Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted jó dolog, ha a gyermeked előre megkapja a karácsonyi ajándékot? fórum

Szerinted jó dolog, ha a gyermeked előre megkapja a karácsonyi ajándékot? (beszélgetős fórum)


1 2
35. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - Globus)
2009. nov. 21. 18:12
Én mindkettőben érintett vagyok. Egyébként a férjemnek volt mindig a legnehezebb vennem valamit :) így végülis úgy döntöttünk, hogy inkább közösen veszünk magunknak valamit. Azért nem bírom ki, hogy a kedvenc csokijával ne lepjem meg.
34. globus (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 20. 21:02
Most már hozzá kellene fogni végre, bár most látom a címben, hogy gyerekről van szó, ebben nem vagyok érintett :)
33. ab4b6bc17d (válaszként erre: 32. - Globus)
2009. nov. 20. 20:32
Valamilyen kedvenc csokifajtája általában mindenkinek van. Tudom, hogy mit ne vegyek egyes embereknek, mert úgysem értékelik, s ezek alapján válogatok és gyűjtögetem már november elejétől :)
32. globus (válaszként erre: 31. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 20. 20:29
Én is, de mindig úgy járok, hogy ami év közben szuper ötletnek tűnik, ilyentájt elsilányul, végül győzködöm magam, hogy "csak nem veszek neki ilyen hülyeséget" :D Aztán alig bírok kitalálni helyette mást.
31. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - Globus)
2009. nov. 20. 20:27

Nem is néztem, hogy már tavalyi! :)


Hát, igen, ez is benne van a pakliban, hogy akkor esetleg nem lesz a fa alatt semmi!


Azt is bírom, amikor el kell viselni, hogy ajándék lónak ne nézzük a fogát! Van benne némi igazság, de amikor pl. anyósod tudja, hogy utálsz vasalni, sőt, még azt is, hogy van vasalód, mégis azt vesz ajándékba, Karácsonyra... hát, az is egy jó kis meglepi, nem?:)


Én év közben igyekszem kipuhatolni mindenkinek az óhaját-sóhaját abból a körből, akiket megajándékozunk. S személyre szabottan vásárolok, vagy készítjük el az ajándékokat.

30. globus
2009. nov. 20. 20:19

Ez tavalyi fórum, de azért elmondom, hogy szerintem nem jó ötlet, saját tapasztalat :)

Soha nem felejtem el azt a gyerekkori csalódást, amikor előre elkunyeráltam az ajándékom, remélvén, hogy azért biztosan kapok mást is, de nem úgy lett.

A karácsonyi ajándékozás örömét nem szabad elrontani!

29. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - Ágica 40)
2009. nov. 20. 20:19
Ja, most olvastam előre, hogy tini gyerekekről van szó. Hát, szerintem itt is meg kéne várni vele az Ünnepet..., mert az egy MÁS-nap: ünnepélyesebb, meghittebb, családi környezetben lehet örülni, nem hétköznapiasan...
2009. nov. 20. 20:18
Akkor mit adtok neki Karácsonykor? Én ezzel úgy vagyok, hogy Karácsony nélkül is megajándékozom a szeretteimet, de a karácsonyi ajándékozás az valami más, meghittebb, ünnepélyesebb, amikor lehetőleg tényleg együtt az egész "kis"család, csillognak a gyermektekintetek, lehetőleg nem csak az ajándékot várva és gyermeki örömmel csodálkoznak rá/örülnek a megleptésnek.
2008. dec. 30. 10:59
Hát volt már rá példa,hogy előbb odaadtuk neki,de nem volt belőle semmi probléma.
2008. dec. 30. 10:43
Nálunk a szüleim engedik, hogy válasszunk magunknak ajándékot, de karácsonyig nem kapjuk meg. És akkor van a fa alatt ajándék, tényleg olyan, aminek örülünk. Jó, mondjuk ez csak azóta van így, amióta felnőttek vagyunk, és az öcsém ízlését eltalálni nem igazán lehet... Kisebb korunkban meglepetés volt. Azt nem tudom elképzelni, hogy semmi ne legyen a fa alatt.
2008. dec. 13. 23:32

Azért irtam ki ezt a témát a fórumra, mert nekem is nagyon vegyesek az érzéseim. Nos az a tény, hogy a fiam kinézett egy külső vinyót, akcióban, persze mellette, most vizsgázik autóvezetésből és azt mondta, hogy neki ez lesz a kar. ajándéka már a jogsi. A vinyót meg ugye az egész család használná. pl. képek, zenék, persze ő kezelné, ha nem veszem meg kar-ig nyaggatott volna, hogy "de anya annyira ,megérte volna!" Nem akartam ezt hallgatni! Egyébként én is imádom a meglepit, és én is szeretek meglepetést okozni másnak, csak sajnos az idők változtak és nem mindenki így fogja fel! Persze felesleges dolgot meg senki nem akar venn! A közös ajándékunk is meg lett véve, mivel a not-bok most volt akciós, ugye ezt sem lehet eltitkolni! Szerintem ez nagyon nehéz téma, és gondolom a vélemények is megoszlanak. Én még mindig maradok amellett, hogy apró meglepi mindenkinek legyen a fa alatt! Az az igazi karácsony!!!!

de a praktikus oldalát is nézzük!

24. 2d5a00656a (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2008. dec. 13. 19:43
Nem ellenkezőleg,sok meglepit,és azért elrontottak,mert kicsit túl sok a dolog amit kapnak.Nem a mennyiség lenne a lényeg és erre gondoltam ,hogy elrontottak lettek.De érthető ha egy nagyobb gyerek nem ezt választja ,hanem gyűjt valamire ami tételesen nagyobb.Az meg egyenesen tisztelendő,ha még segít is vele az anyagi háttéren!!!Nálunk ez nem merült fel így ezért ,értettem először el Cameát,de azt hiszem hogy ők ezzel a variációval többet adnak egymásnak,mint mi a halom ajándékkal:D
2008. dec. 13. 19:38
De a témához visszatérve,pont az az időhúzás és találósdi a legjobb a dologban,és a készülődés a nagy napra,nem?!Miért rontanánk el??Mert a gyerek akaratosan követeli???
22. spinneli (válaszként erre: 21. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:38

mert pénzt adtok nekik, vagy..?

bocs, ez nekem nem derült ki teljesen, hogy miért.

2008. dec. 13. 19:35
Nem elrontották hanem elrontottak ,mármint általunk szülők és nagyszülők által :D
20. spinneli (válaszként erre: 18. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:34
hogy rontották el?
19. 01c8755c79 (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:33
Köszönöm. Igen... szerencsés vagyok. :o)
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2008. dec. 13. 19:30
Nem tudom,hogy én vagy a gyerekek igényelik -e a meglepit,de lehet hogy igazad van,bár nálunk már eléggé elrontottak a srácok!!
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - 01c8755c79)
2008. dec. 13. 19:28

Tudod ez az egész tiszteletre méltó amit leírtál most!!És engem mélységesen meghatott,és tudod mit jelent??Hogy nagyon jól nevelted őket!!!Azzal pedig ,hogy azért kis meglepit vettél nekik teljesen tökéletessé tetted a kört!

Sokszor az ember nem gondolkodik itt a fórumokon csak a saját szemszögéből véleményez,jó hogy más szemszögét is használni kell és,átértékelheti a véleményét!!

Biztos vagyok abban ,hogy nálatok tökéletes a karácsony hiszen süt a szavaidból,hogy szeretitek egymást,és segítitek,és ennyi a lényeg az életben!!Ha ez van nem számít a többi!!

16. spinneli (válaszként erre: 13. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:25

a cél, és valami nem óhajtott mütyür között azért elég nagy különbség van.


A meglepetés erejét te igényled így, nem a gyereked.

15. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:24

Mert aput gyerekkorában nem tanították meg ünnepelni... azt gondolta, hogy jó dolog, ha minél előbb megkapjuk az ajándékot.

Az ünneplést tanulni kell... ezért gondolkodom el mindig azokon, akik utálják a karácsonyt... főleg ha már gyermekük is van.

14. spinneli (válaszként erre: 11. - C3a7faf993)
2008. dec. 13. 19:23

no igen, de sokszor több ajándékpénzből jön ki az áhított dolog.

...vagy gondoljatok em táry ajándékra..például egy utazásra.

Idősebb gyerekeknél ez bőven előfordulhat, és az anyagiasságot nem ez az egy tényező határozza meg.

13. 2d5a00656a (válaszként erre: 11. - C3a7faf993)
2008. dec. 13. 19:23
Nem tudom ,hogy nincs e igaza cameanak,hiszen ha tényleg célorientáltan gyűjt valamire a gyaerek és célja van akkor lehet hogy ezen a módon tudja elérni,ha több ünnepen összerakja,és az nem rossz egyáltalán.Csa k a meglepetés és az ajándék ereje nem tudom eldönteni mekkora erő a célokkal szemben??!!
12. 01c8755c79 (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:23

Hát nem tudom visszakeresni neked, amiket más fórumokon az elmúlt években írtam erről... igen, mélységesen elítéltem az ilyent. Mert a kreativitás, a szeretet, az odafigyelés, a másik vágyának kitalálása... ilyesmi.

10-10 ezer Ft-ot szokott átutalni mindegyik mama a gyerekeknek, én meg rohangáltam ezerrel, hogy mi a francot vegyek.

Normális értékek szerint nevelődtek a gyerekeim. Nem anyagiasak. Ha megvagyok szorulva, azonnal ott áll mindkettőm, hogy megy bevásárolni saját pénzből. (elváltunk, és apjuktól szoktak zsebpénzt kapni, illetve az én apumtól, így aztán én nem szoktam adni nekik. :o))

Soha nem felejtik el a névnapokat, szülinapokat. Egyiknek sincs pl. mobiltelefonja, mert fölösleges, pedig megvehetnék. Szóval édesek. :o)

A lányom jövőre még a középiskola mellett szeretne elkezdeni egy 4 féléves képzést, aminek 100 eFt a féléves díja, arra gyűjt, hogy ne nekem kelljen az egészen finanszírozni. A fiam németet tanul ezerrel, és szeretne legalább egy hétre német nyelvterületre kimenni. Szóval ilyesmi álmaik vannak... amikhez most hozzájárulnak a mamák... és egyébként én is. :o) Vettem ajándékot mindegyiknek.. személyre szabottat, amit csak tőlem kaphatnak, de az álmaikra én is tettem félre pénzt. :o)

11. c3a7faf993 (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2008. dec. 13. 19:21
Én is ettől félek...Inkább néhány hónappal karácsony előtt figyelem az óhajaikat, álmaikat. Mindenkinek van egy hosszú kivánságlistája, ami nyilvános, ki van téve a hűtőre, abból lehet válogatni...csak pénz függvénye. A legkisebb még úgy tudja, a Jézuska nézi...de nekünk is sokszor jól jön. Én nem is akarok hallani arról, hogy pénzt kapjanak.
10. 2d5a00656a (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2008. dec. 13. 19:17
Miért adta oda apukád,és a mamád miért sírt???
9. 2d5a00656a (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2008. dec. 13. 19:16

Nem érzed úgy Hogy ezzel elanyagiasíttjátok őket??/Nálam is hasonló korú és a kérdés is azonos,mit lehet még adni/Nem tudom jó -e pénzte orientálni tizenéveseket???

Mi a tapasztalatod???

2008. dec. 13. 19:13

Annak idején apu mindig előre odaadta... előszedte és kicsomagolta, amit anyukám gondosan elkészített.... anyu sírt, mi is sírtunk... szar volt... :o(

Enyémek 16 és 13 évesek. A mamák minden évben át szokták utalni a pénzt nekem, hogy vegyek nekik ajándékot. Az idén mondtam, hogy amit nekik szánnak, csomagolják be egy csoki mellé, és tegyék a fa alá. Nem vagyok hajlandó már fölösleges dolgokat venni, csak azért, hogy minden fa alatt legyen valami. Mindkét gyerekem spórolós... céljaik, álmaik vannak... hát akkor legyen az ajándék egy szeletke az álmaikhoz. :o)

7. c3a7faf993 (válaszként erre: 2. - C3a7faf993)
2008. dec. 13. 19:11
Persze az ajándékhoz kapcsolják a gyerekek, de épp emiatt hatalmas csalódás, ha előre megkapják és titkon remélik a fa alá is kerül valami...de a helye üresen marad.
2008. dec. 13. 19:07

Nálunk előfordult, hogy égető szükségű nagyobb tételt (pl: téli cipőt) karácsonyi ajándék gyanánt kaptunk meg, karácsony napján pedig mellé valamilyen apróságot.

Nem volt gond belőle.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook