Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? fórum

Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
141. Serry (válaszként erre: 140. - Syria)
2009. jún. 1. 22:16

De elég sok van benne:((

Sajnos.

140. syria (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. máj. 29. 23:36

Itt elakadtam. S az jutott az eszembe: a játszótéri vandálokból lesznek azok a tini gyilkosok, akik csak tizennéhány év börtönt kapnak, mert megölik a társukat mert "idegesítette" őket.

Bocs, ha durva volt a hasonlat.

2009. máj. 29. 12:35
Ja igen ez a másik.:) A kislány nagyon pici volt mikor megszületett és szemmel láthatóan most is kissebb,mint a kisfiú. Ő kb. négy hónaposnak néz ki. A barátnőmtől is mindig megkérdezik,hogy ikrek-e? Szegény már mondta nekem, hogy nem érti hogy gondolkodnak az emberek. A terhesség kilenc hónap,két hónap különbséggel még ő sem tud szülni!:)
138. ében11
2009. máj. 29. 12:23

:), aranyos. én meg azon szoktam dőlni mikor a szomszéd hozza az ikreket egyforma ruha és mint két tojás és mindenki rögtön kérdezi az anyukát: Ugye ikrek a gyerekek?

Szegény, már hányszor kérdezhették a 2 év alatt tőle!

137. 35c81b79eb (válaszként erre: 130. - McKenzi)
2009. máj. 29. 12:21

Erről eszembe jutott egy történet,nem idevág,de azért elmesélem.:)

A barátnőmnek ikrei vannak,most fél évesek. Ő mesélte,hogy lekellett vinnie a kisfiút orvoshoz és amíg ő bent volt az anyukája tologatta kint a babakocsiban a kislányt.

Odament hozzá egy néni és megkérdezte tőle,hogy miért vett ikerbabakocsit,ha csak egy gyereke van? Talán a másik oldalra pakol,ha boltba megy?

136. ében11 (válaszként erre: 135. - McKenzi)
2009. máj. 29. 12:03

szerncsére nálunk ez a motorozás kimaradt!Eggyel kevesebb ami miatt rohangálnom kell meg izgulni!

Inkább szerelgetni szokta őket. :)

Ha a lány ilyen "egyszerű" csak hagyd ott, lehet észre se veszi! :)

135. McKenzi (válaszként erre: 134. - Gabilive)
2009. máj. 28. 21:23
:)) ez a motor a legjobb játék, minden kicsi szereti:)
134. gabilive (válaszként erre: 130. - McKenzi)
2009. máj. 28. 20:58
Jajj,ez ismerős!Janka is kb 120-al száguldozik a motorral,nekem meg megvan a napi kondim!:)
133. McKenzi (válaszként erre: 132. - McKenzi)
2009. máj. 28. 20:58

ráadásul most már félek, hogy régi ismerőseként fog üdvözölni legközelebb ........

plusz az a baj, hogy lehet majd nem veszi a lapot ha le akarom rázni (mert sajnos elég diplomatikus vagyok9

132. McKenzi (válaszként erre: 131. - Ében11)
2009. máj. 28. 20:56

jajj nem volt piás, ennyi esze volt

még nem is találkoztam ennyire buta emberrel, furcsa és ijesztő volt :)))

131. ében11 (válaszként erre: 130. - McKenzi)
2009. máj. 28. 20:53
ugye nem azért mondta, mert az IQ-ja az egekbe...remélem csak piás volt, vagy más!
130. McKenzi
2009. máj. 28. 20:47

Serry bocs, hogy itt írom le, de valahová muszáj! :))

ma a játszóról hazajövett egy kb. 18 éves lány (aki reggel a boltban leszólított, hogy milyen aranyos a kisfiam stb-stb) most úgy üdvözölt mint régi barátját! :S Kérdi, hogy messze van-e a játszótér, mondom igen a park túlsó végén és hazafelé jövet a gyerekek százhússzal mennek a motorjukon az anyukák meg szaladnak utánuk végig:)

-erre a lány- százhússzal?

mondom neki - szóval gyorsan

jó, jó de hogy mérik le, hogy pontosan százhússzal jönnek??

(jujj!!! a többit nem részletezném, csak röviden, megkért, hogy szóljak, ha lomtalanításkor kiteszek valamit, pl. ruhát és rámutatott a ruhámra! :)) - egyébként meg hogy szólnék neki, azt se tudom kicsoda :)))

129. McKenzi (válaszként erre: 127. - Ében11)
2009. máj. 28. 14:48

ez szomorú.. és gondolom ezek a gyerekek a suliban is megengedik maguknak ugyanezt durvaságot, mert attól, hogy kijön a játszóra még nem lesz teljesen más ember.

rossz belegondolni, hogy milyen agresszív gyerekek is vannak. és milyen felnőtt lesz belőlük?

128. pemete (válaszként erre: 121. - 35c81b79eb)
2009. máj. 28. 14:47
Ez így van, ettől én is agybajt tudok kapni! Nekünk is van kutyánk, és mégse viszem le a játszótérre. De ha velünk is van véletlenül, akkor a játszótér mellett kikötöm egy fához az árnyékba arra a fél órára amíg kihintázza magát a gyerek. Ha tudom hog tovább leszünk lent, akkor inkább felviszem előtte a kutyát. Mi egyébként macskaszart szoktunk találni a homokban, mert a játszótér melletti házban az egyik öreglány macskákat etet, amik elvileg az ő macskái, csak se beoltva, se féregtelenítve nincsenek. De én vagyok a szemét amiért közöltem jó hangosan, hogy ha mégegszer macskaszart találok a játszótéren, akkor lehozom a kutyát, és elengedem, aztán fogdossa csak össze azokat a beteg, girhes dögöket!
127. ében11 (válaszként erre: 126. - McKenzi)
2009. máj. 28. 14:45

hát nálunk is ki van írva meg be van kerítve, de bejönnek kutyával, meg a butyishintába bepréseli magát a kölök vagy a rugóson ugrál rugdalja stb. Én rájuk szólok, de visszaszólnak és abba sem hagyják kinevetnek-és megindultak a felém botokkal(10évesen!).Szülők szintúgy, a többség meg kussol, és kerülgeti őket!vagy inkább hazamennek.A cigis piás társasághoz meg már nekem sincs bátorságom, ha a 10 éves is nekemjön meg vitatkozik a "jogairól"!Nálunk most a vízeslufi dobálás a menő-persze nem egymásra-anyukák nagymámák éppen ki a célpont!És amúgy a társaság

autóval érkezik a játszótérre nem akárkik!Öltönyös

apuka a kislányához: igen kicsim a homok a tiéd, a többieket kérd meg hagyjanak békén vagy menjenek el!

126. McKenzi
2009. máj. 28. 14:34
Nálunk ez elég jól meg van oldva: két kicsi játszótér van egymás mellett, a kicsiké el is van kerítve + ki van téve egy tábla, hogy kutyát tilos bevinni. A kicsik játszóterén olyan játékok vannak, ami a nagyobbakat már nem érdekli (rugos lovak, kiscsúszda, bugyis hinta) Ebből a szempontból jó, mert így a kicsik nyugodtan játszhatnak, mellette levőn pedig a nagyok tombolhatnak (bár a múltkor bejöttek oda is egy kis időre vizipisztolyozni ... Le is lőttek egy 9 hónapos terhes anyukát hátulról, öt babakocsit meg egy egy éves babát)
125. Serry
2009. máj. 28. 14:14

Tudjátok ez a dolog két élű: ha ott van az udvar akkor a napközi miért van a játszótéren? Mért nem az iskola udvaron rohangáldélutánonként? Nem az a baj,hogy most amikor nem lehet velük bírni kihozzák őket egy-egy óra alatt a suliból a változatosság kedvéért.

Ott az alapprobléma, hogy nincs pedagógus aki rájuk szólna ,figyelne mikor a játszót kapják szét.

Nem tartom helyesnek,hogy kicsapom a napközit míg rohangálnak kitomboljak magukat és nem lesz gond a tanszobán. Tombolja magát az iskola udvaron főleg ha van. Ne tegye tönkre azt amit nem csak neki építettek drága pénzen.

Tudjátok ha van egy-két jó pedagógus aki figyel rájuk akkor nincs baj. Persze ettől függetlenül mindig vannak vandálok. ez meg a szülőn is múlik. De ha egyáltalán nem figyelünk rájuk sem szülök sem pedagógusok akkor csak rombolni bírnak. Mert a Tv nevelte fel őket!

Szóval tényleg nem főleg az a baj,hogy kihozzák őket annak ellenére,hogy ott a nagy udvar. Az a baj,hogy rendszeresen azért hozza ki őket a napközis tanítónénik galerije, hogy ők addig trécselhessenek és a gyerekek meg kidühöngjék magukat. Holott nem dühöngőnek hívják a helyet és nem csak a napközié.

124. 35c81b79eb (válaszként erre: 123. - Ében11)
2009. máj. 28. 13:17
Na ez szép! Ettől kapok frászt. Mindig attól félek,hogy összeszed valamit a gyerek a homokozóban. Ugye a macska kakiról mindenki tudja,hogy vakságot okoz és a kutyáé?
123. ében11 (válaszként erre: 121. - 35c81b79eb)
2009. máj. 28. 13:10
a múltkor egy anyuka a három gyerekét hozta a játszóra+a kiskutyát, és nem azért szólt a gyerekének, hogy ne sétáltassák a többiek között a kutyát, hanem azért üvöltözött a gyerekével hogy a kutya piszkos lesz a homokba!
122. ében11 (válaszként erre: 119. - Serry)
2009. máj. 28. 13:08

én is otthagytam a nagyot, pedig igazá jó játékok vannak, nálunk sok jó játszótér van-de mindenhol megy a vadulás, tiniktől a cigizés szemetelés rongálás.Most voltam két kisebben,gondoltam kevésbé lesz szemetes és nyugisabb is lesz.Sajnos az egyiken nagyon sok a kaki és a hányás-sz szerint lefosták a mászókát-és nem kutya csinálta!

A másikon meg a csúszdába dobálták a sörösüvegeket minden csupa üvegcserép volt!

Ezt amúgy nem értem, miért verik a földhöz-én is voltam tini az éjszakába, de ez nálunk kimaradt- nagyon rossz szokás mert szinte bárhol előfordul, járdán játszótéren parkba sőt nálunk olyan végig a tiszapart-minden üvegcserép, még cipőben sem merek végigmenni, mikor még csak togyogós volt az enyém folyton paráztam elvágja a lábát(cipőstül), vagy beleesik a kezével arcával, de most se engedem rohangálni, ha nem nézek körül nincs e véletlen sörös vagy pezsgős üveg széttörve-ájulok is mikor a többi gyerek baba cipő nélkül van a játszón én meg szedem a üvegcserepeket!Nekem gyerekkoromban szétvágta a talpan egy üvegcserép, a tóparton hagyták a homokba én meg pont ott sétáltam!

2009. máj. 28. 12:42

Nálunk nem viszik ki az iskolásokat,ovisokat a játszótérre,legalábbis nem ide. Engem sokkal jobban idegesít,mikor azt látom,hogy tele van gyerekkel a játszótér, valaki lehozza a kutyáját és a gyerekek között rohangál póráz nélkül vagy akár azzal,át a homokozón stb. Ilyenkor mindig az jut eszembe,hogyha éppen nincs a játszótéren gyerek talán el is végzi a dolgát a kutyus a homokozóban. És persze ne merjél szólni,mert a gazdinak áll feljebb.

Én kutyapárti vagyok,imádom az állatokat,csak azt gondolom,hogy mindennek megvan a maga helye.

120. gabilive (válaszként erre: 117. - Serry)
2009. máj. 28. 12:38

Néhányan itt azzal érveltek,hogy a nagyokat is ki kell vinni,meg hogy a mi gyerekünk is megnő egyszer...

Lám,lám,nem az a gond hogy kiviszik őket!Ha figyel is rájuk valaki,akkor velük sincs semmi probléma.

119. Serry (válaszként erre: 118. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:30

Remélem sokkal jobb tapasztaltaitok is lesznek.

Tudom milyen az, nálunk a pelusos eset után másfél évig be sem tette a gyerekem a lábát arra a játszóra egy másikra kezdtünk el járni. ami akkor épült. mostanra a napközisek és kamaszok dühöngésének hála egy romhalmaz. Ha lesz kedvem és arra árok megmutatom képekben is.

Pedig nagyon szerettünk oda menni. Most meg a kicsivel inkább nem megyek. Marad ez a játszó ahová vissza szoktunk miután felújították.

118. ében11
2009. máj. 28. 12:26

:)

Ha megyünk a játszótérre írok,bár nincs sok kedvem(a történtek után) meg az eső is szakad!

117. Serry
2009. máj. 28. 12:25

Elmesélem a mai esetet. Ma is mikor kiértünk a játszóra kint volt egy osztály. Tanító néni hol ülve hol állva figyelte a gyerekeket. Egyik is csoportjuk reklámújságokkal béllete ki a bújócska hengert. Aztán tanító néni odament megkérte őket, ha befejezik keressék meg a kukát és vigyék el oda a széttépett újságokat. A gyerekek még játszottak kicsit aztán a csipet csapat fogta magát gyorsan összeszedte a szemetet és eltűntek a kuka felé. Utána a kuka tele volt a gyerekek játszottak tovább. Ahol éppen labdáztak és az én kicsim oda ment bevonták a játékba kisit. Tanító néni közben igazságot tett két kislány közt. Nem engedte őket vízzel töltött vízipisztollyal játszani, mert ma hűvös van. Nagyon jól eljátszottak nem zavartak senkit, nem szedték szét a játszó teret. Talán mert még csak elsősök voltak? Talán mert a tanítónéni figyelt rájuk? Nem tudom. mindenesetre nem tudtam eljönni úgy ma a játszóról,hogy ne mondjam el ennek a tanítónéninek, hogy mennyire jó látni,hogy ilyen gondoskodó tanítónénijük van ezeknek a gyerekeknek.

Látjátok nem csak a rosszat veszem észre.

Tudjátok sokkal de sokkal több ilyen pedagógus kellene. S akkor nem csinálnék tragédiát abból,hogy a beton udvarról kihozzák a szép új játszótérre dühöngeni a kölköket.

116. gabilive (válaszként erre: 115. - Serry)
2009. máj. 28. 12:22
Igazad van,bocsi!Egy kicsit elkalandoztunk.:)
115. Serry
2009. máj. 28. 12:19

Lányok nem akarok senkit megbántani ,de szerintem a hisztiről, a gyerekdühéről van másik fórum.


Engem továbbra is érdekelnek a játszótéri esetek. Az amiről eredetileg a fórum szólt.


Köszi mindnekinek aki eddig reagált!

114. gabilive (válaszként erre: 110. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:07
Erről eszembe jutott egy filmjelenet az "Égig érő fű" cimű filmből.Amikor az Ullmann Mónika,aki akkor még kislány volt elkezdett hisztizni egy sorbanállásnál,csakhogy előre engedjék.Bejött neki!
113. ében11 (válaszként erre: 112. - Gabilive)
2009. máj. 28. 12:07
:) de. ebből is látszik nem komoly a dolog, mert még közben is humorizál:), szerintem is jó ha kiadja a dühét, most már tudja mondani hogy mi a baja, és mindig kérdezem is miért dühös.
112. gabilive (válaszként erre: 110. - Ében11)
2009. máj. 28. 12:03
És nem igaza van a fiadnak?:)Ne szóljon már mindenki bele az ő dolgába(hisztijébe)!:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook