Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hósprayt könnyen le lehet takarítani az ablakról? Ha nem, mit javasoltok helyette? fórum

Hósprayt könnyen le lehet takarítani az ablakról? Ha nem, mit javasoltok helyette? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 7. 15:01

Festésnél az ablakot a keret mellett közvetlen leragstják, egy fehér papírral. kb 2 cm széles, nem hófehér sajna. De szerintem meg lehet próbálni..

Azzal fenyőfa mintát lehet ragasztani, és biztosan lejön maradék nélkül. ( mikor festette a férjem előtte én leragasztottam, könnyebb vol tisztítani, és egy mozdulattal leszedtem róla ).

2010. nov. 23. 20:30
egyszer próbáltam, soha többet nem fogom, borzasztó volt leszedni
2010. nov. 23. 17:31
köszönöm szépen a véleményeket!
2010. nov. 23. 08:31
nekem sem jött le az ablakomról,hiába próbáltam én leszedni,ha rászárad vége..
2010. nov. 23. 07:34

Pengével egy mozdulattal lejön!!Utána egy leheletnyi ablaktisztító, és volt-nincs.

Nem kell vakarni,kínlódni, ha így teszel, és egy olcsó, szép ablakdíszed lesz.

(50 éves vagyok, sok éve így díszítek!)

18. Ekka
2010. nov. 22. 17:54

Én soha többet nem próbálnám...

Csúnya lett, és olyan zsíros nyomott hagyott, hogy nem győztem sikálni...:S


Pedig állítólag minőség volt..én nem vettem észre :D

2010. nov. 22. 17:34
Egyszer próbáltam de tök ronda lett és vakarhattam.azóta ablakmatricát használok,vagy zsírpapírból vágok ki hópihe csillagokat és pici tixo darabkákkal felragasztom.
2010. nov. 22. 17:08

Mi is elég nehezen tudtuk leszedi,órákig vakargattuk!Elég sok ablakpucolás után jött le....

Azóta mi sem vetünk!!Ja,de:)Csak a Fenyőfára fújtuk:):)

2010. nov. 22. 16:39
Egy dolog még fontos a tárolásnál és a felrakásnál is. a színek NE érjenek össze mert összemosódnak és tarka lesz ami nem minden esetben túl esztétikus. pl a hóembernél a sál meg a kalap piros és fekete a hóember fehér. ha összeérnek lesz szines hóembered :)
14. 83e25137af (válaszként erre: 13. - 7ccca78f49)
2010. nov. 22. 16:37

Egy csomó formában kapható és ha jól tárolod évekig eláll. Valószínűleg valamiféle lágy műanyag az alap. Olyan állagú mint a gumicukor de nem ragacsos viszont tapad az ablakra és akár a tükörre is lehet tenni (én régen évekkel ezelőtt a fürdőszobatükröt is dekoráltam ilyen csillag meg kagyló forma díszekkel)


Nem hagy nyomot különösebben ami marad utána nagyon könnyű letörölni vegyszer nélkül is!


Nem is mérgező tehát gyerekek is használhatják (persze megenni ne... :) )


itt egy oldal itt találsz egy pár fajtát. no meg másféléket is. hátha megtetszik valami. Jó bogarászást :)


[link]

2010. nov. 22. 16:30

Esetleg meg tudnátok írni a jó minőségűnek a nevét?

Zselé díszről még nem is hallottam, esetleg vmi bővebbet róla?

2010. nov. 22. 16:27

Én már találkoztam 2 féle hóspray-vel is. Az egyik egy pillanat alatt lejön ablaktisztítóval. A másik viszont (ami fújás közben serceg és pattog) leginkább zsilettel és körömmel. Az utóbbira az volt írva, hogy fel kell melegíteni mielőtt le akarja az ember szedni.

Szóval, vigyázat ha nem akarsz iszonyat mérges lenni ünnep után!

11. 83e25137af (válaszként erre: 5. - Szimba)
2010. nov. 22. 16:27
jaj de jó.. akkor nem csak én szenvedtem meg vele.. ugyanígy jártam. nekem egy rénszarvas makacsolta meg magát :DDDDD
10. szimba
2010. nov. 22. 16:26

hmmmm, rossz fajtát használtunk? :)

bár ennek már van majd' 20 éve, lehet, hogy az újabbak jobbak....

2010. nov. 22. 16:26
Én egyszer vettem a madárnélküli áruházba...hát nem jött le. Lehet nem szabad vmi gagyit venni, csak annyi a titka.
2010. nov. 22. 16:26

minőségtől függ.. én tavaszig vakargattam egyik évben... lehet csak az én technikám volt rossz.. :)


amúgy helyette vannak mindenféle matricák, fóliák amiket könnyű feltenni és leszedni


személyes kedvencem a zselé dísz. évek óta kedvencem. és nagyon kis mutatós ahogy rávilágít a napfény

2010. nov. 22. 16:26

neeeeeee

én 2 napig kapartam pengével

2010. nov. 22. 16:25
Mi nagyon régen 10-15 éve tettünk hósprayt az ablakra. Azt nagyon nehéz volt leszedni, még évek múlva is volt nyoma. Lehet hogy ezek a mai sprayk modernebbek, nem tudom, mert azóta nem próbáltuk.
2010. nov. 22. 16:25

NEM!!!!! :)

Mi késsel vakargattuk, de még húsvétkor is egy hatalmas fenyőfa díszítette az ablakunkat!

Aztán szép lassan csak lekopottt...

Helyette? Passz.

2010. nov. 22. 16:25
nagyon szépen le jönn simma ablakpucolás uttán ;)
2010. nov. 22. 16:25
Könnyen lejön.
2010. nov. 22. 16:24

Nagyon könnyen!

Sima ablaktisztítóval pillanatok alatt lejön az ablakról.

2010. nov. 22. 16:23
Hósprayt könnyen le lehet takarítani az ablakról? Ha nem, mit javasolltok helyette?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook