Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek fontos, hogy a szülésnél legyen választott orvosotok? fórum

Szerintetek fontos, hogy a szülésnél legyen választott orvosotok? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 12. 13:23

Ha nem lett volna fogadott orvosom,most nem tarthatnám a karomban a kislányomat.

34 héten befektetett,és egy hét múlva meg kellett császároznia. Ha mindez itthon történik...bele sem merek gondolni.

Egy hónapot voltunk még bent a születés után és sajnos volt alkalmam megtapasztalni mennyire jó,annak,akinek van orvosa.

Mi nem vagyunk gazdagok,de egyáltalán nem sajnálom azt a pénzt,amit odaadtunk.

2010. jan. 6. 14:25
Sajnos kell.Egyébként gorombán bánnak az emberrel.Én ezt láttam.
2009. febr. 13. 11:28

Sziasztok!

Mikor kiderült, hogy az első babámat várom, nagyon foglalkoztatott az orvosválasztás!Akkor kezdtek el nagyon foglalkozni ezzel a témával!Görcsöltem is miatta eleget, hamar úgy döntöttem, hogy nem fogadok! Nem is lett volna értelme, mert kisfiam 36.hétre született! Az ügyeletes orvosnak meg tennie kell a dolgát, még ha nincs is megfogadva!4dokink van össz-vissz!Mindegy, hogy ki van!Az én véleményem az, hogy ahhoz, hogy fizessek, többet kellene tenniük ÉRTÜNK!!!Jóval többet, mint a tapasztalat mutatja!Én most várom a második babánkat, 19.héten járunk! Kisfiam 11hós lesz!Most sem fogadunk meg senkit!

2009. febr. 7. 16:24
Nekem az volt,fontos.
2009. febr. 7. 15:29
Én nem mentem volna máshoz tuti szülni csak a választott,ill fogadott orvosomhoz...
2009. jan. 6. 19:22
eldöntöttem,megtartom a nőgyógyászom,de nem szülök nála,csak a tanácsadásra fogok hozzá járni...láttam a dokit,aki rendessen a tanács adó orvosunk lenne,hát,kössz nem kérek belőle inkább...ha szembe jönne az utcán,azt hinném róla,hogy egy idült alkoholista...
2008. dec. 28. 10:57
Nekem igenis fontos volt.
28. bomee
2008. dec. 28. 10:51

van választott orvosom és nemsokára szülni fogok. a véleményem az eddigi tapasztalatim szerint, hogy jó ha az embernek van orvosa, legalábbis ha az olyan mint az én orvosom. igaz sokminden függ attól, hogy az adott kórházban milyen az orvos-team. nekem bizonyos problémák miatt félidősen bent kellett lennem a kórházban, és nem csak a saját orvosom figyelt oda rám hanem a többi is.

persze mindenkinek mások a tapasztalatai minthogy az orvosok és a kórházak sem egyformák. én speciel bizakodó vagyok, bizom az orvosomban, és persze magamban. és persze nem akarom senkinek sem megmondani, h legyen orvosa, vagy ne legyen. tartom magamat ahhoz, hogy aki akar annak legyen, aki nem akar, annak ne legyen. nem is olyan bonyolult ez.

27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 25. - Juccogo)
2008. dec. 28. 10:19

szia..

amikor a sógornőm szült,nekik is volt dokijuk,csak amikorra ki volt irva pont akkor utazott el valahova,február volt,nem nyár...a lényeg a lényeg,hogy az ügyeletes dokinál szültek,aki nem erőltette a császármetszést és képes volt a dolgok bonyolultabb formáját választani,mert a választott orvosuk már az elején megmondta,hogy császározni fogják,mert nem fogja tudni megszülni,igen ám,csakhogy a sógornőm elég jó súlyban van,és nagyon nehezen gyúgyúlt volna fel egy ilyen műtétből...

Megszülte a babát viszonylag hamar,zökkenőmentessen az ügyeletes dokinál,és azt mondta,ha lessz még egy,akkor azt is őnála fogja szülni,és egy forintot sem fogadott el az orvos tőlük,és ez a nem mindegy...mindez a bajai kórházban történt,én szekszárdon szültem és egy rémálom volt,amit csak remélni tudok,hogy nem ismétlődik meg...hétvégére vagyunk kiírva,ráadásúl augusztusban...nem tudom mi lesszzzzz.........

2008. dec. 28. 03:30
Nem.
25. juccogo (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. dec. 27. 23:30
Szia! Nekem is volt fogadott orvosom, nem is volt más választásom, elég speckós eset vagyok, szükséges volt, hogy ugyanaz monitorozza a terhességet, aki a szülést is levezeti. Az én dokim amennyit csak lehetett bent volt, nem csak fizikailag, de lelkileg is sokat segített. Sőt: még a magánrendelését is lemondta, hogy rendesen rendbe tudjon tenni szülés után. Tarifát előre nem mondott, annyit adtunk amennyit gondoltunk. Szóval nem túlzás az az elvárásod, hogy ha 9 hónapig+ szülés fizetsz neki, akkor jelen legyen és ne csak az utolsó pillanatra essen be. Viszont ellenpéldát is tudok: az egyik kismama akkor szült amikor én, nem volt dokija, az ügyeletesnél szült és teljesen meg volt elégedve vele. Ez viszont szerintem már szerencse kérdése is.
2008. dec. 27. 19:16

Sziasztok!


Nekem volt, mert fontosnak tartottam. De ha nincs ott az ügyeletes osztályvezető orvos, a gyerekem legjobb esetben is fogyatékos lesz:((

2008. dec. 27. 18:54
Én anélkül biztos nem szülnék...
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 21. - Dorottya84)
2008. dec. 27. 18:50
akkor kerültem ilyen helyzetbe,amikor volt fogadott orvosom...ha nem lett volna,akkor lehet,hogy nem vagyunk életveszélyben...ezt mind ő idézte elő,mert amikor szükség volt rá,sehol sem volt...nem választok dokit most az biztos...több gyerekem pedig nem lessz,ez tuti....
2008. dec. 27. 18:34
Én egyszerűen nem merném meg reckírozni hogy nincs fogadott dokim,mert ott nem csak én vagyok hanem a babám is és az ő élete a legfontosabb számomra,főként egy ilyen terhesség és ilyen szülés után .......
20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 17. - Dorottya84)
2008. dec. 27. 18:30
én az első gyerekemet 20000ft ért szültem és ez 7 éve volt...most ugyan az a doki 40000ftot kér...nem kell,szülünk annál aki ép bent lessz...remélem nem fogom ki azt,hogy épp ő lesz ügyeletes,mert ő sincs a toppon,legalább is nálam..
2008. dec. 27. 18:28
Én amúgy is alapjáraton bevoltam tojva mert mikor 18 hetesen terhesen volt egy életmentő vakbélműtétem(akkor még nem volt választott dokim) egyszerűen eszembe sem jutott hogy ne legyen fogadott dokink!
2008. dec. 27. 18:25
Nekem nem volt fogadott dokim, mert akihez jártam nem vállalt már szülést, de maradtam nála végig hozzá jártam. aztán vácon szültem , nagyon kedves és segítőkész volt mindenki, pikk pakk meglett a kicsi fiam is, és ugynaugy bántak velem mint bárki mással.
17. Dorottya84 (válaszként erre: 16. - 6c5f346e46)
2008. dec. 27. 18:21
Osztom a véleményed! Ez tipikus olyan megnyílvánulás aki azt sem tudja mihez szólt hozzá!! Másrészről itt pénzről is szó van méghozzá súlyos pénzekről...... mi vizsgálatonként 10000ft-ot adtunk+majd a szülés levezetése után(amin majdnem ott hagytuk a fogunkat mert egy balfék volt a választott dokink....)még 80000ft,as szülésznőnek 40000ft-ot. És soha a egyetlen egyszer nem hívtam fel holmi kis piszricsálé kis bajommal a dokim,csak akkor hívtam mikor időpontot egyeztettünk és mikor közöltem vele hogy valaószínű szülnöm kéne!!!!!Erre úgy vielkedett mit egy igazi kis pöcs,és most még finom voltam és nőies.....Úúúúúúúúúú
16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - Bomee)
2008. dec. 27. 18:14
hülyeséget én is birok mondani,egy kérdésem van csak hozzád,szültél már???szerintem amikor ugy döntöttem,hogy orvost választok,azt nem szórakozásból tettem,hanem azért,hogy biztonságban tudjam mind a babám mind pedig önzőmódom a saját jelentéktelen életem...és ha számodra ez cirkuszi bohóckodást jelent,hogy megakarod ovni magad a bajtól,akkor valami nálad nem kerek...
2008. dec. 23. 22:16

Nekem volt fogadott orvosom, amíg vártam Dettit sokszor éppen rohantában vizsgált meg... Az utolsó hónapban viszont már bármikor hívhattam, kedves volt és normális. A szülésem pedig részben miatta is lett olyan csodálatos amilyen lett.

A varratszedésre vittem neki egy üveg pezsgőt , mire közölte, hogy ugye itt be is fejeztem a pénzköltést, a gyerekre költsem a felesleget, ne orvosra. Nem fogadta el, egy forintot nem tudtam neki adni, pedig szívemből adtam volna.

Magyarán, ritka és fehér holló esete, de EGY FORINTOT nem fogadott el, kivéve a pezsgőt.

2008. dec. 23. 22:09

Sziasztok!

Mi válaszottunk egy jónak tűnő dokit,anniyra aranyos és készséges volt velünk.Minden vizsgálatnál pillanatok alatt sorra kerűltem max ha 5-10 percet kellett várnom,alkalmanként 6000ft-os tarifája helyett 10000ft-ot adtunk neki,majd eljött a szülés ideje!Végig ott volt a szülőszoba előtt(hála a jóégnek az egész szülészetetn én voltam csak egyedűl)a szülésznőt csak ott fogadtuk fel mert nagyon aranyosnak találtuk. Sajna nem akartam rendesen tágúlni így burokrepesztés ,sajnos zöld volt a magzatvíz ami mint tudjuk nem jó!!!!!Majd utána oxitocin folyamatosan emelve a dózist.....már vizsgálatok közbe sem volt valami kedves a dokink,ilyenekkel traktál amikor a labdán vajúdtam 3 percesekkel hogy ez nem az az arc amit ő látni szeretne....(magamba szídtam még az öregannyát is)a lényeg az volt hogy a kislányom feje nem tudott jól beilleszkedni a szülőcsatornába és már rohamosan esett a szvhangja,erre a dokink nem hogy azonnal megcsászározott volna inkább hívta az ügyeletben lévő kollégáját és segítséget kért tőle hogy ő vákummal kihúzza a babát a kolléga meg nyomja ki a hasamból.....no mikor már a kollégája ráförmedt hogy ez így nem megy akkor hírtelen arra lettem figyelmes hogy a dokink ,akiért addig tűzbe tettem volna a kezem,a pánik az arcán és azt láttam azt sem tudja mit is csináljon csak az kiabálta a nővéreknek hogy "kék kesztyű"(mondanom sem kell hogy ekkor már kb 7-8 tolófájáson voltam túl mindeféle érzéstelenítés nélkűl,mert ugye azt nem kaptam hiába könyörögtem érte....)a párom kint volt a folyosón és ő mesélte el később hogy az emeletről a liftből 8 ember rohant be a szülőszobára és onnan már tettek is át a műtős ágyra hiába kérdeztem hogy mi a baj senki nem mondott semmit,a tolófájások meg csak jöttek,megállíthatatlanúl jöttek ,a kézfejemből kitépték véletlen a kanűlt ,amit így is alig tudtak bekötni azzal szerencsétlenkedtek még egy csomó időt,a két kezem és a lábam lekötözték,és még ebben a pozitúrában 3 tolófájás,közben az altatómaszkot tették egy pillanatra a szám elé de nem jött semmi,eközben láttam hogy a dokim már betadinnal mint a őrűlt tőrli le a hasam,mindeközbe valami surmó nő csak idegbeteg hangon ennyit mondott "orron be szájon ki!"nem tudtam csak ordítani és végűl jött a gáz!!!!! A kislányomat lélegeztetni kelett :-(,de hála jó Istennek jól voltbár csak 2800grammal született!

a dokonk 1-szer jött a mindenkinek kötelező vizitnél,meg amikor a zárójelentésemet adta oda,de akkor még azt mondta adjunk az anesztesnek egy 10000ft-ot mert le kellett hívnia ......(megint magamba a jó anyját szídtam)Amúgy a dokinknak 80000ft-ot adtunk,a szülésznőnek meg 40000ft-ot. A varratszedésnél olyan volt mintha muszáj lenne neki hozzám érnie...szóval egy igazi surmó volt,majd rájöttem hogy ha ott van párom akkor meg nyalizott ezerrel!!! Már most azon gondokodom ki lesz az orvosom a második babánál mert hogy ő nem az 100%!!!!!!Nem akarom még egyszer mindezt átélni!A korházzal semmi bajom nem volt mert a szülésznő is és a csecsemősök is tündériek voltak,ezért szeretnék ott szűlni de a dokinál NEM!(amúgy ez a Kútvölgyi korház volt és a doki Sipos Sándor)

13. e87e4cce43 (válaszként erre: 12. - Bomee)
2008. dec. 23. 22:00
ez üdítően jó hozzászólás volt :)
12. bomee
2008. dec. 23. 21:57
Érdekesek vagyunk mi nők ebben az állapotban. Ha egy nem választott orvos véletlenül arra jár és rápillant a kismamára már olvadozik is, ha pedig a választott orvos nem áll 0-24 vigyázállásban az ágya mellett, akkor az már mekkora szemétség. egy választott orvos nem arra való, hogy cirkuszi bohócot csináljon magából. az csak jót jelent ha sok más betege is van. aki nem akar ne válasszon orvost, aki akar az meg válasszon. kész passz, pikk pakk.
2008. dec. 23. 21:21
Mindenféleképpen sőt szülésznő sem árt!!
10. pmjudit (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 23. 21:18

Veszprém.


Én mindkettőt ott szültem az elsőt választott orvosnál és választott szülésznőnél.


A másodikat az ügyeletesnél - akkor OTT nem volt lehetőség a választásra. Szerencsére minden rendben volt. 4150g-os 57cm-es babát szültem gátvédelemmel.


Mindenesetre nyugodtabb lettem volna, ha a saját dokim lett volna mellette.

9. scorpiolady (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 23. 21:16
Veszprémben azthiszem, de csak akkor kell fizetni, ha saját dokit akarsz.
2008. dec. 23. 21:02
Melyik is az a város ahol bevezették, vagy csak terv volt (nemtudom) hogy 100ezer lesz egy szülés? Mivan akkor ha valakinek nincs rá pénze? Az is fizet annyit "aki" márvagy a nyolcadik gyerekét szüli, és segélyből él...? Nekem ez magas! Hogy lehet ilyet kötelezni? Még jóhogy 5ször meggondolja a magyar hogy szűljön! :-(
2008. dec. 23. 21:00
Felénk igen is számít, mert ha nem választasz, semmibe néznek, nem törődnek veled.
6. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Scorpiolady)
2008. dec. 23. 21:00
én is császáros voltam,30 órát sikerült vajjudnom egyedül,mert a férjemet hazaküldték,aztán trancsirozás volt a vége igy is,amikor reggel 6 órakor megnézett az ügyeletes,ránézett az órára és nagy arcal azt mondta,11 óránál elöbb nem lessz semmi...erre végre előkerült a dokim és 5 perc múlva már száguldottunk is a műtő felé,utána mondta a férjemnek,hogy 5 percen múllott az életünk,ha akkor viszont nincs a dokim,akkor már lehet,hogy nem is élünk,ezt a helyzetet ő idézte elő,de ő is oldotta meg ez kétségtelen...lehet,hogyha viszont nincs választott orvosom,akkor már elöbb megműtenek,és nem lettünk volna veszélyben,a lányom 2 napig oxigén sátorban volt,engem pedig 6 hétig gyógyszereztek,hogy pontossan mire már nem tudom,az egyik ok,hogy nagyon koszos volt a viz,a másikat nem tudom...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook