Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? fórum

Szerinted hol tart az ország? Mi lesz a családokkal és a bérből élőkkel? (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 20. 08:25
Nekünk egyszerűeknek van csak megszorítás.A többi észre se veszi.Aki idáig is szépen elélt.Ijesztő hogy mi lesz velünk.csak lefelé a lejtőn,és egyre gyorsabban.Az ember meg elkeseredik hogy mi lesz a gyerekével,hogy fogja ellátni...............
17. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2009. ápr. 20. 08:24

Itt egy másik "öreg", nekem sem jobb, hidd el, sőőőt, még elbocsátottak alig 3 éve, de némi szerencsével dolgozhatok.

Viszont ötlet az nincs nálam sem, pedig de jó lenne :)


én csak egyet szretnék, NE CSAK Nálunk legyen megszorítás, kicsit fentebb is, és több, ne csak ennyi.

2009. ápr. 20. 08:21

Hát igen lassan "tökélyre" fejlesztettük, hogy hogyan lehet megélni a majdnem semmiből.

Akinek bérből, vagy urám bocsá nyugdíjból kell (kellene) megélni az már sajna gyakorlott ebben.

2009. ápr. 20. 08:21

És "szegényeknek" kerek 15 százalékot vontak le a bérükből, vagy tartottak vissza, nem is tudom :(

még sajnálni kezdem Őket.


a fele nem lett volna jobb? még igy is több lenne, mint a legtöbb embernek, szerintem.

14. 2104cc91e8 (válaszként erre: 7. - Napsugi60)
2009. ápr. 20. 08:19

Csak egy öletet mondj, mi a megoldás és támogatunk!

Én egy "öregasszony" vagyok, az életem dióhéjban:

-Dolgoztam 42 évet!

-Munka mellett tanultam!

-Gyesen 22 hónapig voltam!

-Kiápoltam betegágyból, majd idővel eltemettem a szüleimet, nem örököltem tőlük!

-Tanácstól NEM KAPTAM LAKÁST!!!

-Táppénzen csak akkor voltam amikor műtöttek!


Mondja már meg Valaki, hogy Én hol kaptam valaha valakitől egy fillér pluszt amiért most Nekem kell MEGSZORÍTANI!!!!

13. anyuca66 (válaszként erre: 4. - 1247d35ab8)
2009. ápr. 20. 08:17

Hol itt a válság?? Ha van képük felvenni a sok - sok milliós végkielégítést??

Valóban nagy .... vagyunk, mi akik csak a minimál bér és környékéből kell megéljünk...

2009. ápr. 20. 08:17

Én nem tudom, h mi lesz itt Magyarországon, imádom ezt az országot és büszke vagyok rá h itt élhetek...

Én próbáltam a válsággal kapcsolatos híreket elhessegetni előlem, gondoltam jobb is ha nem tok róla h mi megy itten... Viszont egyik nap hallottam egy szörnyű hírt itt a szomszéd községben.. Egy apuka felakasztotta magát, mert elbocsájtották és a 3 gyereket nem tudta eltartani.. Gyerekek mondták h apu fázunk erre az apa h mindjárt nem fogtok....:( Mikor ezt a történetet mesélték egyszerűen leblokkoltam és elgondolkodtam h úristen mi lesz még itt.... Jó elhiszem h nem szabad feladni küzdeni kell és akarni.. Nah de mikor az ember már kiborul és az idegrendszere nem bírja.... Már a véleményem is kezd felhagyni a drága szép Magyarországról... amit a politika tesz tönkre....

11. 75bb1970ba (válaszként erre: 7. - Napsugi60)
2009. ápr. 20. 08:16
Egyetértek! Látta valaki husvét előtt a gazdasági válság jeleit? Az üzletek olyan szinten voltak tömve, hogy megmozdulni nem lehetett. Akkor ne sopánkodjunk!
10. Rozália (válaszként erre: 9. - Böbe83)
2009. ápr. 20. 08:15

Én is ezt szeretném tenni, de egyszerűen nem megoldható. Gázüzemre álltunk rá 15 éve, amikor építkeztünk nagy nehezen. Most pedig átalakítani nincs pénzünk.


A remény hal meg utoljára...

2009. ápr. 20. 08:11
Szerintem előbb utóbb jobb lesz. Bár lehet, ha nem lesz gáztámogatás nem fűtünk gázzal.
2009. ápr. 20. 08:10
énis tartok tőle...
2009. ápr. 20. 08:07

Mindenkinek nehezebb lesz, de nem sopánkodni kell, hanem megtalálni a lehetőségeink között a helyes megoldást.

Mindig van!!!

Csak meg kell találni.

(nem a feketegazdaságra, és az adócsalásra gondolok)

2009. ápr. 20. 08:04
Szerintem itt politikai panama-balkán keveréke van és ez fog elfajulni. Semmi jóra nem számítok :(
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2009. ápr. 20. 08:03

ha nem hinnénk benne olyan sok éve, már rég a béka alsója alatt ülnénk, ami most is így van, de gondoljuk ez csak divat-pozíció, lesz jobb is, biztosan.

másképp nem megy, de még megy, tehát jobb lesz.:)


Bérből élünk, az egész család, ne is kérdezd :(

2009. ápr. 20. 08:03

Szerintem a válság "java" még csak most jön.

:(


Nem tudom, mi lesz ennek a vége.

2009. ápr. 20. 08:01
Én hiszem, hogy kilábalunk a válságból... :))
2009. ápr. 20. 08:00

megdöglünk...


fellendül a fekete gazdaság...

2009. ápr. 20. 07:59

Alapvetően optimista vagyok és remélem ettől már rosszabb nem lehet.

De félek is mert 22 éve reméljük ,hogy ettől már rosszabb nem lehet.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook