Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek a kukába, szemeteszsákba elhelyezett szemetet valaki kibontja? fórum

Szerintetek a kukába, szemeteszsákba elhelyezett szemetet valaki kibontja? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. jan. 2. 12:21
Igen. Az ilyen zsákokat kismanók fosztogatják. Felnyitják őket, aztán ami használható, azt berakják a gyapjú pulóverjük alá, majd elszaladnak. Biztos hallottál a fognyűvő manóról is, szóval ezek a jelenségek igenis léteznek.
33. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Dafke)
2021. dec. 7. 09:31
ne is mond,mikor megvettük a házat,kipakolni kezdtünk,a padlásfeljáróbán ilyen macskát találtam,hozzányúltam,aztán akkorát sikítottam,talán még a másik utcában is hallották.az anyámék kertjében volt vagy 6 kutya elásva.szegények elpusztultak.
32. dafke
2021. dec. 7. 09:16
Mindenki szemete hasonló... Anno mikor anyukám házát eladtuk, még múmiává aszalódott patkányt is találtunk. :D Nem értem, ez miért fontos? Hullát ne tegyél a kommunálisba, minden más normális :)
31. tumbo2
2021. dec. 7. 08:59
a nagyapám 100 vagy több éves tükrét kitettem,borbély volt,a tükör meg már kopott.a c.asszony kétszer megnézte,végül a kukások bedobták a kukába.
2021. dec. 7. 08:50
Igen.
29. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Cilabogyó)
2021. dec. 7. 08:34
én is mikor kiakasztottam valamit,vagy a kapu elé tette,senki nem vitte el.igaz az utcában kevesen járnak.
28. cilabogyó (válaszként erre: 25. - Tumbo2)
2021. dec. 7. 06:54
Nálunk nincsennek kukázók. Itt csak a dolgozók vágják szét a zsákot. Ami használató dolog, azt a kuka mellé, vagy a tetejére tesszük, ezért nem értem miért túrnak. Itt annyira nem járnak kukázók, hogy karácsony és húsvét előtt mindenki tesz ki ajándékot nekik a kuka tetejére és az órákig ott van, nem viszi el senki. A szódásrekeszek a ház előtt pénzzel kirakva stb. Én az újságpénzt is kiragasztottam a postaládára amikor nem voltunk itthon, senki nem nyúlt hozzá. Szerencsés helyzet. Előtte panelban laktunk a városközpontban, ott szombat délben a lépcsőházból a másfél méteres fikuszommal kisétáltak.
27. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - Unom)
2021. dec. 6. 22:15
Elvben ez nálunk is így van, ennek ellenére a guberálók így is bejutnak.
26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Csontsovány)
2021. dec. 6. 15:32
a húgom is rászólt,hogy jöjjön vissza,és pakoljon.
25. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Cilabogyó)
2021. dec. 6. 15:31
a volt munkatársam az ikergyerekei pelenkáját tette a tetejére.biztos elment a kedvük.amúgy sajnálom is őket.nagy kétségbeesés kell,hogy valaki a kukában turkáljon.az öcsém talán kilenc éves lehetett,én gyesen voltam,egy borzasztó kövér asszony a hátán a nagy batyuval,bemászott az óvodai konténerbe.ketten a barátjával valami nagy nehezen ki tudták ráncigálni.
2021. dec. 6. 15:30
Persze. Nálunk is "divat"... többen is járják a várost. Addig nincs baj amíg nem durják ki. Nővéremék mikor költöztek pont akkor értem oda amikor ki volt forgatva a kuka ( volt benne minden jó ). Mondtam neki , hogy felőlem dúrhatja , csak ami nem kell neki , azt rakja vissza . Vissza is pakolta.
2021. dec. 6. 14:51
Nem tudom
2021. dec. 6. 12:35
Családi házban lakunk, és a szemétszállítók rendszeresen felbontogatták a szépen összekötözött zacskókat és persze sokszor melléhullott. Utána a zsákba szedett macskaalmot és kutyakakit tettem a tetejére, egyszer belenyúltak úgy rendesen. Azóta nem bontogatják.
21. birebora (válaszként erre: 18. - Ancsa19860211)
2021. dec. 5. 07:58
Én is igy csinálom, ha olyan van, külön zacskóba teszem. Vigye akinek szüksége van rá.
2021. dec. 5. 07:17
A kukázók mindenképp kibontják. Itt nálunk igen.
19. c9155193c4 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. dec. 4. 20:54
Igen. Voltam nemrég én is az ócska piacon. Pontosan ez jutott eszembe nekem is: honnan van az áru.
2021. dec. 4. 20:32
Mi faluban lakunk, nálunk nem jönnek gubisok, csak ha lomtalanítás van. Olyankor is főleg a fémet keresik. Egyszer előfordult, hogy régen lejárt szavatosságú csokikat dobtunk utoljára a kukába - egy zsákban voltak. A mama itt lakik velünk szemben, pont látta, hogy a kukások kivették és a vezető fülkébe tették. Azóta, ha ilyesmit dobnánk ki, egy zacskóban a kuka fülére kötjük, és vigyék csak, ha kell nekik, így mégse a szemét közül kell kiszedniük. Ha meg mégsem kell, még mindig beledobhatják a szeméttartályba :)
17. gigi>
2021. dec. 4. 18:37
Jó sok évvel ezelőtt,az utcánk végén volt a szemét lerakó. Szerencsére a polgármester a lakók nyomására ezt megszüntette. El nem tudjátok képzelni,micsoda nép vándorlás volt itt akkoriban. Valóságos kincses bánya volt a guberálóknak. Előfordult,hogy platós kis autóval jöttek és meg pakolták rendesen minden féle "földi jóval"sokszor kétszer,háromszor is fordultak és vigyorogva távoztak. Mára lomtalanítás volt ki írva. A lakások elé ki rakott holmikat,az éjszaka folyamán valaki(k)alaposan felforgatták, és szét dobálták...
16. unom (válaszként erre: 9. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 4. 18:36
Nálunk megoldották, a kukák zárható ketrecben vannak, csak a lakóknak és a szemeteseknek van kulcsuk.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Tumbo2)
2021. dec. 4. 18:32
Amikor egy régi, megunt télikabátot reklámszatyorban a kuka oldalára akasztottam... a kapuból még visszanéztem: felpróbálta, őrá kicsi volt, így bevágta a kukába! Minthogy visszarakta volna, mert majd a következőnek talán jó lesz.
14. globus (válaszként erre: 6. - Simple)
2021. dec. 4. 18:17
Összegyűjtöd, míg megtelik a szatyor? :o
13. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Timmy0520)
2021. dec. 4. 18:14

Ez csak az u.n "szelektív" hulladékra igaz.

A kommunális megy az égetőbe vagy a lerakóba.

12. babyapocakban (válaszként erre: 10. - Timmy0520)
2021. dec. 4. 18:13
Nem lennék a helyükben.
11. libikóka (válaszként erre: 8. - Scherlock)
2021. dec. 4. 17:51
Jól lelomboztál,pedig izgi. 😴😊
2021. dec. 4. 17:50
A hulladék pontos útjával nem vagyok tisztában, de azt tudom, hogy a hulladéklerakó telepeken dolgoznak válogató munkások, akik szétválogatják az újrahasznosítható hulladékot típus szerint.
2021. dec. 4. 17:49
Sajnos nagyon is bontogatják. Engem annyira nem zavarna, ha rendet tennének maguk után, de nem ez a helyzet.
2021. dec. 4. 17:08

Igen, sajnos.


Érdekes fórumnak ígérkezik ez is. :)

7. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Simple)
2021. dec. 4. 14:16
a kuka tartalmát szétdobálták,de mióta a polgármester szólt,hogy kitiltja őket nem járnak,meg hát kevesebb is a kukából hasznosítható dolog.
2021. dec. 4. 14:13
Nálunk a hajléktalanok végigjárnak a kukás napokon és átnézik az összes kukát, igen kibontják. Mindig sajnálom őket, mert általában utolsóként egy jó nagy szatyor kutyakakit szoktam beletenni, szóval azt fogják meg elsőként.
2021. dec. 4. 14:11
Persze! Nem láttad még, ott ülnek a közeli padon, és amikor azt látják, hogy valamelyik kukába bekerült egy új "áru", mint a vércsék repülnek rá. Amelyikőjük hamarabb odaér, azé a cucc. Még a sz...rból is pénzt csinálnak. Amit úgy ítélnek, szedik ki, átmossák, stb. stb. és a következő alkalommal az ócska-piacon árulják.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook