Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tárcsát hogyan kell előkészíteni az első sütés előtt? Mivel lehet takarítani, ki kell-e égetni? fórum

Tárcsát hogyan kell előkészíteni az első sütés előtt? Mivel lehet takarítani, ki kell-e égetni? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 2. 22:50
remélem hasznos információkat kapok.
2007. jún. 15. 17:21
Köretnek szoktam még a tárcsában készíteni mirelit zöldségkeveréket, amelyik egyik elkészítési módja a serpenyőben sütés.
14. 3cbdff671e (válaszként erre: 13. - Unikornis)
2007. jún. 15. 17:02
Inkább köretnek használom, mint savanyúnak.
13. unikornis (válaszként erre: 12. - 3cbdff671e)
2007. máj. 14. 21:58
A lisztbe forgatott hagymát mire hsználod? Savanyuságot készitesz belöle mint a parázson sült paprikából?
12. 3cbdff671e (válaszként erre: 11. - Unikornis)
2007. máj. 13. 18:58

Nálunk is ez megoldás vált be, hogy sütés előtt kiégetjük és sütés után jó alaposan kitöröljük és vékonyan lekenjük zsírral. Ezután a tetejére papír kerül, hogy ne porosodjon.


A husikon kívül sütöttem már tárcsában gombát, almát, cukkínit, padlizsánt és lisztben forgatott hagymát is.

2007. máj. 13. 18:48
Az a gond ha nagyon kisurolod (homokkal vagy drótkefével), hogy nagyon könnyen rozsdásodik. Mi inkább a használat elött égetjük ki majd szalonnával kicsit átkenjük. Vagy haználat után ugyanigy kell eltenni.
2007. ápr. 16. 17:35
Hali. Mi gyakran sütünk így, a párom homokkal sóderrel elsúrolja elmossa, én a szélére szalcsit rakok az csorog a husira(persze az is a szélén), középre ami összecsorog abban sül a krumplííí. Reggel pácolok, este sütünk. Közepes tűznél, amennyire lehet ezt szabályozni:)) Mi így.
2007. márc. 21. 05:59
köszi a válaszokat. Az a homokkal kisúrolás is jó ötlet.
8. f72d419d5f (válaszként erre: 6. - Arwenn)
2007. márc. 20. 17:19

Szia

Én láttam már olyat hogy valaki bő zsirban sütötte a húsokat ,de ez nem volt olyan jó mert ennyi erővel fritőzben is süthette volna.A másik változat amikor vékonya kikened zsiradékkal a tárcsát és azon sütöd,az alatta lévő tűz szerintem mindegy ,ha nagyon ég akkor gyorsabban sül ,ha parázslik akkor lassabban.Nekünk bármelyik hús megpupult,ezt érsd úgy hogy a marhahús is.Vannak ezek a villámpácok azzal próbáld ki,a húst nem kell túl vastagra sem hagyni ,de azárt átlátszóak se legyenek.

7. 3cbdff671e (válaszként erre: 6. - Arwenn)
2007. márc. 20. 12:16

Annyit tudok, hogy a husikat sütés előtt 1-2 nappal jó bepácolni.

Ahol én láttam ott rendesen égő tűz volt a tárcsa alatt.

2007. márc. 20. 11:29

Sziasztok, mi most hétvégén sütöttünk tárcsán, de valamit nem jól csinálhattunk, mert a húsok belül kicsit nyersek maradtak.

Volt csirke és sertés is vegyesen. Saslikokat is csináltunk zöldségekkel, azok viszont nagyon jók lettek.

Szóval érdekelne, hogy az alatta égő vagy parázsló tűz mikor jó, mikor lehet elkezdeni sütni, van e valami fortély?

2007. márc. 19. 15:26

Köszi mindenkinek!


Elég elhanyagolt állapotban örököltük meg a tárcsát, úgyhogy első nekifutásra megdrótkefézem.

2007. márc. 19. 15:16
Mi kiégetjük és drótkefével lesikáljuk utána bedörzsöljük szalonnahéjjal és mehet a sütés.
2007. márc. 19. 15:15
Ha sütés után homokkal "kisúrolod",az nagyon szépen megtisztítja.
2007. márc. 19. 14:50
Ki kell égetni,a sütés utáni takarítás elmosod a szokásos mosogatóddal,ha egy kicsit le van égve nem baj ,legközelebb ez adja meg a jó ízét
2007. márc. 19. 14:42
Tárcsát hogyan kell előkészíteni az első sütés előtt? Mivel lehet takarítani, ki kell-e égetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook