Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmas út mellett élőkkel szeretnék beszélgetni fórum

Forgalmas út mellett élőkkel szeretnék beszélgetni (beszélgetős fórum)

1 2
2018. aug. 9. 08:59
Sziasztok! Egy kis helyzetjelentés. :) A forgalmat kezdem megszokni, aludni is tudok, de a rezgéstől még mindig kivagyok. :( Sajnos sok kamion jár arra és hát remegteti a földet rendesen. Mi kb 30 méterre vagyunk a főúttól. Most már a férjemet is beparáztattam, mert a felső szinten rendesen lehet érezni, hogy a kamionoktól berezonál minden. Azt mondta, hogy hívjak ki egy szakértőt, aki remélhetőleg megnyugtat, hogy nem lesz baja ettől a háznak.
38. Bridzs87 (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2018. júl. 26. 09:00
Igyekszem. :) Köszönöm a kedves szavakat. :) Igen, az szerintem is klassz, ha eltakarja a házat, de egy szélviharnál én is paráznék, meg parázok is, mert minket is fák vesznek körbe. :D De én már megbeszéltem a férjemmel, hogy ritkítani kell és ami olyan, azt kivágni. Marad még bőven, meg nálunk folyamatosan nő minden. :D
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Fincsi5)
2018. júl. 26. 08:46
Szakemberrel kellene megnézetni, hogy milyen állapotban van. Ha nem beteg, és le vannak vágva a veszélyesebb ágai, akkor nem jelent fenyegetést a házra. Mellesleg az tényleg jó, amikor egy szép, nagy fa odaárnyékol :)
36. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Bridzs87)
2018. júl. 26. 08:42

hjaj, próbálj belenyugodni. Gondolhatod, ha gond lenne, férjed sem lenne nyugodt.

Lehet, olyan jó vásár volt ez a szép ház, hogy szinte nem akarod tudat alatt elhinni.


Nyugi, élvezd a kertest!:))


Velem közölte tegnap férj, hogy ne is álmodjak arról, hogy kivágatja a fát, pont klassz, hogy eltakarja a házat. DD

35. Bridzs87 (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2018. júl. 26. 08:37
Remélem. :) Köszönöm a biztatást. :)
34. Bridzs87 (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2018. júl. 26. 08:29
Szerencsére nagyon jó szomszédaink vannak. Segítenek mindenben. Mondtam már nekik. Azt mondták és az előző tulajok is, hogy amióta az egyik ház előtt kátyúk vannak, azóta lehet érezni ezt a rezgést. A szomszédokat nem zavarja, mosolyognak rajtam. Alsó szinten nem érzem, csak az emeleten. Férjem szerint a faburkolatok rezonálnak. Lehet van valami ebben a kátyú dologban, mert ha elmegy egy nagyobb kamion, akkor sem mindig lehet érezni.
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Bridzs87)
2018. júl. 26. 08:28
Majd megszokod :)
32. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Bridzs87)
2018. júl. 26. 08:19
Szomszédok vannak, beszélgettek velük? Legjobb lenne, ha megkérdeznéd őket, hogy ők is érzik-e? Ha nem, akkor nyugi, csak beképzeled...majd elmúlik.:)))))
31. Bridzs87 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2018. júl. 26. 08:02
:) Lehet nekem kell rendet tenni a fejemben, mert túlparázom. Kicsit már jobban aludtam szerencsére, csak ez a rázkódás tesz tönkre. Bár már néha nem tudom, hogy most tényleg rezeg a ház vagy már csak beképzelem. :D
30. Channa* (válaszként erre: 19. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 20:14

Nem, társasházban lakunk, és most a metró megy el alattunk:D

De nem zavar:DDDD

29. Bridzs87 (válaszként erre: 28. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 10:01
Igen, tudom. :D Ismerős. :D A férjeknek a legjobb, őket aztán nem idegesíti semmi. :)
28. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 10:00
Már kettőt sikerült kivágatnom, ezt még be kell adagolnom a férjnek, tudod, ...hogy az ő döntése legyen. DD
27. Bridzs87 (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 09:58
Nem. :) Csak este bekapcsolom kicsit, hogy lehűtse a szobát, aztán annyi. :)
26. Bridzs87 (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 09:58
Egymásra találtunk. :D Tele vagyunk fákkal és én is parázok. :D Ősszel meg is lesznek ritkítva a fák, meg ami olyan kivágjuk, mert sajnos amilyen szélviharok vannak mostanában... Biztos, ami biztos. Na tehát :) úgy van a házunk, hogy főút mellett egy parkosított telken. Bentebb van, nem közvetlen az út mellett és ugye sok fa, bokor van. De maga az út elég forgalmas: autók, kamionok és sajnos ha egy nagyobb teherautó elszáguldozik előttünk, az bizony remegtet. Na én ettől vagyok ki. Miért nem vágatjátok ki azt a nagy fát és akkor nem kellene félni, hogy esetleg kárt csinál?
25. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 09:44
Éjjel megy a klíma?:(( A csontjaid fogják bánni, te lány!
24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 09:42

Nem értem ezt a forgalmas helyet...a ti utcátokban mennek a kamionok? Vagy csak hallatszik?


Lehet, csak párázol, mint én. Mi viszonylag friss kertesek vagyunk, 3 éve jöttünk ide.

Én a ház előtti fától félek, mert nyikorog, ha nagy szél van, s ha dőlne, azt a házunk bánná.

De ez eddig csak az én félelmem.

23. Bridzs87 (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 09:38
Múlt éjjel aludtam csak nyitott ablaknál, egyébként van klíma, úgyhogy csukott ablak mellett alszok. Idővel biztosan megszokom, csak most még nagyon fura. Főleg, hogy soha nem laktam ilyen forgalmas helyen.
22. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. júl. 25. 09:36
"lepkeszárny csapkodásra" :DDD
21. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 09:36
Nyitott ablaknál alszol?
2018. júl. 25. 09:34

Véleményem szerint így zajlana ez a beszélgetés:


-Nem zavar benneteket, hogy forgalmas út mellett éltek?

-Nemmm, nemmm, nemmm

19. Bridzs87 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. júl. 25. 09:29
Lepkeszárny csapkodásra...ez jó. :D Kertes házban laksz?
18. Bridzs87 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 09:22
Lehet, hogy már megrögzött vagyok. :D Viccet félretéve :) igen, jóval csendesebb helyen laktam eddig. Érdekes, mert mikor megnéztük a házat, nem tűnt fel a forgalom, bele sem gondoltam. Rögtön beleszerettem. :) Ha kint vagyok, egyáltalán nem zavar, mert elvonják a figyelmemet a madarak és a sok szép növény. Férjemet nem zavarja, Ő jókat alszik. :) Azzal nyugtat mindig, hogy ne aggódjak, nem fog összedőlni a ház. :D
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Bridzs87)
2018. júl. 25. 09:12
Nem lehet, hogy mivel eleve csendesebb, mint ahol eddig laktál, jobban figyelsz a hangokra?
2018. júl. 25. 09:07
Köszönöm a válaszokat. :) Remélem hamarosan megszokom és nem ugrik össze a gyomrom minden alkalommal, mikor egy nagyobb kamion megrezegteti a házat. :( Ez zavar a legjobban.
2018. júl. 24. 19:59

En gyerekkoromban 2 utcara laktam a villamostol, viszonylag suru forgalmu, de teherauto mentes utcaban.


Aztan laktam olyan helyen, ami setaloutca volt, csak villamosforgalommal.


Majd olyan helyen, ahol nagyon hangos; regi villamosok jartak, plusz repulok keszulodtek mar leszallashoz, plusz auto; teherauto.


Egyik helyen sem zavart a zaj.


Most egy 800 fős falu zsákutcájában lakok; 4 haz van az utcaban, kb ennyi a forgalom is, ha a masik 3 hazajon kocsival vagy ha ritkan jon vki.


En az elso fel evben nehezen szoktam meg a csendet. De most is jol erzem magam itt is, meg ott is ahol a villamos az ablak alatt megy.

2018. júl. 24. 18:26

Én ebbe születtem bele, és sosem zavart, hogy 4-5 busz áll meg a házunk előtti buszmegállóba, illetve a villamos a villamos megállóban. Az autókat nem említem, mert gondolhatod ezek után, hogy az megszámlálhatatlan, de ezekre a zajokra én mélyen és nyugodtan alszok, de ha elutazunk vidékre, akkor felkelek az összes kutyára, kakasra, madárcsicsergésre, lepkeszárny csapkodásra és a csendre is.:)


Remélhetőleg néhány hónap alatt hozzászoksz, ha minden más szuper:D

Kitartást!

13. Bridzs87 (válaszként erre: 12. - 94a5ece02e)
2018. júl. 24. 15:06
Kertes ház? Merrefelé laksz, ha szabad érdeklődni?
2018. júl. 24. 15:03
Én csukott ablak mellett alszom, még nyáron is. Az mondjuk azért sem zavaró, mert úgy is megy a légkondi. Amúgy mindent meg lehet szokni, de ha egyszer költözni fogok, a csend biztos, hogy fontos szempont lesz.
11. Bridzs87 (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2018. júl. 24. 14:08
Értem. Nem lehet minden teljesen tökéletes. :) Igazából nekem is csak akkor zavaró, ha fent vagyok az emeleten. Lent a nappaliban, konyhában fel sem tűnik és szerencsére rezgés sincs. Mikor megvettük a házat, akkor néztük a falakat, de nem volt megrepedezve. Áprilisban kifestettük az egészet költözés előtt és szerencsére azóta sincs rajta repedés. Csak remélni tudom, hogy ez így is marad, mert egyébként meg nagyon szeretjük a házat és a kertet. :)
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Bridzs87)
2018. júl. 24. 14:03
Egy forgalmasabb útról nyílik az utcánk. Az út túloldalán pedig ott megy a vasút. Mondjuk csak a tehervonatok hallatszanak oda. A házba meg szinte semmi, ha csukva vannak az ablakok. Viszont csak azóta zajosabb kicsit, mióta a kettővel lejjebbi szomszéd kivágta a hatalmas ciprusait. De szerintem megintcsak javulni fog a helyzet, mert amerre légvonalban legközelebb van az út, még van egy telek, amire még csak most építkeznek. Ha az a ház kész lesz, biztos, hogy sokat lefog majd a zajból. Ez az ára annak, hogy jó helyen van a ház, ahol jó a közlekedés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook