Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha a Párotok nagy értékű Karácsonyi ajándékot adna Nektek, de Ti nem tudjátok viszonozni és ez zavarna? fórum

Mit tennétek, ha a Párotok nagy értékű Karácsonyi ajándékot adna Nektek, de Ti nem tudjátok viszonozni és ez zavarna? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. okt. 11. 07:25
Megbeszélném vele!
2009. nov. 30. 11:55
próbálj kitalálni valami olyasmit, ami nem kerül kifejezetten sok pénzbe, de ugyanúgy örül neki, mintha drága lenne. pl valami különleges vacsorát tálalsz föl, különleges fehérneműben várod, ellesel valahonnan valami jó kis masszázst és kipróbálod rajta. nem minden a pénz, a legemlékezetesebb ajándékok nem az árcédula miatt lesznek azok. ha pedig nagyon zavar, akkor beszéld meg vele, hogy bánt, hogy nem tudod viszonozni, és csak úgy ne vegyen nagyobb ajándékokat.
2009. nov. 30. 11:16
házastársoknál sem értem... külön kezelitek a pénzt? Párotok nem tudja, hogy nem tudjátok viszonozni? Vagy ilyenkor milyen ajándékot vesz nektek, ami olyan drága? TV? Vagy nyaklánc??
60. tapsi hapsi (válaszként erre: 53. - Delike)
2009. nov. 30. 10:38
ha tényleg zavarna akkor nem tudnál mosolyogni... még a csökönyösségén sem! Sztem inkább csak kéreted magad. Bármennyire csökönyös vki, ha valóban(!!!) le akarnád beszélni, megtalálnád a módját - tapasztalat!!!!
59. 40163fd81d (válaszként erre: 58. - Delike)
2009. nov. 29. 22:20

Miért?:))


Pfff??:)

Vagy örülj az ajándéknak ,vagy utasítsd vissza.

58. delike (válaszként erre: 56. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 22:01
erre inkább nem reagálok semmit..pfff...
2009. nov. 29. 20:32
biztos hogy zavarna. Mikor nem laktunk együtt és nagy ajándékot kaptam, akkor is nagyon zavart. De hogy össze költöztünk, ez mit sem változott.
56. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - Delike)
2009. nov. 29. 20:28

???


Nem neki kell"nem tágítani",hanem neked.



Szép színjáték ,szép lelkiismereti kérdés...most már nyugodt szívvel elfogadhatod az ajándékot,hisz ezért ment a műsor,nemde?:))

55. delike (válaszként erre: 54. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 20:15
:D
54. 874eb11dfd (válaszként erre: 53. - Delike)
2009. nov. 29. 20:13

hát akkor nincs más választásod, minthogy örülj neki...vagy ha nem kell neked a drága ajándék, küld el a szegény gyerekeknek...

vagy amikor adja , akkor vágj fancsali képet, és mond,hogy de eeeeeeeez sz*******r....

53. delike (válaszként erre: 52. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 29. 20:08
Mást már nem tudok a csökönyösségén csak mosolyogni. Ettől független nem örülök, mert lenne fontosabb, amre költhetné azt a pénzt.
52. tapsi hapsi (válaszként erre: 50. - Delike)
2009. nov. 29. 19:18
nem tágít és Te ennek örülsz... - legalábbis a smiley jel arra utal. Szval akkor miröl is beszélsz???
51. 874eb11dfd (válaszként erre: 50. - Delike)
2009. nov. 29. 19:10
ha nem tudtok beszélgetni egymással, megbeszélni gondokat, nincs értelme együtt lenni...
50. delike (válaszként erre: 48. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 19:08
Már mondtam neki, de nem tágít :)
2009. nov. 29. 18:49

micsoda problémák.

Miért nem beszélgettek??

azt sem értem, hogy akik házasok...miért kell viszonozni? Beszélgessetek! Sok sok beszéd mindent megold...

48. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - Delike)
2009. nov. 29. 18:35

Jó.Akkor mondd meg neki ,hogy max 2000 forintért lepjen meg karácsonykor,mert téged zavar...blablablabla....próbáljon megérteni,és nem fogod elfogadni,ha nem így tesz.

És a probléma meg van oldva.

2009. nov. 29. 18:24
Párom tudja hogy nem tehetem meg,de nem bántja.Engem néha,de legyőzöm.
46. Azurit
2009. nov. 29. 18:10
Engem se!
45. Edmia
2009. nov. 29. 18:08
Engem nem zavarna... :)
2009. nov. 29. 16:06
biztos, hogy először nagyon zavarna... de ha tudom, hogy őt boldoggá teszi ez az ajándékozás... beletörődnék és nem törekednék arra, hogy hasonlóan drága ajándékot adjak neki. :)
2009. nov. 29. 16:01
Nemrég kaptam a munkámért egy igen értékes gyűrűt. Választhattam, kifizetnek, vagy azt kapom meg, mert tudták tetszik nekem :) Hát kpban nem kaptam volna annyit, amennyit ér, de nem is azért, hanem mert tetszett, döntöttem a gyűrű mellett. Olyan jó érzés volt. :) Mert azt saját erőből, a jó munkáért kaptam :)
42. Loveee79 (válaszként erre: 34. - Szabot.88)
2009. nov. 29. 15:55

Úgy hogy jóval többet keres, mint a nő. Nálunk is így van. Nem mondom, hogy külön kasszázunk, értelemszerűen többet bead a közösbe mint én, és nem számoljuk, hanem egyszerűen egyértelmű, hogy kijön a 200ezres elszámolószámla, és kifizeti, én ennyit nem keresek meg egy hónapban, úgyhogy máris ő adott bele többet.

Nem hangoztatja stb, neki ez természetes, mert a korábbi kapcsolataiban is ő volt a jobban kereső. De engem zavar. Az előző férjemmel közös vállalkozás volt, ott nem okozott gondot, hogy közösnek tekintsem a pénzt, a gyerekeim is tőle vannak. Az utáni kapcsolatban, hasonlóan kerestünk, szóval ott sem volt téma, de most hatalmas a különbség. Az elején imponál az embernek, hogy ezt kap azt kap, aztán idővel ez inkább terhes lesz, mert pocsék tud lenni, hogy nem tudod viszonozni. És nem arra vágysz, hogy tőle megkapd a napszemüveget, hanem arra, hogy te meg tudd venni magadnak és büszke lehess magadra :) És hiába vagyunk házasok és élünk együtt, én azért a pénzért nem dolgoztam meg amit ő keresett, és nem tudom magaménak tekinteni.


Tavaly tervben volt az építkezés, majdnem belekezdtünk, de jött a válság és elhalasztottuk. Hát mondanom sem kell, nekem ez is okozott némi fejfájást :D Gyönyörű a ház terve, hatalmas, és nagyon drága mulatság lesz. De engem aggasztani kezdett, hogy nem lesz igazságos az egész, mert én nem tudok annyit hozzáadni, hogy úgy érezzem enyém is, de végül megoldottuk :) Az ő tulajdona lesz, csak ő fizeti, a törlesztőt meg velejárókat, én haszonélvezetet kapok rá, és én meg gyűjtök egy lakásra, ami majd a lányaimé lesz. De mivel a közös házban tervezem leélni az életem, az lesz az otthonom, saját ízlés szerint berendezve stb, ezért a haszonélvezet. És majd az ő gyerekei öröklik meg, ha nekünk annyi. Én meg megoldom a lányaim örökségét :)


Elég nagy a korkülönbség köztünk, és hát elég sokan gondolják azt, hogy a vagyon miatt vagyok vele, de nem izgat különösebben, a lényeg, hogy ő is tudja, meg én is, hogy nem így van :) De gondolom ettől, még makacsabb vagyok a témában :)

41. delike (válaszként erre: 35. - Szabot.88)
2009. nov. 29. 15:51

Ez a veszély még nem fenyeget :)

Am én is gondolkoztam már ezen. A családi háttere elég érdekes, igazából segít nekik, amennyit csak tud. Ebben nem ugyanaz a neveltetés. Úgy van vele, hogy a szülők majd megoldják a saját problémáikat.

40. delike (válaszként erre: 36. - 40163fd81d)
2009. nov. 29. 15:49

Szánnék én amennyit csak tudnék, de egyetemista vagyok, kollégiumban lakok és általában a heti pénzemből sem jövök ki, ő szokott kaját is hozni.

Semmi jövedelmem nincs, maximum anyáék, ha tudnak adni 2-3000-et. Tudom mirevágyik,de azt nem tudom neki megvenni.

39. 2a033963fa (válaszként erre: 1. - Delike)
2009. nov. 29. 15:46
Nálunk is évek óta ez megy,pedig a párom egyáltalán nem volt soha jómódú.Mindig megbeszéltük,hogy kb.milyen értékbe,amit én be is tartottam,ő viszont sosem.Aztán rájöttem hogy részéről ez a szerelem,szeretet egyik jele,úgymond el akar kápráztatni...és annyiban hagytam.Mondjuk ő már régebben is ilyen volt.Ha valamire gyűjtöttem,ő mindig megakarta vanni,még ha semmi pénze se marad.Soha nem engedtem,akkor a Karácsony legyen neki kivétel,ha úgy gondolja :)
38. 0f8333367d (válaszként erre: 37. - Sajert)
2009. nov. 29. 15:45

Én ebben az időben azon gondolkozhattam,hogy vajon milyen ruhát vegyek fel a szilveszteri buliba?

Vagy meghívnak e valami jó kis buliba?

Nem is volt központi téma,hogy akivel "járok",tőle kapok e ajándékot.Ha jól emlékszem(15éve),mécsestartó kisházat kaptam,meg egy szőrös fókát(nem bébiplüsből volt ám!),az aktuális fiútól.De lehet, hogy a fókát másik karácsonyra kaptam :)Oly régen volt!

Fiatalság,bohóság.

37. sajert (válaszként erre: 30. - 0f8333367d)
2009. nov. 29. 15:34

Én is így gondolom :)).

Azért karóba nem kell dőlnie :-)).

Jaaajj, de jó volt ennyire fiatalon, ezeken a témákon csámcsogni, mint egy tinifilmben :-))).

36. 40163fd81d (válaszként erre: 32. - Delike)
2009. nov. 29. 15:17

????????????


Mennyi pénzt szánsz rá karácsonykor?:)

35. szabot.88 (válaszként erre: 32. - Delike)
2009. nov. 29. 15:14
Én azért azon is elgondolkoznék, h milyen is ez a férfi, ha neked most drága ajándékot vesz, a családja meg nélkülöz???? Mi lesz később, ha nektek lesz család??
34. szabot.88 (válaszként erre: 22. - F303be5590)
2009. nov. 29. 15:11
Bennem is ez merült fel...vannak akik együtt élnek, gyerek is van és a férfinak külön pénze van??? Hogy is van ez????
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook