Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? fórum

Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1398. d532163884 (válaszként erre: 1397. - Rencsi0808)
2009. máj. 5. 11:43

ha hülye a devizapiachoz, minek vesz fel jen alapú hitelt?(az egyik legkockázatosabb deviza.ja, mikor felvette akkor meg örült, mint majom a farkának, hogy milyen nagy bizniszt csinált ezzel a JPY hitellel a HUF-hoz képest:)).Álljunk már le azzal, hogy csinálunk vmi butaságot, aztán szidjuk pl a bankot.Tanulni, informálódni minek, az fárasztó nem?:)

Nekem csak az nem tetszik, hogy te is beállsz rögtön a zsidózók táborába, dehát ez van:(

2009. máj. 5. 11:37
OTP na nehogy elsírjam már magam a szegény bankok miatt csak a múlt évben több 100 milliárdos nyeresége volt! A magyar bank ugyanúgy emeli a törlesztőt mint másik bank az a lényeg hogy így is úgy is rajtad csattan az ostor. Egy 'kicsit' szemétségnek tartom az egyik szomszédom felvett az OTP-től 5,2 milliót 30000 törlesztővel most 70000 vonnak neki mondván hogy ja bocsi japán jenes a hitel. Persze a nagy segítség is jött: felment pestre és úgy elhajtották onnan mint a magzatvizet, mondván "nézze ha átváltja még rosszabb lesz, de ha gondolja átváltjuk fizessen be 100000 ft-ot és már kész is a szerződés módosítás!! Ja és hozzáteszem hogy a ház amire felvette már nem ér annyit, és fedezetként újabb ingatlant akarnak. Az 5,2 most 12 millió forintnál tart. Azért ez mekkora!! És akkor is a ... irányítják ezt az országot ha tetszik neked ha nem! és ők aztán magasról letojják hogy te vagy én hogyan és miből élünk. Csak akkor lesz mérvadó amikor kihal ez az ország és már nem tudjuk a malmaikra hajtani a vizet, de addig is ' ember fizess és bízva bízzál" hogy talán egyszer eljön az a nap amikor a részleteid végére érsz!
1396. d532163884 (válaszként erre: 1395. - 27be861736)
2009. máj. 5. 11:25

miután megvertél egy két banki alkalmazottat, jól kizsidóztad magad ,talán elmondhatnád a felvilágosulatlanoknak, hogy milyen forrásból lesz a Magyar bankodnak tőkéje,kiktől fog betéteket gyűjteni, milyen hitelkihelyezési politikája lesz stb... mondjuk ha netán véletlen devizaalapú hitelt nyújt, az árfolyamveszteséget ki fogja neki megtéríteni, mert a MAGYAR BANK ugye nem fogja holmi devizapiaci folyamatok miatt emelni a törlesztőt:)Meghát gondolom profitja se lesz, mert azt odaadja a hitelfelvevőknek, hogy jó legyen nekik:)

Ha tudnátok milyen közgazdasági nonszenszeket írtok, elsírnátok magatokat:)))

Amúgy van magyar bank, úgy hívják:OTP:)

2009. máj. 5. 11:02

Na meg ez a gusztustalan kijelentések.


Adott egy család 4 gyermekkel. Vásároltak egy nekik megfelelő házat, 87ezer havi törlesztéssel. Erre ugye Ők is bebukták, mint annyi sok család. Jelenleg 127ezer a havi törlesztő. És mivel jönnek???? Bankos kisasszony: minek szült annyi gyereket, ha nem tudja bevállalni?

Itt pont nem ez a kérdés. De a másik oldallal mért nem foglalkoznak? Nem orkokról van szó, ez nyilvánvaló. Ezért van szükség egy Magyar bankra, amit már szerveznek. És aki a Magyar családok ellen van, a leggusztustalanabb ember. A nevében is benne van... Én a pult mögül kikaptam volna a bankos kisasszonyt.

1394. 27be861736 (válaszként erre: 1392. - 27be861736)
2009. máj. 5. 10:34
természetesen ez jól jön a cionistáknak...
1393. 27be861736 (válaszként erre: 1383. - D532163884)
2009. máj. 5. 10:26
alább ezt írtam le. és van értelme. a sok szart veszi mindenki... én nem tudnék olyan "tejet" adni a gyerekemnek, ami nem tej. stb...
1392. 27be861736 (válaszként erre: 1389. - Erikpipi)
2009. máj. 5. 10:22
és azt ugye tudjátok, hogy a multik a kapott adókedvezmények után, mégcsak nem is itt költik el a pénzüket????? a multikat és a külföldi betelepedő cégeket kiemelt adóval sújtanám, ha nem tetszik, el lehet menni... mert így versenyezni nem tud a gazda sem. ha Ő csak 80ért tudja adni az almáját: mert tb, adó, kutyafasza minden járulékot fizetnie kell. a multi ellenben 30ért tudja adni a kib@szott almáját, mert nem kell neki fele annyit sem fizetnie mindenféle járulékból. EZENNEL KÖZLÖM, HOGY A MAGYAR TERMÉKEK EZÉRT DRÁGÁBBAK! Már szóvá tették itt néhányan, hogy Ők csak multikba tudnak vásárolni, mert az olcsóbb. Én is jobban élnék, ha multinál vásárolnék. De nem teszem! Nem fogom az ő zsebüket tömni, hogy még csak nem is itt költik el a pénzüket és éhbérért alkalmaznak MAGYAR EMBEREKET akik rabszolga munkát végeznek nekik.
1391. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1389. - Erikpipi)
2009. máj. 5. 09:43

Ezek tényszerű esetek, rendőrségi ügy van folyamatban belőlük. Nem tudom, ki és hol hibázott, de ez megtörtént. Egyébként nálunk például nincsen védőnő és nem járnak ki a kórházból sem havonta tanácsadást tartani. Hogy miért? Mert valakinek nagyon kellett a pénz és elsikkasztotta, amit az állam erre utalt. Ezt például sokan elolvashatták a megyei napilapban.

Nézd, én nem vagyok olyan okos, hogy tudja, tulajdonképpen mitől ment tönkre a magyar gazdaság. Szerintem nálunk sokkal okosabb és tanultabb szakemberek is keresik a konkrét okokat. Mindenkinek a saját környezetében vannak nagy emberi tragédiák, kisemberek, vállalkozások, gazdaságok mennek tönkre.

Azt viszont hinni akarom, hogy mivel a nagy dolgokba nem szólhatok bele, nem irányíthatom (valószínűleg nem múlik rajtam milliárdos sikkasztás, állami építkezés sorsa, munkások jövője), a saját életemet viszont maximálisan. Rajtam múlik, feketén megyek e el dolgozni (de ezzel a véleményemmel csak egy tényt említettem és nem zárom ki azt a lehetőséget, hogy van, akinek nincsen más választása a megélhetését illetően), az is, hogy vállalkozom, vagy elmegyek inkább más keze alá munkásnak, mérlegelem kiadásaimat, meghatározhatom, milyen terméket választok.

Megtanulhatom azt is, hogy mennyit bírok el felelősen, mint már írtam, kutyából, macskából, hitelből, gyerekből.

Azt sem hiszem, hogy mi most megosztottak vagyunk. Kicsit úgy érzem, hogy -ne vedd megbántásnak- de nagyon ragaszkodsz a Te saját igazadhoz, ahhoz, amit Te látsz magad körül. Azt is látod, hogy sok dologban egyet beszélünk? Csak Te egyetemistákat, főiskolásokat említesz, én kisiskolásokat. Mindenkit azt "bánt", amit maga körül lát, amit megél a saját kis életében.

Én nem hibáztatok senkit, arra még nem vetemedtem. Vagy Te másként láttad a hozzászólásaimban? Tegnap óta mintha direkt beleolvasnál mást is a hozzászólásokba. Tegnap türelmesebb voltam, ma már kicsit zavar. Én nem beszél romákról, társadalmi megosztottságról, pártokról és nem keverem a saját kis életembe a nagy dolgokat, amikkel hiába is foglalkoznék. A multik kedvezményét befolyásolhatom talán? Vagy valaki hozzánk hasonló?

Én azzal foglalkozom, hogy helyt álljak a munkahelyemen, itthon, eleget tegyek a kötelezettségeimnek és ha alkalom adódik rá, akkor éljek a jogaimmal. Ennyi. Egyszerű kis életem van, azt mondhatom, becsületes.

És nem személyeskedem senkivel. Ezt fontosnak tartom, mert a személyeskedés lealacsonyítja a vitát, amiből egyébként bárki tanulhat.

1390. 707655fba1 (válaszként erre: 1389. - Erikpipi)
2009. máj. 5. 08:24

Teljesen igazad van.

Én sem állítottam olyat, hogy ezért CSAK ezért tartunk itt.

Lásd 1374 hsz-om második fele.

1389. erikpipi (válaszként erre: 1382. - 81f46d06d3)
2009. máj. 5. 08:00

Tudom miről beszélsz, de ez nem általános. Vannak erre példák persze. Azt nem hiheted, hogy ezek a kiragadott esetek tették tönkre a gazdaságot.

Milliárdos sikkasztásokról, közbeszerzés megbundázásáról, állami építkezéseken való feketemunkásokról, vagy milliárdos kifizetésekről hallottál már? Az idén 112 milliárd forint kedvezményt kaptak a multik. A kkv-k 2 milliárdot, pedig ők adják össze a működő gazdaság 70%-át. Ezek a nagy pénzek.Miközben ezeknek az ellenőrzését senki nem végzi, mindig a véletlenen múlik, ha bebuknak. Egy olyan ismerősöm van, aki vagy 20 éve feketén dolgozik. Az elmúlt években próbált tisztességes munkát keresni,de sehol nem akarják bejelenteni, mindenhol napi pénzt fizetnek, és a saját kocsijával kell furikáznia a munkásokat.

A környezetemben élnek szegények, sőt azt kell mondanom, hogy a középréteget látom lecsúszni. Van, hogy hó az utolsó héten már nincs pénzük, és nem azért mert dorbézolnak. Az egyiknek megugrott a törlesztője, a másik elvesztette a munkáját. Csak az az érdekes, hogy egyik sem a másikat hibáztatja. Egyik sem irigykedik arra a szerencsétlen romára, akinek 3 gyereke van, mert kezdik érezni, hogy még tisztességes munkával is juthatnak az ő sorsukra. Az egyik ismerősöm 5 ezer forintos forgalmat bonyolított le a múlt hónapban. A járulékait akkor is fizetnie kell, de nincs miből. A másik már bezárta az üzletet, és épp munkahelyet keres,most segélyen van.A nagy fiam mondhatom, összes haverjának a családjában anyagi gondok vannak, és szinte mind most megy majd, vagy menne, főiskolára, egyetemre.Diákmunka pedig szinte nincs, annyi a jelentkező.

Én ezt találom tragédiának.

Nem dühös vagyok, hanem inkább szomorú, hogy embereket így meg lehet osztani, és megvezetni.

Tudod elég furcsa amit írsz,mert elméletileg minden nevelőszülő köteles vezetni a kiadás bevételt, és számlával igazolni, mire fordította a gyerekre kapott pénzt:

"nevelőszülő és a helyettes szülő az ellátás idejére nevelési díjat, ellátmányt és nevelőszülői díjat kap, melyek összegét törvény írja elő (Gyvt. 1997. évi XXXI. tv. 56.§; 261/2002 (XII.18) Korm. rend.). A nevelési díjat és az ellátmányt a helyettes/nevelőszülő a gyermek ellátására köteles fordítani. A helyettes/nevelőszülő gyermekek ellátásához helyettes szülői/nevelőszülői jogviszonyt létesít az adott működtetővel/intézményfenntartóval, ahonnan a továbbiakban az ellátás biztosításához szükséges finanszírozást kapja, illetve munkájához a szakmai segítséget és ellenőrzést."

"A pénz felhasználását számlákkal (havi elszámolással) igazolnia kell. A hivatásos nevelőszülő nem veheti igénybe a nála elhelyezett gyermek(ek) után a GYES-t és GYED-et. "


Te akkor ott voltál, amikor elszámoltatták a nevelőszülőket, vagy hallottad? Mert ha ez igaz, akkor valaki szabálytalanságot követett el, amikor nem ellenőrizte őket.

1388. klenca (válaszként erre: 1386. - 81f46d06d3)
2009. máj. 5. 07:33

Ez sajnálatos.

Sajnos ma kis hazánkban a gyermeknevelés eléggé magára hagyott téma.


1. Bárki szülhet, bármennyi gyermeket.

Bezzeg, ha a bankban fel akarok venni kölcsönt, akkor megnézik, bírni fogom-e majd havonta azt a terhet 10-15-20 éven keresztül.

A gyereknevelés is pénzbe kerül, de senki előtte nem kötelez senkit arra, mérje már fel, lesz-e majd annyi pénze, amennyiből pelenkát, gyógyszert, cipőt... vesz neki, fizeti a lakbért, albérletet, kölcsönt...

Vannak köztünk fogyatékosok is, s előfordul két súlyosan fogyatékos ember házassága, gyermeknevelési szándéka is. Ki fog mellettük állni, tanácsokkal ellátni, segíteni amikor kell?


2. Van amikor az ember megfeneklik a gyermeknevelés egy-egy szakaszában. Kihez fordulhat? Úgy igazán őszintén?

Azok, akik gyámságot vállalnak nem őáltaluk szült gyermek fölött, egy nagyon komoly tanfolyamon kell részt venniük, ami vizsgával zárul.

Az, aki csak szimplán szül gyermekeket, milyen felkészítésben részesül?

( Ha szerencséje volt, akkor ott van előtte egy kiváló szülői példa.)


Csodálkozunk, hogy itt tartunk???

1387. klenca (válaszként erre: 1379. - Vénboszi)
2009. máj. 5. 07:22

Ebben majdnem teljesen egyet is értek.

Vásároljunk magyar árut!


De vajon a TOMI mosóporbak, -aminek nagyon magyar a hangzása-, ki a gazdája, tulajdonosa?

A Danone joghurt hol van bejegyezve, melyik országban, s kinek termel adót?

Nem olyan egyértelműek már manapság ezek.

Ott van a CBA (dislexiás lányom szerint ABC), 100%-ban magyar áruházlánc. Ott vásárolsz? Vagy azért néha kitekeregsz a TESCO-ba, Intersparba, ALDI-ba, LIDL-be?


Viccnek tűnhet, de a zalai züldségesek a budapesti nagybani piacon veszik meg a szomszéd faluban megtermelt zöldséget.:((


Már nem divatos otthon megvarrni az anyukának a gyermeke ruháját, valamelyik butikszerű boltban illik megvenni...


A cipőkről meg ne is essen talán szó...

Ott a drágább az olcsóbb. A SIESTA betétes cipőmet lassan a nyolcadik éve hordom. Nagyon kényelmes, s mivel igazi bőrből van, nem is ment szét.


Igaza van annak, aki azt mondja, a fejekben kell rendet tenni, s akkor talán talpra állhatunk.

Saját elhatározásunk is kell hozzá, de az állam részéről is lehetne annyi segítség, hogy a magyar árukra ne tegyen plusz terhet, ha itthon akarjuk eladni.

1386. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1384. - Klenca)
2009. máj. 5. 07:18

Korrekt. Én azokra gondoltam, akik a gyerekekből próbálnak megélni ma, itt Magyarországon. Családokra és nevelőszülőkre is.

Tavaly itt a községben elvettek több gyerkőcöt is nevelőszülőktől, rendőrségi ügy is lett belőle. Az lett a "divat", hogy akinek nem volt munkája, képesítése, elment egy tanfolyamra és nevelőszülő lett. Hoztak ki gyerkőcöket, hármat-négyet is esetenként, csak azzal nem számoltak, hogy ez a munka egy 24 órás folyamatos műszak. Nem etették, bántalmazták a gyerekeket. Volt, aki bele akarta fojtani a kádba az egyikőjüket, a másikat még az utcán is rugdosta nevelőapuka. Falubeli szülők jelentették fel őket az óvónő vezetésével. Erre az volt a válasz érintett "apukától", hogy tönkretették őket az emberek, hogy fogják fenntartani a 3 kocsijukat, miből fogják fizetni a hiteleiket? Egy falusi házat úgy felújítottak, hogy légkondi van benne és minden szuper háztartási és szórakoztató elektronikai felszereléssel ellátott. A gyerekeket meg éheztették szó szerint. Az egyiket azért verték meg, mert kiszökött éjjel és felfalt egy halom kaját a hűtőből, másnap meg hányt össze-vissza. Én az ilyen és hasonló emberek ellenőrzésére, kiszűrésére gondoltam tegnap, nem az átlag magyar nagycsaládosra.

1385. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1383. - D532163884)
2009. máj. 5. 07:12
Nem látsz benne igazságot? Tudsz valami okosat, valami valóságosabbat ennél? Ezt én mondom Neked itt vidéken, aki próbál magyar terméket előállítani, piacképeset.
1384. klenca (válaszként erre: 1355. - 81f46d06d3)
2009. máj. 5. 07:09

Egy ismerősömnek meghalt a huga, s ott maradt árván a két kiskorú lánya. Ismerősöm a gyámja a két kislánynak, s havonta kell bemutatnia bevételi+kiadási pénztárkönyvet, számlákkal igazoltan, hogy a rájuk eső családi pótlkot + nevelési pénzt hogyan költi rájuk.


Ebből az ötletből indultam ki, hogy ezt én is meg tudnám tenni SZÜKSÉG ESETÉN a saját gyermekeimmel.

( Akkor legalább a Mr Férj is láthatná pontosan, mire mennyi megy el.)

1383. d532163884 (válaszként erre: 1379. - Vénboszi)
2009. máj. 4. 22:41

figyu, így sokkal egyszerűbb:


[link]


meg vagy 1000 helyen fenn van...mondjuk a szerzőnek nem sok köze van a makroökonómiához:)))- az érzelmek felkorbácsolásán kívül értelme nem nagyon van.

1382. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1378. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 22:07
Jó neked. Mert azt hiszem a hozzászólásaid alapján, hogy Te nem találkoztál azokkal a gyerekekkel és szüleikkel, akikről írtam. A családjuknak felesleges gyerekekkel... Akik családi pótlékot, segélyt jelentenek és nem a jövőt a szüleik számára.
1381. 707655fba1 (válaszként erre: 1379. - Vénboszi)
2009. máj. 4. 21:13

Ez egy hatalmas nagy igazság!!!!


Egy baj van vele, hogy már rég nincs magyar termék, nincs magyar gyár, üzem Magyarországon.


Sajnos...

1380. 707655fba1 (válaszként erre: 1378. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 20:51

Azt a .... mindenit a konok fejednek!


Nem szólogattam be, azt keresed folyamatosan hol tudsz belémkötni!!!


Akinek nem inge.. arra gondoltam, hogy én sem vettem magamra a kutyás sztoridat, neked sem kellene a sokgyerekest!!


NEM BESZÓLÁSNAK SZÁNTAM!!!!


Én vagyok primitív, amikor te nem tudsz értelmezni egy mondatot?


A legvédtelenebb réteg....


Ezt sem tudtad értelmezni, hogy mire, kire írtam én és más is!!!!

Annak ellenére, hogy egyértelműen lett megfogalmazva részemről.


És tudod mit?

Igenis szégyen arra a szülőre nézve a sok/több gyerek, aki nem azért szüli, mert akarja, hanem pénzért!

Az ilyen családban született gyerek nem a jövőt adja, hanem a még több segélyből élő szerencsétlenek számát gyarapítja!


Ha így sem érted, akkor nagyon sajnállak!!!

1379. vénboszi
2009. máj. 4. 20:31

"Made in China" - olvashatjuk nap mint nap. Cipőnket, ruhánkat, elektronikai berendezésünket, sőt lassan már a gyerekünket is Kínában csinálják. Az a tény, hogy ezek a roppant ízlésesen és igényesen elkészített termékek általában az első használat után tönkremennek, végtelen örömmel tölthet el minket, hiszen az újabb termék megvásárlásával ismét hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a kétmilliárdnyi szorgos kéz egyike félmaréknyi rizs értékű fizetéssel teljen meg. Azonban mielőtt még

elérzékenyülnénk saját magunk önzetlen jóságától, nézzünk szét egy kicsit a környezetünkben.

Nézzük meg, miért lett munkanélküli Kati néni, a varrónő, miért lett 34 évesen rokkantnyugdíjas a Feri, miért akasztotta fel magát a gazdálkodó Józsi bá', vagy miért turkál ott a kukában az a büdös

hajléktalan?



Nem a kínaiak miatt, hanem miattunk. Mert spórolunk. Mert azt hisszük, hogy spórolunk. Nem nézzük, kaviár vagy kutyaszar van e az üvegben, azt vesszük meg, amelyik két forinttal olcsóbb. Legszívesebben saját anyánkat is eladnánk és vennénk helyette egy akciós energiatakarékos takarítógépet. Mert az kevesebbet fogyaszt.

Kati néninek soha sem fájt a foga a munkanélküli segélyre. Nem is kapott belőle egyetlen fillért sem, míg működött a varroda. Azonban hiába varrtak szép és jó minőségű ruhákat, nem kellett az embereknek. A takarékoskodók számára túl drágák voltak a kínaiban és turkálóban kaphatókhoz képest, a menők pedig csak nem vesznek meg olyat, amire nem az van ráírva, hogy London. Így aztán hamarosan érkezett egy udvarias német úriember, aki nagylelkűen megvásárolta a gyárat. Azon persze nincs mit csodálkozni, hogy szép lassan csődbe ment a varroda, hiszen a német már régóta foglalkozott ruhákkal Németországban is.

Érthető, nem akart konkurenciát saját magának.



Feri kőművesnek tanult. Olyan szép egyenes falat tudott rakni, hogy még az igazgató is csodájára járt. Dolgozott itt-ott feketén, de normális munkát sehol sem talált. Miért is lenne szükség kőművesre, ha építkezés is csak ritkán van? Így aztán egyik barátja tanácsára leszázalékoltatta magát. Félreértés ne essék, még mindig fél kézzel pakolja a negyven kilós betongerendákat, de valamiből meg kell élni


Józsi bá' nem volt depressziós, nem volt szerelmi bánata, csak tíz millió forintos adóssága. Nem. Nem ivott, nem játékgépezett. Sokkal rosszabb: teheneket tartott, és gabonát termesztett. Azért kellett a pénz, hogy gazdasági épületeket építsen, gépeket vegyen. De nem kellett az embereknek a gyógynövényt legelő teheneiből fejt finom tej, mert inkább a bevásárlóközpontban kapható reggeli italnak becézett hulladék anyagokból készült kotyvalékot itták. Istenem, olcsóbb volt. Meg egészségesebb is, hiszen Józsi bá' is a tej miatt halt meg.



Fúj, büdös hajléktalan, hogy lehet ide engedni az utcára, rontja a városképet, elriasztja a turistákat, összehugyozza a padokat! Igen ám, de a büdös hajléktalan nem egy természeti jelenség. Nem valami varázslat következtében keletkezett, hanem rendes átlagos emberből vált büdös hajléktalanná.

Hiába kergetjük el, zárjuk be, ha nem látjuk, akkor is büdös hajléktalan marad. És még mi sértődünk meg, ha az alamizsnánkat piára költi.

Ha egy tíz éve totálkáros autóba eszeveszettül öntözzük a benzint, majd megpróbáljuk beindítani, van-e értelme megsértődnünk azon, hogy a járgány nem akar normálisan működni?

Oké, de mi közöm van nekem ezekhez? Jól fizető állásom van, új kocsim és szép lakásom. Ez igaz, viszont egy kicsike kis közöm mégis van. Méghozzá az, hogy ez az egész mind-mind miattam van.

Ugyanis ha a Kati néni által varrt ruhát veszem meg, nem megy tönkre a varroda és neki is megmarad a munkahelye.

És ha Kati néninek megmarad a munkahelye, össze tud gyűjteni annyi pénzt, hogy építtessen Ferivel még két szobát és egy fürdőszobát a szoba-konyhájához.

Így Ferinek sem kellene a rendes fizetés helyett a kevéske rokkant nyugdíj.

Ráadásul ha Józsi bá' által termelt tejet iszom, nem csak egy halottal lenne kevesebb, de még egy büdös hajléktalannal is, aki régen a mezőgazdaságban dolgozott, és akit most is alkalmazna Józsi bá'. Így a büdös hajléktalan már nem lenne se büdös, se hajléktalan.

És hogy nekem ebből még hasznom is lenne?

Nem meglepő, hiszen ezt a sok szerencsétlent mind az én adómból tartja el az állam, így ha dolgoznának, nemhogy nem kerülnének semmibe, de még ők is bevételt jelentenének az országnak.

A több bevételből pedig több utat, iskolát, parkot, templomot, uszodát és kórházat lehetne építeni, ami számomra is egyértelműen hasznos lenne (ám többet is lehetne belőle lopni, ami persze koránt sem lenne hasznos).



Ezek után érdemes elgondolkodni azon, hogy vajon az a termék olcsóbb-e, amelyiknek kisebb szám van az árcetlijén, vagy az, amelyikre az van ráírva, hogy

"Made in Hungary"

1378. erikpipi (válaszként erre: 1376. - 707655fba1)
2009. máj. 4. 20:30

"Tudod, akinek nem inge..."-Látom élvezed, hogy beszólogatsz. Nagyon primitív viselkedés, kedvesnek lenni, majd az utolsó mondatban belerúgni a másikba.

Mit szeretnél? Mit válaszoljak?


Azt csináljátok ti is mint a politikusok, ugyan úgy viselkedtek. Elvárják tőletek, hogy rugdossátok meg egymást, találjatok megfelelő bűnbakokat, akiket aztán szidhattok.Így legalább nem fogtok össze, és minden marad a régiben."Oszd meg és uralkodj"...

40 ezer anya van gyesen. Tudod hány politikust tart el az ország? 20 ezer+az önkormányzatok.....

És tudod mennyit visznek haza havonta átlagosan, azért hogy ti itt nekiessetek egymásnak? nem 28500 Ft-ot.

"Te miért húzod fel magad a sokgyerekes példán!??????? "-(nem felhúztam magam, akkor nem írnám ennyire finoman a mondanivalómat)A legvédtelenebb réteget bántjátok. Ebben az országban lassan szégyen lesz nagycsaládosnak lenni.Gyereknek meg egyenesen bűn, pedig ők adják a jövőt.

1377. garamond
2009. máj. 4. 20:23
Ezek szerint megszavazták. Jó. Akkor most egy kétgyermekes családnak, ahol az egyik szülő közalkalmazott (mínusz 13 havi+megadóztatott étkezési jegy), a másik szülő vállalkozó (mínusz a tavaly duplájára emelt vállalkozói minimálbér emelt járulékai). Fűtésszámla-mínusz támogatás, ha netán nagyszülő is velük él- mínusz a 13 havi nyugdíj. Nagyon fontos gyógyszerekről levették a támogatást, ez azt jelenti, hogy teljes áron kapható. És akkor még csak most jön a áfa emelés. Ki tudja ezt kiszámolni?
1376. 707655fba1 (válaszként erre: 1375. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 19:22

Tényleg hagynunk kéne ezt az egészet, mert folyamatosan elbeszélünk egymás mellett.

Az a valaki nem azt írta, hogy ELSŐ KÖRBEN.

Én értem, hogy miről, kiről beszélt.

Ezért írtam, hogy megértem.

Nem sértődtem meg a kutyás példádon, mert nem vonatkozik rám!!

Ezért nem értem, hogy Te miért húzod fel magad a sokgyerekes példán!???????


Tudod, akinek nem inge...

1375. erikpipi
2009. máj. 4. 19:11

Most mi van?

Valaki azt írta, hogy első körben a sokgyerekes családokat kéne ellenőrizni.

erre én azt írtam, hogy nem helyes ha kiragadunk egy-egy csoportot, mert azokra nézve sértő, akik szintén több gyereket nevelnek, de tisztességesen.

Te erre azt írtad, hogy megérted azt aki ezt javasolta.

Erre írtam, a kutyás példát, amire kiakadtál, mert te is érintett vagy. Akkor én megírtam neked, hogy ez egy példa volt. Ha egy csoportot, mint pl. téged mint ebtartót külön kiemelünk, megsértődsz. Tegyük hozzá jogosan.

Akkor megértetted, és megegyeztünk, hogy valóban nem kellene külön kiemelni senkit, majd azt írtad, hogy ok. akkor mindenkit.

Itt lezártuk.


Most mit szeretnél?

1374. 707655fba1 (válaszként erre: 1373. - Kobagabi)
2009. máj. 4. 18:14

Végre valaki, aki megérti, hogy mit akartam mondani.

De azt hiszem ezzel be is fejeztem.


Csak még annyit: addig, amíg vannak emberkék, akik pl. az én éves fizetésem dupláját, tripláját kapják jutalmul, amíg számla nélküli költségtérítést vesznek fel havonta (6-7 számjegyűt), addig ne csodálkozzon senki, hogy itt tartunk, ahol!

1373. kobagabi
2009. máj. 4. 18:06

Nekünk is 3 gyermekünk van. Mindketten dolgozunk a férjemmel, soha munkanélkülin nem voltunk, én is csak Gyed-en a gyerekekkel, de már a Gyes mellett visszamentem dolgozni, mert én így láttam jónak, meg mert felelősséggel Gyes-ből nem lehet gyereket nevelni.

A polgármesteriből sem kaptam soha segélyt, és tavaly építkeztünk is, de a lakhatásunkat máshogy nem tudtuk megoldani. A szocpolt azt megkaptuk, de mellette 10 millás hitelünk van, amit becsülettel fizetünk:)

A 3 gyerekre a családi édes kevés, így ha munkahely nem lenne, bizony nem tudom mi lenne.

Mi 0 48 ezres családit kb. 3-szor elköltjük a gyerekeinkre 1 hónapban. Én éves szinten kb. 500.000.-Ft adót fizetek a férjem is:(

De biza van tényleg egy réteg, aki segélyből jobban él, mint akármelyikünk, és az ilyet én sem hagynám. Ne az Állam nevelje már a gyerekekt, hanem a szülők.

Én az oviba, bölcsibe se kapok semmi támogatást. Mindhárom gyerekért keményen fizetek mindenhol:(

2009. máj. 4. 17:56

Én itt elvesztettem a fonalat.

Nem is értem mit akarsz mondani ezzel a hsz-el.

Figyelembe véve az 1303-ast is.

Most akkor kell az ellenőrzés, vagy lopjon, csaljon hazudjon mindenki továbbra is?

Igazad van, jobb, ha hagyjuk, mert össze-vissza beszélsz!

1371. erikpipi
2009. máj. 4. 17:48

"Ne haragudj, de kit sért az, hogyha azt mondja valaki, hogy ellenőrizni kellene ezt, vagy azt? "-

Erre most mit válaszoljak, amikor utána megírod, hogy mindenkit kéne. Épp erről beszéltünk...

(mindegy látom nehéz)

inkább hagyjuk, ok? köszi:)

1370. 707655fba1 (válaszként erre: 1369. - Erikpipi)
2009. máj. 4. 15:48

Ne haragudj, de kit sért az, hogyha azt mondja valaki, hogy ellenőrizni kellene ezt, vagy azt?

Igazad van, ne ragadjunk ki egy-egy csoportot.

Mindenkit ellenőrizni kellene.

Mint írtam: én állok elébe.

Itt csak az sértődhet meg, akinek van takargatni valója.

Mint Te is írtad, neked nincs.

Akkor miért vagy ennyire felháborodva?

1369. erikpipi (válaszként erre: 1358. - 707655fba1)
2009. máj. 4. 14:12

"Nem is értem, miért kötöttél belém.

Csak mert másként gondolkodunk nem kellene egymás torkának esni. "- Csupán illusztráltam, hogy mindenki tartozik egy bizonyos csoportba, és mi történik akkor, ha éppen az ő érdekeit sérti....

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook