Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek ez a fajta életmódváltás jó lesz? fórum

Szerintetek ez a fajta életmódváltás jó lesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. Guruljka (válaszként erre: 61. - Sellőke15)
2018. febr. 2. 20:03
Az életmódváltás nem abból áll, hogy nem eszel főtt ételt.
2018. febr. 2. 20:00
Ajánlom nézz utána, hogy mennyi az alapjárat kalória égetésed, majd kalibrálj be magadnak egy minimum 1200-1300 kalóriás étrendet, mellette meg naponta próbálj meg 300-400 Kcal elégetni sporttal. Így mindenképpen létrejön majd egy kalória deficit. Pl alapjárat 1800 Kcal + sport 400 Kcal, azaz 2200 kalória égetés naponta, ha csak 1200 kcalt eszel meg, akkor az napi 1000 kcal deficit - ami azt jelenti, hogy pontosan 7000 kcal hetente azaz pont egy kiló fogyás! Ez fenntartható, hosszú távon is, 1200 kalória mellett meg nem fog kikészülni és tartalékolni a szervezeted! És jövőre nem itt leszel ugyanezzel a problémával. Sport esetén meg teljesen mindegy mit csinálsz ha élvezed, örömödet leled benne és nem kell megerőszakolnod önmagad a napi adagért. Ha csak tempósabban sétálsz már az is jó (5-6 km/óra) a lényeg hogy emelkedjen a pulzusszám és esetenként legalább 40 perc legyen. Ússzál, táncolj fussál, mindegy csak csinálj valamit és ne feledd a siker kulcsa a konyhában van. 70-80% nyom a latban az étkezés (nem az éhezés!!!) és a maradék a sport! Viszont ha nagy a túlsúly akkor bizony sport nélkül nem megy le... És ha már elérted a megfelelő álomsúlyt akkor ne válts vissza a "mostmármindentszabad" üzemmódba. Lehet mérsékelni a sportot, lehet emelni a kalóriát de csak lassan kitartóan és mérleggel - hogy ha mégis kúszna vissza a az fránya kiló, azt még időben érzékelni tudd.
2018. febr. 1. 12:03
És ha életmódot váltok hosszú távra akkor ebédre amit főzök abból ehetek egy keveset abból amit főzök vagy nem...hogy egyek bár napi egyszer főtt ételt is
60. Smirnoff (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2018. jan. 31. 13:22

Csak sejtem, mint macska az esőt, hogy az instant változat előgőzölt vagy ilyesmi. És a zabkása vagy zabpehely nyersen, más.


Lisztet vagy keményítőt meg anélkül is lehet a szaftba tenni, hogy "pörkölt alap" lenne a zacskóra írva ;) Nem boszorkányság.

59. Zsókica21 (válaszként erre: 6. - Sellőke15)
2018. jan. 30. 20:03
"Mindegy milyen diétát követsz, a lényeg, hogy betartsd".
58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2018. jan. 29. 17:14

...miután már azt is eltűrtük, hogy meggyőzzenek arról, hogy filmnézés közben muszáj rágni valamit.


Nem tudom, mennyire ősi beidegződés a rágcsálás. Már csak azért sem, mert a régiek szerették ugyan a tökmagot, meg az még felesleges is volt nagyjából, de legalább egy szabad kéz kell ahhoz is. Most persze a paraszti munkát végző ősökre gondolok, nem a városlakókra.


ki-ki rászokik inkább gyerek- vagy fiatalkorában. Onnan is sejtem, hogy ha idekerül valami rágcsálni való, nálunk is hamar elfogy. nem lehet abbahagyni valami miatt. :D

Azt azért simán kibírjuk, ha nincs itthon ilyesmi.

2018. jan. 29. 17:07
A ropogòs állag egyébként is ösztönösen szeretjük mert gondolom, valahol a gyümölcs vagy a magokra emléleztet, ami valamikor természetes táplálékunk volt, én teljesen meg tudom érteni, hogy sokan amiatt csùsznak el egy diêtában mert hiányzik a "râgcsa". Ez ösztönös is, hogy igényünk van rá, az már kevésbé ösztön, hogy ropival, chipssel elégítjük ki, akkor már inkább a müzliszelet vagy olajos magok.
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2018. jan. 29. 17:06

Meg.


De a zabpehely akkor sem feltétlenül rémség, és érdemes legalább megkóstolni a natur változatot, mielőtt a bolti keveréket szidjuk. Pláne hallomás alapján.


Nekem is van tesóm, de nem követem a gusztusát.

55. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. jan. 29. 17:02
Létezik cukormentes müzliszelet. Nem szénhidrátmentes természetesen, de cukormentes, ugye a cukorszirup csak ragasztás funkciót tölt be, de ilyen szirupot másból is lehet csinálni, leggyakrabban malátával helyettesítik. Ami szintén egy gyors felszívódású ch, de akár edzés elôtt az jól is jön. Vagy közvetlenül edzés után ha valaki éhgyomorra sportolt. Megvan annak a miértje.
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2018. jan. 29. 16:54

Eredetileg arról volt szó, hogy Globus nem szereti a zabkását, mert a tesója vett ilyen instantot, és az rémes.

Nem csodálom, hisz alig több mint a fele zabpehely.


Számomra a müzliszelet is fura öszvér, mert elég sok benne a cukor. Nem mondom, hogy nem jó, de nem kifejezetten az alternatív életmód része.

53. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Smirnoff)
2018. jan. 29. 16:51

Ez igaz, hogy munkahelyen praktikusabbnak tartok én is egy csésze ízesített quaker oats-t, mert már csésze is van hozzá meg minden, vizet hozzá, be a mikróba oszt csá, vagy a kávéfôzôbôl forró vizet. Csak munkahelyen nem szeretek ilyet enni. Otthon meg van lehetôségem pacsálni:D


De jó ötletnek tartom, ha valakinek ennyire nincs ideje és rohanni kell, én olyankor müzliszeletet szoktam bekapni.

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - Smirnoff)
2018. jan. 29. 16:38

Akkor is beleteheti a normál zabpelyhet a hideg joghurtba is.

Ha instant, akkor drágább is, és van benne olyan is, ami nem zab.


Én egy időben szerettem a pörkölt alapot, nem a házi helyett, hanem mellé. Sűrűbbé tette a szaftot.

Mostanában nem a kevésbé sűrű pörköltet szeretem, hanem mivel mindig is kevésbé szerettem, és már nincs, aki kérje, ritkán főzök, akkor is leginkább rizseshúsnak.

51. Smirnoff (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. jan. 29. 10:17
Az instant zabkasa sztem érthető. Még az is, h vki nem akar 2 percet forralni, mikor mást nem csinál a konyhában, takarítani, ha kifut a tej, plusz tejesedenyt mosogatni. Vagy nem szereti melegen, esetleg olyan helyen készíti, ahol nincs felszerelés. Én azon tudok kamillazni, mikor instant porkolt alapot látok. gyakorlatilag só, bors, paprika és egy recept.
50. Guruljka (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2018. jan. 28. 22:03

Én kombinálom, a pehely közé szoktam tenni kevés zabkorpát.

Ételt is gyakran sűrítek zabkorpával.

Igen, a kellemesen karbantartó hatását is szeretem. Nem kell teákért meg bogyókért szaladgálnom.

49. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jan. 28. 21:52

Én csak natúr zabpelyhet veszek, sôt, ha lehet, inkább zabkorpát, nem a pelyhet, mert a kekszeim ropogósabbak lesznek, de kásában kifejezetten szeretem a pelyhet is. Lehúzásnak sem tartom, mert találtam már 4kilós kiszerelést is potom áron, és az egyetlen olyan gabona, ami kíméletesen tisztítja a beleket, pont a nyálkás volta miatt, amikor a kása ilyen plötyis, annak köszönhetô ez a jò hatása. Szóval lehet mondani, hogy valaki nem szereti, ne egye, de én már akkor is szerettem a zabkását, mikor még nem is annyira érdekeltek a diéták. Akkor már nagyobb lehúzásnak tartom pl a kukoricapelyhet mert a kukorica nem rendelkezik semmilyen jótékony hatással és a vércukornak sem tesz jót, mégis valamikor ezt reklámozták agyon. Arról nem is beszélve, hogy a kukorica nagy része, ami a piacon van, az génmanipulált. A zabkásàt meg már évszázadok óta fogyasztják az összes angolszász országban, nem divatból, hanem azért mert kíméli a beleket.


Nyilván vannak kaják, amiket én sem ennék meg soha akkor sem, ha azt mondanák, hogy ezt és ezt tartalmazza, pl a datolyát és a khakit nem szeretem. De szeretek egy csomó olyan zöldséget, ami keserûnek számít sokaknál. Ez ízlés kérdése.

48. Channa* (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. jan. 28. 18:24
Mert kb. ennyi ideje van és talált egyet, ami szerinte nem is olyan rossz:D De csak 2-3 alkalommal fogyasztotta, vagy lehet, hogy 5, amennyit vett, aztán nem vett többet:DDD
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Channa*)
2018. jan. 28. 17:32

De szabad akaratából miért vesz valaki ilyen marhaságot? Nincs két perce felforralni a tejet vagy vizet vagy tudomisén mit?


Az "instant zabpehely" már az az észmegáll kategória. A zabpehely eleve instant, van, aki csak belekeveri a joghurtba.

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2018. jan. 28. 16:57

Na ugye!

A barátnőm mondta, hogy szokott ilyet venni, hogy kiváltsa a vacsorát vele, de azt mondta, hogy én rá se gondoljak, mert már a látványtól is rosszul leszek:DDD

2018. jan. 28. 16:26

"Szerintem a zabkása készítő cégek profitját hizlaljuk az általunk vásárolttal. Én sosem enném meg, és minek ennék ilyet. Az állaga valami borzalmas, sz ízére már nem is vagyok kíváncsi." - kezdem érteni, rákerestem egy gyári zabkására.


Ezt találtam:


Összetevők

56% zabpehely, Cukor, Kukoricakeményítő, Zsíros tejpor, Glükózszirup, 2,6% chia mag, Természetes vanília aroma, Étkezési só


Tartalmazhat: tojás, diófélék.


Hát ez így tényleg undormány.

A 100% zabpelyhet (amit általában 200 ft/fél kg-s csomagban veszek a lidliben) felfőzöm kevés vízben vagy tejben. Nem fő szét, de megpuhul. Friss gyümölcsöt teszek bele általában és 1-2 kanál joghurtot vagy kefirt.


Tejben ritkábban főzöm fel, olyankor a tejbegrízhez hasonlóan ízesítem.


A felfőzés tényleg csak felfőzés, épp csak felforr vele a folyadék és kész.


Se aroma, se műanyag, se chia mag. :D

44. globus (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. jan. 28. 16:03

Hihi :) Úgy vélem, annak finomabb íze is van, jobban ki tud oldódni. Például a petrezselyem gyökér nagyon jóízű, de egészben hagyva nincs esélye.

Itt találtam: reszelt zöldséges húsgombócleves, ebből repetáznak.

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Globus)
2018. jan. 28. 15:55
Emlékszem, anyósom belereszelte a zöldségfélét a jó bablevesbe, akkor a fiúk nem bírták kipiszkálni... .D
42. globus (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. jan. 28. 15:45
Heroikus küzdelemmel sikerült néhány változtatást keresztülvinnem, de azért férjemnél a pörkölt-nokedli párosítás még mindig elviszi a pálmát. Sikerként elkönyvelhető, hogy már megeszi a cukkinit, brokkolit, párolt káposztát, néhány szárazabb húst, zabpelyhes sütiket. Ő azt mondja, ha nincs más, meg lehet enni... hát úgy kell irányítani, hogy ne legyen más :) Rájöttem, hogy a nem kedvelt zöldségeket nála hússal sem lehet bevezetni, mert akkor inkább megeszi a húst üresen vagy kenyérrel. Ezeket rejtett formában csempészem be, vagy még bejöhet a magyaros ízesítés. Értsd: fokhagyma, hagyma, paprika, bors. Jut eszembe, a tárkonyos zöldbableves ízlett neki, plusz 1 új fűszer, hurrá.
41. Guruljka (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jan. 28. 15:38

Én levest nem szoktam enni, hacsak éppen rántott levest nem, azt is a tojás kedvéért.


Egytálételt eszünk gyakran, mert én még a ragut is sűrűre főzöm.


Zöldséget nem eszem minden étkezéshez, nekem fura lenne már a nap első étkezésére valami zöldségfélét előkeresni.

40. Guruljka (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jan. 28. 15:35

Valamiben tévedsz, én zabpelyhet eszem kása formában is. Szépen elkészítem magamnak 2 perc alatt, cég által késíztettet talán nem is láttam még.


Oké, nem mindenki szereti, én azért szeretem

a zabpelyhet nagyon is, mert rengetegféleképp lehet enni. Még akár lepénynek is kisütve, tojással keverve.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Globus)
2018. jan. 28. 15:33

Persze. De nálam, pont amikor azt a nagyot fogytam, úgy alakult, hogy a fiam még kolis volt Pesten és nem is minden hétvégén jött haza.

Egymagamra meg napi program is volt a főzicske.


Igen, le lehet csípni a többiekéből, de az is tuti, hogy nekik is lehet kicsit másképp főzni.

Pl, az egyik kalóriabázisos asszonyka jól megfőzte a kölest (akkor kifordulnak a szemek és fehérek), kommentár nélkül tálalta, és a férje nem is vette észre, hogy nem rizst eszik. :D A fiam tudatosan is megeszi a kölest.

Én pl. nem veszek sovány tejfölt, inkább kevesebbet teszek az adagomba, de az legyen a finom 20%-os.


Volt már, aki kérdezte, hogy normális az, hogy nem koplal? Írtuk, hogy EZ a normális, a csuda se szeret szenvedni. Hacsak nem azért, hogy megsajnálják és lebeszéljék a fogyókúráról. :D

38. globus (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. jan. 28. 14:51

Nálam azért bukott el minden különleges diéta, mert nem volt kedvem 5-10 dekányi ételeket külön elkészíteni. Pár olyan van, amit a család megeszik, ilyenkor könnyű dolgom van, de alapvetően nem szeretek saját magam részére pancsolni. Ha olyant főzök, ami számomra úgymond "tiltott", akkor is eszek belőle, csak kevesebbet. Mondjuk nem tíz palacsintát, hanem hármat. Vagy túrós tésztára nem teszek cukrot - szerencsére sósan, tejfölösen ízlik.

Zöldségeket szeretem, de ha muszáj lenne enni, belem kifordulna. Akkor eszem, ha megkívánom, van úgy, hogy napokig semmilyent. Utána négy napig mindenféle salátát...

Ha eleve bekalkuláljuk az emberi gyengeség tényezőjét, sokkal könnyebb :)

37. Channa* (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. jan. 28. 14:40

Én meg azt vallom, hogy megfelel a sima fehér kenyér és zsömle/kifli, csak nem kell megenni belőle étkezésenként fél kilót vagy 3-4 db-ot.


Szerintem a zabkása készítő cégek profitját hizlaljuk az általunk vásárolttal. Én sosem enném meg, és minek ennék ilyet. Az állaga valami borzalmas, sz ízére már nem is vagyok kíváncsi.


A lényeg: szerintem nem kell semmiféle diéta, csak mértékletes étkezés, és persze együk azt, amit szeretünk.

Én pl. vasárnap délbe levest eszek, és esetleg vacsira eszek másodikat is, de ez ritkán fordul elő. Sokan esznek előételt, levest, másodikat és desszertet. Minek?

Nekem elég 1 étkezésre 1 zsömle vagy kifli, akkor egy hasonló nagyságú nőnek miért nem elég? Miért kell neki 3-4 db?

Meg pl. én nem szeretem a zöldségeket és gyümölcsöt én pl. étkezésként eszek, akkor miért kínozzam magam?


Na, mindenki egyen a kedve és igénye szerint. Én sosem szerettem a diétákat, mert mind ugyan arról szólnak. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt, ne egyél lisztes és cukros ételeket, igyál meg napi 5-6 liter ásványvizet...

36. Guruljka (válaszként erre: 35. - 82b19139c2)
2018. jan. 28. 14:27

Én spórolós vagyok, és azt vallom, hogy egy lisztárust nem fogok gazdagítani.

Nem a lisztet kell variálni, simán lehet venni egy jobb magvas-rozsos kenyeret, még én is hozzájutok már. Abból is elég a kevesebb, egy fél kilós sokáig kitart. Én éppen harmadik napja eszem.


Cukrot is megveszem a normált. A fiam elég sokat használ a teájába, én a teát, kávét cukor nélkül iszom régóta. Ha viszont jól esne egy édes tejeskávé, nem rohanok sztíviáért. Nem azon az egy-két kanálon múlik.


Kicsit át kell állítani az étkezést. Ne legyen görcs, hogy öt deka rizst főzzek meg. Legyen köles, ami finom, és a rost- és egyéb tartalma miatt egészséges, és legyen belőle 10 deka, az el se fogy egyszerre, mert a köles több főzővizet szív fel, mint a rizs.


Nem kell a ki tudja miből összerakott virsli, falatka kenyérrel, hanem legyen egy tálka zabkása, akár tehéntúróval.


Tésztát is lehet durum vagy tönköly, azt úgysem eszi az ember legfeljebb egy hónapban talán egyszer.


Persze ha a családra is kell főzni, az is más, de simán megoldható. Az olcsó olasz tészták tojás nélkül, jó lisztekkel készülnek, azt eheti az egész család. Ami mellé eszik, azt lehet sokkal kevesebb zsiradékkal is főzni. Az átlag hús mellett nehogy a saját kis sovány adagomat ne tudjam elkészíteni...

35. 82b19139c2 (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 28. 11:10

Van még min változtatni. Konzerv halban, virsliben van cukor, de nem olyan vészes. Viszont a mogyoró és gyümölcs az nem jó délután,főleg a banán. Magas cukor tartalom, sok kalória. Gyümölcsöket inkább délelőtt.

Nem kell mindenről lemondani, vannak már nagyon jó lisztek, cukorhelyettesítők, lisztkeverékek. Nézz szét itt: éhezésmentes karcsúság Szafival.

A lisztek ha drágának is tűnnek a fehér liszthez képest, nem azok ,mert nagyon minimális kell belőle. Én ezekből sütök bagetteket, zsömlét, szafi lisztből csinálok tésztát, nokedlit, pitát, tortilla tekercset stb. Ezeket nem kell keleszteni, az összegyurása a tésztának maximum 5 perc és maximum két mosatlan edénnyel jár. Nagyon egyszerű,pedig én hidd el konyhai antitalentum vagyok :D Ha megeszek egy zsömlét 2-3óra múlva éhes vagyok,ha saját sütésű szafis zsömlét eszek órák múlva jut eszembe, hogy jé miylen régen ettem.Minden liszt lassú felszívódású.

Kétféle termékcsaládja van a free és a reform.Neked a reform kell, az a diétás. A free ételérzékenyeknek való. Válassz ki valami kaját az oldaláról nézd meg mi kell hozzá, vedd meg és próbáld ki. Ugyanazzal a liszttel több minden is süthető,rá tudsz keresni a blogon.

Én 154 cm vagyok és 62 kg, még ez is rettenetesen sok. 55 lenne kb a normális.

34. gyöngy:) (válaszként erre: 31. - Kisj)
2018. jan. 27. 19:34
A főtt rizsnek jóval kevesebb a kalóriatartalma, viszont elég sok szénhidrát van még így is benne.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook