Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? fórum

Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1338. 707655fba1 (válaszként erre: 1336. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 10:33

Miért vagy így felháborodva?

Igenis ellenőrizzenek mindenkit, részemről állok elébe.

1337. 707655fba1 (válaszként erre: 1333. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 4. 10:27

Nem sértő, és nem is veszem magamra, mivel az utolsó filléreimet is megadóztatják.

Soha nem loptam, a buszon soha nem blicceltem, nem is tudnék, mert a képemre lenne írva! :))


Mégis az a véleményem, hogy először "fent" kellene rendet tenni.

Itt írta valaki, hogy amilyen példát lát a gyerek a szülőtől, azt teszi ő is. Ugyanígy vonatkozik ez erre is. (szerintem)

1336. erikpipi (válaszként erre: 1329. - 707655fba1)
2009. máj. 4. 10:24

Mit értesz? Azt hogy kiragadott egy csoportot a nagyból? Ellenőrizzük a cigányokat külön, vagy a gyerekeseket, meg a vállalkozókat, meg az orvosokat, csak mi vagyunk tiszták és tökéletesek? Mindenért valaki más a hibás, csak épp mi nem.

Én meg undorítónak tartom a szelektálást.

Az államnak meg van rá a módja, hogy mindenkit ellenőrizzen, mégsem tette évekig. Csak időnként és akkor is egy-egy csoportot, mert jó valakire ráhúzni a vizes lepedőt, addig is kuss van.

Mire gondolt szerinted?

Én is 3 gyereket nevelek a férjemmel, van egy vállalkozásunk, senki nincs bejelentve minimálbérre, hivatalosan veszek ki fizetést belőle, a férjem külön dolgozik egy cégnél bejelentve fix. fizetésre.

Ja, hogy most majd azt írod, hogy "hát, vannak kivételek"- köszike...


Mindenki nézzen szépen magába, és ne a másikba keresse a hibát.

1335. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1332. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 10:22
Tényleg nem tudom, miért olyan baromi nehéz az a k.rva szemetet nem eldobni az utcán. Igen, van olyan, hogy nincs minden centiméteren egy kuka, de könyörgöm, akkor tegye a zsebébe, fogja a kezébe a következő szemetesig. Azt azért igazán nem lehet mondani, hogy kilométerenként van egy kuka. S ehhez nem szükséges pénz, tök mindegy, hogy lopnak-e a politikusok vagy sem, van-e gazdasági válság vagy sincs. Ez egy igény, ami vagy van, vagy nincs.
1334. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1332. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 10:20

Sajnos ismét egyet kell értenem :(.

A múltkor valaki azt vágta a fejemhez, hogy nem gondolom, hogy ő majd utcát fog takarítani, meg parkokban szemetet szedni segély helyett, ő diplomás :)).


Lehet hogy beadok egy találmányt, egy karszalagot, ami jelzi, hogy az illető diplomásként dolgozik a városért, s nem a tévé előtt punnyad a segélyt várva.

1333. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1328. - 707655fba1)
2009. máj. 4. 10:18

Már vártam, hogy mikor dobja be valaki, hogy a "kisember" azért csal, mert a nagyok is :))

Remélem, nem sértő a véleményem, de én úgy gondolom, hogy a becsület az nem külső hatások generálta magatartás forma, hanem belülről ered. Az csak egy önigazolás, hogy azért lopok, mert más is azt teszi.

1332. erikpipi (válaszként erre: 1322. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 4. 10:16

Csak meg kell nézni az országot. Nincs egy tiszta falfelület, képesek a fiatalok Bécsig utazni, hogy az új villamosokat összefirkálják, és ezt nevezik művészetnek.

Nem hiszem,hogy a fővárosnak nincs pénze közmunkásokra. Akinek lehetősége van arra hogy közmunkát végezzen, az csinálja. Van bőven munka.

Egyik rokonom jött haza Németországból, azt mondta elég volt az a 3 nap míg kint volt arra, meglássa milyen koszosak lettünk. És nem is tudtam neki azt mondani, hogy nincs igaza...

Régebben a románokat tartottam igényteleneknek, de mára mi is odáig süllyedtünk, ha nem lejjebb.

1331. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1326. - 9bbaa658f2)
2009. máj. 4. 10:15
Ez egy egészen más helyzet.
1330. Rozália (válaszként erre: 1317. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 10:14
Hááát, lehetséges. Én még nem láttam, hogy egy faluban valaki a kutyáját sétáltatta volna... Kivételek persze lehetnek, de faluhelyen nem divat a kutyasétáltatás. Mert milyen is lenne, ha a házörző ebet elvinnék otthonról:) Én sem tenném. De mondom, semmit sem vonok kétségbe. Csak az én véleményem a saját tapasztalatai alapján az volt.
1329. 707655fba1 (válaszként erre: 1327. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 10:13

Nem marhaság az, amit írt.

Én értem.

1328. 707655fba1 (válaszként erre: 1324. - 81f46d06d3)
2009. máj. 4. 10:11

Támogatom az ötletet, ami az ellenőrzést illeti.

Sokszor, sok helyen elmeséltem a történetemet.

Iskola kezdés elött az óvodában kiadtak egy papírt minden szülőnek, hogy kitöltve adja be az önkormányzathoz a beiskolázási segély miatt. ( azt sem tudtam, hogy létezik ilyen!).

100!! ft-al léptük túl az egyfőre megállapított jövedelemhatárt. Kaptam (volna, ha felvettem volna) 800 ft-ot. Ugyanakkor a magánvállalkozók gyereke, aki saját autóval járt a főiskolára megkapta a maximumot.


Annyi a kiskapu, hogy lehetetlen kiszűrni a csalókat.

A másik dolog, én úgy gondolom, hogy addig, amíg magasabb szinten lopnak, csalnak, hazudnak, addig nem várható el a "kisembertől", hogy becsületes legyen!

1327. erikpipi (válaszként erre: 1324. - 81f46d06d3)
2009. máj. 4. 10:10

"A sokgyermekes családok ellenőrzésére külön fordítanék időt és energiát."

Miért azok többet lopnak?

egyszer kellett statisztikát készítenek. Abban a közalkalmazottak reklamáltak a legjobban, hogy a vállalkozókat még jobban sarcolják meg....


Jó nagy marhaságot írtál.

1326. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1324. - 81f46d06d3)
2009. máj. 4. 10:09
Az is számít hol laksz a párom kézzel lábbal menne dolgozni de itt nincs munka.Két hete nem dolgozik .Közmunkára is menne de az sincs.Bármit elvállalna.
1325. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1324. - 81f46d06d3)
2009. máj. 4. 10:09
Ha indulsz a választásokon, én rád fogok szavazni :))
2009. máj. 4. 09:52

Az emberek nem vállalnak felelősséget magukért, hanem ezt az államra próbálják testálni. Sajnos egyet kell értenem, az a valóság, hogy mindenki a jogairól beszél, a kötelességeiről nem. Az a szomorú, hogy ezt tanulja a következő nemzedék, ezt tanulják a gyerekek a szüleiktől.

Múlt héten behívatták nálunk az önkormányzathoz azokat, akik munkanélkülin vannak, hogy felveszik őket, adnak nekik munkát. Közülük 3-an vigyorogva közölték, hogy erre nincsen idejük, dolgoznak ők, csak nincsenek bejelentve. Pénz a zsebbe, plusz a munkanélküli segély... Van, aki eldicsekedte, hogy milliókat keresnek a fiával vállalkozásban, erdészeti munkákkal és méhekkel foglalkoznak, építkeznek éppen városon, nagyon jól megy soruk. Csak éppen ő nincsen bejelentve, amit természetesnek talál, nehogy már jól járjon az állam őrajta. Persze a munkanélküli hivatalba elmenni havonta szakít időt...ami jár, az jár alapon.

Én támogatnám, hogy igenis alaposan nézzenek utána, hova kerül a pénz, amit segélyekre és egyéb juttatásokra kiad az állam. A sokgyermekes családok ellenőrzésére külön fordítanék időt és energiát.

1323. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1320. - 81f46d06d3)
2009. máj. 4. 09:40
Ez így van. 15 éve nem veszem igénybe a magyar egészségügyet, de egy fillért nem kapok vissza azért mert ugyan finanszírozom, de nem kerülök pénzbe.
1322. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1318. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 09:36

Addig amíg a fejekben nincs rend, sajnos semmi sem fog változni. Mindenki baromira tisztában van a jogaival, a kötelezettségeivel vajmi kevéssé. Azt pontosan tudják, mi jár, de azt nem, hogy mit illik.

Abszolút igazat adok neked, de szomorú, hogy nem evidens, hogy a kutyája után eltakarít, hanem emiatt adót kell(enne) kivetni.


Eszembe jut J.F.Kennedy, de nem tudom pontosan idézni, valahogy így szól: ne azzal törődj, hogy a haza mit tud tenni érted, hanem azzal, te mit tudsz tenni a hazádért.

Szerintem nem olyan nagy kérés, hogy az emberek ne dobálják a csikket a homokozóba, ne dobják ki a colás dobozt az ablakon.


A múltkor rászóltam egy emberre, hogy talán nem kéne hagynia, hogy a kutyája lepisálja az ott parkoló autó kerekét. Még ő volt megsértődve.

1321. garamond
2009. máj. 4. 08:49
Nagyon elszomorító, hogy egyesek azokat támogatják, akik nem tesznek a kosárba, de kivenni annál inkább szeretnek. Persze, hogy nem mindenki tehet róla, de most nem róluk volt szó. Inkább azokról akik külföldre járnak pl. dolgozni de majd innen várnak nyugdíjat méltányosságból. Egyébként én is egy szaros "papír rakosgató" vagyok, de nem így kezdtem, hanem elmentem tanulni. Engem is használtak ki, de aztán nem hagytam. És a feketéző mit is épített az országon? A családi pótlékját, a szociális segélyét, vagy netán a gyermeknevelési támogatását?
1320. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1316. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 4. 08:49

Pontosan így van. Elég igazságtalan lenne, ha méltányosságból az is kapna nyugdíjat a közösből, aki nem tett bele. Amit én évek alatt befizetek a nem éppen magas fizetésemből, azt osszam meg olyannal, aki egyáltalán nem fizetett? Ugye ez csak vicc?

Aki feketén dolgozik, az felelőtlen. Ráadásul gondolom,többet tesz a saját zsebébe, mint például én. Én 125-130eFt bruttóból hazaviszek 70 eFt körül, a többi megy a "közösbe". Akik hasonlóan tesznek, azokkal szemben méltánytalan, ha arra illetéktelenek is vesznek majd ki a közösből. Aki vállalja, hogy feketén dolgozik, az vállalja azt is, hogy nem takarít meg a jövőre nézve.

2009. máj. 4. 08:45
Én a kutyaadó bevezetését pártolom. Talán először több kutya lenne az utcán hirtelen, de előfordulhat, hogy később viszont kevesebb. Ha fizetni kellene, akkor talán meggondolnák az emberek, hogy vesznek e kutyát. Én azt látom, hogy nem tudunk itt Magyrországon felelősen állatot tartani, legyen az kutya, macska, vagy egyéb. És ez általános. Van egy kolleganőm, neki pedig egy édes kis kamaszlánya. Évek óta mást sem csinálnak, mint egyik állatról váltanak a másikra, amelyiket pedig megunták, annak isten irgalmazzon. Volt náluk hörcsög, sivatagi egér, degu, papagáj, kutya, macska... A rágcsálók a nyúlólban végezték éhenhalva, a többi az erdőben. Megunta a kislány... Nem vagyok egy nagy állatvédő, de azért tisztelem az állatot, amit magamhoz veszek. Nekünk is van egy kutyánk, nem egészen ilyenre gondoltunk, hogy ha felnő, ez lesz belőle, de a mienk. Nem rakom utcára, nem untam meg. És ez a szülő ezt a mintát tanította a lányának, ő meg majd a saját gyerekének.
1318. erikpipi (válaszként erre: 1312. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 4. 08:28

"Szerinted az ilyen proli mire neveli a gyerekét? Hogy ne szarassa a kutyáját az utca közepére?"-Akkor legalább fizetne a "proli" viselkedéséért. Az azért nem járja, hogy a mezei emberről a bőrt is lenyúzzák, az ő ebe meg ingyen szarik....:), pedig csak egy kedvtelésből tartott állat. Olyan sokan nehezményezik a segélyeket, meg a minden féle kedvezményt. Én ezt nehezményezem, miért fizessek más hobbijáért?

Egyébként elég nagy baj ez a tisztességes kutyatartókra nézve.

1317. erikpipi (válaszként erre: 1314. - Rozália)
2009. máj. 4. 08:23

"Az ő kutyájuk a saját udvarukba piszkít és ha nem akar benne taposni, kétnaponta összeszedi. "

:DDD ez tetszik. Akinek kertes háza van, az is soxor kiviszi a kutyát a közterületre, mert az nem a saját háza......

JA, én is vidéken élek, itt valóban kevesebb, de pl. a Duna partra nem lehet gyerekkel lemenni annyi a kutyaszar.....

1316. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1313. - Alfoldi13)
2009. máj. 4. 08:18

Nem hinném, hogy tévedésben van az, aki azt mondja, hogy aki nem tett a kosárba, az ne is akarjon kivenni belőle.

Hiszen ha fizetett volna adót, akkor megtehette azt is, hogy amit adóba fizetett volna, de nem hagyták neki, azt félretette. Így aztán minden rendben is van, ugye?

1315. Rozália (válaszként erre: 1299. - 707655fba1)
2009. máj. 4. 08:18
Azért feltehetően elmész szavazni. Kire adod a voksodat? Te is szimpátia alapján döntesz. Nem?
1314. Rozália (válaszként erre: 1307. - 54ef7bde15)
2009. máj. 4. 08:16

Egyébként meg nem Budapestből áll az ország. Erről valahogy mindig elfeledkeznek.

De ott is a kertes házban élők miért fizetnének kutyaadót? Az ő kutyájuk a saját udvarukba piszkít és ha nem akar benne taposni, kétnaponta összeszedi.

A vidéken élőkről nem is beszélve.

1313. alfoldi13
2009. máj. 4. 08:12

olyan tév hitben van itt egy egy ember a feketéző is épitette az országot és adót is fizetet volna a legtöbb nem rajta mult én látom a mai fiatalokon hogy a vállalkozok mit csinálnak velük amit csak akarnak...és a munkájuk van olyan hasznos mint egy papir rakosgatónak

az egyforma nyugdíj szerintem nem is méltánytalan

mikor ezeket a sorokat a gazdag állás betőltői olvassák azt gondolom ők fizessenek magán nyugdijpénztárat és igy is nagyobb lesz majd a nyugdíjuk

és bármilyen hihetetlen a feketézésnek nem a kis ember legtöbbször az oka...

1312. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1311. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 08:10
Sajnos adóval sem oldható meg az, ami a nevelésből kimaradt. A szemétben is bokáig járhatnánk, ha nem takarítanának, s ha szólsz valakinek, hogy kiesett a kezéből egy csokipapír, akkor az a válasz: hogy azért vannak az utcaseprők, hogy felsöpörjenek. Szerinted az ilyen proli mire neveli a gyerekét? Hogy ne szarassa a kutyáját az utca közepére?
1311. erikpipi (válaszként erre: 1308. - Helenhadsell)
2009. máj. 4. 08:01
"Ellenorzés és tisztasagra oktatas helyett,"-Még arra is fordítsunk pénzt? Ne viccelj,én sem guggolok le a szomszéd lépcsője előtt, és a gyerekem után is összetakarítok. A legtöbb ebtartó gyerekként kezeli a kedvencét. A múltkor láttam, hogy valaki pórázon sétáltatott egy nyestet, az meg nemes egyszerűséggel odaszart a helyi salátabár ajtaja elé. A gazdája meg átlépte...
1310. erikpipi (válaszként erre: 1308. - Helenhadsell)
2009. máj. 4. 07:54
Így is vannak kóbor kutyák. Ebadó nincs. Ha végigsétálsz Budapest utcáin, láthatod, hogy kerülgetni kell a kutyapiszkot. Nem ingyen takarítják a kutyapiszkot, hanem kemény pénzért.
1309. 54ef7bde15 (válaszként erre: 1308. - Helenhadsell)
2009. máj. 4. 00:42

Látom a jóindulatot a soraid között. Boztos élvezettel képzelted el, amint megtámadnak engem kiéhezett kutyák és szétszaggatnak, mert nem szimpatikus, amit írok.

De ha előveszed az eszed, akkor találsz más megoldást is. Nem az az egyetlen megoldás, hogy az ember szélnek ereszti a megúnt állatait. (habár manapság néhányan már a gyerekükkel is ezt teszik)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook