka a takarítás, úgy érzem, sosem leszek kész. Van valami ötletetek?

Ja, és hogy lehet rávenni egy férjet, hogy megtartsa a rendet? (Uram bocsá' segítsen...)

65. ec63a7fc29 (válaszként erre: 45. - Tengericsillag)
2008. máj. 6. 18:12
Igazad van, a víz csodákra képes!!!
64. pitypangg (válaszként erre: 62. - Cszsuka)
2008. febr. 8. 19:14
Ez nagyonnnnnnnnn jóóóóóóóóóóóó!
2008. febr. 8. 19:13
Lassan kezdődik a tavaszi nagytakarítás...van valakinek valami jó időspóroló, kedélyjavító tippje?
62. Cszsuka (válaszként erre: 57. - Caravell)
2008. febr. 7. 17:16

Erre nekem is van sztorim, nem mondom meg, hogy ki, de annyit igen, hogy nő, a gyereke elől minden játékot elrakott, nehogy rumli legyen, nem használta a gyúródeszkát, mert csúnya lesz (az asztalon gyúrta a tésztát), azért vett kávéfőzőt meg konyhagépeket, hogy jól nézzen ki a konyha, de egy ócska kávéfőzőt használt és mindent saját kezűleg csinált, nem használta a konyhagépeket.

Mindenkinek ugyanaza törülközője volt és egy vízben fürdött az egész család. Nem lehetett zuhanyozni, mert pacsás lesz a fürdőszoba. Közben nem volt felmosóvödre és a kádból mosott fel. (Mai napig). Jó, egy-két dolgot változtatott: ma már mindenkinek van törülközője.... De a lakás tökéletes! Az anyósa nem mert leülni csak a fotel szélére, nehogy piszkos legyen a gyönyörű báránybőr rajta. A férj a munkásruháját már a lépcsőházban az ajtó előtt le kellett vegye, s csak az erkélyen tárolhatták, mert nem szép látvány...

Ezt nem kitaláltam!

2008. febr. 7. 16:30
Egy tipp: létezik olyan, hogy nedves bútortörlő kendő, méhviasszal(olyasmi kiszerelés, mint a popsitörlő kendő). Mióta új szekrénysorunk van, ezzel törlöm át, 3-4 hetente. Eltünteti a port és a kéznyomokat is, nem lesz ragacsos, maszatos utána, mert elpárolog. Az ára is türhető.
60. direne
2008. febr. 5. 01:00
Fele ecet, fele valami legolcsóbb mosogatószer.ha ráspriccelsz hűtő belsejére, csempére, kb egy óra múlva lemosod, gyönyörű ragyogó lesz minden.
2007. dec. 9. 19:17
Természetesen! Megtervezed a munkafolyamatokat és elvégzed a melót. Ha nem tervezed meg, hanem belefogsz ebbe is, abba is, akkor jól elfáradsz, ideges leszel és nem is úgy haladsz mint kellene. Nem árt a családtagokra is osztani valami testhezálló feladatot.
2007. dec. 2. 13:15

Egyetertek caravell! Az en edesanyam nagyon tiszta es pedans volt, meg is tanultam takaritani, igenyem is van ra! De nem reg jottem csak ra, hogy valaki nem tud takaritani! Eddig nem gondoltam volna, hogy van ilyen, de letezik! Most kulfoldon sajnos reszben ebbol is elek es eleg szomoru a latvany, hogy szegyenlenivaloan gazdag emberek, hatalmas villakkal, meregdraga ruhakban stb-stb olyan mocskosak, hogy az mar gusztustalan! Sok lakasmeretu, marvanycsempes furdoszobaba fogott mar el a hanyinger! Meg az ablakot is nehezere esik valakinek kinyitni a lakasban!

Azt hiszem takaritani az tud, akinek igenye is van ra!

57. caravell (válaszként erre: 55. - Kalmár Edit)
2007. dec. 2. 09:11

Én sem csinálok nagytakarítást rohamszerűen, beosztom, amire kedvem és időm van. Inkább igyekszem a rendet/tisztaságot megtartani.

Házipraktikáim nincsenek.


Ja, és egy valamit megtanultam: amiket a nők egymás között beszélnek az redukálandó! Nálunk otthon mindig kupi volt, én megfogadtam,hogy jól csinálom, ahogy kell. De nem volt kitől tanulnom, így ellestem meg füleltem,hogy mások hogyan. Próbáltam úgy, ha azt mondták,hogy a kukát minden nap kimossák domestossal, akkor onnantól én minden nap tényleg... és így tovább. NNNa, mondhatom, nem kell átesni a ló másik oldalára!Mert amiket hallottam az kivitelezhetetlen (vagy, lehet,h kimossa tényleg minden nap domestossal és 5 vízben öblíti,hogy csillogjon, a fürdőkád meg olyan amilyen...) Arról nem is beszélve,hogy amikor meg bemegyek egy idegen lakásba 10-ből 9 esetben kifordulnék. Lakásvásárlás miatt volt rá alkalom bőven:pedig nem is váratlanul mentem...)Szóval csak a duma van, egymás túllicitálása... :(

2007. dec. 2. 08:22
Igazából csak úgy lehet takarítani. Mert különben, ha mindenbe belefog az ember, akkor semmit nem fog végig csinálni.
2007. nov. 24. 21:25
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én nem csinálok nagytakarítást húsvétkor, karácsonykor. Hetente 1x általános takarítás. Ha úgy érzem, hogy most már rá fér egy nagyobb takarítás a lakásra, akkor ünnepektől függetlenűl megcsinálom.
2007. nov. 24. 21:18
én szerintem azóta tudok okosan takarítani, amióta elolvastam a "puccparádé" című könyvet! annyira logikusan le van írva minden takarítási művelet, hogy engem meggyőzött!
2007. nov. 17. 19:56
Inkább takarítok mint főzök. Szeretek takarítani de jelenleg csak azt tudom megcsinálni amit nagyon muszály.
2007. nov. 3. 14:24
Nekem sose jut eleg idom takaritasra, nalam az elso a fozes, sutes egyszerre tobbfele is, aztan mire odaerek hogy takaritsak akkora mar hulla faradt vagyok,legfennebb egy porszivozas es portorles fer bele ez egy hetvegen, aztan hetkozben pl kitakaritom a furdo egy reszet vagy a konyha egy reszet es mire a vegere erek kezdhetem elolrol, ez nem vmi jo modszer, de panelben nem tudom mennyire is lehet megorizni a tisztasagot, mikor par negyzetmeteren vagy minden kosszal, ugyanis en csaladi hazbol jottem lehet ezert nem talaltam meg a modjat a takaritasnak ugy hogy tartson is az
2007. okt. 6. 07:57

Igen, lehet.Ha csak rutinosan nekiállok, mert ezt is kell, azt is kell, akkor nem biztos, hogy elég hatékony vagyok.

De ha megtervezem a teendőket, akkor fel tudok állítani egy fontossági sorrendet, s valószínűleg sokkal gyorsabban is fog menni. Ráadásul nem állok neki pl felmosni a konyhát hűtőtakarítás előtt.

50. 4726e582cf (válaszként erre: 49. - Delete)
2007. okt. 2. 22:03

hehe, mármint nem Te rázod ki azt a porrongyot... hanem nálad... értjük, értjük :D


így kell okosan takarítani, hagyni az asszonyt, mi? :D

49. Delete
2007. okt. 2. 21:59
IGEN pl: ablaknyitás a porrongy kirázása előtt, mi több kihajolva! Ez a cselekedet némi észre utal. Bár nálam el lehet sétálni a telek végéig is ha szeretnél. ha ha aha!
2007. okt. 2. 21:57

ha citrommal dörzsöld be a kezed eltávolítja a szagokat,

a vérfoltra: szódabikarbónábólés pár csepp vizzel pasztát készítünk majd a folton hagyjuk addig míg fel nem szívja

2007. okt. 2. 21:42
A gyerekem is "szinte" magától takarít...:)))
2007. okt. 2. 15:50

igen, bentről ki, fenntről le

Én pl ablakpucoláshoz, törölgetéshez papírtörlőt használok, nálam az ablakpucoló jött be, mint tisztitószer törölgetéshez( nem ragad, mint a bútortisztitók), csempetisztitáshoz (olyan tükörfényesek a csempéim), igaz, nálam nincsenek gyerekek, nincs különösebb kosz, nincs vizkő és zsír, a másik pedig a domestos, szinte magától takarit

2007. szept. 28. 08:38
súrolás helyett feláztatom a szennyeződést pl.:tűzhelyen,járólapon.
2007. szept. 28. 08:26
Húúú,de jó vegyszer mentes praktikákat olvastam itt! Ki is fogom próbálni őket.
2007. szept. 13. 12:56
Nagyon szeretem a modern tisztítószereket, megkönnyítik az ember munkáját. Mikor hazamegyek, mindig sajnálom anyum, hogy súrol, áztat, kefél, stb... Nem akarja kidobálni a drága pénzt az újfajta tisztítószerekre. Tény, ragyog a háza, mindig makulátlan tiszta, de az élete rámegy a takarításra. Való igaz, hogy vannak olyan szerek is, amik semmit sem érnek, de ezt ki kell tapasztalni, úgy, mint pl. egy izzadásgátlónál. De ha megtalálod a megfelelő szereket, megrövidíted a takarítás folyamatát és több időd marad a családodra! Bár nekem még csak két tagú a családom, de fontos, hogy tudjunk megfelelő mennyisiégű időt fordítani egymásra, ne mindig az legyen, hogy: "Már megint mostál, minek?!"...stb...
42. bnedora (válaszként erre: 41. - Bnedora)
2007. aug. 29. 00:55

Ez vicc volt!

Jó a fórum, remélem sok jó tanácsot hallunk, amit alkalmazni is tudunk. Még egy nagymama is tanulhat:-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook