Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek ez a fajta életmódváltás jó lesz? fórum

Szerintetek ez a fajta életmódváltás jó lesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. Arón1 (válaszként erre: 21. - Kisj)
2018. jan. 27. 19:24
Teljes jóindulattal kért tanácsot, Te pedig pedig elmagyaráztad neki a helyesírás alapszabályait. Nem akartalak megbántani és értem, hogy mi bántotta a szemed, de van aki nem tud megtanulni helyesen írni. Gondolj csak bele, ha az utcán egy egyszerű ember útbaigazítást kér, kioktatod, hogy hogyan kell helyesen beszélni, holott nek így megy, ennyire tanulta meg. Ezért írtam, higy illetlenség.
32. Guruljka (válaszként erre: 30. - Kisj)
2018. jan. 27. 19:17

Kiegészítésképpen:


100 g tojás (ilyen csak elméletben van, általában 55 gramm egy tojás) kalóriája 170, de közel annyi zsírt tartalmaz, mint fehérjét. (fehérjetartalom 100 g tojásban 14 g, zsírtartalom 12 g.)


A chia-lenmag-gyümölcs- akármi kombó reggelire lehet, hogy finom, de délre összecsuklasz, mert csak eltelít, de nincs benne tápérték, legfeljebb a cukor a gyümölcsből, de az hamar elvész belőle, csak meghintáztatja az inzulint.

31. kisj (válaszként erre: 11. - Zsofi_81)
2018. jan. 27. 18:53
10 dkg száraz rizsnek 360 a kalóriatartalma. Ha csak 5 dkg-ot főzöl meg egy étkezéshez simán, vízben köretnek, az sem kevés arányaiban az egész napos étkezésedhez.
30. kisj
2018. jan. 27. 18:45

1 tojás 70 kalória, 10 dkg csirkemell 120 kalória nyers állapotukba, vagyis mindenféle hozzáadott olaj, meg miegyéb nélkül

ha kimérsz mérlegen 10 dkg nyers csirkemellet, akkor nagyon meg fogsz lepődni.

szóval: mérleg és összeadás, meg szorzás

29. kisj (válaszként erre: 28. - Kisj)
2018. jan. 27. 18:41
szóval, összességében több kalóriát eszel naponta, mint ami a fogyáshoz kellene
28. kisj (válaszként erre: 27. - Kisj)
2018. jan. 27. 18:39

10 dkg mogyoróban 321 kalória van

10 dkg banánban pedig 105 kalória van

10 dkg-s banán márpedig nincs!

Tehát a mogyoró, meg 1 banán az alaphangon kb 550 kalória

27. kisj (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 18:34

Ha így étkezel, akkor nem lehet gond. kivéve a mogyorót és a banánt.

Egyébként nem mindegy a mennyiség sem.

Javasolni tudom azt, hogy étkezésekkor szigorúan mérj ki 1 adagot (ehhez egy csomó táblázat van segítségedre a neten) Számold ki a kajákhoz való kalóriatartalmat és máris megtudod, hogy helyesen étkezel-e, vagy sem.

Ha fogyni akarsz, akkor, max. 1500 kalória/napot ajánlanak.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2018. jan. 27. 18:27
Most nem is ez a lényeg, hanem ha már életmódot akar váltani és nem 600 kalóriát enni, akkor megérdemel annyit, hogy érdemben igyekezzünk segíteni neki.
25. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 18:27
Azt írod, sok zöldséget eszel, de ebben azért nagyon kevés a zöldség.
24. kisj (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. jan. 27. 18:27
Az "okés" jogos
23. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Kisj)
2018. jan. 27. 18:24
Lehet, hogy nem is Magyarországon él és ezért ír így, ott nem, sajnos nem tanítják, de ez nem az ő sara.
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Kisj)
2018. jan. 27. 18:06

Már ne is haragudj, de az "okés" mint jelző is olyan nyelvi jelenség, amitől a hideg kiráz. Az "oké" mint "rendben van" eléggé meghonosodott már, de magyar jelzővé tenni felesleges.


Alapból igazad van, valóban nagyon irritáló és nem szabad szó nélkül hagyni a mai írástudatlanságot, mégis ezt teszi néha az ember, ha ténylegesen tanácsot akar vagy tud vagy szeretne adni.

21. kisj (válaszként erre: 19. - Arón1)
2018. jan. 27. 17:28

Illetlen?

Ne vicceljél már!

Szerinted tapossuk az anyanyelvünket jó mélyen a sárba és fogadjuk el a félig analfabéták netes nyelvét?

20. kisj (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2018. jan. 27. 17:25

Valóban nem a hibakeresés volt a feladat, de nem hiszem el, hogy mindenki szemet huny ennyi egymás után elkövetett baki előtt, amit már nem lehet a félreütésre fogni.

Bocsi, de szerintem senki nem tud olvasni, akinek ez így okés volt.

A véleményed szerinti szövegértés fontosságát le..rom, szerintem én segítettem neki a legtöbbet, mert talán tanult a hozzászólásomból valamit.

19. Arón1 (válaszként erre: 14. - Kisj)
2018. jan. 27. 17:03
Tanítják a helyesírást, azonban nem mindenki tud megtanulni helyesen írni. Nagyon illetlen ez az örökös kioktatás.
18. Ikebana3 (válaszként erre: 14. - Kisj)
2018. jan. 27. 16:56
Bocsi, de aki tud olvasni az olvasta is, így. Viszont szövegértésből 0 pont jár! Nem a hibakeresés volt a feladat!
17. Channa* (válaszként erre: 14. - Kisj)
2018. jan. 27. 16:43
Tanítják, vagy nem? Bár azt mondják, hogy már nem kell helyesen írni, mert a szövegszerkesztő kijavítja. Ja, valóban, ha lefuttatjuk a helyesírás ellenőrzést, vagy mi is kijavíthatjuk, ha tudjuk miért húzta alá a program pirossal vagy zölddel....
16. Guruljka (válaszként erre: 12. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 15:55

Szerintem akkor egyél, amikor éhes vagy.


Ha az órát nézegetve várod a következő étkezést, akkor egész nap csak az evéssel foglalkozol fejben.


A zabkását egyébként, ha vízben főzi fel az ember, szintén lehet gyümölccsel enni, plusz kevés joghurttal vagy kefirrel. Almát szoktam belereszelni, vagy narancsot darabolok (gerezdekre szedem és konyhai ollóval beledarabolom, akkor a leve sem folyik szét).

Lehet tejben is felfőzni, kevés mazsola és / vagy diófélék benne finomak is, egészségesek is.


Tegnap tejbekölest ettem kakaósan, jó kis csokis érzés volt. A kölest vízben főztem, és csak amikor már majdnem megfőtt, akkor adtam hozzá a tejet, mert különben odaégett volna.

15. kisj
2018. jan. 27. 15:55

"hozzá szólásod"

hogy írják?

14. kisj (válaszként erre: 2. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 15:49

"le fogyok" - egy szó

"rá,segített" . egy szó

"fel szaladtak" . egy szó

"be,iktattam" - egy szó

"csirke húst" . egy szó

"Az,az " - egy szó


Sajnos én csak ennyit tudtam segíteni (a teljesség igény nélkül).


Szégyen, hogy manapság nem tanítják a helyesírást.

2018. jan. 27. 15:33

Szia, ügyes vagy, ne add fel!

Én reggelire zabkását szeretek, csak vízben főzöm ki egy kis eritrittel vagy fehérjeporral. Lehet enni gyümölccsel, magvakkal stb. Vagy finomságnak: veszek egy zacskó fagyasztott piros bogyós gyümölcsöt. Ezt kb hat kis zacskóba kiporciózom és reggel még fagyosan beteszem a turmix gépbe, ráöntök egy pohár növényi tejet, adok hozzá kb fél csésze habpelyhet, egy banánt, egy kanál lenmagot vagy chia magot és leturmixolom az egészet. Nagyon finom.

12. sellőke15 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. jan. 27. 15:15
Köszönöm szépen.Oké akkor inkább eszek 4-óránként.
2018. jan. 27. 14:10

Szia!

én 4 hete diétázom, és 6 kiló ment le. van egy app(myfittnesspal) ami sokat segít. Kiszámolja, hogy mennyi kalóriát kell bevinnem ahhoz, hogy fogyjak. Nekem ez napi 1500 kcal. Arra is figyelek, hogy legyen ebben sok szénhidrát, mert ha megvonom, kiéhezek.

ez alá nem szabad mennem, mert elegem lesz, és egy nagy zabálásban fog végződni.Egy napom így néz ki:

reggeli:

teljes kiórléső melegszendvics, kevés sajttal, csirkemellel, kalif.paprikával

tízórai:

3 korpovit, tejeskávé.

ebéd:

rizs, csirke, saláta(fontos a rizs, alacsony a kalóriatartalma, és sokáig nem leszel éhes)

uzsi:

túróba fehérjepor, tej és gyümölcs.

vacsi:

nagy adag saláta, fél konzerv kukorica, tonhalkonzerv.


néha eszem 1 kocka cukormentes csokit, hogy ne kívánjam nagyon.

ebédre gyakran eszem teljes kiőrlésű tésztát, az is jó szénhidrát, kevés kalória. paradicsomszószt teszek rá.


olyanból állítsd össze , amit szeretsz. Mogyoró, banán rengeteg kalória, figyelj erre is, de nagyon ügyes vagy, hogy így kitartasz. hajrá:-)

2018. jan. 27. 14:05

Igen, jó lesz így, de azért ehetsz egy kicsit többet. Bár a mennyiségeket nem ismerem.

Szerintem egyél mindent csak kis adagokat és én úgy tudom, hogy 4 óránként jobb enni, hogy a gyomor tudjon pihenni.

A mozgás nagyon fontos!

Jól csinálod!:DDDD

9. Channa* (válaszként erre: 4. - Clarah)
2018. jan. 27. 14:03
Én 165 cm magas/alacsony vagyok és 60 kg-nál már nekem is kint van minden csontom:S
8. Clarah (válaszként erre: 6. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 13:13
Ügyes vagy, csak így tovább!
7. sellőke15 (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2018. jan. 27. 13:11
Köszönöm a hozzá szólásod.Bizzunk benne.Remélem énis,hogy jólesssz.
6. sellőke15 (válaszként erre: 4. - Clarah)
2018. jan. 27. 13:10
Nagyon szépen köszönöm szépen.örülök hogy jó lessz ez ahogy csinálom már 3 kiló le ment.Ezek szerint jó,úton haladok.Meg az miatt is kelett elkezdenem a fogyást mert egy az hogy zavarta súly vékonyabban,az ember ugyebár sokkal szebben öltözhet.Második fontos tény amia legfontosabb,az egészségem.Volt sima vérvételem és a triglicid szintem kissé magasabb és a doki is javasolta hogy egy kicsit diétázzak kerüljem az édességet és az ehhez hasonló hizlaló dolgokat.Illetve,a lábaimnak is sok a ,súly sűrűn fájnak.És azért is döntöttem az életmód váltás mellett mióta tornázok sokkal jobb ,mert sajnos eléggé visszeresek lettek a túlsúly miatt.Most,hogy tornázok nem fájnak úgy a lábaim és nem feszülnek sokkal jobb a közérzetem is.
2018. jan. 27. 13:06
Szerintem jó lesz.
2018. jan. 27. 12:12

Szia, ne legyél túl szigorú magaddal, mert egy idő után feladhatja a szervezeted és yo-yo alakul ki.

Ezen kívül jól csinálod, minden nap legyen jó kis laktató főtt étel, némi zsiradék, hogy a zsírban oldódó vitaminok is fel tudjanak szívódni.

Tornánál vigyázz az ízületeidre, ne terheld nagyon őket.


Erős csontozattal 55-60 kg az ideális szerintem ehhez a magassághoz.

Én 170cm körül vagyok és 68-70kg-val már kiáll minden csontom izmosságom ellenére.


Sok sikert!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook