Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek egy százezres lakosú városban érdemes molett ruházati boltot nyitni (férfi/női extra méret)? fórum

Szerintetek egy százezres lakosú városban érdemes molett ruházati boltot nyitni (férfi/női extra méret)? (tudásbázis kérdés)


19. mancinéni (válaszként erre: 12. - Amaal)
2009. nov. 5. 10:56
Küldtem neked privát üzenetet!
2009. nov. 5. 10:08
A Karácsony minden évben egyre rosszabb!!! (Tapasztalat). A régi boltos ismerőseim rengeteget panaszkodnak, látom is, hogy nem megy nekik!
2009. nov. 5. 10:03
Szerintem (már megbocsássatok!) nagyon hülye név a king-kong. Képzeld el, hányan sértődnének meg miatta... szerintem jogosan. egy öltöny-nyakkendős úriembert vagy managert le king-kongozni..Nem minden dagi vagy kövér ember büszke az alkatára, mégha nem is kesereg ezen minden harmadik embernek, de ki tudja, mit érez belül..arról nem beszélve, hogy a kong miatt kicsit kínais a hangzás, márpedig ha nem onnan származnak a ruhák, hanem hazaiak, akkor meg fölöslegesen magyarázkodhatsz.Tapasztalatból írom azt is, hogy a pasik valahogy nem olyan "öltözködősek" mint mi nők. Ők nem akarják magukat megvigasztalni (stb) egy ruhával, nekik inkább nyűg a vásárlás..a sógorom, aki amolyan öltöny-nyakkendős típus, na ő sem jár be hetente-havonta vásárolni. Tavasszal és ősszel csinál egy nagybevásárlást, aztán annyi.
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Amaal)
2009. nov. 4. 05:50
Holnap megyek arra megnézem Neked,mert nem tudom,én 36-os vagyok:)
2009. nov. 3. 17:44
Szerintem igen. A környező falvakból is biztos járnak a városban. Három hónap alatt meglátod érdemes-e tovább üzemelni. Főleg most jön a karácsony. Én megpróbálnám a lenne hozzá pénzem.
14. szimba (válaszként erre: 12. - Amaal)
2009. nov. 3. 16:14
Biztos őket is érdekli, csak a kaja és a rezsi kifizetése után legfeljebb a kínaira marad pénzük.
13. klenca
2009. nov. 3. 15:53
Szerintem igen. Két napig állj ki a egy forgalmas helyre, s számolgasd hány molett ember megy el előtted. Ők lesznek a potenciális vevőid. De ne Molett BOLT legyen a neve, hanem valamilyen viccesebb: King-Kong, vagy Fiona, vagy valami, ami mosolyt csal az arcra.:))
12. amaal (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2009. nov. 3. 14:51

Filcike,


nem tudod, milyen árak vannak?


Beszéltem a gyártóval azóta, és hát nem éppen a legolcsóbbak. Természetesen megértem, az anyagszükséglet sem kevés, meg állítólag minőségre törekednek. Nem is tudom, talán akik tehetősek, bevásárolnak maguknak külföldön, akik meg szegények, nem érdekli őket, hogy mi van rajtuk.

11. amaal (válaszként erre: 10. - Mancinéni)
2009. nov. 3. 12:36

Mancinéni,


sajnos, én is pont ezt tapasztalom, amiről írsz.


Találtam egy varrodát, akik férfi ruházattal foglalkoznak, mintegy 50 féle ruhaneműt gyártanak, az alsóneműtől a farmeren át a zakóig mindent, mindezt 2XL-7XL-es méretben. Valahogy látok benne fantáziát....megpróbálkoznék a viszonteladójuk lenni.


A női részleget meg kicsit könnyebb összeszedni innen-onnan.


Megkérdezhetem, most mivel foglalkozol?

2009. nov. 3. 10:58

előljáróban annyit, hogy én egy kb 44-es méretű nő vagyok. Szeretek öltözködni, szeretem a csinos, fiatalos, extrémebb fazonú ruhákat, így is próbálok öltözni. Nagyon nehéz. Ettől függetlenül én lebeszélnélek az üzletnyitásról. az embereknek nincs pénzük, csak a silány, kínai cuccokat meg a turisat veszik, tisztelet a kivételnek. Nem csak úgy vaktában beszélek, én nyáron zártam be. (szintén ruhás üzletemet, bár én nem csak nagy mérettel foglalkoztam). Hiába voltak jó cuccaim, megfizethető árak, gyönyörű környezet, engem szinte mindenki ismert már, mégsem ment. Nagyon nincs pénze az embereknek. És még valami: ha egy nagy méretű felpróbál valamit, akkor azt szeretné, ha tökéletesen állna rajta, (jó, oké, mindenki azt akarja) de egy testesebb alkaton sosem fog olyan jól állni a ruha, mint egy "normál " alkaton. Meg a nagy méret is érdekes: vannak, akiknek csak a melle nagy, feneke nincs, vagy csak a hasa hatalmas, a lábai viszont vékonyak, meg van, aki mindenütt gömbölyű.. mindegyikre más ruha a jó, és te hiába mondod, hogy jól áll, ha ő nem azt látja a tükörben, amit szeretne, úgy sem veszi meg.. Nagyon nehéz..

Bocs, ha negatív voltam, de én ezt láttam. Csak a véleményemet írtam le. Persze azt nem tudom, melyik országrészben nyitnád az üzletet, mert attól is függ, mennyire pénzes a város, a környék. Én nagyon megbántam, mert csak a pénzemet vitte az egész.. egyébként az ismerőseim is panaszkodnak, nincs vevő. Van egy ismerősöm, aki a 20 éve működő butikját "kínai áruk boltjává" változtatta. Rettenetes.

2009. nov. 3. 10:55
Sajnos szerintem az emberek nagy többsége nem konfekció méret.
2009. nov. 3. 10:53
Sziasztok!Mi csak 60ezres vagyunk,de itt 2 ilyen bolt is van!Évek óta üzemelnek!
2009. nov. 3. 10:52

Mi az hogy ?? Érdemes. Molettek mindig is vannak és sajnos bajban ha ruhavásárlásra kerül a sor. Tapasztalatból mondom :(


Ha meg azt látod, hogy nem rohamoznak a ducik akkor kicsit átalakíthatod a készleted normál méretre is. Itt Szegeden is van egy ilyen. Molettként van hirdetve, de normál méretű ruhákból is van 1-2.

2009. nov. 3. 10:46
Érdemes, de hol szerzed be az árukészletet?
2009. nov. 3. 10:45
Ha nincs már egy a városban mindenképpen, mert egyre kövérebbek az emberek.
2009. nov. 3. 10:45
Ha van elég molett ember, akkor talán érdemes
2009. nov. 3. 10:44
Kérj valahonnan egy statisztikát, hogy mennyi a kövér ember ott! Számold ki a potenciális vásárlóréteg létszámát, aztán, ha elegen vannak, nyiss egyet.
2009. nov. 3. 10:43
Tudtommal nincs még ilyen bolt, a nyáron a barátnőmmel szatén nadrágot kerestünk, 40-42-es méretben, és már ebbe is majdnem belebuktunk. A férjem szintén alig talál magára normális, kényelmes ruhát, pedig annyira nem extrém méretű, 180/107.
2009. nov. 3. 10:41
Szerintetek egy százezres lakosú városban érdemes molett ruházati boltot nyitni (férfi/női extra méret)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook